EladLak!
EladLak!
EladLak!
EladLak!
Videó beküldése

EladLak! társasjáték

társasjáték, 2016
Értékelem!

Az EladLak! egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 3 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot 2017-ben jelölték a Magyar Társasjátékdíj díjára Az Év Játéka kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az aukció/licit, a pakli tervezés, az...

Az EladLak! egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 3 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot 2017-ben jelölték a Magyar Társasjátékdíj díjára Az Év Játéka kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az aukció/licit, a pakli tervezés, az auction: turn order until pass, az auction: sealed bid és a selection order bid mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Vásárolj olcsón, adj el drágán!
Ez az alapgondolata a sokadik kiadást megélt EladLak kártyajátéknak. Ebben a gyors, licitálós és blöffölős játékban egyaránt fontos, hogy mennyiért sikerül megszerezni a legmagasabban értékelt ingatlanokat, ahogy az is, hogy mennyiért sikerül majd eladni. Kezeld okosan a pénzed a licit és ingatlanszerzés fázisban, majd tippelj jól és járj túl a többi ingatlanmágnás eszén az eladásfázisban. A győzelemhez Te legyél a leggazdagabb ingatlanmogul a játék végére.

A játékmenet két fő fázisból áll. Az első fázisban a játékosok ingatlanokat vásárolnak, természetesen minél értékesebbet, minél olcsóbban. A vásárlás alapja a licitálás, aki a legkésőbb szál ki a licitből (passzol) az szerzi meg a legértékesebb ingatlant. A játékosok addig licitálnak, amíg az összes ingatlan gazdára nem talál.

A második fázisban a megszerzett ingatlanokat próbáljátok a lehető legjobban értékesíteni. A játékosok kiválasztanak egy-egy ingatlan kártyát, majd egyszerre felfordítják. Aki a legértékesebb lapot választotta az szerzi meg a legnagyobb értékű lapot.

Vélemény
Az EladLak! igazán pörgős, élvezetes játék. Könnyen tanítható, mégis meglehetősen sokat lehet benne taktikázni. Kiválóan alkalmas baráti társaságba és családi körbe egyaránt. A kinézetre sem lehet panasz, a kártyák grafikája igazán szépre sikerült, a pénz jelzők is praktikusak. Negatívumként a kártyajátékhoz képest kissé húzós ára róható fel, valamint semmiképpen nem érdemes minden este csak ezzel játszani, mert elveszti a varázsát.

Kiknek ajánljuk?
A játék sokadik kiadását éli meg, nem véletlenül. Igazán népszerű, mert gyors, egyszerű és szórakoztató. Alkalmas bevezető vagy két játék közötti kikapcsoló játéknak is. Kifejezetten ajánljuk Monopoly rajongóknak, hiszen az ingatlan vásárlásért folytatott versenyhangulatot tökéletesen visszaadja, mindezt 20 percben. Rövidsége és egyszerűsége miatt kiválóan alkalmas bevezető/levezető játéknak is és akár 6 fővel is játszható!

A doboz tartalma:

  • 30 ingatlan kártya
  • 30 csekk kártya
  • 60 $1,000 token
  • 12 $2,000 token
  • szabályfüzet

Magyar nyelvű ismertető

Forrás: Szellemlovas
3 - 6 játékos
4-en a legjobb (4 - 6)
30 perc
10+ évestől
Nyelvfüggetlen
Nagyon egyszerű
Bemutató
Szabálykönyv
Kommentek (29)
Link másolása
Megosztás
Az üzletekben most 17% kedvezménnyel kaphatod meg ezt a játékot!
  • 3 900 Ft-tól
  • 32 ajánlat

Kategória: Kártyajáték, Közgazdaság
Mechanizmus: Aukció/Licit, Pakli tervezés, Auction: Turn Order Until Pass, Auction: Sealed Bid, Selection Order Bid

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

EladLak! társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

EladLak!simonitsfoto

Csak személyesen!

Eladó egy hibátlan, hiánytalan polckopás mentes magyar nyelvű társasjátékom. Személyes átvétel preferált Budapest Kelenföld pu. és a M4-es metró vonala.

2 érdeklődő


EladLak!mersitsi, Budapesten metró vonalán, Budakeszin

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapesten metró vonalán, Budakeszin! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Annyira újszerű, hogy védőztem és ki se nyomkodtam az érméket. Ez az ár védővel együttes változatra vonatkozik.

0 érdeklődő


EladLak!CsibiD, 1139 Budapest, Kartács utca 25.

Csak személyesen itt: 1139 Budapest, Kartács utca 25.!

Polctakarítás miatt eladásra kínálom ezt a társasjátékot!

0 érdeklődő


EladLak!makkaymarton92, Ajka

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Ajka! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Egyszer játszott, tökéletes állapotú. Csomagküldés Foxposttal vagy Packetával.

0 érdeklődő


EladLak!petra30, Budapest III. kerület vagy Esztergom

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest III. kerület vagy Esztergom! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Új, bontatlan magyar nyelvű. Csere nem érdekel.

1 érdeklődő



Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Szabálykönyvek (1)

EladLak! társasjáték videók (6)

Kapcsolódó cikkek

Díjak és jelölések

Kommentek (29)

Vélemények - EladLak!Fórum > Játékok: Társasjátékok

Boly

Még régebbről emlézeztem rá, hogy annó valamelyik barátomnál játszottam ezzel a játékkal, de az még egy előző kiadásbeli darab volt, ami teljesen más grafikával jelent meg, ami szintén mutatós volt a maga nemében, de ezeken felül úgy rémlik, hogy a játékmenet pontosan ugyan ez volt mint a frissebb kiadásban.

Megláttam pár éve egy bolt polcán és a címe alapján beugrott a régi emlék és vettem egy példányt. A grafikai megjelenítése és színhasználata, annyira intenzív, ami még épp nem zavaró, de kimaxolja a látványos és színes mesebeli grafika fogalmát. A kártyák mérete jó, egységes mind az épületkártyák, mind pedig a csekkfüzet lapják mérete. Az érmék mérete lehetne egy kicsit nagyobb, hogy könnyebben lehessen őket kezelni, de megértem, hogy a kis dobozba, ennyi fér bele kényelmesen. Na és igen, a doboz, mágneses doboz, kifejezetten szeretem az ilyen játékokat, nem kell bajlódni a doboz tetejével, ezt felcsapod és vissza és ennyi. Az pedig plusz pont a gyártónak, hogy egy ilyen kis dobozos játékhoz még inzertet is kapunk, bár egy ici picit lehetne nagyobb, rekesz, hogy kártyavédőkkel is kényelmesebben beleférjenek a kártyák, de megoldható.

A játékmenetre már nem emlékeztem annyira régről, csak annyi volt meg, hogy licitálni kell valahol, valamikor a játékban.

De aztán az első játék világossá tette a dolgot. Az egyszerű és könnyen tanulható játékszabály, miatt már az első alkalommal egyből vagy ötöt játszottunk, mivel a játékmenet is pörgős, játékosszámtól és személyiségtől függően. Itt nincs órákon át tartó gondolkodás, licitálsz, vagy nem, ha nem akkor megyünk tovább, ha igen, akkor rakod a pénzt jön a következő. Az épületekre való licitálást először meg kellett szokni, az első pár játék alatt, már volt olyan, hogy az utolsó fordulókra már nem maradt pénz, mert hamar kiköltekeztem magam, és az jutott ami maradt. A játék második fázisa is frappáns a csekkfüzet lapjaira való titkos "licit" a házak számával.

Ez a játék ízig vérig egy pörgős, könnyed és élvezetes filler lett.

fodihun1

Nekem ez az egyik kedvenc filler játékom. Gyors még is elég tatkikus lehet a maga szintjén.

steeeven88

Tegnap kipróbáltuk 3 fővel. Volt köztünk egy 14 éves lány is. Nagyon tetszik a licitálós mechanizmus, praktikus, kicsi a doboz, szerintem megfelelően egyszerű és nagyszerű. A szabálykönyv is rövid, érthető, jó példákkal illusztrálva, nem marad bennünk kérdés. Hogy absztrakt-e és valójában csak számokkal játszunk? Lehet, részemről lehet. De a 14 éves csomószor megjegyezte, hogy pl.: "Ennyit adjak egy pottyantós WC-ért???" 😃És rájöttem, hogy jó, hogy vannak rajzok és nagyon jópofák is. Mi elég fáradtan ültünk le tegnap és nem tudtuk, mivel játsszunk. Egyikünk sem próbálta előtte, de vázoltam nekik, miről szól és ráugrottak. Annyira kellemesen könnyed, ugyanakkor vicces volt, ha valakit kicsit cikiztünk az ingatlanja miatt, hogy feldobta az estét. 2 partyt játszottunk, de ment volna még, csak már késő volt.

Külön kiemelném, nagyon tetszik, hogy a pénz készlet titkos, egyszer meg voltunk győződve, hogy a harmadik már majdnem kifogyott, aztán meglepődtünk, mert keményen be tudott licitálni. Szóval gondolkodni kell, mire tartogatod a pénzt, milyen értékű ingatlanok/csekkek mentek ki, mik jöhetnek még.

Nagyon kellemes játék, ajánlom!

gazsif

Így van, ezek csak számkártyák. Mi nagyon sokat játszottunk már, de talán még soha nem néztem meg alaposabban a rajzokat. Tudat alatt biztosan nekem is számít, hogy színes meg szép, de hogy mi van rajta az teljesen mellékes.
De nem meggyőzni akarlak, csak furcsa volt tőled hallani a hiányzó témát. ;)

Válasz kvarclovag (2023. jún 12. 08:56) üzenetére

Patronmr.zehy
  • 2023. jún 12. 09:28
  • Válasz
  • +1 / +2

Én kifejezetten agyfaszt kapok a licitálós társasoktól, ez az egyetlen, ami valamiért viszont nagyon betalált.

Válasz kvarclovag (2023. jún 12. 08:56) üzenetére

kvarclovag

Micsoda egérfeletti memória! Tényleg írtam, és a túl erős téma zavar is, vagy a túl konkrét. Pl. egy fantazi világban egy elképzelt királysággal csatázni az nem zavar, de a mohácsi csata újrajátszása zavarna. Itt az ingatlan adás-vétellel nem lenne bajom, ez elég általános így, de nagyon hamar csak számkártyák lesznek. Ami még mindig nem lenne baj, de valahogy nem volt szórakoztató a licitálás. Párszor jó volt játszani, de elég volt. Lehet, hogy a licit, mint mechanizmus nem jött be. Nem tudom, mert nem játszottam más licitálós játékkal. És nincs is olyan, amit nagyon ki akarnék próbálni.

Válasz gazsif (2023. jún 12. 08:42) üzenetére

gazsif

Nem te írtad valahol, hogy téged inkább zavar, ha van vagy "átjön" a téma egy játékban? :)

Válasz kvarclovag (2023. jún 11. 22:17) üzenetére

kvarclovag

Nekünk nem jött be. Pár partit nem volt rossz játszani vele, de újra elővenni már nem volt vágyásunk. A házak egy része tényleg jópofa, de egyszer megnézve később ez már nem érdekes, marad a számolgatás, téma nélkül. A Micsoda pech pusztán a szabályát olvasva érdekesebbnek tűnik, de persze a puding próbája az evés. Talán majd egyszer.

szirom.niki

Tipikus példája az "egyszerű, de nagyszerű"-nek. Roppant egyszerű alapkszészlettel dolgozik a játék, jó minőségű érméket és kártyákat kapunk. Nálunk igazi utazós darab, kis helyen is elfér, könnyed, szórakoztató és hamar lejátszható, amit ilyenkor előnyben részesítünk.

Nagyon szépen illusztráltak a kártyák első játékkor nagyon megmosolyogtattak bennünket az alacsonyabb lapokon szereplő házak.

szrigoevi

Ajánló alapján vettük meg a játékot. Eddig egyszer próbáltuk ki, bár akkor egyből lenyomtunk több partyt hárman. Nekem nagyon tetszik! Van benne szerencsefaktor, de lehet benne taktikázni is és a gyerkőcöt is tanítja a taktikai érzékre. Szegénykém eddig minden partiban alul maradt, de tuti biztos vagyok benne, hogy ez változni fog, mert hamar ráérez a trükkökre általában. :) Az illusztrációk is tetszenek és elég nagy poén, amikor sikerül tizenezrekért elpasszolni egy karton dobozt, mert egyszerre három nagy csekk jön le. Szerintem árban teljesen korrekt, masszív a doboza is, úgyhogy könnyen szállítható, ha az ember vinné magával nyaralásra stb. Az pedig tuti, hogy ha előkerült, akkor nem egy meccs fog lemenni vele, hiszen gyorsan pörög és kívánja, hogy újra és újra megpróbáljuk csiszolni a taktikát és hát várni a piaci jószerencsét. :D

gazsif

Kiváló játék, egyszerű szabályok, gyors játékmenet, kis doboz, minimális előkészület. A kezdőjátékos személyén kívül nincs benne szerencsefaktor, de a lapok véletlenszerű kiosztása miatt minden játék más és más. A győzelemhez a legfontosabb, hogy kitaláljuk a különböző helyzetekre hogyan reagálnak majd a többiek. Ez sokszor nem könnyű és valószínűleg nem is jön össze minden fordulóban, ezért jó taktika ellenére sem lehet biztos a siker. 6 játékosnál licitálás fázisban a kevés pénz miatt már elég szűk a mozgástér (nem jellemző a két vagy többkörös licit), ezért inkább 4-5 játékossal az igazi.

A lenti példában írt licitopciónak (29,27,25) nincs igazán nagy jelentősége, mert minden játékos hasonló értékű lapot visz, hasonló áron (valószínűleg ingyen vagy 1 pénzért). Ezeknél sokkal izgalmasabb a döntéshelyzet, amikor a különbség a lapok között nagy, például egy 30,29,1-es leosztásnál. Itt valaki garatáltan sokkal rosszabbul jár mint a másik kettő, a legjobban pedig az aki a 29-est szerzi meg. (Azért jobb mint a 30, mert a 29-et ingyen vagy fele licitért lehet vinni, míg a 30-asért a teljes árat ki kell fizetni.) Azt kellene tehát elérnünk, hogy az utánunk következő játékos még licitáljon, de az ő utána lévő már passzoljon. Ez nagyon nehéz feladat és a helyzetet azzal sem lehet jól megoldani, hogy akkor majd elviszem a 1-est, de legalább nem fizetek érte semmit, mert így a következő játékos (az aktuális kezdőjátékostól függően) vagy ingyen vagy nagyon kedvező áron jut majd a sokkal nagyobb értékű laphoz, ami a második fázisban nehezen behozható helyzeti előnyt biztosít majd számára. Tehát simán benne van, hogy végül valaki sok pénzért fogja elvinni az 1-es lapot. A körülményektől függően (kezdőjátékos, még rendelkezésre álló pénzmennyiségek, a már megszerzett lapok, a még játékba nem került lapok, a hátralévő körök száma, játékosok mentalitása) egy ilyen felállás rendkívüli izgalmakat eredményezhet nem csak a licitálás, hanem az eladás fázisban is.

DeimosDown

Szerintem mindkettő jó játék, én mindkettőt kedvelem :) De nyilván ízlések és pofonok.. csak mivel úgy túnt rosszul játszottátok, gondoltam azért szólok h ennél azért izgalmasabb a For Sale is :P

Az árban sem látok akkora nagy különbséget... lehet, h hatezret nem adnék az eladlakért, de ezen a 4-5k közötti árszinten van mindkettő, ami elég klasszikus ár a kártyajátékokért... szerintem ez nagyjából a "fair" ár, Jaipur vagy Watergate ugye már többe kerül...

Válasz Vajk333 (2023. jan 04. 01:12) üzenetére

Vajk333

Az a baj, hogy van összehasonlítási alapom. A "Micsoda Pech!?" című kártyajáték simán kenterbe veri és fele annyiba kerül. :)

Szerkesztve: 2023. jan 04. 01:13

Válasz DeimosDown (2023. jan 04. 01:00) üzenetére

DeimosDown

Szerintem így nincs értelme nézni a dolgot... az általad felsorolt szcenárióban a 29-es játékos fizetett eggyel többet, de ha egy érmével el tudod vinni a 29-est, az nem tragédia, sőt, szerintem nagyon olcsón vitted el. Lehet hogy ha benn tudod tartani a kezedben a második fázisban valamelyik késői körre, azzal sokkal többet nyersz... az pedig hogy milyen kártyák jönnek fel, az adja a játék savát-borsát.

Abban teljes mértékben egyetértek, hogy 3 fővel nem annyira jó a játék... és 5-6 fővel az igazi a játék, ezt adom. Viszont 5-6 fővel szerintem nagyon jó.

Mondjuk 3 főnél is lehet csavarni a szabályokon, pl hogy mennyi a kiosztott pénzek száma*, vagy hogy ne osszuk ki az összes kártyát, hanem mondjuk csak 8 kört 10 helyett - hogy kicsit komplikáljuk a memóriajátékot...
(fejből ezt nem tudom hogy játékosszámtól függ-e a kisztott pénzek száma, nekem a 14 pénz rémlik, de én talán mindig 6 fősen játszottam BGA-n... nyilván lehet erre háziszabályt is hozni, ha esetleg nem tetszik.)

De hidd el, ennél azért mélyebb a játék... és ha játéktervezési szempontból, ez a két fázisos játékmenet kifejezetten ügyes, és szerintem egy viszonylag agyalós, de kb 5 perc alatt elmagyarázható, és 15 perc alatt lepörgethető partijátékot/fillert eredményez... arról nem is beszélve ugye, hogy 1997-es játékról van szó.

Válasz Vajk333 (2023. jan 04. 00:36) üzenetére

Vajk333

Ok. Tévedtem, az első licitáló nem kapja vissza pénzét, ha ő marad bent utoljára. De példaként vegyük az alapjátékot. Van három játékos. A legelső kezdi a licitálást egy érmével. A második passzól és ingyen megkapja a legértéktelenebb kártyát. A második játékos is passzól és úgyszint érme felkínálás nélkül jut kártyához. A legelső játékos meg egy érmével elviszi a leértékesebbet. És akkor tegyük fel, hogy van egy 25-ös, 27-es, és 29-es ingatlan kártya. A 25 és 27-es értékű kártyákat nem mondanám annyira értéktelennek, de egy egyszerű "passzolok már a legelején" bemondással simán belehet happolni.

Szerkesztve: 2023. jan 04. 00:43

Válasz DeimosDown (2023. jan 04. 00:14) üzenetére


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

Az EladLak! társasjáték és kiegészítői (2)

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  30 perc
  • Játékosok:  3 - 6
  • Ajánlott életkor:  10+
  • Komplexitás:  Nagyon egyszerű
  • Tervező:  Stefan Dorra
  • Illusztrátor:  Alvin Madden, Klaus Wilinski, Óscar Aguado, Catell Ruz, Uros Vuckovic, Chema Vicente, Emilien Rotival, Abbas Amirabadi, Mahmoud Arastenasab, Mohammad Amir Garoosian, Dossom Studio, Gil Martimiano
  • Kiadók:  F.X. Schmid, Ravensburger Spieleverlag GmbH, Heidelberger Spieleverlag, Eagle-Gryphon Games, Überplay, Portal Games, Albi, Competo / Marektoy, Kaissa Chess & Games, Brain Games, Gabinete Lúdico, Wargames Club Publishing, IELLO, New Games Order, LLC, Взрослые дети, Compaya.hu - Gamer Café Kft., Jolly Thinkers, uplay.it edizioni, Top Toys, AURUM, Inc., HaKubia, Meeple Virus, Нескучные игры, פרש משחקים - Game Knight, Ediciones Primigenio, NeoTroy Games, PaperGames (III), Siam Board Games, MEBO Games, 2 Pionki, TLAMA games, Baborka Games, Geekach Games, Zito! Ώρα για παιχνίδι, SPIEL DAS! Verlag
  • Elérhető nyelvek:  cseh, kínai, dán, holland, angol, észt, finn, francia, német, görög, héber, magyar, olasz, japán, Korean, lett, litván, norvég, lengyel, portugál, orosz, spanyol, svéd, török, ukrán, thai, Persian

Alternatív nevei


Kiadások

  • Ravensburger edition (3-5p)
    • Kiadás éve: 1997
    • Nyelv: német
    • Méretek: 10 cm x 12.8 cm x 2.1 cm
    • Súly: 0.1 kg
  • F.X. Schmid German edition 1998
    • Kiadás éve: 1998
    • Nyelv: német
    • Méretek: 14 cm x 20 cm x 5 cm
    • Súly: 0.3 kg
  • Ravensburger multilingual edition 1998
    • Kiadás éve: 1998
    • Nyelv: holland
    • Méretek: 14 cm x 20.3 cm x 5.1 cm
    • Súly: 0.5 kg
  • Überplay edition 2005
    • Kiadás éve: 2005
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 22.9 cm x 15.2 cm x 5.1 cm
    • Súly: 0.3 kg

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) EladLak! társasjátékhoz