A Bang! - Magyar kiadás egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 7 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 20 - 40 perc. A játékot 2007-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb partijáték kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a könnyebb...
A Bang! - Magyar kiadás egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 7 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 20 - 40 perc. A játékot 2007-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb partijáték kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a szövetségek, a pakli tervezés, a játékos kiiktatás és a vedd el mechanizmusokra.
Ki volt a kedvenc vadnyugati hősöd?
A seriff, a törvény embere, a mindenkitől független magányos farkas, esetleg a mindenre elszánt rosszfiúk? A Bang! című kártyajátékban az ő bőrükbe bújva szállhatsz versenybe barátaiddal a győzelemért.
A jó, a rossz és a csúf
A játék központi eleme a különböző betölthető, rejtett szerepekben rejlik, mely a játékosok számától függően a következőképpen alakul:
4 játékos: 1 seriff, 1 renegát, 2 törvényen kívüli (bandita)
5 játékos: 1 seriff, 1 renegát, 2 törvényen kívüli, 1 seriff-helyettes
6 játékos: 1 seriff, 1 renegát, 3 törvényen kívüli, 1 seriff-helyettes
7 játékos: 1 seriff, 1 renegát, 3 törvényen kívüli, 2 seriff-helyettes
A szerepeket a játék elején kártyaosztással kapjuk meg és mindvégig rejtve maradnak, a seriff kivételével, az ő kiléte mindvégig ismert. Attól függően, hogy kit testesítünk meg, céljaink a következők lehetnek:
A játékot körökre osztva játsszuk, ahol lehetőségeink a következők:
Ily módon egészen addig játszunk, míg vagy a seriff, vagy az összes törvényen kívüli és a renegát is meg nem hal. Előbbi esetben a törvényen kívüliek győznek, illetve a renegát, ha ő az utolsó, aki életben maradt. Utóbbi esetben pedig természetesen a seriff és helyettesei kerülnek ki győztesként.
Párbaj vagy börtön?
A rendelkezésünkre álló tárgyak, illetve akciókártyák változatosak, nem kevés borsot törhetünk vele vélt ellenfeleink orra alá. Használhatunk távcsövet, hogy könnyebben eltaláljuk célpontunkat, (a távolság attól függ, ténylegesen milyen messze ül tőlünk a célpont) musztángot, hogy magunk kerüljünk távolabb, börtönbe zárhatunk valakit, vagy bebújhatunk hordó mögé a golyózápor elől és még sok-sok egyéb ravasz trükköt vethetünk be célunk érdekében. Tovább fokozza az élményt, hogy mindegyik szerep más-más stratégiát követel meg. Seriffként, mivel mindenki ismeri kilétünket, ki vagyunk szolgáltatva ellenfeleinknek, helyettesként pedig minél jobban ügyelnünk kell kilétünkre, hiszen nélkülünk a törvény őre biztosan nem húzza sokáig. Ám ha két helyettes játszik, vajon ki lehet a másik? Nem feltétlenül az, aki a seriff védelmére kel, hiszen a renegátnak is elsődleges célja, hogy minél tovább életben maradjon, és utolsóként tudjon végezni vele. Ha pedig a törvényen kívüliek közé kerülünk, senki sem szent: bár a seriffre vadászunk, ha egy törvényen-kívüli társunkat intézzük el, három extra lap üti markunkat (ez bármely törvényen kívülit likvidáló játékosra igaz).
Vélemény
A Bang! egy egyszerű kártyajáték, ráadásul nagy előnye, hogy kis helyen, akár a zsebünkben is elfér, így könnyed fel-, illetve levezetésnek, utazójátéknak tökéletes. A rejtett szerepek, pörgős játékmenet, valamint a tizenhat választható karakter, melyek mindegyike egy-egy rá jellemző különleges képességgel bír, biztosítják, hogy egyhamar nem fogunk unatkozni a spagetti western és a vad tűzpárbajok világában.
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Kategória:
Kártyajáték, Blöff, Következtető, Harc, Vadnyugat
Mechanizmus:
Váltakozó képességek, Szövetségek, Pakli tervezés, Játékos kiiktatás, Vedd el, RES-22 Kill Steal, Rejtett szerepek, Hot Potato
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Kecskemét! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Kihasználatlanság miatt eladó.
1 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Balmazújváros, néha Debrecen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Teljesen magyar nyelvű Bang társasjáték és 4 kiegészítője már nem kapható egyedi promólapokkal (karakterkártyák). Adok még hozzá vagy 40 3D nyomtatott töltényt és 8 töltény tartó tárat, plusz 6 kaszás figurát a kiesett játékosok jelölésére. Minden kártya védőzve (kb 200 kártya) és minden eleme teljesen hibátlan. Csakis egyben eladó. Személyesen Debrecenben vagy Balmazújvároson tudom odaadni
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest, XIV. Szigetszentmiklós! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Hiánytalan, szép állapotban.
8 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A modern társasjátékos mérföldkövek. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán.
Miért veszünk kiegészítőket? Én nem… "De igen. Igen, azt csinálod, Brett. Meg akartál venni egy újabb kiegészítőt, pedig Marcellus Wallas semmi mással nem szeret játszani, csak alapjátékokkal!… Olvastad a Bibliát?"
Több kiegészítőben is megoldották az „unatkozni fogok, ha kiesek” problémát. Van olyan eseménykártya, amely visszahívja a halottakat egy körre, és van olyan játékmód is, amely árnyrenegátként a hátrányban lévő oldalra sorolja be a kieső játékost.
Válasz Boly (feb 15. 15:10) üzenetére
A vadnyugati szereplők bőrébe bújunk és csak egyet tudunk, hogy ki a serif a városban, de hogy kik a banditák, ki a renegát, vagy ki a serifhelyettes, azt már nem. Ha viszont a játékosok kimutatják a foguk fehérjét és elkezdődik a lövöldözés, hamar fény derül a szereplők kilétére. A titkos szerepes játékok nem mindenkinek valók, de ebben a játékban mégsem ez a legmegosztóbb dolog, hanem, hogy ki tudunk esni a játékból, ha a karakterünknek elfogy az élete, emiatt van, hogy 20-25 percig csak ülünk és csöndben figyeljük, hogy hogyan játszanak a többiek.
A doboz mérete miatt bárhová magunkkal tudjuk vinni ezt a parti kártyajátékot. Érdemes minimum 5 fővel játszani, hogy minden szerepet ki lehessen osztani. Aki pedig túl tudja magát tenni azon, hogy ki tud esni ebből a játékból, annak könnyed és csavarokkal teli szórakozást tud biztosítani.
A játék kezdetén kapható karakterlapok nagyjából ki vannak balanszolva, de akad egy két erősebb westernhős is. Ha az erősebb karakterek egyikét kapjuk, akkor sokszor szereptől függően is célkereszt kerül ránk, mert a játékosok megpróbálják balanszolni az erőkülönbségeket azzal, hogy lelövik az erőset. Ez általában így szokott alakulni. Serifnek lenni szerintem nem rossz, mert ő mindenképp a játék végéig játszhat, hiszen ha a serif és helyettese levadássza a banditákat, akkor ők nyernek, ha a banditák vadásszák le a serifet, akkor a banditák nyernek, ha pedig a renegát ak sikerül a terve, akkor is a végéig bent marad a serif a játékban. A kártyák hangulata nagyon hozza a vadnyugati életérzést, egyszerű, de tipikusan nagyszerű ábrákat kapunk. A kártyák változatosak, vannak felszerelés kártyák, köztük különféle fegyverek melyekkel, vagy messzebbre tudunk lőni, vagy pedig többet tudunk tüzelni, vannak akciókártyák amik megfűszerezik még az amúgy is izgalmas játékmenetet. A kártyák sarkán pedig a francia kártyákon szereplő ikonok lelhetőek fel, mert egyes kártyák képessége az adott ikon felcsapásától függ.
Amint lesz alkalom többen kipróbálni összehozzuk és azonnal modnom ;) Nekem csak a gyilkos kaliber van meg szóval arról tudok majd csak nyilatkozni! 😉😊
Válasz mrspeng (2024. jún 03. 04:41) üzenetére
Majd írd meg kérlek milyen volt, mert a vonatos elkezdte piszkálni a fantáziámat, és külön szuper lenne ha könnyen kombinálhatóna többivel. 😀
Válasz Atesz93 (2024. jún 02. 16:02) üzenetére
Nagyon szépen Köszönöm a segítséget!
Akkor marad a próba, aztán meglátjuk, hogyan működik kettő egymással.
Mert azon gondolkodtam a vonatrablásban csak tologasz vonatot, aztán az sokat nem kavar be na de megnézem mennyire kavarhat a másik.
Köszönöm mégegyszer!
Válasz mrspeng (2024. jún 01. 18:09) üzenetére
Szia! Ugyan pont ezt a kettőt még nem játszottam, amit te emlegettél, de mi nálunk szinte mindig több fajta kiegészítő kerül a pakliba. Amit biztosra tudok mondani, hogy az Aranyláz című kiegészítő egyáltalán nem zavar bele a többibe, nálunk ezt már kvázi egyben kezeljük az alapjátékkel. További tanács, hogy annak ellenére, hogy jól kombinálhatók (nekünk amúgy 4 kiegészítőnk van itthon) mi egyszerre max 2-t szoktunk kiválasztani, és ebből az Aranyláz mindig az egyik. Szerintem még ha tovább kombinálható is, nem feltétlen van rá szükség :) Remélem segítettem. :)
Válasz Atesz93 (2024. máj 21. 11:21) üzenetére
Vadnyugati hangulatú, titkos szerepes játék, a játékosok nem ismerik egymás valódi célját. Ügyesen kell taktikázni, blöffölni. Én nem szeretem az ilyen típusú játékokat, de párszor azért játszottam vele. Felemás érzéseim vannak: tud nagyon jó is lenni, de szét is tud esni. A tapasztalatom az, hogy alapvetően a műfajban okosan kidolgozott, jól működő játék. Nem véletlenül lett ilyen népszerű és jelent meg ennyi kiegészítője. Ráadásul tökéletesen simul a mechanika a témához; a hangulat hozza a vadnyugat-érzést. Akik szeretik ezt a stílust mindenképp próbálják ki!
Viszont érdemes szem előtt tartani, hogy a titkos szerepes játékok megosztóak (én se vagyok oda értük) ezért nagyon fontos a társaság. Játszottam olyan csapatban is, ahol jó buli volt, élveztük, de olyanban is, ahol egyáltalán nem. A dobókockás változatban pl volt alfa játékos probléma: egyik játékos folyamatosan magyarázott a többieknek, hogy melyik kockát tartsák meg és melyiket dobják újra. Szerintem akkor szórakoztató a játék, ha közben beszéltek, próbáljátok egymást manipulálni. Ezért inkább az összeszokott és kommunikálni szerető társaságoknak javaslom. Ha inkább euro beállítottságúak vagytok és száraz logikával próbáljátok kitalálni, hogy ki kivel van, akkor nem biztos, hogy élvezni fogjátok. Itt nem csak a játékra, hanem egymásra is figyelni kell. A mozdulatokból és tekintetekből is olvasni kell. Ez nem negatívum, hanem ezzel járnak a blöffölős játékok, ezt érdemes figyelembe venni. Ugyanakkor pont ettől az elemtől nagy az újrajátszhatóság; nincs két ugyanolyan parti.
Sziasztok!
Remélem tudtok nekem ebbben segíteni, mert eddig infót nem találtam róla, hogy a kiegészítőket mennyire lehet kombinálni?
Akár az összes kiegészítőt össze lehet pakolni vagy mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban. Jelenleg én a gyilkos kalibert komibálnám a nagy vonatrablással. Szerintetek működhet egyben a kettő?
Nagyon szeretjük! Különösen jó nagyobb társasággal játszani. Nagy előnye az is, hogy rengeteg kiegészítőt lehet ma már kapni hozzá, így tovább csavarhatjuk a szabályokat. Változatos a játék, különösen mert mindig változik, hogy ki milyen szerepben játszik. Kimondottan baráti társaságoknak tudnám ajánlani, ahol kevésbé lehet jellemző a sértődés (mint mondjuk családon belül). Nem egyszer előfordult már, hogy valaki akár sorra se került és már meg is ölték, tehát a játék bőven teret ad egymá kipécézésére - ugyanakkor megfelelő hozzáállású társaságban ez sosem okozott nekünk gondot. A játékidő nagyon változó. Néha pár perc altt lefutható - hiszen ha a seriff meghal vége a játéknak -, néha viszont órákig tudunk mellette ülni egyetlen egy körön. Ezt figyelembe kell venni, amikor valaki előveszi, hiszen így előfordulhat, hogy egy ember a játék elején kiesik, és utána akár 1-2 óráig csak nézni tudja a történéseket. Célszerű erre felkészülni 😊
Nagyobb társasággal az egyik legkiválóbb játék véleményem szerint, nálunk mindig előkerül baráti összejöveteleken rendesen eltudjuk húzni. A hosszabb játék menet ellenére pörgős, tartalmas játék, bátran ajánlom mindenkinek, aki még nem próbálta vagy hezitál, hogy kipróbálja. :)
Igen, nagyon jól mondod, abszolút klasszikus. Jobb darab számomra ebben a kategóriában az Avalon, vagy a szerelmes levél mondjuk. De talán az álarcosbál is, de tény, hogy mi is visszatérünk azért időről időre a Banghez.
Válasz MaRo (2022. aug 08. 21:35) üzenetére
Az biztos, hogy az első 2 körben elvérezni elég zavaró tud lenni, főleg ha ez a pech sorozat kitart több körön át akkor a hangulatot eléggé megtudja ölni az adott játékosnak.
A holtidő kellemetlen de az esetek többségében viszonylag hamar lemegy 1-1 party.
Nem tudom milyen jó pár jobb darabra gondolsz de teljesen egyetértek veled a bang abszolút klasszikus. Akikkel eddig játszottam mindenkinek bejött és megnyerte a játék. Ha a társaságban úgy jön ki a lépés gyakran előjön a sóvárgás a játék után kiváltképp ha a létszám nem teszi lehetővé, hogy elővegyük.
Válasz maszlagadam27 (2022. aug 08. 15:02) üzenetére
Az egyetem alatt ismerkedtem meg a játékkal, számos esténket aranyozta be a szorgalmi időszakban. Így mikor gyűjtésbe kezdtem nem volt kérdés, hogy bérelt a helye a polcon. Témája ismerős, de mégis a játék minden elemében maximálisan megjelenik, így nem kelti lerágott csont érzetét az emberben. A szerepek győzelmi feltételei teljesíthetők, a renegátnak mondjuk tény, hogy nincs könnyű dolga. A karakter kártyák már más kalapban vannak szerintem, ott lényegesen kibukik a balansz hiánya (3 életponttal rendelkező karakter marginális képességgel, 4 életponttal rendelkező extra erős képességgel). A kártyák ikonográfiája nagyon egyértelmű, megkönnyítve ezzel a játék tanulását és menetét egyaránt. A grafika nincs eltúlozva, de kimunkálatlannak sem mondanám, pont megfelelő. A kék szegélyű lapok jól fűszerezik a játékot, extra védelmet, vagy támadási lehetőséget adva a játékosoknak. A dinamit különlegesen izgalmassá teszi a köröket, mindenki fohászkodik, hogy ne nála sikerüljön berobbannia, mert ez sokszor egyenlő a játékos kiesésével. Érdemes a szerepünket amíg csak tudjuk leplezni, ha hamar eláruljuk magunkat elég nagy céltábla kerül a hátunkra. A játékidő teljesen változó, van amikor gördülékeny, van amikor nagyon el tud húzódni. Na ez akkor lesz nagyon frusztráló, amikor valaki elég hamar kiesik, mert simán benne van, hogy a játék 80%-át nélküle játszuk le, így számára nem lesz valami élvezetes a lövöldözés. A kiesés örök problémáját nem fogjuk tudni megoldani, de itt valóban hálátlan lehet, és rengeteg holt idővel jár (ami idegesítő lehet hiszen 5-6-7 fővel ültünk le játszani, mégis a játék nagyobb részét 3-4 emberrel toltuk le). Vannak gyenge pontjai a Bangnek, mint minden játéknak, hosszabb távon ezek egyre többször jöhetnek elő, de szerintem jól öregszik, a Dodge city kiegészítő nagyon jót tesz neki, igényli egy idő után. Abszolút megértem ha valaki nem kedveli ezt a játékot, én még mindig tudom szeretni, azután is, hogy már jó pár sokkal jobb darabbal is próbálkoztam.
14 évesen találkoztam először a játékkal egy nyári táborban. Azóta eltelt több, mint 10 év, és továbbra is a legeslegnagyobb kedvenc. Mára már szinte mindenki ismeri, nem lesz olyan, hogy teljesen újként mutatjuk meg egy társaságnak. Az évek alatt kijött kiegészítők sok újat nem hoztak, igazából a Dodge City az, ami teljesen eggyé vált az alapjátékkal. Ettől függetlenül az Aranyláz és a Gyilkos kaliber is sokszor bekerül, a legújabb, Kiegészítő paklik már beszerezve, viszont nem teszteltük egyelőre. Ennek a játéknak a kulcsa az egyszerűségében rejlik. Bármikor előkerülhet, sokszor órákon át tartó veszekedéseket okozva :D Egyetlen hátránya, hogy könnyű kiesni az elején, és így a hosszabb menetek miatt a vesztesek sokszor unatkozhatnak (mi ilyenkor párhuzamosan elindítunk egy másik játékot, ami gyors és akár 2-en is lehet játszani).
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Bang! - Magyar kiadás társasjátékhoz
Boly- feb 16. 15:30
- Válasz
- / +3
Igen, többek között ezért is jók a kiegészítők. Amellett, hogy színesítik az alapjátékot, új kártyákkal, mechanikákkal és karakterekkel, esetenként csökkentik, vagy épp növelik a játékosszámot. Gyógyírt találnak az alapjáték úgymond "gyermekbetegségeire", hibáira, amiket hordoz.
Válasz Pala (feb 16. 09:27) üzenetére