A Ketten a bűvös rengetegben egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játék több, összesen 3 jelölést kapott 2020-ban. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít az ütés-váltós, a pakli tervezés, a limitált...
A Ketten a bűvös rengetegben egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játék több, összesen 3 jelölést kapott 2020-ban. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít az ütés-váltós, a pakli tervezés, a limitált kommunikáció, a változó setup és a map reduction mechanizmusokra.
Fogjatok össze ebben a kétszemélyes kooperatív játékban és segítsétek egymást, hogy át tudjatok kelni a rengetegen! Szerezzetek kincseket és vigyázzatok, nehogy eltévedjetek és elnyeljen titeket az erdő! Kövessétek az ösvényt és szerezzetek minél több pontot!
Forrás: Gémklub
Kategória:
Kártyajáték, Fantasy, Állat
Mechanizmus:
Ütés-váltós, Kooperatív, Pakli tervezés, Limitált kommunikáció, Változó setup, Map Reduction
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Ma már ha csak ketten akarunk leülni az asztalhoz, nem feltétlenül kell előpakolnunk egy nagydobozos társast, majd keresgélnünk a játékszabályban, hogy hogyan is kell két főre setupolni.
Szellemes és könnyed kommunikációs továbbképzés nem csak pároknak, avagy gyűjtsétek össze az összes drágakövet anélkül, hogy egy szót is szólnátok.
2022-01-06 01:23:30
Félreérthetően fogalmaztam: "soha egyetlen pillanatig sem éreztem, hogy már nincs miért játszani, már mindig le tudom játszani a partit a legjobban". Vagyis NEM éreztem, hogy már rutinból optimálisan le tudom játszani a partit.
A többivel egyetértek. Van érdekes egy új dolog kipróbálásában is, nem is kevés, szeretem is { ha nem túl bonyolult 😃 }, de azt is nagyon élvezem, ha egy elvben ismert taktikát egyre jobban meg tudok valósítani. Futni is tudok, de mégis élvezem, ha egyre nagyobb távokat tudok lefutni. De a bridzs esetében például még attól is messze voltam, hogy minden esetre ismerjem a jó taktikát, attól meg pláne, hogy hibátlanul tudjam alkalmazni is.
Olyan játékkal, csak ismerkedés céljából pár partit játszani, nem szeretek, amit szerintem tanulni kéne, mert eléggé összetett. Ha elkezdek vele játszani, akkor meg is akarom ismerni. Ez mondjuk egy Brass estén nekem legalább 30-40 játék. És akkor még biztos, hogy nem mindenki ellen tudnék jól játszani és nyerni, de már tudom, mit csinálok és miért. És ha nem nyerek, akkor azt is sejtem, hogy miért nem. És ez csak egy egyszerű családi játék 😃 Jó, csak vicceltem, nem szokás annak tartani, bár épp itt, ha jól emlékszem, felvetődött, hogy az lenne.
2022-01-06 00:50:36
"már mindig le tudom játszani a partit a legjobban"
Ezesetben elég egyértelmű számodra, tehát nem kell igazán döntened, csak számolnod. Ez olyan mint a sudoku. Van aki élvezi, személyiségfüggő nyilván, de én az ilyent már nem élvezem. Jó agytorna, de akkor már inkább egy új játékkal agytornázok és próbálom kitanulni.
2022-01-05 16:49:54
Hát, ami azt illeti, én is elég sok (nagyon sok) ütésvivős játékot játszottam, és soha egyetlen pillanatig sem éreztem, hogy már nincs miért játszani, már mindig le tudom játszani a partit a legjobban. Én velem pont fordítva van. A szabályok bonyolításának nem látom sok értelmét, amíg egyszerű szabályokkal, kevés lehetőséggel is lehet élvezetes, és az ember szellemi teljesítőképességét komolyan igénybevevő játékokat csinálni.
Jó az is, ha rengeteg lehetőség van, mindenki végigjárja a maga utját, amibe lehetőség szerint a többi játékos ne is nagyon zavarhasson bele, de egy picit azért igen, csak ne fájjon. Aztán a végén összeszámolunk rengeteg győzelmi pontot, és meglepődünk, hogy, jé, neked 3-mal több lett. Szeretem az ilyet is, mert barátságos, meg másfajta figyelést igényel, de egyáltalán nem érzem elvultnak a régebbi módit sem 😃
2022-01-05 14:22:40
Nekünk még nem sikerült ráérezni az ízére, pedig a Mit játsszunk? vlog bemutatója alapján azért vettem meg, mert intuitívan kell kooperálni benne. Nekünk ez még nem sikerült, csak egy monoton jobbra-balra tologatás jött össze kicsike pályán.
Újra elő kellene venni ihletettebb pillanatban és rendesen megnézni a szabályait, hátha valójában élettelibb a játék, mint ahogy nekünk sikerült játszani.
2021-01-05 11:52:39
Kicsit távolabbról kezdem. Régen sok ütésvivős kártyajátékot játszottam, de a modern társasjátékok megismerésével az ütésvivés mechanizmusa számomra már nem nyújtott túl sokat egy idő után. Alapvetően az szokott vele a baj lenni, hogy kevés benne a döntési lehetőség (lásd például színkényszer), és ha van is, az általában elég egyértelmű, vagy kevés esetre redukálódik le. Sokan próbálták már az ütésvivést visszacsempészni a modern társasjátékok világába, kicsit megújítani és megvariálni, de sok esetben az újítások egyáltalán nem oldották meg a fenti problémát. A Bűvös rengetegben már egy jó kezdeményezés volt, mert berakott speciális akcióval rendelkező lapokat, amik valóban növelték a potenciálisan szóba jövő lehetőségeket, és az is kiváló ötlet, hogy a célodat menet közben megváltoztathatod, továbbá az is jó benne, hogy szakított a hagyományos négy színnel, mert a három optimálisabbnak tűnt, és persze egy gyönyörű játék. A Ketten a bűvös rengetegben pedig még javított ezen, hiszen ketten kell összedolgozni, ide-oda kell a mérleget billenteni, azaz elmászni az ösvényen, így sok esetben szinte minden szóba jöhet. Az ütésvivős mechanizmus modernizálásának egy igazán jó és különleges példája.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Ketten a bűvös rengetegben társasjátékhoz