A Kutná Hora: Az Ezüstváros egy összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a váltakozó képességek, a pakli tervezés, a megtervezett körök/akcók és a trn-04 progressive turn order...
A Kutná Hora: Az Ezüstváros egy összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a váltakozó képességek, a pakli tervezés, a megtervezett körök/akcók és a trn-04 progressive turn order mechanizmusokra.
Légy üdvözölve az Ezüstvárosban!
Csatlakozz a többi ambiciózus céhvezetőkhöz, akik a 14. században a gyors gazdasági növekedés és terjeszkedés időszakában bányászták és létrehozták a híres Ezüst városát. Éld át te is ezt időszakot, a ciszterci kolostor közelében történt első ezüstfelfedezéstől Kutná Hora felépítéséig, amely gyorsan Közép-Európa egyik legfontosabb városává vált.
A Kutná Hora: The City of Silver egy történelmi városépítő eurojáték 2-4 játékos számára, amely a valós kereslet és kínálat élményét nyújtja, és ahol minden cselekedeted hatással van a játék dinamikus gazdasági rendszereire.
A játékosok minden fordulóban a kétoldalas kártyákból választanak, hogy olyan stratégiai akciókat használhassanak ki, mint a bányászat, az építkezéshez szükséges telkek megvásárlása, engedélyek megszerzése, épületek emelése a csatlakozó céhek számára, nyereségszerzés a termelésből, és természetesen a Szent Barbara katedrális építésén való munkálkodás.
Az egyes játékosok rendelkezésére álló céhek aszimmetrikus jellege rendkívül interaktív köröket biztosít majd, amelyekben minden egyes döntés érdekes módon befolyásolja a gazdaságot és a többi játékost, miközben bővítik a bányáikat és infrastruktúrát építenek a közös táblán.
Bányássz ércet és olvaszd ezüstvagyonná ennek a gyönyörű történelmi városnak a bővítése során, de ügyelj arra, hogy egyensúlyt teremts a személyes céljaid előrehaladása és a város növekedésének előmozdítása között. Minden mindennel összefügg, és néha a személyes győzelemhez vezető út a sokak jólétén múlik.
Kategória:
Közgazdaság, Városépítő, Középkori
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Váltakozó képességek, Pakli tervezés, Megtervezett körök/akcók, TRN-04 Progressive Turn Order, Események, Változó setup, Market, Négyszög-rács, Multi-Use Cards
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest III. kerület (Huszti úti Lidl) vagy XI. kerület (Fehérvári út)! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
2x játszott.
6 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Átadás-átvétel a budai agglomerációban (Telki, Páty, Budakeszi), vagy munkanapokon a Budapesten a Budakeszi út környékén. Természetesen szívesen postázom is Packetával vagy Foxposttal a vevő terhére.! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Kutna Hora Angol nyelvű, párszor játszott, tökéletes állapotban. A fólia a doboz tetején meghagyva. Ár: 13.000 Ft
2 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Kutná Horában a nagy múltú város céheinek vezetőit alakítjuk, akik igyekeznek minél nagyobb hasznot húzni az ezüstből. Persze e mellett adakoznak a Székesegyház építésére és középületeket húznak fel, hogy növeljék befolyásukat a városi tanácsban.
2024-07-28 01:09:04
Nagyon bíztam ebben a játékban és nagyon akartam szeretni.
Egyrészt meseszép a dizájn. Mindenkinek ajánlom, hogy egyszer félhomályban játsszon vele, mert az ezüstös csillogása a tábának, a kártyáknak, a komponenseknek egyedülálló élményt nyújtanak. Ugyanakkor számomra a tábla, a tokenek, a pénz stílusa nagyon elüt az épületlapkák és a katedrális hangulatától. Azoknak os szép az a mesésebb, színesebb, rajzosabb dizájn, de a két stílus nálam nem fér össze.
Másrészt nagyon megfogott az a működése a játéknak, hogy nyersanyagok tömkelege helyett itt mindent pénzzel vátunk ki. Viszont itt érkezünk meg a Kutna Hora egyik legnagyobb hibájához is: az árakat beállító csúszkák. Na ezek több szempontból is tönkrevágják a játékélményt.
Először is: igénytelen, hogy a karton csúszka kb lehetetlen, hogy sérülés nélkül működjön.
Másodszor: a kezdetben izgalmasnak tűnő adminisztráció a játék közepe felé már nagyon fáraztóvá válik.
Harmadszor: Hála ezeknek a csúszkáknak, a játék teljesen tervezhetetlen, ami pedig szerintem ehhez az euróhoz nélkülözhetetlen lett volna. A csúzka mögötti kártyákat ész nélkül pörgetjük, játékosként bele sem tudsz szólni, így mosolyogva kell tűrnöd, hogy a köröd végén felértékelt és jó áron lévő nyersanyagod mire újra rád kerül a sor lehet hogy fabatkát sem ér.
A játékmenet folyamatos és tematikátlan ikonvadászat és unalomba fulladó adminisztráció.
Pedig nem kellett volna sok, hogy jó legyen.
2024-06-01 22:57:10
Mindig felkapom a fejemet, ha olyan tájról jön ki társasjáték, amihez személyesen kötődöm: Gugong, Tikal, San Francisco... és most a Kutná Hora. Aztán a doboz borítója előrebocsátotta, hogy ez egy száraz gazdasági játék. És nem árul zsákbamacskát, tényleg az
Szabály van bőven, ez nem is okoz gondot. Az már inkább, hogy a szabályokkal nincs arányban a játék mélysége. A fő táblán a lapkák egy gyenge családi játék mélységét súrolják, gyűjtögess ikonokat és csillagokat. Nem nyűgözött le, de talán nem is ez akar lenni a játék veleje, hanem a folyton változó árak. Láttuk már több helyen letisztultabb formában: Racoon Tycoon, Ilos. Ez a része a játéknak viszont első pár játéknál biztosan egy fekete doboz. Bizonyos típusú lapkák így tolják a piacot, bizonyos típusú lapkák meg úgy. Egyik céh így van árazva, a másik meg úgy. Próbáltak témát belecsempészni: a népességnövekedés felfelé tolja az árakat, a túlkinálat pedig lefelé, de igazából egy ikonhalmaz lett az egész. A szabály sem igazán tér kire mi a mechanika mögötte, gyere rá. A csapatban még az is csak sodródott az árral, akinek ez a harmadik játéka volt. A bevétel fázis meg egy száraz ötödikes matekpélda: 5 szorzás és 5 összeadás. Kifejezetten nem szeretem a szorzótáblás játékokat, ez nem is igazán játék hanem feladat
Na de itt nem ér véget a feladatok sora, valami eszméletlen adminisztratív játék. Minden lapkán van 3-6 ikon, mindegyik máshogy működik. Itt rakj hátra 3 lapot, itt lépj kettőt, ezt told eggyel, kapsz pontot és még amazt is told meg hárommal, ezt a lapkakupacot told a sor végére. Nem tudok rá jobb szót, ez munka és nem játék. Ezek után senki ne csodálkozzon, hogy Kutná Hora városából nem sokat talál a játékban, olyan száraz mint a sivatag. Téma szó szerint 0. Asztalkép is gyenge
Biztosan több mélysége van ennek a játéknak, ha beletesszük azt a 3-5 partyt és megtanuljuk a céhek árazásának görbéjét, tőlem viszont nem kapja meg az esélyt. Én a döntéseket keresem egy játékban, nem a szorzótábla gyakorlását
2024-05-02 11:50:32
Három kétfős játékot játszottunk, és mindegyik más volt. A dobozon az ezüst díszítés igényes, ugyanez a csillogó hatás köszön vissza a papír pénzérméken (éppen ezért nekem nem hiányzik a fémpénz) és egyéb komponenseken. Minden játékelemből bőven akad, amivel borítékolható a játék változatossága, talán egyedül az A és B fázis kártyáiból van kevés, ami egyébként csak a körítést adja a játékhoz.
A játékban 3-3 típusú termelő épületet építhetünk (+ középületeket mindenki), és bányászhatunk a város alatti területen. Kétfős játékban még nem indul meg a versengés az épületlapkák iránt, mert nincs egyezőség az építhető épülettípusoknál a játékostárssal, nekem egyelőre nem is hiányzik a nagyobb konfrontáció. A bányaterület uralásáért viszont lehet versengeni. A két terület (építési hely és bánya) elég gondolkodási lehetőséget ad arra, hogy minél jobban tudj haladni mindkét helyen, és ha ez még nem lenne elég, ott a Szt. Borbála templom, ahol meg azért érdemes haladni, mert jól jutalmaz. Megsúgom, bár valószínűleg titkot nem árulok el, mindhárom területen nehéz kielégítően haladni, ha nem lehetetlen. Az akcióválasztás trükkös kártyakijátszással zajlik.
Érdemes figyelni a játékostáblánk berendezésére az épülettípusokkal, ugyanis mindhárom sor más jutalmat (ingyen akció, győzelmi pont, hírnévpont) ad.
A játékban folyamatosan számolni kell. Az épületek ára, a bevétel mindig változik, a változás iránya kiszámítható.
A nemesek újabb pontszerzési lehetőséget adnak a játék második felében, és itt derül ki az is, hogy a több irányból induló stratégiád összeér-e.
Mindhárom kétfős partink kb. 2 órás volt, és az utolsó két fordulóban számolgatni kell, mely tervek megvalósítására lesz elegendő akciólehetőség.
Első játékunkban haladtam az épületekkel, viszont a bányákkal és a katedrálissal csak némileg. A második játékban alig bányásztam, a harmadik játékban feltett szándékom volt minél több Szt. Borbála akciót elvégezni, de a jutalmak nem illettek jól az aktuális játékomhoz.
2024-04-29 14:58:23
Eddig 2 db kétfős alkalom után azt kell mondanom, hogy teljesértékű a játék ketten is, de talán a 3 lesz az ideális játékosszám hozzá.
Kétfős játékban kötelező elemként bejönnek az eseménylapok, amelyek kisebb-nagyobb mértékben azért tudják befolyásolni a játékot, adnak néha egy kis bónuszt, de jellemzően inkább olyan hatások amellyekkel azért meg kell küzdeni. Ilyen például a forduló végi dupla adó....
A játékmenetet illetően azt mondom, figyelembe véve, hogy eddig 2 játékalakalmat sikerült belepakolni, szerintem nem kell kompromisszumokat kötni 2 fővel sem, a gazdasági része jól működik a játéknak. Mivel így nem lesznek olyan céhek amilyek fölött többen is befolyással bírnak, más taktikát kell követni. Például nem biztos, hogy érdemes előre megvenni egy áhított épületet, mert más nem fogja tudni elvinni előled (hacsak nem egy esemény, de azok hatása a forduló végén érvényesül), így jobban lehet optimalizálni, előre tervezni. Ez szintén igaz a nyersanyagárak változására is, jobban lehet figyelni arra, hogy a másik mit fog építeni és annak milyen hatása lesz a gazdaságra (értsd: árakra). Például, ha épp megépítenél egy drágább épületet ami mondjuk 6-7-8 fa árába kerül, de látod, hogy a másik játékos (aki egyébként az építők céhe felett bír befolyással) által tervezett épület hatására csökkeni fog a fa egységára, érdemes kivárni. 2 főnél ezt némi rutinnal elég jól lehet követni, és azt gondolom rutinos ellenféllel szemben muszáj is.
A városban és a bányáknál talán kevésbé kiélezett a verseny, bár ez taktika és helyezkedés kérdése is lehet.
Azt gondolom, hogy szinte mint minden játéknál, itt más lesz a játék képe 2 illetve tőbb fővel, ketten nem érződik szűkösnek, ellenben jól kalkulálható. Kipróbálásra mindenképpen ajánlom, játékosszámtól függetlenül is, mert az egyes vélemények között elég nagy különbségek vannak. Nekem már csak a témja miatt is, nagyon tetszik, látom benne a mélységet, de simán el tudom fogadni, ha valakinek a játék valamelyik megoldása nem tetszik.
2024-04-28 23:47:27
Egy játék után azt tudom mondani hogy tetszett és kipróbálnám 3-4 fővel, mert 2 főnèl úgy éreztem eljátszunk egymás mellett és nem akadályozzuk egymást. A piac része nagyon tetszett hogy nyersanyagok nincsenek, mindennek pénzèrtèke van ami folyamatosan változik. Szórakoztató volt, de nem must have játék.
2024-03-27 21:09:36
Szigorúan egy játék után, de úgy érzem, ennek nagyobb a füstje, mint a lángja. A szépség relatív, nekem ez pl. nem az, de ez legyen a legkisebb gond. A játék maga egyáltalán nem volt persze rossz, de a beharangozott újítások engem inkább frusztráltak, semmint elégedettséggel töltöttek el, még úgyis, hogy nem én adminisztráltam játék közben… tekerj hármat a fekete piaclapon. Wow, micsoda fun.
Számomra az épülő-szépülő város is hamar lélektelen lapkapakolgatássá degradálódott, amiben persze az is közrejátszik, hogy a szűk piacról vagy elviszik azt az épületet, ami neked kell, vagy nem tudod kifizetni a körödben, mert megdrágult pont előtte a fa… vagy elviszed és lerakják előtted oda, ahova te szántad… így aztán kb az előtte lévő akcióid kukák, amivel erre hajtottál, ami azért ebben a viszonylag szűk játékban eléggé tud fájni.
Emellett kicsit repetitív is a dolog, a plot-rights-building szentháromságot néha megtöri egy kis income vagy a bánya, de ennyi. Ennek ellenére még nagy valószínűséggel játszom majd vele, de a kezdeti lelkesedés oda - értem, miért szeretik sokan, de ez nem az én játékom.
2024-03-14 23:16:55
Nekem így csak videók alapján nagyon tetszik és nagyon várós lett a magyar kiadás. Viszont szerintetek, jó két fős játéknak?
2024-01-29 14:37:06
Volt már róla poszt másik topicban, de a Vagabund hozza magyarul, áprilisban fog megjelenni. Bár 98%-ban nyelvfüggetlen a játék, egyedül az eseménykártyákon és a játékos segédleteken van szöveg, de előbbiek kötelezően csak a 2 fős játékban kapnak helyet.
Az első hírek óta igyekeztem követni a játékot, másrészt, szombaton volt alkalmunk kipróbálni 3 fővel.
Nekünk nagyon tetszett, elégedetten álltunk fel 1,5 órával később. Szerintem nagyon jól működik a játék gazdasági motorja. Kimondottan tetszik, hogy nincs a játékban 5-6 féle "nyersanyag", csak azok termélési értéke és a játékosok tevékenységétől függően változó árfolyama. Eleinte meg kell szokni, hogy mindig mindent (termelés/bevétel, költség) át kell számolni az aktuális árfolyamnak megfelelően, de hamar bele lehet jönni. Ez a rendszer sokat egyszerűsít a játék rendszerén, ami egyébként nem bonyolult, de a folyamatosan változó árfolyam, a lekerülő épület és bánya lapkák, a változó kínálat miatt muszáj gondosan tervezni, belekalkulálni az ellenfelek céh épületeinek hatásait is. Ezek mellett nem hiányzik, hogy még a különböző típusú nyersanyagok cseréjével is foglalkozni kelljen.
Nagyon tetszik, hogy a játékos táblái ugyanolyanok, azonban az általuk választott céhek, illetve azok elhelyezése is már komoly stratégia döntés, mindjárt a játék legelején.
Jó minőségűek a komponensek, nekem tetszik a játék grafikája, bár ez lehet megosztó a sok sötét szín miatt, de azt gondolom, hogy az asztalkép igazán impozáns, nagyon szépen épül mind a város, mind a bányák.
A téma nekem tetszik, (ahogy maga a város is) egész jól rajta is marad a játékon, bár nem azt éreztem, hogy bányákat és céh épületek építek és adakozok, hogy épüljön a katedrális, hanem azt, hogy egyensúlyozok a céhek között, próbálom a legjobb helyeket megkaparintani a városban. Ami még fontos jellemzője a játéknak, jókor, jól időzítve meghozni a szükséges döntéseket. Szerintem mélyebb a játék mint, elsőre látszik.
Nálunk bőven "must have" kategória lett.
2023-10-14 00:00:20
Kis korrekció: Gamewizhez nem érkezett, Essenből hoztak magukkal limitált készletet (több játékból is.)
2023-10-13 16:40:31
A Gamewizhez pedig már meg is érkezett, és ajándék promókártya is jár hozzá, illetve akár a fémpénzes szettben is megvásárolható.
2023-10-13 10:06:38
Szöllősi Peti (Vagabund) mai posztja szerint hozzá jövő héten beérkezik a játék.
2023-10-12 17:32:33
Emellett Gamernán még kedvezőbb áron rendelhető elő október 21-ig, de hozzájuk várhatóan csak decemberben érkezik meg.
2023-10-11 23:42:43
Vagabund október végére ígérte, hogy hoz a játékból. A leírásuk szerint, nagyon korán előrendelték a nagykerből, így valószínűleg ők is teljesíteni tudják az előrendelőiknek a megrendelést. A játék nyelvfüggetlen, elég egy remek fordítás a játék mellé és nem kell kivárni, hogy 2024-ben érkezzen a honosított verzió.
2023-10-11 22:53:31
Megneztem egy végigjatszást és nagyon megfogott. Nagyon tetszik hogy erőssen interaktiv, amikor termelunk nyersanyagot nem jó sokat termelni mert jatek közben lecsökken az ára. Minden mindennel összefügg. A grafika is nagyon szép és talán jogosan megérdemli az év meglepetése címet. A cseheknel november - december tájékan jelenik meg csehül. Remélem a Magyar kiadok közül valamelyik a szárnyai alá veszi.
Kutná Hora: The City of Silver: Landrechte-Abkommen Promo Card társasjáték Kiegészítő 990 Ft-tól! - 1 üzlet árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Kutná Hora: Az Ezüstváros társasjátékhoz