A Róma dicsősége egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1 - 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a moduláris tábla, a kártya húzás, a terület befolyásolás/irányítás és a munkás-elhelyezés...
A Róma dicsősége egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1 - 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a moduláris tábla, a kártya húzás, a terület befolyásolás/irányítás és a munkás-elhelyezés mechanizmusokra.
Kickstarter kiadás!
Befolyás, intrika és hódítás... urald Te Rómát!
Caesar halálával Róma uralkodó nélkül maradt. Bújj az egyik trónkövetelő bőrébe, fejleszd a római birodalom mezőgazdaságát és kereskedelmét, vezess légiókat vagy ármánykodj a riválisaid ellen, és légy te Róma új császára!
Elkerülendő a belső háborút, Róma hatalmasságai felosztják maguk között a birodalom feletti uralkodás terhét: mindenki egy-egy szeletet kap az impériumból, de afölött teljhatalommal rendelkezik, és kétévenként helyet cserélnek.
Ez alighanem tökéletes megoldás lenne, ha azok a fránya rómaiak nem éreznének olthatatlan vágyat az ármánykodásra...
A játék központi eleme a római birodalmat ábrázoló, kör alakú tábla, amely négy cikkre oszlik: Itália, Gallia, Hispánia és Afrika egy-egy játékos előtt terül el. Itt katonai, vallási, politikai, kereskedelmi és gazdasági épületeket emelhetnek, kisebb vagyonokért cserébe, vagy a már meglévő épületeket használhatják a követőiket segítségével. Ily módon légiókat vezényelhetnek harci régiókba, szavazatokat biztosíthatnak maguknak a szenátusban, értékes jószágokkal kereskedhetnek, ápolhatják az istenek kultuszát (egy 3D-s templomot építgetve), gazdálkodhatnak a földeken, vagy ha úgy tartja kedvük, heverhetnek a Colosseumban is.
Végül is minden ugyanarra megy ki: dicsőséget és pénzt igyekeznek harácsolni, hogy a pénzen újabb épületeket emeljenek, amiket majd a maguk hasznára fordíthatnak. Igen ám, csakhogy a provinciatábla nem véletlenül forgatható: minden forduló végén gazdát cserélnek a provinciák, így amit az egyik vetett, megeshet, hogy a másik aratja le. Bosszantó érzés. Az ilyesmit egy igazi római nem is hagyja annyiban:
A játékosok ármányjelzőket helyezhetnek el az általuk irányított provinciákban, hogy azt később, amikor azt már más irányítja, arcukon kárörvendő vigyorral aktiválhassák. A hatalmasok játszmája már csak ilyen.
Ha szeretitek a cselszövésektől átszőtt ókori Róma világát, az egyedi dizájnt, a feszes játékmenetet, akkor a Róma Dicsőségében nem fogtok csalódni!
(A műanyag lapkákon védőfólia található, ezeket érdemes eltávolítani.)
Kategória:
Politika, Közgazdaság, Városépítő, Ősi
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Moduláris tábla, Kooperatív, Kártya húzás, Terület befolyásolás/irányítás, Munkás-elhelyezés, Merj és nyerj, Vedd el, Solitaire, Események, VIC-04 Victory Points as a Resource, Játék végi bónuszok, ECO-05 Income, MOV-18 Map Deformation
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Ebben a játékban az együttműködés a cél. Nem egymást, hanem magát a játékot kell legyőznötök!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest, Veresegyház! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Kipróbáltuk, hiánytalan, kiváló állapotú. Nincs már hely társasoknak a lakásban.
0 érdeklődő
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Albertirsa, Budapest Nyugati pályaudvar, Köki! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Egyszer játszott, kártyavédőzött, hibátlan játék. Helyhiány miatt eladó.
1 érdeklődő
Csak személyesen itt: Cegléd, Kecskemét, Tiszakècske esetleg néha Szegeden megoldható az átadás-átvétel!
Új, magyar, de nem bontom fel mert nincs már kivel otthon játszani komplexebb játèkot
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
JEM 2024 JÚNIUS
2024-10-28 08:54:40
Tegnap végre megint előkerült nálunk is!Azért időben nagy tervezést igényel,nagy család vagyunk,de hogy mindenki ráérjen,meg hogy kedv is legyen ugyanahhoz a játékhoz!Meg hát azért négyen,úgy a legjobb játszani,kb.három óra a játékidő,főleg ha szereti mindenki jól meggondolni a döntését.Második lettem 79 ponttal,az nálam jó eredménynek számít☺️ Most a kártyaszett gyűjtéssel próbáltam pontokat gyűjtögetni,meg a légiómmal.Aztán pedig , mivel a gazdasági medált megszereztem,az utolsó körben három követőmet is oda tudtam tenni,aztán a plusz két érmével a végére 56dénárom lett,az ugye plusz 14 pont a végén.Én szeretem ezt a játékot (is),annyira szép.Ki is lehet tolni a másikkal,de annyira nem veszélyesen,hogy az mindjárt pl az utolsó helyre soroloja őt.
Akinek van ideje,meg szép,komolyabb játékkal játszana,én csak ajánlani tudom a kipróbálását ha van lehetőség mindenképp.
2024-06-25 13:45:43
Ketten azért lassabb játék,ugye a négy provinciából mindig más (lehet hogy éppen egy üres) kerül eléd,és mindig kezdheti az ember újra az építkezést a területen.Annyira kiszúrni nem lehet a másikkal,hogy besírjon😂
2024-06-25 13:37:13
Aki szereti a kicsit komolyabb,összetettebb játékokat,annak én csak ajánlanám.Szerintem nagyon szép,igényes játék.Minden játékban lehet találni negatív dolgokat nyilván.Mi már többször játszottunk vele.Először csak ketten,hogy megértsük a menetét,lényegét.Aztán hárman és négyen is kipróbáltuk.Nyilván négyen volt a legjobb!Az ármánykodást én amikor csak lehetett felraktam a táblára,aztán azt akkor aktiválja az ember,amikor szeretné,nem feltétlen a következő körben.Gondolkozós,inkább idősebb,nyugodtabb,türelmesebb gyerekekkel lehet max játszani.Vagy nyilván felnőttekkel...de aki a pörgősebb menetű játékokat szereti,annak ez nem való😊
2024-03-24 09:38:44
Szia!lehet fordítva használtad a szegecset. A lyukas fele látszódjon a játék szép felén. Én egy lapos fakanállal meg jobban össze nyomtam, nagyon szépen össze szorítja a népesség számlálót a táblával, nem forog így el. Először én is fordítva használtam a szegecset, úgy valóban könnyedén elforog.
2023-12-31 10:16:50
Kezdeném azzal, hogy nekem nagyon bejön a játék, de nem hibátlan. A panteonépítés a végelszámolásnál tényleg messze nem ér annyit, mint amennyi energiát bele kell feccölni, viszont számos területre kell fókuszálni, ezen felül pedig arra is, hogy a többiek mire fókuszálnak. Az ármány nagyon tetszik, bár az alapképességek szerintem teljesen használhatatlanok. -1 dicsőségpont? Komolyan? Ennek mi a fene értelme van? Észre se veszi az illető - és ez a kiszúrás? A panteonlebontás megint olyan, hogy alapból szívás arra fókuszálni, és ezért alig teszi valaki, így kb. használhatatlan. A harmadik, egyedi képességek viszont nagyon viccesek. Jót tett volna a játéknak, ha a fejlesztők kicsit megerőltetik maguk, és 3 egyedi kiszúrást találnak ki minden karakternél, nem egy jót és két hasztalant.
A játék legnagyobb hibája szerintem, hogy csak és kizárólag 4-en az igazi. Még hárman se jó, mert egyikőtök ármánya mindig céltalan lesz, ráadásul lesz egy "halott" tartomány, ami kimarad az építkezésekből, így aki azt kapja, szív. Négy hasonló képességű játékossal viszont nagyon izgalmas és szórakoztató, mert nem csak az ármánnyal tudjátok szivatni egymást, hanem kb. mindennel. Ha vagytok rá 4-en, csak ajánlani tudom, mert gyönyörű és iszonyat szórakoztató. Ketten unalmas, hárman "meh". Ha esetleg lesz újrakiadása, és megoldják a panteonépítés és ármány képességek problémáját, minden pénzt meg fog érni.
2023-11-19 18:45:20
uhh...ezt szomorúan hallom. Én most próba nélkül belevágtam és megvettem, a szabály olvasása után már volt bennem egy kis félsz, hogy mennyi benne az újrajátszhatóság?! Még azóta sem teszteltem, talán jövő hét pénteken lesz alkalmam rá... A pontjelölóre a szabály olvasásakor gondoltam, hogy az kevés lesz?! Csak egy ötlet; ilyenkor tegyetek alá egy játékbeli érmét és akkor már rögtön 60 pontig jók vagytok... :)
2023-11-19 10:30:18
3 fővel próbáltam. Főleg negstív kritikám lenne. 30x ezerért kapsz egy dzép nagy de telhesen homorú játékteret. A cikkek elején a görgethető népesdégszámláló laza ezért elforoghat , folyton számolgatni kell jól áll e. A körsorrend jelölő efy mütyűrjr fa nyilacska a táblára helyezve szinte észrevehetetlen nincs rögzítve így simán leverheti valaki .Három vagy két fővel teljesen értelmetlen akciópazarlás az intrika vagy mi volt a neve fázis . Kb egyszer volt értelme hadználni. A kereskedelmi kártyák egy része erre alapoz emiatt nem lehet kihasználni max szettgyűjtésre. A panteon építése sem hoz olyan sok pontot csak ha te vagy minden elemnél az első aki megépíti. A pontjrlölö +30 pintos oldala oké de mi pl kétszer végigértünk emiatt fejben kellett tartani ki ment kétszer tehat ,+60 fölé és ki csak egyszer. Ha szerencsés a kör sorrend megállapítása sokszor ide oda forgattuk így ha valaki jól taktikázott a többuek sok pénzt öltek második harmadik szintű építésbe nekünk kikaparva a gesztenyét. Mi meg több akciót hathattunk végre ott. A gabonás épületet megépíteni érte csak meg de használni nem mert okyan kevés bevételt termelt , hogy sokszor nem használtuk. Én egy légió lehelyezésével minden régióban második lettem így sok értelme nem volt hogy a többiek rástartoltak már sz elején a régiótöbbségre. Kis befektetéssel sok ponthoz jutottam . Szépek az átlátszó lapkák de a játék ára miatt én kihagyom . Nem volt akkora egetverő élmény , hogy 30* ezret kiadjak érte.
2023-11-19 08:59:01
Ketten milyen lehet? Mennyire erős a kiszúrásfaktor? Besírós-összeveszős, vagy azért annyira nem? :)
2023-11-19 00:51:39
Szia! Igen, pont ma játszottam vele a Tjü-n, haza is hoztam egyet. 😉
Középnehéz euro, ami a legjobb, hogy szenzációsan balanszol, van interakció a játékosok között és nem lehet 5-8 lépéssel előre tervezni, mert fordulóról fordulóra változik a pálya, változnak a lehetőségek ÉS a körsorrend! Ez utóbbi iszonyat jól megdobja a játék izgalmát. Az ármány fázis gondoskodik arról, hogy mindenki tudjon szivatni mindenkit, de a balansz miatt lehet épp az nyer nagyot, akit megszívattak. Minden forduló egy random eseménykártyával indul és meghatározza, hogy merre fog forogni a pálya és ki a kezdőjátékos, merre lesz a körsorrend. Aztán jön egy építkezés fázis, majd az akciófázis (munkáslehelyezés), végül a bevétel fázis és a forgatás. Van katonai jelenlétben versengés, templomépítésben verseny, kártya szett gyűjtögetés és mégis jól tanulható. Nekem iszonyatosan bejött!
2023-11-18 18:41:52
Üdv!
Valaki esetleg kirpóbálta már?
Nagyon kíváncsi lennék vélemnyekre!😁
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Róma dicsősége társasjátékhoz