A Wiz-War (eighth edition) egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a fogd és vidd, a moduláris tábla, a pakli tervezés, a kockadobás és a rács mozgás mechanizmusokra. A Rend...
A Wiz-War (eighth edition) egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a fogd és vidd, a moduláris tábla, a pakli tervezés, a kockadobás és a rács mozgás mechanizmusokra.
A Rend Főmágusa halott. Az akadémia tanítványai mind a pozíciójáért küzdenek minden mágikus eszközt bevetve, akár mások életét is elvéve önző céljuk érdekében. A labirintusban dől el, ki lesz a Rend új feje. Készítsd a tűzgolyót, rohanj végig a folyosókon és ragadd magadhoz a hatalmat!
A Wiz-War társasjátékban mindegyikőtök egy-egy varázslót alakít, akik megütköznek egymással a dicsőségért. Kettő-négy játékos vehet részt egyszerre a harcban, amely egy földalatti labirintusban zajlik. Célotok az ellenfelek elpusztítása vagy kincseinek ellopása. Ennek érdekében minden varázserőtöket be kell vetnetek ellenségeitekkel szemben, szóval elő a varázskönyvet, köpenyt, botot és mindent bele!
Mindenki megkapja a neki tetsző varázsló figuráját, valamint egy színt a négy közül. A választott színtől függ, hogy ki melyik táblát kapja meg a pálya összeállításakor. A táblák mindkét oldalán szerepel egy-egy labirintusrészlet: az egyik oldal az új, átdolgozott változat, míg a másik felén a táblának az eredeti, első kiadás szerepel. Mindegyikőtök leteszi a saját részletét a megfelelő helyre.
Felhelyezitek a varázslótokat a kezdőhelyre, ami a saját táblán szerepel. Ezen kívül még fel kell tennetek két-két kincset, amit a játék folyamán érdemes megvédeni.
A varázspakli összeállításához először is szét kell válogatnotok a különböző iskolák lapjait. Összesen hét iskola szerepel a játékban, mindegyik különböző varázslatokkal. Az alkímia erőssége a tárgyak és varázskövek teremtésében rejlik; a mutáció segítségével a varázsló saját testét alakíthatja át; az elemi mágia a négy őselemnek parancsol, amiket főleg támadóvarázslatok elsütésénél használhattok; és így tovább… Egyszerre mindig csak négy iskola lapjait használjátok majd.
A jelzők és a kocka előkészítése után mindenki felhúzza az öt kezdőlapját, beállítja az életerejét, majd kezdődhet is az első kör.
A játék számos körből áll, amelyek három nagyobb részre oszthatók. Mindegyikőtök csak a saját körében cselekedhet.
Az első fázis az idő múlása. Néhány varázslat ebben a fázisban fejti ki hatását, ezeket el kell végezned. Az idő telésével az aktív varázslatok ereje gyengül, hatásuk múlni kezd: a varázslatokról lekerül egy energiajelző. Ha a varázslaton nincs már több jelző, a mágia megszűnt, kikerül a játékból.
A második fázis a játék leglényegesebb szakasza: a mozgás és a varázslás. A varázsló figurájával mozoghatsz alapesetben három mezőt, végrehajthatsz egy támadást, illetve használhatod a varázskártyáid. Ezeket bármilyen sorrendben elvégezheted.
Sebességed több módon is megváltoztathatod. A leggyakoribb eset egy energiával rendelkező varázskártya eldobása. A kártya hatása ilyenkor nem érvényesül, viszont léphetsz még annyit, amennyi energia a lapon szerepel. Másik mód, ha varázslat segítségével alakot váltasz: más testben más sebességgel mozogsz.
A támadás több módon történhet: lehetőség van varázslattal támadni, tárgyakat használva vagy pedig pusztakézzel. Az okozott sebzést le kell vonni a célpont életerejéből. Ha elfogy az életerő, a célpont megsemmisül.
Varázskártyák kijátszása függ a lap típusától. Lehet támadó varázslat, amelyből minden körben egyetlen egyet játszhatsz ki. Az ellenvarázsok más játékosok körében használhatóak arra, hogy reagálj bizonyos hatásokra. Az energiakártyákból bármennyit kijátszhatsz a körödben. Ezekkel tudod sebességedet növelni vagy pedig varázslatok erejét, időtartamát fokozni. A tárgylapokból is annyit játszol ki, amennyit csak akarsz. Ezeket ki kell helyezned magad elé: a tárgyak a birtokodban vannak, a későbbiekben használhatod őket. Az utolsó típus a semleges kártyák, amik közül bármennyit használhatsz egy körön belül.
A harmadik fázis a kör vége. Eldobhatod a kezedből azokat a lapokat, amikre nincs szükséged, ezután felhúzhatsz a pakliból két új lapot. Fontos, hogy egyszerre mindig csak hét lap lehet nálad. A húzás után a következő játékoson a sor.
A játék akkor ér véget, ha valaki egyedül maradt a játékban vagy pedig összegyűjt két pontot. Pontokat két módon gyűjthetsz: más varázslók elpusztítása egy pontot ér, valamint az ellenség kincsének ellopása és a saját területen való lerakása is egy pontot hoz.
Egy szabálykönyv, négy tábla a pálya kialakításához, kilenc műanyag figura (négy a varázslókat jelképezi, míg öt az átalakított formákat), négy különböző színű műanyag talpat a figurákhoz, négy életjelzőt, egy jelzőt a véletlenszerű irányok meghatározásához, 137 egyéb jelzőt, 168 varázskártyát, egy négyoldalú dobókockát, valamint négy állványt a térkapukhoz.
A figurák kidolgozottsága elsőrangú, ahogy a játék többi eleme is. Az életjelzők kialakítása nagyon ötletes: egy korong, amit elforgatva változtatható a jelzett szám, így nagyon szépen fejben tartható, hogy milyen esélyekkel indulunk egy száguldó varázslövedékkel szemben. A kártyákon szereplő rajzfilmszerű grafikák nagyon jól visszaadják a bolondos mágia világát. Zseniális munka!
A játék igen egyszerű, gyors és élvezetes. Nem kell sok előkészület, nincs sok szabály, a kártyákon minden szerepel, amire szükség lehet. Könnyű megtanítani a fiatalabbaknak is, akik bizonyosan élvezni fogják a könnyed szórakozást. Persze ez nem azt jelenti, hogy a komolyabb társaságok nem találnának benne örömet, kihívást: nagyszerű érzés a barátokra küldeni egy-két villámcsapást a sarokból kihajolva, majd elveszíteni az elrabolt kincset egy váratlan csapdába esve. A Wiz-War ideális lehet két nehezebb játék között levezetésre, ráhangolódásra is. A szórakozás és kikapcsolódás garantált!
Varázslatokat memorizálni, csizmát felhúzni, vadászatra elindulni! Ideje, hogy méltó helyet szerezz a Rend hierarchiájában!
Hivatalos honlap
Szabálykönyv
Extra információk a varázslatokról Hajsrekker György jóvoltából.
Kategória:
Fantasy, Harc, Miniatűrök
Mechanizmus:
Fogd és vidd, Moduláris tábla, Pakli tervezés, Kockadobás, Rács mozgás, Játékos kiiktatás, Vedd el, Interrupts, Változó setup, MOV-18 Map Deformation, Line of Sight, Deck Construction
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Győr! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Nem jatszunk vele
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Malefic Curses, the first expansion for Wiz-War, adds a fifth player to the battle, bringing a new sector board and new portals with him. New schools of magic enter the playing field as well, inviting players to tap the fearful powers of Hexcraft, Necromancy, and Chaos. Hexcraft allows a player to etch powerful runes in the paths of the maze, trapping...
A Wiz-War játék második kiegészítője. Hat új mágikus bestia kap benne helyet, akiket majd le tudtok idézni a kazamatába. A három új mágiaiskola gondoskodik arról, hogy megfelelő mennyiségű új varázslattal gazdagodhass. Ereklyék adnak kiemelkedően kemény bónuszokat, míg a totemek területre ható képességekkel bírnak.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Wiz-War (eighth edition) társasjátékhoz