A Blood Rage egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1 - 1.5 óra. A játékot az Év Játékának jelölték 2015-ben (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 3 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az akció pontok, az egyidejű...
A Blood Rage egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1 - 1.5 óra. A játékot az Év Játékának jelölték 2015-ben (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 3 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az akció pontok, az egyidejű akciók, a pakli tervezés, a kártya húzás és a terület mozgatás mechanizmusokra.
Az élet mulandó, de a dicsőség örök!
A Blood Rage játékban a játékosok erős viking klánokat irányítanak egy dicsőséges küldetésben mielőtt a világ apokaliptikus pusztulása eljönne. Míg a Ragnarök pusztítja a földet, a vikingek azt teszik, amiben a legjobbak: harcolnak és fosztogatnak; epikus csatákban ölnek és meghalnak.
Egy viking számára számos út vezethet a dicsőséghez. Elfoglalhat és kifoszthat területeket a jutalomért, csatában összezúzhatja ellenfeleit, küldetéseket teljesíthet vagy akár dicsőségesen meg is halhat. A játékosok kártyákhoz juthatnak, amik az istenek ajándékának felelnek meg, és segíti őket a küldetésükben. Ezek az ajándékok sokféle stratégiát kínálnak, segítenek a harcban, ravasz taktikákat nyújtanak, vagy megbüntetik a játékost legyőzőket. A játékos fejlesztheti a klánját hatalmas vikingekkel, egyedi képességekkel, vagy akár a skandináv mitológia legendás lényeit is felbérelheti, hogy az oldalán harcoljanak.
Amikor a világ véget ér, csak a dicsőségre fognak emlékezni!
A 2021-es kiadás már a korábbi hibás kártyák javított verzióit tartalmazza.
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Hangulatzene
Lejátszás
Kategória:
Fantasy, Harc, Miniatűrök, Mitológia
Mechanizmus:
Akció pontok, Egyidejű akciók, Pakli tervezés, Kártya húzás, Terület mozgatás, Memória, Terület befolyásolás/irányítás, Vedd el, TRN-04 Progressive Turn Order, Card Play Conflict Resolution, Map Reduction, Draftolás
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Híres szerzők ismert és kevésbé ismert munkáit vesszük sorra ebben a rovatban. Tájékozott olvasóink már a cím alapján is beazonosíthatták, hogy kiről lesz ma szó.
Ezt is megértük, elérkezett a világ végét jelentő epikus csata ideje. A végeredmény rengeteg hősi halál, óriási pusztítás és egy háborúmentes, békés új világ. Ne fussunk ennyire előre, hiszen mi a dicsőséges csaták miatt vagyunk itt.
“Minden viking a Valhallába jut?” Erre a kérdésre az évek óta töretlen népszerűségnek örvendő Blood Rage adja meg a választ, ami ráadásul magyarul is elérhető.
A Table Talk podcast 7. adása a társasjáték archetípusokat járja körbe. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoli.
A modern társasjátékos mérföldkövek. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán.
Picit elegem van már abból a pénzéhségből, amit a társasjáték kiadók és/vagy fejlesztők többsége tanúsít, amikor egy játékhoz meghatározza, hogy hány fővel játszható. Szerintem ez nagyon nem korrekt. A Blood Rage 3-4 fővel játszható játék, és eszeveszettül baromi jó területfoglalós buli, amiben óriási csavar az, hogy MEGÉRI veszíteni is.
Ellenben 2 fővel játszhatatlanul rossz, unalmas, könnyű és elveszti a játék a teljes lényegét, minden báját. Vagy tessék kidolgozni egy rendes 2 fős játékszabályt, vagy akkor tököt növeszteni és bevállalni, hogy igazat írnak a dobozra a 3-4 fővel és talán így kevesebben fogják megvenni a játékot.
A játék arculata egy vérgőzös, csatázós war game-et ígér, ellenben a Blood Rage nem is annyira "dühös". Negatívumként hoznám fel, hogy nem lehet csak úgy megtámadni az ellenséges klánt, kizárólag akkor kerül csatára sor, ha fosztogatás zajlik. Lehet, hogy nekem nagy szükségem lenne többséget szerezni egy régióban, vagy csatát nyerni/vagy éppen veszteni, de ha minden ki van már fosztva, erre nem ad esélyt a szabály. Ez szerintem nagy hibája a játéknak.
A tartozékokkal nekem óriási problémáim vannak: ennyi pénzért hagy vájam már el, hogy ne csak jól kidolgozott miniket kapjak (megjegyzem a vékony fegyveres, dárdás, kardos minik egy része óhatatlanul "lekonyul"), hanem minőségi kártyalapokat és kevésbé kopó elemeket is. 25-30.000 forintért azért szerintem elvárható, hogy olyan játékos-táblát kapjak, ami nem csak egy puhaborítós könyv vastagságát tudja, hanem minimum hozza nekem a megannyi pár ezer forintos játékokban található minőséget (khm, khm, igaz Ark Nova?).
Mindezeket leszámítva a játék 3+ fővel, de leginkább 4-en elképesztően szórakoztató és meglepően egyszerű és gyors. Bármikor szívesen leülök vele játszani és biztosan élvezni is fogom, de sajnos mivel itthon főleg 2-en játszunk, csak foglalta a helyet a polcon. Ilyen luxust viszont csak a Hegemony-nak és a Trónok harcának engedélyezek a szekrényen. :)
Szerkesztve: 2024. okt 21. 20:07
Köszönöm, akkor nem leszek rest és bevásárolok! 😊
Válasz Syranos (2024. máj 30. 11:21) üzenetére
Ha rutinos játékosok vagytok, akkor nem nehéz a játék. A szabályok könnyen értelmezhetőek és a játék szépen vezet a szabályok mentén. Nyilván az ízére ennél a játéknál is csak a többszöri játék után érez rá az ember vagy a viking! 😊
Válasz noPublicFG (2024. máj 30. 09:09) üzenetére
Sziasztok!
Mennyire nehezen vagy könnyen értelmezhető és átlátható a szabálya?
Egy olyan társaság játszana, akik rutinos csapat, de senki sem játszott még vele...
"...a nagy Valhallába, ahol a hősök örökké élnek!" Így zárul a 13. harcos egyik legjobb jelenetében a viking ima. Ez a Blood Rage-ben nem egészen így van, itt akár győzelmi pontokat hozva vissza is térhetnek hozzánk :)
Előnyei:
- nagyon szép, részletes minik
- minden kor elején egyre jobb kártyákból draftolás, ami eldönti igazából a kialakítandó stratégiánkat a következő körre
- egyre szűkülő játéktér, egyre jobb egységek, jobb kártyák, ezért egyre keményebb harcok, növekvő izgalom és feszültség
- kezdetben azonos képességek, de a játék során asszimetrikusak lesznek a klánok
- többféle út a győzelemhez
- egyszerű, izgalmas harcrendszer
- a szörnyek képességei parádésak (meg veszettül jól is néznek ki)
- a központi régióban, az Yggdrassil lábánál igazán epikus ütközetek zajlanak
Hátrányai:
- ketten felejtős, silány utánzata a 4 fős élménynek, hárman már jobb, de négyen (vagy kiegészítővel 5-en) az igazi
- egyesek szerint a Loki taktika túl erős, de ezzel vitatkoznék. Egyrészt sérülékeny, hisz pár lapot kivesznek az adott játékos elől és bukta, valamint ha valaki folyamatosan veszti a harcokat, akkor hozzánk is ömlenek a győzelmi pontok
- ha valaki teljesen elfoglal egy területet, akkor az alapjátékban nem nagyon van mit tenni, az onnantól az övé
Összegezve: parádés, pörgős játék, ami meglehetősen okos és sok lehetőséget rejt a draftolásnak és klánunk fejlesztésének köszönhetően. Bátran ajánlom! (nem ketten!)
Kiegészítők:
5. játékos kiegészítő: csak akkor vedd meg, ha 5-en játszanátok, vagy ha elviselhetetlen számodra, ha nem lehetsz zölddel. Bár talán az egyik legszebb minijei a Kos klánnak vannak.
Midgard sámánjai: sokan ezt tartják a legjobb kiegészítőnek, egy új egységet kap mindenki, ami háromféle képességgel rendelkezhet. Az utolsó negatívumra megoldást nyújt.
Asgard istenei: Ha sokat játszatok vele, akkor erre csapjatok le. Minden isten megváltoztatja a harc szabályait az ő területén, igazán vicces, amikor valaki figyelmen kívül hagyja. Nekem ez a kevencem.
BGG értékelés: 10/8
Szerkesztve: 2023. júl 22. 12:31
Nagyon jó játék élményt nyújt! Az elején talán bonyolultnak és soknak tűnhetnek a szabályok,de valójában logikusak, játék közben már sokszor adja magát. Az 5 játékos kiegészítővel játszottuk, ennyien is élmény volt. Mind tematikában, mind kidolgozásban nagyon jó, a kártyák tényleg olyan funkcióval bírnak, amikkel érdemes taktikázni, és akár a játék állásán is lehet fordítani. Meghozza a kedvet a stratégiai játékokhoz.
Szerkesztve: 2023. jan 12. 11:08
Erre a játékra én is kíváncsi vagyok, a gyűjteményből hiányzik még egy epikusabb gyilokjáték.
A Blood Rage stratégiai játékhoz képest aránylag rövid játékidővel bír, mi minden percét szeretjük. Az az egyik nagy előnye, hogy menet közben taktikát lehet váltani, ha valami balul sül el, akkor is van esély visszajönni: pl. Hirtelen oda a sereged? Loki lapjaival később az esélytelen küzdelmekből is pozitívan vághatod ki magad, a Valhallából "kiszabaduló" figuráiddal pedig pontokat tudsz gyűjteni. A korszakok elején történő pakliépítés során az új stratégiánknak megfelelő lapokat tudjuk kiválasztani.
Letisztult a játék, nincsen benne sok felesleges sallang. A minifigurák nagyon szépek és jó minőségűek, a táblával és a többi elemmel sincsen minőségi probléma.
A kiegészítők tényleg mind hozzátesznek a játékhoz, azokat is csak ajánlani tudom. Az 5 főre bővítés a játékosok számán kívül növeli az interakciók számát is, a sámánok izgalmas új képességekkel rendelkeznek, az istenek kiegészítő pedig nagyokat csavar a játékmeneten.
Ami a 2 fős játékot illeti, őszintén szólva mi először rosszul játszottunk: nem csak a szomszédos tartományokba mentünk csatázni, hanem bárhová becsatlakoztunk, ha harcolni szerettünk volna 😅 Miután rájöttünk a hibánkra, a rendes szabály szerint játszottunk. Három vagy annál több főnél a rendes szabálynak természetesen sokkal több értelme van, mint a mi "csalós" verziónknak, viszont két főnél továbbra is csaltunk azóta párszor. Sokkal interaktívabb így, nem egymástól függetlenül fosztogatunk az idő egy részében. Félre ne értsetek, az eredeti szabály nagyon jó, viszont 3-4 főtől optimális igazán :) Szabállyal vagy anélkül, mi sűrűn elővesszük ketten is, mindenképp élmény a játék :D
Számomra ez a játék egy döbbenetesen sekélyes, unalmas játékmechanikát takart. Lépegess a területek között. Néha hasonlítsd össze az erődet, úgy, hogy hozzászámítasz módosító kártyákat. Pozíciónálj úgy, hogy a kijátszott célkártyáidat végrehajtsd. Nekem ez az egész baromira kevés. Ha nagy ritkán BR-t játszom mindig azon töröm a fejem, hogy miért nem inkább El Grande-t vagy Tyrants of Underdarkot.
A párom karácsonyi ajándéka volt (na jó egy kicsit a sajátom is, mert engem is nagyon érdekelt), és azóta azért jó pár játékon túl vagyunk. Általában ketten játszottunk vele, de volt már 3 illetve 4 játékos menet is. Többen írtátok, hogy a 2 fős játék nem a legjobb, amit én annyira nem érzékeltem, persze tény, hogy a 3 vagy 4 fős játék sokkal több konfliktust és izgalmat rejt magában. Ugyan ez lehet szubjektív, de nekünk az a tapasztalat, hogy a 2 fős játék is tud legalább olyan izgalmas lenni, mint a több, viszont ehhez egy kicsit támadóbb attitűd kell mind a két fél részéről, mert különben valóban ellaposodhat a játék. További negatívum lehet az előbb említett verzióban, hogy jópár kártya alapból kiesik a játékból, ami talán egy kicsit hiányérzetet teremthet a 4 játékos változathoz képest. (biztos nem véletlenül van ez így kitalálva, de egyszer tervezzük, hogy kipróbáljuk úgy hogy benne hagyjuk az összeset :D) Szerintem az egész játék lelke benne van a nevében, szóval ahhoz, hogy egy igazán maradandó élmény legyen, nem szabad félni csatába bocsátkozni, lerohanni a másikat vagy adott esetben hősi halált halni a Valhallában.
Szerencsére most szombaton felavatjuk 4-en, de akkor valószínűleg nem is vesszük elő majd, ha csak ketten vagyunk.
Válasz Kisde (2021. okt 04. 13:58) üzenetére
Egyetértek Kisde-vel. Szerintem nem működik 2 fővel. Túl nagy és könnyű elkerülni az ellenfelet. Egyszerűen nem adja vissza a csaták izgalmát, küzdelmét. Viszont annyiban vitatkoznék, hogy szerintem 3 fővel nagy élmény. Természetesen ez is 4 fővel (kieggel 5-en) a legállatabb, de azért már 3 játékossal is nagyot villant.
Válasz Kisde (2021. okt 04. 13:58) üzenetére
Alapvetően nagyon kevés "dudes-on-a-map" társasjáték jó két főre, szerintem ez sem kivétel alóla. Legtöbbjük még 3 játékossal is csak épphogy jó, szóval ha elsősorban 2 játékosra vetted, lehet kicsit csalódás lesz.
Egyszer a BGG-n rákérdeztem, hogy melyik DOAM társas jó 3 játékossal és még az is eléggé megosztó volt, leginkább a Cyclades-t ajánlották, a többi népszerűt (Blood Rage, Kemet, Inis) nem igazán.
Egyetlen kommentelő ajánlotta 2 játékoshoz a Ruination-t ami viszonylag új keletű és tudtommal Magyarországon nem is beszerezhető.
Válasz armin.d.ivan (2021. okt 04. 13:08) üzenetére
Végre nekem is sikerült beszereznem. Eddig csak a kibontásig, értelmezésig sikerült eljutnom, de instant szerelem lett. Úgy vagyok vele, hogy ezeket egyből telejs létszámmal érdemes kipróbálni, és csak utána csökkenenteni esetlegesen. Két személyre egyébként szórakoztató? Általában úgy játszanánk :D
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Blood Rage társasjátékhoz
gyurisb94- 2024. dec 31. 17:01
- Válasz
- / +4
Első sok szabállyal dolgozó játékunk, amivel játszottunk.
Minimum 3 fővel ültünk neki, rendkívül pörgős, konfrontatív játék. 1.5 óra alatt sikerült a tanuló játszmák után lejátszani egy kört. Minden kört más győzelmi kondícióval nyert a győztes. Sok apró szabály van, de a szabálykönyv jól értelmezhető.
Érdemes a segédletet amit fel lehet lelni BGG-n megtanulni vagy kinyomtatni, a kevés kérdéses dolgot is tisztába teszi.
Kifejezetten tetszik, hogy a döntetlen esetén mindenki veszít és hogy majdnem minden elemében interakció van a többi játékossal.
A minik nagyon szépek, részletesek.
Szerintem kifejezetten "fiús" játék (Nidavellirt is annak gondolom).
Megérte a pénzét, várom folyamatosan a következő alkalmat, amikor elő lehet venni, gondolkodom a midgard sámanjai kieg beszerzésén is.
Érdemes egyből kártyavédőzni, még ha amúgy nem is szoktál.