Acélmágnás
Acélmágnás
Acélmágnás
Acélmágnás
Videó beküldése

Acélmágnás társasjáték

társasjáték, 2022
Értékelem!

Az Acélmágnás egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az aukció/licit, a váltakozó képességek, a kártya húzás, a megtervezett körök/akcók és a trn-04 progressive turn order...

Az Acélmágnás egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az aukció/licit, a váltakozó képességek, a kártya húzás, a megtervezett körök/akcók és a trn-04 progressive turn order mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Az 1800-as évek nagytőkéseként alakítsd a piacot és irányítsd ipari birodalmadat!
A játékosok XIX. századi kapitalisták bőrébe bújhatnak, akik ipari vállalkozásokat építenek, és arra törekednek, hogy annyi pénzt gyűjtsenek össze, amennyit csak tudnak cégek vásárlásával, erőforrások kinyerésével, és a legjobb kombinációkban történő feldolgozásukkal.

Játékmenet
A játék 4 fordulóból áll. Minden forduló 2 fázisból épül fel: Licit és Termelés.

Licit fázis

Minden játékosnak 4 korongja van (értékük 1 és 4 közötti), amivel licitálhat a közös sorban lévő kártyákért. A játékosok felváltva helyezik el egy-egy korongjukat a kártyákra, amíg mindenkinek el nem fogy az összes korongja.

Licit szabályok

Nem lehet egy kártyára két azonos értékű korongot tenni. Nem lehet egy kártyára két azonos színű korongot tenni.

Majd a kártyákat egyesével kiértékeljük balról jobbra haladva. A legmagasabb licit tulajdonosa kapja meg a kártyát. Az összes többi licit pedig kárpótlásban részesül, ami a kártyákon van feltüntetve. A korong értéke szorzóként működik a kompenzációnál.

Termelés fázis

A játékosok használják a kártyáikat olyan sorrendben, ahogy szeretnék. Szerezhetnek erőforrásokat, feldolgozhatják őket másik erőforrássá, vagy pénzzé, és fejleszthetik a kártyáikat további hatások érdekében.

Játék vége
Amikor a 4. forduló véget ér, a legtöbb pénzzel rendelkező játékos nyer.

Angol nyelvű játékszabály
Letöltés

Angol nyelvű ismertető

Forrás: Szellemlovas
Az üzletekben most 39% kedvezménnyel kaphatod meg ezt a játékot!
  • 7 500 Ft-tól
  • 26 ajánlat

Kategória: Kártyajáték, Közgazdaság, Gyár / Manufaktúra, Napóleon utáni
Mechanizmus: Aukció/Licit, Váltakozó képességek, Kártya húzás, Megtervezett körök/akcók, TRN-04 Progressive Turn Order, Változó setup, Constrained Bidding, Multiple-Lot Auction, Auction: Fixed Placement, Auction Compensation, Multi-Use Cards

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Acélmágnás társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Acélmágnásattilazubor, Eger

Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Eger! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Playmattal együtt, 1-szer játszott. Foxpost vagy Packeta.

0 érdeklődő


Acélmágnássarolta.gs, Kecskemét

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Kecskemét! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Hibátlan, hiánytalan állapotú.

1 érdeklődő


AcélmágnásFKinga, Budapesten megbeszélés szerint

Csak személyesen itt: Budapesten megbeszélés szerint!

Kihasználatlanság miatt eladó

0 érdeklődő




Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Szabálykönyvek (1)

Acélmágnás társasjáték videók (14)

Kapcsolódó cikkek

Kommentek

Kommentek

  • Faresz

    2024-07-17 16:43:07

    Én is szerettem volna már írni a játékról, az előttem lévő vélemény adta meg a végső lökést.

    Hogyan működik az Acélmágnás?

    A játék négy körből áll, és minden kör két fázisra tagolódik, egy aukcióra/licitálásra és egy termelésre.

    Mi a cél, miért kapunk pontot?

    Nagyon egyszerű, az nyer akinek a legutolsó termelési fázis után a legtöbb pénze van.

    Mi tetszik a játékban?

    Mindenképpen az, hogy az összesen négy oldalnyi szabálymagyarázat mellett, amit nagyon könnyű elmesélni és megérteni elég korekt mélysége van és agyalási lehetőségeket biztosít az ezt választók számára. Nagyon jól működik a licitálási szisztéma, amit nagyban támogat az erre a célra használható különböző méretű befektetésjelzők korongjai. A kártérítés, a termelési lánc kialakítása, a nyersanyagok átváltása is teljesen egyértelmű. A két fős játéknál, a harmadik (fiktív) szereplő bevonása is érdekes, a dobókocka használátával tudjuk szerepeltetni.

    Milyenek a játékelemek?

    Egy haverunk, akinek egyszer mutattam a témát, nagyban kereste a játéktáblát, na ez itt nincs:) A vállalatkártyák szépek és hangulatosak, csodálatos füstőlgő kémények és zakatoló gyárak láthatóak rajtuk, minden ikon szerepe világos és segít az élmény begyűjtésében. A nyersanyagok különböző formájúak és színűek, egy idő után már csak ez alapján nevezzük és vesszük el a közös készletből. A korongokról írtam feljebb.

    Kinek ajánlható?

    Komolyabb társas múlttal rendelkezőknek, nem biztos, hogy akkora durranás, de szerintem egy fárasztó nap után még nekik is okozhat örömet. Újoncoknak, haladó szintűek gyűjteményébe pont beleillik, a használt piacon is feltűnik, szerintem egy 6-8 ezres árat megérheti, nálunk is gyakran előkerül.

  • Mixike

    2024-07-17 07:54:41

    Számomra a játék nagyon minimalista. Az alap mechanizmus és játékmenet, ahogy licitálunk a lapokra, kárpótlást kapunk vagy megkapjuk a kártyát és a kártyasorba illesztjük - nagyon flow. 1-2 játék után minden licitálási korongnak súlya van, amikor mindenki ráérzett akkor bizony nagyon tud fájni, hogy hova raknak a többiek vagy épp, hogy hova nem.

    A játék szerintem brutálisan túlárazott. Kb 65-70 db kártya, egy marék fa nyersanyag, egy zacskónyi karton játékelem és alapáron 10k ?? A vagabund ninja akciója során szereztük be 5.000-ért, na ez egy korrekt ár, az egyébként feleslegesen túl nagyra tervezett dobozhoz. 1 dobozba minimum kb 4 acélmágnás is beleférne..

    A játékot a promója alatt sokan hasonlították a Res Arcanához, (engine építés kártyákkal, nyersanyag átváltások) és talán pont ez tud hatalmas csalódást okozni azoknál, akik valóban Res Arcana szintű élményt várnak.

    Normális áron beszerezve tök korrekt élményt tud nyújtani, gyakorlott játékosok azért elsőre is meg tudják oldani a 80 és a feletti pontokat, ez köszönhető annak is, hogy a játékszabálya gyakorlatig példákkal együtt kb 2 oldal.

    Nálunk biztos, hogy a polcon marad, belépő játékosoknak az engine building megszeretéséhez egy nagyon jó darab.

  • Faresz

    2024-05-26 20:37:47

    Nekem is megvan a játék, még nem bontottuk ki, így a hibát még nem vettük észre, de itt van a problémás kártya:

    https://www.facebook.com/share/p/Tz4vXrSaCqm7SFnQ/

  • petersson8

    2024-03-03 18:01:00

    Remek mechanizmusépítő játék, kimondottan rövidre szabott a játékmenet, de üvölt az AP után. A negyedik körben én, aki nem szokott lefagyni a tervezés közben, hoszú percekig pakolgattam az épületeim.

    Nem könnyű ebben a játékban jónak lenni, sok pontot szerezni, kell a gyakorlat.

    A lapok gyönyörűek, el lehet merülni ebben az indusztriális, mégis színes, szép, ipari forradalmi világban.

    A licitálás valamennyire interaktív, nekem annyira nem tetszett ez a rész,mert ha valaki rávarrja a 4-es licitkorongját az egyik lapra, azt te teljesen esélytelen vagy már megszerezni, de hála a "kárpótlásnak" teljesen rosszul nem jársz.

    A termelésfázis alapvetően izgalmas,de az meb azért nem jött be igazán, mert mindenki magának csinálgatja a dolgait, fogalmunk sincs arról, hogy ki mit csinál, és őszintén szólva nem is érdekel. A második fázis agyonlövi a minimális interakciót.

    Emiatt érzem felemás élménynek a végeredményt, de mindent egybe véve bármikor örömmel ülök le mellé, ha épp egy 20-25 perces játékra vágyunk.

  • tothgaborg

    2023-12-31 18:00:27

    Mi ezt imádjuk! :) Nagyon szeretem ezt az átkonvertálós engine building mechanizmust. Vannak ebben a műfajban természetesen robusztusabb példányok is, de ez tényleg egy félóra alatt lejátszható kis "tinki filler", és a kétszemélyes változat is nagyon jó... a kocka szinte még izgalmasabbá teszi... amikor feszülten figyeli az ember, hogy a "kisgané dummy" hová nyomakodik be. 😀 Egy-egy agyégető Lacerda vagy Splotter után kellemes kis levezető. Igen, van egy nagy baki az egyik kártyán, de azonnal látszik, hogy csak fel kell cserélni a két ikont (át kell konvertálni egyiket a másikba :)). Azonnal be is szkenneltem és javítottam, amikor észrevettük, és a többi kártyára is írtam néhány kis szájbarágós kiegészítést, amiket a bgg-ről gyűjtöttem be az egyik szerző pontosító hozzászólásaiból. Az Alfred Nobel promót is hozzáadtam. Ha érdekel valakit, innen letöltheti: https://drive.google.com/file/d/1z5zhlNdLw_vWiE-C-voyCa3MHknRDWC5/view?usp=sharing

  • dazollfly

    2023-11-03 23:27:15

    Kicsit csalódás volt ez a játék. Még szerencse, hogy kitudtam próbálni még mielött megvettem volna. Alapból a licitálós játékokat nem szeretem, de itt úgy gondoltam, hogy működhet. Hát annyira mégsem működött. A játék másik része meg igazából az alapanyagok átváltásáról szól, amit a negyedik fordulóra már kicsit untam is.

  • vagabund1

    2023-08-02 21:53:44

    Igen, a kártya valóban nem lett jó, igazából a fordítás teljesen hibátlan, csak két kis ikon cserélődött fel, de szerencsére logikus a megoldás. Hogy ez lenne az utóbbi idők legcsúnyább félrefordítása - két ikon véletlen cseréje? Nem tudom, lehet, de szerencsére a BGG-s fórum nem a Vaga játékok hiábaival van tele, próbálok nem bekerülni abba a társaságba, bármennyire nívós is, igyekszem profi kiadványokat készíteni, de sajnos benne van a hiba lehetősége mindig. + Igazad van, elszálltak az árak, pont ezért a magyar kiadás olcsóbb 15-25%-kal, mint az angol eredeti, próbálom menedzselni lefelé az árát a cuccnak, amíg lehet. Célközönsége az Acélmágnásnak az, aki fél órában egy Királyi áru jellegű játékkal szeretne játszani, csak egyszerűbb szabályokkal és látványosabb alkatrészekkel. Century-t én is kerülöm, az tényleg nagyon alap, de az Acélmágnás az utolsó körben be tud durvulni - de csak akkor, ha nyerni szeretnél a játékban :)

  • Kooczka

    2023-04-07 09:39:54

    Két fővel két menet utáni benyomásom alapján nekem is egy kissé megbolondított Fűszerút érzést ad. Valószínűleg, ha fél évvel ezelőtt találkoztam volna vele, akkor kicsit lelkesebb lennék, de tulajdonképpen eddig kellemes és könnyed kikapcsolódást biztosított 2x40 percre - és látunk benne még olyan lehetőségeket, ami miatt még biztosan játszunk vele, de nem bánom, hogy csak kölcsönben van nálunk.

    Szerintem jó kezdő darab lehet azoknak, akik épp ismerkednek a társasozással, mert könnyen tanulható, a licitálás miatt akad benne interakció, és úgy gondolom, hogy a játék hangulata is kínál lehetőséget arra, hogy a játékosok kommunikáljanak egymással, noha alapvetően a termelési szakasz inkább „magányosan” pakolgatós része a játékmenetnek. Így első próbák alapján nem teljesen érzem egyensúlyban az átváltási lehetőségeket, de ezzel együtt is van lehetőség a vagyonszerzésre. A mágnás kártyák különböző képességei jót tesznek a változatosságnak, és ha még ez sem elég, lehet kicsit nehezíteni a feltételeken.

    (Ez már teljesen szubjektív: a sok hasonlóság ellenére több pozitívumot tudok felhozni, ami bevezető társasként inkább az Acélmágnás mellett szólhat, személy szerint a Fűszerutat mégis jobban kedvelem - de lehet, hogy csak azért, mert nekünk az volt a kezdő játékunk.)

  • hadhaz.sandor

    2023-01-05 23:04:46

    Egy nagy mínuszpont a kiadónak az utóbbi idők legcsúnyább félrefordításáért. Az egyik játékosképesség értelmezhetetlenül félrement.

    Ez a játék a Century: fűszerút licittel (?) turbózott változata, de még mindig a belépő családi kategóriában. A licitet én inkább munkáslehelyezésnek hívnám itt, sok játékban láttam már a különböző erősségű munkások mechanizmusát (Outlive, Bastille, Vár az Auróra).

    A játék egyszerűségéhez nem illik a komolyabb indusztriális téma, nem igazán látom hogy ki lenne a célközönség. Még akkor sem, ha a témát csak ráhúzták és egyáltalán semmi nem jön át belőle. Jobb is nem belegondolni, hogy a szénből hogy lesz acél, az acélból pedig olaj...

    A belépő családi játékok pedig sajnos nem kötnek le engem hosszútávon. Míg a Centuryt messziről kerülöm, ezt jó volt kipróbálni, leülnék még hozzá párszor, de nem beszerzős darab. Az egy kártyapakliért egyébként is elszálltnak érzem az árát, nekem legalábbis egy szép inzerttel együtt sem ér ennyit.

  • jesoeszter1

    2022-11-16 01:05:02

    Én egy játékmesterrel játszottam az egyik társasjátékos eseményen Budapesten a kétszemélyes verziót. Nyertem, így el is nyerte a tetszésem.

    Jelenleg nem tartom magam gamernek, csupán ismerkedem a társasjátékokkal, illetve nekem is van néhány. Mindenesetre épp ezért nekem tetszett, és mivel megvan a gyűjteményemben, így asztalra is kerül, ha épp úgy adja az élet.

  • Alleira

    2022-10-03 16:19:15

    Körülöttem mindenki imádta, aki próbálta. Nem mondom, hogy én nem, de kicsit egyet kell, hogy értsek néhány előttem szólóval, hogy az én ízlésemnek "le lett butítva".

    A mechanizmusok keveredése izgalmas. A licit fázisban jelentős az interakció, nagyon keresztbe lehet egymásnak tenni, de valamit mindig tudunk profitálni, bárhogy is tesszük le a licitkorongjainkat, így alapvetően nem egy vérre menő licitről van szó. A "programozás" része a kártyáknak nagyon izgalmas tud lenni, ahogy egymásra építjük, váltunk szenet, hogy kapjunk, olajat, majd olajat adunk el pénzért és ehhez hasonlók. A kártyák felett magunkban motyogás (ahogy egy másik előttem szóló frappánsan fogalmazott) erre a fázisra igaz. Amennyiben ez valakinek tetszik, igazi flow-élményt tud adni az ide-oda váltogatása a nyersanyagoknak.

    Egy nagy szépséghibája van szerintem ennek a játéknak, mégpedig az, hogy sem az eredeti sem a magyar szabálykönyvben nincsenek a tőkéskártyák (karakterek) részletezve, pedig nem túl egyértelműen kerültek megfogalmazásra. Ráadásul az általam próbált példányban (talán azóta volt reprint és javították), az egyik kifejezetten értelmetlenül lett fordítva, hiszen felcsertek két nyersanyagot: nem acél helyett használhatok fogaskereket a fejlesztéshez, hanem fordítva.

    Különleges játék, amit a többség szeretni fog, de a heavy euro kategória szerelmeseinek, nem biztos, hogy az Acélmágnás lesz a nagy ő.

  • batik.balazs

    2022-08-13 15:06:54

    Értem és megértem amit írsz. Nálunk éppen ezzel a "családi szintre butítással" nyerte meg a barátokat és családtagokat. Igaz, egyik sem gamer, a legtöbbjük csak egyszerűen szórakozni akart baráti vagy családi társasággal. Még olyan ismerősöm is leült vele játszani, akinek a Kinevet a végén?! volt az utolsó játéka, mert szerinte a társasjáték világ annyira elkomolyodott, hogy ő már - a saját szavait idézve - nem érezné jól magát egy végtelen ideig tartó matekórán. És őt is megértem.

    Aztán az első játék után azt is mondta, hogy ennek a szabályai tényleg ennyire egyszerűek? És játszott vele még 2 kört. És látszott rajta, hogy élvezi.

    Mindenki másban találja meg a szórakozást és ez így van jól. Van aki 4 órát élvezettel formálja a Marsot, van aki már 2. évszakban elveszti a fonalat az Örökfa árnyékában.

    Van akinek szerencse-hullámvasút az Acélmágnás, van akinek egy friss és új élmény egy olyat "világban", ami már több, mint kockadobálás és bábutologatás. Még az is lehet, hogy kapudrogként hat egy komolyabb játék, akár a Keyflower felé.

    Azt tudom, hogy az a kb. 12 ember, akinek megmutattam, az tényleg élvezettel kért még egy újabb és újabb kört. És biztosan van egy olyan réteg - mint te is - aki már sokat tapasztalt, máshogy látja, ill. kevesebbnek látja az Acélmágnást, mint másik játékból szerzett élményeit. És azt is jó olvasni, amit írsz, objektívebb képet kaphat bárki a fórumon, mert így komolyabb gamer nem kezd bele ebbe a játékba, ha csak nem olyan céllal, mint én: szeretném, ha belekóstolnának kicsit a barátaim is ezekbe a "modern mechanikákba", elkerülve az azonnali mélyvíz veszélyét.

    "A mindenki ül és magában motyog a kártyai felett." Ez valóban lehet így is, viszont nálunk - rossz szóval élve - a külsősök mindegyike örömmel narrálta saját magát, mit miért tesz, egy folyamatos alapbeszélgetést generálva az asztalnál, olykor könnyebb témákkal.

    Visszatérve az elejére: van akinek ez lebutított unalom, van akinek vidám szórakozás, ez szerintem teljesen rendben van így.

  • robsteady

    2022-08-12 20:29:03

    Sajnálom, ez nekem nagyon kevés. Jó a koncepció, csak nem értem, miért kellett ezt ennyire lebutítani. Pedig jó játék lehetett volna...
    Bevallom, nehéz engem meglepni ismert játékmechanikák ötvözésével. Nem is vártam azonban az újítást, de hogy a lehetőségeket se használja ki a játék, az bűn; vagy a már említett családi vonal felé terelés szándékát látjuk épp. Ezt mindenki döntse el maga.
    Hibák szerintem:
    - vértelen licitálás: hát, ez a kompenzáció, vagy kártalanítás édes kevés. Sikerült a leginteraktívabb játékmechanikát kinyírni itt konkrétan. Egy egyszerű munkáslehelyező ponttá silányítani. Talán elkényeztetett vagyok, de hát itt vannak a polcon a világ legjobb licitálós játékai: The Estates, Ra, Keyflower
    - hektikus kártyahatások: nincs konzekvencia mikor mi ér több pénzt, egy sodródás az egész...
    - nulla interakció: ez nekem már vétó. Mindenki ül és magában motyog a kártyái felett.

    Én biztos nem játszok vele többet, kettő parti elég volt. Itt a Harbour helyette kártyajátékként, ha hasonló élményre vágyok. Az gémer játék, nem szerencse-hullámvasút. Komolyabbnak meg a Keyflower. Ami vicc, de olcsóbb ennél, és az egy tényleg jegyzett és jó játék.

  • laszlo.borbely81

    2022-07-28 23:27:59

    Sziasztok! Mi játszottuk már két fővel is és nekem úgy is tetszett. A 3. dummy/AI játékos visz bele egy kis randomitást, ami szerintem nem rossz. Nem nehéz kezelni az ő "lépéseit", viszont visz bele egy adag szerencsét, ezt el kell fogadni. Szerintem tök jó játék nálunk már többször előkerült, csak ajánlani tudom.

  • batik.balazs

    2022-06-23 16:59:25

    Szerint az összehasonlításod a felsorolt társasjátékokkal nem állja meg a helyét, mert azok nem ma jelentek meg, hanem amikor még az előállítási, gyártási, szállítási költségek és az alapanyagok árai is alacsonyabbak voltak. (Nem beszélve a 400 forintos euróról.)

    A felsorolt társasjátékok polcokon lévő példányai nem most készültek, az áruk akkor lesz összehasonlítható, ha kifogynak és érkezik belőle reprint (ha érkezik).

    --

    Az áremelés biztosan a társasjátékokat sem kerüli el: papír, fa, gyártási munkák, szállítási üzemanyag stb. drágul sajnos. Lehet mondani, hogy ez csak 46 kártya, 20 fatoken, fa jelölő... De a doboz is papír, a gyártósor is energiát fogyaszt, a beszerzés is euró, a szállítás is üzemanyag... (Erről szívesen olvasnék egy cikket.)

  • hamu80

    2022-06-23 16:43:14

    Hihetetlen, hogy a licitmechanizmusban még mindig lehet innováció, márpedig ez a társas számomra ezt nyújtotta. Két fő fázis van. A licitben minden játékos 1-4-es korongot rakosgat különböző üzemeket megjelenítő kártyákra. Azonos színű és értékű korong nem mehet ugyanarra a kártyára. A legnagyobb értékű korong tulajdonosa nyeri a kártyát. A kisebb értékű korongok tulajdonosai a kártyákon szereplő erőforrásokat zsebelik be. Azaz gyarkan abban vagy érdekelt, hogy a többiek alá licitálj, mert nagyon kellene az adott erőforrás. A második fázis viszont a töménytelen mennyiségű sótlan, erőforrás átváltásos játékok sorát gyarapítja. Használd fel a bezsebelt erőforrást, váltsd át másik bizbaszra, majd azt egy harmadikra, végül kapd meg a győzelmi pontot (pénzt). Nagyon fura volt, amikor a négy fős játékunkban, 4 ember csendben, szimultán tologatta a saját kis jelölőit. A másik gond, hogy ezt a játékot, kicsi, mobilis dobozba kellett volna beszuszakolni. Ez így túl nagy, túl drága nekem.

  • kvarclovag

    2022-06-23 14:33:59

    Én úgy vagyok vele, hogy egy játékban az ötlet, a működés, a beteszteltség az érték. A kártyák, táblák, bogyók csak kellékek. Ha minőségiek, persze azt is meg kell fizetni, de az igazi érték a játék működési mechanizmusa, szabálya. Ha az jó, akkor szívesen fizetek érte, akkor is, ha sokkal kevesebb alkatrésze van.

    Más kérdés, hogy én nem vagyok egy "modern" társasjátékos. Ezeket a sok alkatrészes, gazdag asztalképű játékokat messzire elkerülöm. Se nem érdekelnek, se nem tetszenek.

  • viharlampa

    2022-06-23 14:23:40

    Előre elnézést érte, de rettenet sok pénz ez a 46 (igaz, 2 oldalas) kártyáért, néhány tokenét és fa jelölöért sajnos. 😒
    Hol van ez ár/érték arányban egy Caput Regni, Messina, Nagy Western, stb. hogy a Nyugati Királyság trilógiát már ne is említsem, amik hasonló árban kaphatók. Sehol.
    Nagyon frappáns, gyors játék, kellően változatos, de ennyi pénz nagyon sok érte. Talán ha Lombkorona, Eldorado Legendája, Hadara környékén adnák...

  • ryuk669

    2022-06-23 10:04:57

    Nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad mert tervbe volt a beszerzése, de akkor még átgondolom. Így is sok játék van ami nem működik úgy 2 fővel, ugyan ez a problémám a vendettéval is. Már teszteltem volta ha nem kéne 2 másik embert beszerezni hozzá, bár ott nincs dummy mód, csak szimplán minimum 3 fővel játszható. Hatalmas érvágás, mert ahhoz kell a tapasztalt játékos és velük összeülve mindig van más amit tesztelnénk vagy játszanánk.😞

  • batik.balazs

    2022-06-22 15:43:39

    Jogos, elnézést, ez ki maradt, nem is gondoltam rá, mert a megjelenése óta folyamatosan 3-4 fő mindig játszik vele.

    Ha újra otthon leszek, megnézem, milyen két fővel a "hangulata" és írok majd. (Köszönöm még egyszer a pontosítást.)

    --

    Kétszemélyre (is) alternatíva (hasonló alapok, de mégsem ugyanaz) a Kütyük, viszont azt csak tényleg otthonra, ilyen jól magaddal vinni, mint ezt, nehéz.

  • syndi-cate

    2022-06-22 14:53:22

    Nagyon tetszik a játék, és én is majdnem ráugrottam magyar megjelenéskor, DE... mi mindig csak ketten játszunk otthon és az Acélmágnás a licitálás rendszere miatt minimum három játékostól jó, hiába van ráírva hogy 2-4 játékos. Két játékosnál bejön a harmadik dummy játékos (vagy AI, ki hogy szereti nevezni), és azt kezelni sokszor gyötrelem és fusztráló (ezt tapasztaltam már The Crew vagy Sushi Go játékok alatt is, mikor ketten próbáltuk ezeket). Nézegettem BGG-n 2 játékos variánsokat, de (számomra, egyéni vélemény) ezt annyit nem ér. Inkább az árán veszek olyat, ami primán működik két játékossal is, Alcélmágnás meg kerüljön 3-4 játékosok asztalára. Szóval annyival javítanám ki az első sorodat: Kötelező majdnem mindenki polcára: azokéra, akik minimum hárman játszanának vele és ... :)

  • batik.balazs

    2022-06-22 14:01:03

    Kötelező mindenki polcára: azokéra is, akik csak időnként játszanak és nem is vásárolnak heti-havi szinten új játékokat.

    Van két-három olyan család a rokonságban, akik időnként vásárolnak csak társasjátékokat és akkor is előtte jól átgondolják azt, illetve körbekérdeznek és elolvasnak mindent. Egy ideje engem használnak "előszűrőnek", hogy csak olyat ajánljak és mutassak nekik, ami különbözik a már meglévőiktől és úgy gondolom, sikert is ártana náluk.

    Tényleg nem sok játékot vesznek, korábbi ajánlások közül így került a polcaikra a Patchwork, Kartográfusok, Little Town, Splendor (kinek Marvel, kinek sima), Nagyi régi kredence, Kanaloa... És most az Acélmágnást is javasolni fogom nekik, ahogy mindenki másnak is szeretném javasolni, mert könnyen megtanulható, zseniális, komplex mélységek is elérhetőek, és ahogy már többször is írtam: egyből két modern társasjáték mechanizmust is megtanít végtelenül egyszerűen.

    Az Acélmágnásban a játékosok licittel választanak az elérhető kártyák közül, aki megnyerni a licitet, az viheti a kártyát, minden más licitátó kompenzációt kap a licitének nagysága szerint a játékban elérhető 3 nyersanyag ól (szén, acél, olaj). A liciten megnyert kártyákból minden körben gyártási láncot kell építeni, amit balról jobbra, fentről lefelé kell "végrehajtani". A kártyák nyersanyagot adhatnak vagy már megévőket alakíthatnak át másik nyersanyaggá vagy pénzzé. És a játékban egy dolog számít a végén: a pénz. Csak a pénz.

    A kártyákon lévő gyárak fejleszthetőek, ez azt jelenti, hogy extra gyártásra is képes lesz, ami látványosan annyi, hogy még kell fordítani a kártyát.

    Négy kör egy játék, minden körben újra lehet rendezni a gyártási láncot.

    És ennyi a játék. Zseniálisan egyszerű, zseniálisan komplex.

    A játékban vannak még orosz oligarchák, amik befolyásolják a játékot, előnyöket biztosítanak, de mi-egyelőre-azok nélkül játsszuk: így mindenki egyenlő esélyekkel játszik.

    A játék nagyon jó nyaraláskor is, viszem magammal mindenhova, bárkivel szívesen játszom.

Az Acélmágnás társasjáték és kiegészítői (4)

  • Furnace: Promo Company Card társasjáték Kiegészítő

    Additional Company card released during the Spieleschmiede crowdfunding campaign for the German edition. Compensation effect: Gain 2 money. Basic effect: Discard 1 coal, 1 iron and 1 oil to gain 8 money. Additional effect: Discard 1 coal, 1 iron and 1 oil to gain 8 money. (When the Company card is upgraded you can process 1 coal, 1 iron and 1 oil into 8...

    • Játékidő: 60 perc
    • Min. játékidő: 30 perc
    • Max. játékidő: 60 perc
    • Max. játékosszám: 4
    • Min. játékosszám: 2
    • Ajánlott életkor: 10+ éves
    • Komplexitás: 2/5
  • Furnace: Interbellum társasjáték Kiegészítő

    A Furnace a huszadik század húszas és harmincas éveire koncentrál, a két világháború közötti időszakra, amelyet interbellumnak neveznek. Ebben a kiegészítőbe új cégkártyákat, tőkéseket, új képességeket, menedzser jelzőket, egy ötödik játékosnak való alkatrészeket, valamint új ügynököket találsz a két- és egyjátékos játékokhoz. Mindezt az Art Deco, a...

    • Játékidő: 60 perc
    • Min. játékidő: 30 perc
    • Max. játékidő: 60 perc
    • Max. játékosszám: 5
    • Min. játékosszám: 1
    • Ajánlott életkor: 12+ éves
    • Komplexitás: 3/5

    Furnace: Interbellum társasjáték Kiegészítő 12418 Ft-tól! - 4 üzlet árulja ezt a játékot!

  • Furnace: Interbellum – Smiley Balloon Promo Company Card társasjáték Kiegészítő

    Additional Company card released via Spielbox Magazine 2023 Issue #3. Compensation effect: Gain 1 money OR discard 1 money to gain 1 oil. The players may divide their compensation transactions between these two options as they wish. Basic delivery effect: Gain 1 Upgrade token once as soon as you receive the card in the auction (without waiting for the next...

    • Játékidő: 60 perc
    • Min. játékidő: 30 perc
    • Max. játékidő: 60 perc
    • Max. játékosszám: 4
    • Min. játékosszám: 2
    • Ajánlott életkor: 10+ éves
  • Furnace: Ruhr Area Promo Card társasjáték Kiegészítő

    Részletes adatok

    Részletek

    • Játékidő:  30 - 60 perc
    • Játékosok:  2 - 4
    • Ajánlott életkor:  12+
    • Nyelvfüggőség:  Gyengén nyelvfüggő
    • Komplexitás:  Egyszerű
    • Tervező:  Ivan Lashin
    • Illusztrátor:  Sergey Dulin, Vadim Poluboyarov, Maria Ivanova, Egor Zharkov, Ilya Konovalov, Oleg Yurkov
    • Kiadók:  dV Giochi, Arcane Wonders, Hobby World, Cool Mini Or Not, Jumping Turtle Games, La Boite de Jeu, Vagabund, Maldito Games, Jelly Jelly Games, Meeple BR Jogos, Kobold Spieleverlag, Board Game Rookie, Jing Studio, Midnight Jungle, Meeple King
    • Elérhető nyelvek:  kínai, holland, angol, francia, német, magyar, olasz, japán, Korean, portugál, orosz, spanyol, Persian

    Alternatív nevei


    Kiadások

    • English edition 2020
      • Kiadás éve: 2020
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
    • Chinese edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: kínai
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
    • English edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
      • Súly: 0.6 kg
    • French edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: francia
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
    • German edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: német
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
      • Súly: 0.5 kg
    • Italian edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: olasz
    • Japanese edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: japán
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
    • Korean edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: Korean
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
    • Persian edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: Persian
      • Méretek: 19 cm x 27 cm x 6 cm
      • Súly: 1.2 kg
    • Portuguese-only edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: portugál
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
    • Russian edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: orosz
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
    • Spanish/Portuguese edition
      • Kiadás éve: 2021
      • Nyelv: portugál
      • Méretek: 19.4 cm x 27.7 cm x 6.7 cm
    • Dutch edition
      • Kiadás éve: 2022
      • Nyelv: holland
    • Hungarian edition
      • Kiadás éve: 2022
      • Nyelv: magyar

    Hasonló játékok

    Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Acélmágnás társasjátékhoz