Tigris & Euphrates
Tigris & Euphrates
Videó beküldése

Tigris & Euphrates társasjáték

társasjáték, 1997
Értékelem!

A Tigris & Euphrates egy összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a terület befolyásolás/irányítás és a vedd el mechanizmusokra. Te...

A Tigris & Euphrates egy összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a terület befolyásolás/irányítás és a vedd el mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Te lehetsz az úr a civilizáció bölcsőjében.

Több, mint ötezer éve, a Tigris és az Eufrátesz völgyében megszülettek a történelem első birodalmai. Itt találták fel az írást, a kereskedelmet, a pénzt – az egyiptomiakat is megelőzve ezzel. Ezen a területen rövid idő alatt hatalmas változások mentek végbe, és most lehetőséged nyílik rá, hogy irányítsd a folyamatot, mely része volt minden birodalomnak, de felül is emelkedett rajtuk.

A játéktáblán egyre növekvő birodalmadat kell igazgatnod körről körre, odafigyelve a négy fő fejlődési irányra: a földművelés, a kereskedelem, a vallás és a kormányzat mind ugyanakkora fontossággal bírnak. Pontokat kell gyűjtened ugyanis a győzelemhez, és minden kör végén csak annyi pontot kapsz, ahány pontot a leggyengébb fejlődési ágad ér. Könnyen születhetnek így meglepetés-eredmények egy-egy játék végén. Az egymás elleni harc akkor éleződik i, mikor a birodalmak összeérnek, és a határok kérdése is felmerül. Ettől fogva már nem csak a belső, de a külső konfliktusokra is figyelned kell. A játék viszonylag rövid idő alatt meglepő mélységeket mutat meg, így ajánljuk azoknak, akik szeretnek tervezgetni, de esetleg nincs elég idejük hosszabb játékokra.

Forrás: Szellemlovas
3 felhasználó árulja ezt a játékot!
  • 15 000 Ft-tól
  • 3 ajánlat

Kategória: Stratégia, Civilizáció, Ősi, Építés / Terjeszkedés
Mechanizmus: Lapka-elhelyezés, Kollekció gyűjtés, Pakli tervezés, Terület befolyásolás/irányítás, Vedd el, Connections, Highest-Lowest Scoring, ECO-05 Income, Négyszög-rács, Hidden Victory Points

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Tigris & Euphrates társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Tigris & EuphratesJANIST, Budapest, főleg belváros, Kispest

Akár cserélném is! Csak személyesen itt: Budapest, főleg belváros, Kispest!

Hiánytalan, doboza kopottas, kérésre küldök képet.

0 érdeklődő


Tigris & Euphrateselamate90, Budapest

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Magyar szabály van benne. Nyomtatot 2 fős tábla bgg-ről

0 érdeklődő


Tigris & EuphratesBdia

Csak csomagküldéssel! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Egy igazi klasszikus. Nèmet kiadàs. Hasznàlt szèp àllapotù.

9 érdeklődő




Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Szabálykönyvek (3)

Tigris & Euphrates társasjáték videók (10)

Kapcsolódó cikkek

Kommentek

Kommentek

  • kvarclovag

    2023-10-10 12:12:34

    Szeretek a játékoknak utána olvasni, és minél többet megtudni róluk. A T&E se kerülhette ezt el, mert tetszik az áttekinthető asztalképe, az egymást ellensúlyozó pontszerzési lehetőségek, Az, hogy 10 körüli pontszámmal lehet nyerni, szóval nagyon nem pontsaláta. Mindez kombinálva azzal, hogy négy színben egyformán kell pontot szerezni, zseniális.

    De! És akkor jöjjön a de. Mondtam már, hogy a játék nem annyira elegáns, nem annyira kristálytiszták a szabályai, mint pl. az Iwarinak. Bocs, hogy mindig ez a példa, de kb. egykorúak és hasonló bonyolultságúak. A Highlanderst is mondthatnám, de azt senki sem ismeri.

    A játék vége eleve problémás, mert nem lehet megoldani, hogy ugyanannyi köre legyen a játékosoknak. A 6 lapka cseréjével meg az is problémás, hogy ez miként váltja ki a játék végét. Nincs ez kellően megmagyarázva a szabályban, ráadásul az egyetlen magyarázó félmondat, ami a német szabályban benne van, az angol fordításban már nincs benne. Érdekes beszélgetések erről a BGG-n:

    https://boardgamegeek.com/thread/25225/end-game-question

    https://boardgamegeek.com/thread/377745/game-ending-tile-swap

    A 6 lapka cseréje a szerencsétlen kezet akarja orvosolni, de nem egy túl jó megoldás. Egyrészt kaphatunk ugyanolyan rossz lapkákat, másrészt nagyon apasztja a zsákot. Két azonos lapka dzsókerkénti használata itt is jobb megoldás lenne. A zsákból húzás nagyon erősen szerencse függő, és mivel alap esetben csak két lapkát húzunk egy szerencsétlen kézen nehezen tudunk javítani. Mindezek miatt én erősebb függést érzek a szerencsétől, mint ahogy azt szeretem. Persze a több húzás, és főleg a több játék kiegyenlíti, de a szerencse olykor bosszantó formában jelenik meg, és akkor semmit nem lehet tenni ellene. Egy nagy háború elvesztése pl. döntő lehet, és bár lehet rá készülni, de az, hogy végül ki mennyi plusz támogatást tud adni kézből, az nagyrészt szerencse is.

    Az egyébként megszámolható infók titkos kezelése pedig nem is indokolhatók egy stratégiai/taktikai játékban.

  • kvarclovag

    2023-10-07 00:34:37

    És akkor egy kis statisztika:

    https://boardgamegeek.com/thread/2968657/play-position-imbalance-data/page/1

    Ami azt mutatja, hogy 4 fős játék esetén a kezdőnek van előnye, a negyediknek meg hátránya. Nem vészes, de azért elég jelentős. Aki befejezi a játékot, annak is jobb esélye van a győzelemre, mint a többieknek. És itt jön a másik kisebb gyengesége a játéknak. A végét egyetlen más játékban se tudja úgy siettetni egy játékos, mint ebben. 12 lapot tud húzni a zsákból, pedig egy normál fordulóban csak kettőt vesz el egy játékos. Kivéve, ha harc van, mert akkor többet, de akkor is max. hatot. Na most azzal, ha harccal sietteti a játék végét, azzal nincs igazán gond, mert a harc a lényegi része ennek a játéknak, és kockázatos is. A lapkadobással viszont simán csak pörgeti a játékot, nem kockáztat, igaz, nem szerez pontot se. És a kincsszerzéssel is lehet a végét hajtani. Szóval összeségében ez nem nagy probléma, és eltörpül a játék jósága és izgalma mellett, de azért nem elegáns. Erre valahogy nem figyelt a mester. Az ilyenekre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy a T&E kevésbé elegáns, mint a vele majdnem egykorú Iwari, lánykor nevén Web of Power.

  • kvarclovag

    2023-10-05 21:32:01

    Én 5x játszottam a BGA-n, de volt benne tán 2 félbehagyott is. A Y&Y appal játszottam mobilon kb. ugyanennyit, úgy hogy a szabályokat úgy kb. ismerem, de koncepcióm az nem igazán van. Vágjunk bele, aztán majd kialakul. Most valami gyengélkedés van a BGA-n, új asztalokat nem lehet létrehozni, de ha újra lehet, akkor meghívlak titeket.

  • Gawain

    2023-10-05 19:46:39

    Jó, hát én összesen 9-szer játszottam eddig vele, szóval én sem tudok kb. semmit. Az menő, hogy sikerült beszerezned.

  • maricusi

    2023-10-05 18:29:33

    Nem olyan régen szereztem be a játékot. Még csak ismerkedek a szabályokkal. Sajnos nincs hozzá játékostársam. Szívesen csatlakozok. De tényleg még csak nagyon az ismerkedés szintjén vagyok és lassan tanulok.

  • kvarclovag

    2023-10-05 16:40:01

    Igen, ez a titkolódzás ilyen Kniziás dolog, valamiért szereti. Meg azért a szabályok se olyan szépek mint Schacht játékainál. Pl. itt 3 játékos szépen elfér a térképen és kezd építkezni az egyik sarokban, meg megszerez egy kincset. Úgy látom ezt szokták hagyni egymásnak az erős játékosok is. Hogy itt miből mennyit tudsz begyűjteni, az attól függ, miket húztál. Meg hát nyilván mit tartassz meg, készülendő egy támadásra. Aztán hogy az elég lesz-e vagy sem, és nem előznek-e meg a támadással, az már egy érdekes dolog. És szerencse is kell hozzá. Viszont 4 játékosnál a 4. már valakinek a közelébe tud csak települni, ezért hamarabb fog ütközni. Ezzel rögtön az elején eldől, kik ütik majd hamar egymást, ami lehet hogy a másik kettőnek jó. Ezt nem tudom, mert azért a csata ügyesen van kitalálva. Ha nem rakod le az adott színű lapkákat, a másik meg lerakja, és te megnyered a csatát, akkor annyi pontot kapsz, amennyit a másik lerakott, tehát nem vesztettél azzal, hogy nem leraktál, hanem a csatára gyűjtöttél. A Y&Y esetén ez nem így van, csak 1 pontot kapsz ezért ott sokkal inkább a másik helyre építéssel rombolod le a pagodáját. Ott a csata elvesztése nem fáj, mert építhetsz új pagodát, és a másik se kapott sok pontot a győzelemmel. A T&E-ben sok pontot kap, és az emlékmű is neki termel ezentúl, nem tudsz másikat építeni, amivel ezt leomlasztod. Mondjuk ez így sokkal logikusabb, de sokkal szigorúbb is.

    Szólj, ha vannak emberek, és csapjunk bele.

  • Gawain

    2023-10-05 16:10:46

    Én részemről mindig tudok hozni 1/2 játékost, szóval azzal nem lesz gond. De biztosan vannak itt a fórumon még rajtunk kívül olyanok, akik szeretik a jó játékokat. Egyébként ezen már én is gondolkodtam, hogy mennyi értelme van a játékokban azoknak a rejtett információknak, amiket akár meg is tudsz jegyezni és követni, ha mindig odafigyelsz és jó a memóriád. Knizia más játékainál, pl. a Modern Artnál meg RÁ-nál is elvileg titkos, hogy kinek mennyi pontja/pénze van, de simán lehetne nyílt is. Gondolom úgy gondolja, hogy a legtöbb játékos egy idő után inkább elengedi a pontok nyomon követését, így talán kevesebbet fognak számolgatni játék közben, fenntartva ezzel a tempót. Meg ez a kis bizonytalanság a játék végét még izgalmasabá teheti. De összességében én is inkább a látható pontszámok mellett vagyok, legalábbis a T&E esetében biztosan. (Amúgy az is jó lenne, ha például a BGA az Azulnál mindig írná, hogy melyik színből mennyi van még bent, így nem kéne kis papíron vezetni.)

    Szerk.: Nem fél játékost, hanem 1 vagy két játékost! Szerencsére mind az alsó, mind a felső testfelük megvan!

  • kvarclovag

    2023-10-05 15:05:03

    Részemről oké a BGA, ha összejövünk 3-4-en. Ketten nem akarom ezt játszani. Úgyis most épp nézegetem a 3-4 fővel arénában is játszható játékokat. És hát alig van.

    Szempontjaim valának:

    • ne a szerencse döntsön legalább úgy az esetek 2/3-ában; a 7 csoda építészek ezzel ki is esik
    • levelező módban se tartson átlagban 1 hétnél tovább (max 10. nap)
    • ne legyen munkáslehelyezős meg a lapokra írt egyedi akciós, mert azokat nem szeretem
    • ne legyen szoliter; kiesik az Ark Nova, bár az már az előző pont miatt is kiesik
    • legalább 100 játék fusson egyszerre, hiszen azért keresem, hogy legyen egy többfős játékom, ha az Iwarit a mostaninál is kevesebben játszanák
    • ne tisztán kártyajáték legyen
    • legyen a képernyőn jól átlátható
    • legyen értelme a táblának, számítson a topológiája, a tábla ne csak tárolóhely legyen
    • legyen a tábla áttekinthető, ne kelljen a szememet gúvasztva guberálni; kiesik Bunny Kingdom és Marco Polo

    Iwarin kívül lényegében csak a T&E marad, amit ismerek is egy kicsit. Csak fejnehéz, mint a Kingdom Builder. Sok múlik az induláson, illetve egy nagyobb csatán. De azért ha okosodok benne, akkor talán élvezni fogom. Azt viszont nem értem, hogy a paraván mögé rejtett győzelmi pontokat mért gondolta jó ötletnek Knizia. Ennek semmi értelme olyan pontoknál, amit látok, amikor megszerzi az ellenfél. Most akkor vezessem kis noteszemben? Enélkül viszont nem lehet érdemi döntéseket hozni az egyes támadásokról, és ez egy stratégia játék lenne. Szerencsére a BGA-n beállítható láthatóra, de sajnos az arénában nem. Legalábbis, ha jól láttam, mert 100 pont alatt vagyok még, ezért arénában nem játszhatok. De, ha tényleg nem látható, akkor nem is fogok. Meg persze ott az Iwari, a T&E csak vésztartalék, mert azért kevésbé elegáns játék.

  • Gawain

    2023-10-05 14:08:43

    Sajnos eltolták, most csak annyit tudni, hogy 2024-25. Gondolom nem akarják túl hamar a Huang megjelenése után hozni. De a BGA-n majd játszhatnánk egyet, meg mással is, akinek van kedve!

  • kvarclovag

    2023-10-05 11:55:34

    A T&E reprintnek most látszik valami nyoma? Mintha a Huang jönne inkább, ami a Y&Y feltuningolása minikkel.

  • Gawain

    2023-07-04 15:54:22

    Reiner K. azt mondta a legutóbbi interjújában, hogy ősszel Essen-ben már ott lesz a T&E reprint.

  • kvarclovag

    2022-07-08 14:57:54

    Éppcsak kicsit megkóstolva a BGA-n, nekem az állandóan megmaradó emlékművek jobban tetszenek, mint a megépülő és leomló pagodák a Y&Y-ban, mert fontosabb, élesebb érte a harc.

  • kvarclovag

    2022-06-10 13:00:17

    Ami a csaták kimenetelének kiszámításához elég nagy segítség, mert alapból nem egyszerű. Én csak a Y&Y-val játszottam mobilon, és már ott is jól jön a gépi számolás, pedig az egyszerűbb. Ez a játék Knizia nem annyira elegáns és nem annyira egyszerű szabályú korszakából való 😃 Viszont nagyon jó és legendás játék.

    (Amúgy szerintem, az egyszerű és elegáns szabályú játékok nagymestere nem is Knizia, sokkal inkább Michael Schacht.)

  • maricusi

    2022-06-10 12:06:37

    Most már lehet játszani a Board Game Arénán is.

  • robsteady

    2021-08-12 12:28:24

    Van benne 2 főre optimalizált térkép és 4 fős is. Az előbbi azért, hogy hamarabb összeérjenek a civilizációk, ami a játék egyik lényegéhez, a konfliktusokhoz vezet.
    A Y&Y négy főre optimalizált, de mégis kisebb térképpel rendelkezik. Ott két fő még épp el tudja kerülni a harcokat, ha akarja. De nem kell ezt akarni. Sok olyan játék van, amiben egymás mellett építkeztek - multiplayer solitaire - stílusúak. Ez nem az, itt bele kell állni a dolgokba.
    Én inkább a Y&Y-t ajánlom. Az adatlapján leírtam miért. Leginkább, mert kevésbé büntet, de ez nem azt jelenti, hogy az finomkodik. Olcsóbb, 90%-a azonos a két játéknak, a hexa lapok pörgősebb játékot adnak, mint a négyszügletűek. Aztán ha tetszik, akkor ezt a játékot már olcsóbban is be tudod szerezni.
    A lényeg az, hogy folyjon könny, vér, repüljenek az átkok és szitkok a levegőben, erre mindkét játék alkalmas ;)

  • maricusi

    2021-08-08 22:17:18

    Régóta szemezek a játékkal. Adás-vételi csoportokba fel-fel tűnik egy-egy első kiadás, de meg lehet venni a legújabbat is. Fentebb olvastam harnas1207 hozzászólásában, hogy nem csak kinézetre különböznek, hanem térképszámban is más. Tudsz erről valamit? Mennyire befolyásolja a játékmenetet? Melyiket ajánlanád inkább?

  • robsteady

    2021-07-28 23:20:02

    Nem gyengébb a remake. Más. Ahogy a Brass L kontra Brass B is. Vedd meg telefonra a Y&Y-t, próbáld ki. 2-3000 Ft

  • harnas1207

    2021-07-19 15:55:56

    Nemrég jutott el hozzánk az 1997-es kiadása, melyet mindenképp ko akartunk próbálni, de sokat nem vártunk tőle. Pont ezért kellemesen csalódtunk benne, sőt talán kevés játék tudott elsőre ilyen jó benyomást kelteni bennem. Egyedi, eredeti és rendkívül ötletes a mechanikája! Játszani és megtanulni nagyon egyszerű, de előtte fel kell fogni miről is szól. Ez sokakat eltántoríthat, mert a tematikája elég száraz. Röviden összefoglalva a Small World élményéhez hasonlítanám, van benne taktika, számolás és brutális egymással kitolás. Az első kiadás kinézete elég őskori, de hatalmas élmény volt a retró elemeket pakolgatni. Ebben még csak egy térkép van, de tudtommal a későbbi kiadásokban már kettő. Ami talán még negatívum lehet, bár ez még nálunk nem bukott ki, hogy kellene bele valami kiegészítő, valami olyan elem, ami változatossá teszi a játékot. Illetve az is sokaknak hátrány lehet, hogy ez tipikus hiba megbosszulós játék. Aki az elején valamit elront, annak már nem nagyon lesz lehetősége fordíani. Mint már előttem is említették, ez a játék spéci társaságot ígényel, de tökéletes ahhoz, hogy 2-3 party is lemenjen egy este. Tipikus versenyjáték, ami kiállta az idő próbáit es 24 év távlatában is kipróbálásra érdemes! A remake változatát nem ismerem, de elsőre gyengébbnek tűnik, illetve a zikkurat kiegészítőhöz se volt még szerencsém.

  • robsteady

    2021-04-09 12:19:35

    Azért hozzátenném, hogy ennek a játéknak alapja a konfliktus, főleg nagyobb létszámnál, ami mellett nem lehet elmenni. Több sértődést okozott már ez a játék arra hajlamos játékos kapcsán. Mi több, olyan is olvastam, hogy konkrét játékoscsoportokat számolt fel :D Viszont azt is olvasni, hogy vannak olyan fanatikusai a játéknak, hogy csakis ezzel játszanak, ez a JÁTÉK, amihez mindent mérnek.

    További kiegészítés, hogy mielőtt emellett dönt valaki látatlanul, érdemes megnézni a testvérét, a Yellow & Yangtze-t is, amiben azért kevésbé megsemmisítőek a harcok, és vannak mozgópontok is, valamint további finomítások ami még érdekesebbé teszi a játékot. A T&E rajongók leszólják általában, de szerintem zseniális játék az is.

    Vegyétek meg mindkettőt! Két klasszikussal lesztek többek; de pár hisztisebb baráttal és mosolygó családtaggal kevesebbek.

  • kemonszt

    2020-09-05 11:54:04

    A Tigris & Euphrates az egyik legjobb egyszerű absztrakt játék, amit valaha próbáltam.

    Oké, nem annyira egyszerű, mert azért van némi komplexitása a játéknak, viszont olyan magától érthető és logikus és folyékony a játék menet, hogy lenyűgözött engem. Lenyűgözött az, hogy egy 23 éves játék milyen zseniális mechanizmusokat használ és mennyire kiegyensúlyozott, miközben szép nem túl bonyolult. Egyszerűen ez tényleg egy olyan ritka perfekt kombináció, amit nagyon, de nagyon kevés társasjátéknál tapasztalhatunk meg. Nem véletlenül áll a mai napig a Board Game Geek TOP100-as listájának 86. helyén ennyi idő elteltével is.

    A Tigris & Euphrates játékban hadvezéreket irányítunk, amelyek az általunk kiépített városokban uralkodnak. Minden hadvezérnek meg van a saját képessége és ennek megfelelően célszerű felhasználni őket különböző városokban, akár csak a való életben. Gyönyörűen megjelenik a vallás is a játékban, értékes kincsek és imahelyek, építmények formájában, amelyek a tábornokoknak plusz erőt adhatnak egy-egy csata alkalmával, illetve a játék végén győzelmi pontot is jelenthet.

    A játék legizgalmasabb részei a konfliktusok. Amikor egy városba érkezik két ugyan olyan típusú hadvezér, megküzdenek egymással azért, hogy ki marad a városban továbbra is. Akkor szintén konfliktus keletkezhet, amikor két várost építünk össze, viszont ekkor már akár több hadvezér is harcol egymással. Nagyon izgalmas, hogy minden csata után megváltozik kicsit, vagy nagyon a terep, így olyan fordulatok vannak a játékban, amiket olykor nagyon nehéz kiszámítani.

    A játék nagyon szépen ki van egyensúylozva erőviszonyok és pontszerzés terén is. Az erőviszonyok kompenzálhatóak egy csata során, akár az is nyerhet, akiről nem gondolták volna. A játék végi pontszámítás viszont páratlanul egyedi, én még nem láttam ehhez foghatót. Négy fél színű pontot lehet gyűjteni, amelyek közül a játék végén a legkevesebb adja a mi győzelmi pontjaink számát. Egyszerűen tökéletesen motivál az egyensúlyra.

    Muszáj kipróbálni!

A Tigris & Euphrates társasjáték és kiegészítői (2)

  • Euphrat & Tigris: Die Zikkurat társasjáték Kiegészítő

    Euphrat & Tigris: Die Zikkurat is an expansion/variant for Tigris & Euphrates that first appeared in the June 2009 (3/09) issue of Spielbox magazine. Shaped like a cross, the ziggurat is a special monument that extends across five spaces of the board. The monument can be built if a player has a cross of five civilization tokens of the same color. Discard...

    • Játékidő: 90 perc
    • Min. játékidő: 90 perc
    • Max. játékidő: 90 perc
    • Max. játékosszám: 4
    • Min. játékosszám: 2
    • Ajánlott életkor: 12+ éves
    • Komplexitás: 3/5
  • Yellow & Yangtze társasjáték

    The period of the Warring States (475-221 BCE) describes a time of endless wars between seven rival states: Qin, Chu, Qi, Yan, Han, Wei, and Zhao. These states were finally unified in 221 BCE under the Qin dynasty to lay the origin of today's China, with its two main rivers: the Yellow and the Yangtze. Yellow & Yangtze, the sister game to the highly...

    • Játékidő: 90 perc
    • Min. játékidő: 90 perc
    • Max. játékidő: 90 perc
    • Max. játékosszám: 4
    • Min. játékosszám: 2
    • Ajánlott játékosszám: 4
    • Max. ajánlott játékosszám: 4
    • Min. ajánlott játékosszám: 3
    • Ajánlott életkor: 14+ éves
    • Komplexitás: 3/5

    Yellow & Yangtze társasjáték 13000 Ft-tól! - 1 felhasználó és 1 üzlet árulja ezt a játékot!

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  1 - 2 óra
  • Játékosok:  2 - 4
  • Ajánlott életkor:  14+
  • Komplexitás:  Összetett
  • Tervező:  Reiner Knizia
  • Illusztrátor:  Doris Matthäus, Stephen Graham Walsh, Bascu, Tom Thiel, Christine Conrad, Ricarda Thiel
  • Kiadók:  Mayfair Games, Fantasy Flight Games, Pegasus Spiele, Hans im Glück Verlags-GmbH, Heidelberger Spieleverlag, 999 Games, Z-Man Games, Hobby Japan, Devir, Edge Entertainment, Top Licence Games, Matagot, Giochi Uniti, Lacerta, Smart Ltd, Wargames Club Publishing, Galápagos Jogos, CZ Cloud Soft Co. Ltd
  • Elérhető nyelvek:  kínai, dán, holland, angol, francia, német, olasz, japán, Korean, lengyel, portugál, orosz, spanyol

Alternatív nevei


Kiadások

  • Hans im Glück German first edition
    • Kiadás éve: 1997
    • Nyelv: német
    • Méretek: 27.2 cm x 36.8 cm x 7 cm
    • Súly: 1.7 kg
  • 999 Games Dutch edition
    • Kiadás éve: 1998
    • Nyelv: holland
    • Méretek: 37.4 cm x 27.3 cm x 7.2 cm
    • Súly: 1 kg
  • Hans im Glück Danish edition
    • Kiadás éve: 1998
    • Nyelv: dán
    • Méretek: 27 cm x 37 cm x 7 cm
    • Súly: 1.5 kg
  • Mayfair English edition
    • Kiadás éve: 1999
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 29.2 cm x 23.5 cm x 7.6 cm
    • Súly: 1.5 kg
  • Mayfair English edition 2003
    • Kiadás éve: 2003
    • Nyelv: angol
  • Korean edition
    • Kiadás éve: 2004
    • Nyelv: Korean
  • Tigris & Euphrates
    • Kiadás éve: 2004
    • Nyelv: holland
    • Méretek: 27 cm x 37 cm x 6 cm
    • Súly: 1.6 kg
  • Pegasus German edition 2007
    • Kiadás éve: 2007
    • Nyelv: német
    • Méretek: 27.2 cm x 37.1 cm x 7.2 cm
    • Súly: 1.8 kg
  • Polish edition
    • Kiadás éve: 2007
    • Nyelv: lengyel
    • Méretek: 27.4 cm x 37.5 cm x 7.1 cm
    • Súly: 1.5 kg
  • Russian edition
    • Kiadás éve: 2007
    • Nyelv: orosz
    • Méretek: 27 cm x 39 cm x 5 cm
    • Súly: 1.5 kg
  • Mayfair English edition 2008
    • Kiadás éve: 2008
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 23.8 cm x 29.5 cm x 7.7 cm
    • Súly: 1.3 kg
  • Matagot French edition
    • Kiadás éve: 2009
    • Nyelv: francia
  • Wargames Club Chinese edition
    • Kiadás éve: 2009
    • Nyelv: kínai
  • Spanish edition
    • Kiadás éve: 2014
    • Nyelv: spanyol
    • Méretek: 27.5 cm x 37.5 cm x 7.5 cm
  • Edge French edition
    • Kiadás éve: 2015
    • Nyelv: francia
  • Fantasy Flight English edition 2015
    • Kiadás éve: 2015
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 29.8 cm x 29.8 cm x 7 cm
  • Giochi Uniti Italian edition
    • Kiadás éve: 2015
    • Nyelv: olasz
    • Méretek: 25.4 cm x 25.4 cm x 5.1 cm
  • Heidelberger German edition 2015
    • Kiadás éve: 2015
    • Nyelv: német
  • Japanese edition
    • Kiadás éve: 2015
    • Nyelv: japán
    • Méretek: 29.7 cm x 29.7 cm x 7.1 cm
  • Portuguese edition
    • Kiadás éve: 2018
    • Nyelv: portugál
    • Méretek: 28 cm x 38 cm x 8 cm
    • Súly: 1.6 kg
  • Z-Man English edition
    • Kiadás éve: 2018
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 29.7 cm x 29.7 cm x 7.1 cm
  • Cranio Revival Italian reprint edition
    • Kiadás éve: 2019
    • Nyelv: olasz

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Tigris & Euphrates társasjátékhoz