A Stella egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 3 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot 2021-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb partijáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a merj és nyerj, a targeted clues, a...
A Stella egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 3 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot 2021-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb partijáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a merj és nyerj, a targeted clues, a verseny és a deduction mechanizmusokra.
Az összes Dixit kártya használható hozzá. Csillagvadászok! Fedezzétek fel az eget, és hozzátok vissza a fényt a világba!
Vajon egyre gondoltok, amikor a szülinap szót halljátok? – A nagysikerű képasszociációs társasjáték univerzumába csöppenhetünk ebben a játékban, ahol minden új, amit eddig erről a világról hittetek! Szikrázzanak köztetek a gondolatok, hiszen, ha tudtok ugyanarra a képre asszociálni egy adott szó hallatán, akkor pontokat szerezhettek! De vigyázzatok, ha senki nem tippel veletek egy képre, vagy túl sokat tippeltek, sűrű sötétség borul rátok! A gyönyörű kinézetű Stella társasjáték a Dixit univerumában játszódó asszociációs társasjáték egy kis csavarral! A játékosok azért versenyeznek, hogy minél több kapcsolódási pontot találjanak a lehelyezett kártyák és a fordulóban megadott szó között, úgy, hogy azokra az asszociációkra lehetőleg más is gondoljon! Engedjétek szabadjára a fantáziátokat ebben a csodálatos univerzumban és hagyjátok magatokat rávezetni azokra a kis apróságokra, amik segítenek eligazodni a látomásos képek között :) A Dixit játékoktól már megszokott csodás grafikai kivitelezés ezúttal sem maradt el, ismét egy lenyűgöző játékot vehettek kézbe.
Válasszátok ki ugyanazokat a képeket, mint játékostársaitok a győzelem eléréséhez. A népszerű Dixit Universe képei három sorban, öt-öt kártyából állnak. Négy szókártyát tárnak fel, amelyekre asszociálni kell a megjelenített képekkel. Mindenkinek van egy személyes tablója, amelyen titokban megadjátok, hogy mely kártyákat társítjátok hozzá. Nemcsak a saját malmotokra kell hajtani a vizet, hanem meg kell próbálnotok megegyezni a játékostársaitokkal. Hiszen, ha ugyanazokat a kártyákat választjátok ki, mint a többi játékos, több pontot szerezhettek. Ezzel szemben egy olyan kártya kiválasztása, amelyet senki más nem választ, sokba kerülhet nektek. Minden játékos figyeli a Dixit kártyákat, és titokban társítja ezeket a kártyákat a kulcsszóval, és a törölhető személyes tábláján megjelöli a választott kártyákat. Mindenkinek jeleznie kell, hogy a 15 kártya közül hányat jelölt meg a saját tábláján. A negyedik kör végén minden játékos összesíti pontjait. Az nyer, akinek a legtöbb pontja van. Légy te a győztes! Vagy csak játsszatok magáért az élményért!
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Kategória:
Kártyajáték, Partijáték
Mechanizmus:
Merj és nyerj, Targeted Clues, Verseny, Deduction
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Rövid játékidő! Ha csak gyors játékra vágysz a munka után, akkor ez a neked való!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Kistarcsa - Budapest (Örs - Stadionok - MüPa vonalon)! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Bontatlan, fóliás.
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: IV. Ker. vagy VII. Ker. esetleg Belvárosban! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Ajándékba kaptuk, de már megvolt nekünk
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Imádod a Dixit képi világát, de unod már, hogy folyton a nyuszikkal kell lépkedni, és az új kártyacsomagokon kívül nincs semmi változatosság? Akkor neked találták ki a Stellát!
Üde színtfolt a Dixit játékszabály holtomiglan történt újrajátszása után. Hozza a Dixitből ismert minőséget, a kártyák most is szemet gyönyörködtetőek. A 8 évesemnek a kártyákon szereplő szavak közül az elvontabbak, pl. vallás, mitológia slt nehéznek bizonyultak, de all in all a készítők úgy tervezték a szópárokat, hogy egy elvont mellett általában egy jóval kézzelfoghatóbb szerepeljen, amire már a fiatalabbak is könnyen asszociálnak. Ha meg mégsem, hát húztunk egy új kártyát.
Bár egy körben a 15ből max 10 enged X-elni a játék, nálunk max 5 volt a legmagasabb tipp, és aki bevállalósabb volt, az szívott, mert szinte mindig feleződött a legtöbbet X-elő pontja. De teljesen jogos ez a büntetőfunkció, ha nem lenne, mindenki tét nélkül húzná az X-et.
Nekem ez lett az első 'Dixit' társasjátékom (volt előtte egy kis dixit előéletem, kb 2x játszottam a sima játékkal)
Nagyon egyszerű a játékszabály , gyors, egyszerű játék, kb fél óra alatt lement egy játék, pedig 5-en játszottunk.
Gyönyörűek a kártyák, de hát a dixit-től mást nem várhatunk :D
A 'dixit' család bármelyik kártyáját lehet használni a játék során.
Négy csillag, mert a játék során, sokszor fordult elő az, hogy ha valakinek 'élénkebb' fantáziája volt, pórul járt, mert a többieknek eszébe se jutott azokat a kártyákat választania, emiatt pedig nagyon kevés pontot szerzett az egyén. Persze, alkalmazkodni kell a többiekhez kicsit.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Stella társasjátékhoz
riveriss- 2023. szept 25. 15:17
- Válasz
- / +9
Minden társasozásos "bűnbeesésünk" első és legbetonszilárdabb alappillére a Dixit volt: faltuk a kiegészítőit, gyűjtöttük a kártyáit százával, imádtuk-imádjuk az artot, a kreativitást, az elvontságot, az absztraktot, amit felvonultat...
Mondanom sem kell, amikor szembetalálkoztam a Stella-variánssal, tudtam, hogy kötelező darab. Megérte? Ó, de még mennyire, hogy meg...
A további Dixit-paklin túl természetesen az új játékstílus ígérete vonzott, mint méhet a nektár; a Dixit úgy jó, ahogy van, a maga egyszerűségével és fantáziavilágával, ellenben a Stella új szintre emelte, mintegy "történetet kerített" köré... Iszonyatosan megkapó ez a csillagvarázs, a pislákoló fényekkel és a felragyogó szuperszikrákkal.
Abszolút szerelem volt ez első látásra, az alapművet hétmérföldes bakanccsal sikerült felülmúlni, egyszerűen az egész játék hangulata a bűvkörébe zár... Valamilyen szinten hasonlóság is van a két mechanika között, mivel a fő mozgatórugó ismételten az lett, hogy mennyire is jár egy rugóra az agyunk a többiek tekervényeivel. Ámde, ezúttal saját paklink helyett a leterített lapok színkavalkádos mátrixán kell sürögnie-forognia a tekintetünknek, aztán remélni, hogy legalább egy valaki akad, ki hasonlóképpen asszociál, mint mi magunk. Többszörösen is kockázatvállalós: egyfelőlel ugye ott a "mohóság" veszélye: túl sok iksz, túl nagy rizikó (de hát túl kevéssel meg nem sok pontot harácsolunk össze)... de ennyi kell is az egyensúlyhoz, ámbátor sok-sok játékossal azért megtérülő lehet ez a befektetés, mert sanszos, hogy legalább egy párunk lesz majd. Másfelől, nem mindegy, melyik lap-választottunkkal kezdjük meg a "párkeresést"; jól rá kell érezni, melyiket is szemezhették ki a legtöbben a legnagyobb valószínűséggel... különben kapufa, és dobhatjuk is el a filctollat.
Külön szeretem, amikor a dobozban mindennek megvan a helye. Nagyon jól megtervezett, varázslatos játék ez, bármikor előkerül, akár a még kevésbé taktikus idősebb szülőkkel is - ami nagy szó.