UNO
UNO
UNO
UNO
Videó beküldése

UNO társasjáték

társasjáték, 1971
Értékelem!

Az UNO egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 10 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 6 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a pakli tervezés, a vedd el, a lose a turn és a matching mechanizmusokra. A világ egyik legismertebb kártyajátéka az UNO, amelyet kicsik és...

Az UNO egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 10 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 6 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a pakli tervezés, a vedd el, a lose a turn és a matching mechanizmusokra.

A Kockamanó leírása:

A világ egyik legismertebb kártyajátéka az UNO, amelyet kicsik és nagyok egyaránt élvezettel játszanak. A pörgős kártyajáték szabályai könnyen elsajátíthatóak: színre színt, számra számot kell tenni minél gyorsabban.

A játék kezdetén a játékosok 8-8 kártyalapot kapnak. Ezek között vannak számokat (1-9-ig) ábrázoló kártyák és különböző akciókártyák, amelyek izgalmasabbá teszik a játékmenetet. Egy körben minden játékos csak 1 lapot tehet le a középen lévő - már kijátszott - kártyalapokra. Ha nem tudnak tenni, akkor húzniuk kell egy lapot a lefordított pakliból. Ha egy játékosnak már csak 1 lapja maradt hátra, el kell kiáltania magát: UNO. A játék győztese, aki a legelőször szabadul meg a lapjaitól.

A játék kis helyen is elfér, így a gyerekek magukkal vihetik az utazásokra, nyaralásokra.

Átlagos játékidő: kb. 15 perc

Csomagolás mérete: 12 x 9,5 x 2 cm

Tartalom: 108 kártyalap, használati utasítás.

Forrás: Kockamanó
2 - 10 játékos
4-en a legjobb (3 - 6)
30 perc
6+ évestől
Nyelvfüggetlen
Nagyon egyszerű
Bemutató
Ismertető
Kommentek (16)
Link másolása
Megosztás
Ez társasjáték akciósan érhető el az üzletekben!
  • 2 499 Ft-tól
  • -23%-895 Ft

Kategória: Kártyajáték, Gyerek játék, Film / TV / Rádió alapú, Számok, Képregény / Grafikus novella
Mechanizmus: Pakli tervezés, Vedd el, Lose a Turn, Matching

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Nagy csoport

Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!

UNO társasjáték vásárlása, árak és üzletek


Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Hirdetés

UNO társasjáték videók (3)

Kapcsolódó cikkek

Kommentek (16)

Vélemények - UNOFórum > Játékok: Társasjátékok

mirabylia

Alap és kiváló! A "gyors és egyszerű" rész pedig társaságtól függ, mert mindenki máshogy játssza. Eddig még nem volt szerintem két egyforma szabályzat. Minden alkalommal új szabályok szernt játszottam attól függően, hogy kivel játszottuk. Nekem ez abszolút nem gond, csak viccesebb. Szerintem ez az a fajta játék, amihez az ellenfelek reakciója csak hozzá tesz és szükséges is. Anélkül nem az igazi, így nem igazán hiszem, hogy digitálisan is olyan jó (lenne). :)

Szerkesztve: 2024. dec 09. 17:34

imre123456.ing5

Ha kártyajáték akkor minden bizonnyal mindenkinek az Uno jut eszébe! Ez már konkrétan alapműveltség a társasjátékok világában!

Annyira jó, hogy több féle verzióban létezik és én eddig a basic alap verziót, illetve a Flip verziót próbáltam ki és bármi meglepő nagyon tetszett!

Ami annyira nem tetszik, hogy mindenki átreformálja a szabályokat! Én úgy gondolom, hogy nem kell átrefolmálni, mert nagyon jó a játék így is a reformálás meg lehet, hogy frusztrálttá teszi a játékosokat! Például +2-re nem lehet +4-et rakni!

Patronpeti1212

Régen társaságban nagy kedvenc volt, könnyed, egyszerű és pörgős játék. Ez valahogy lekerült a palettáró, de a BGA-n újra kezdtem játszani, elég jól szokott sikerülni. Megvan egy nyerési sémám, ami általában jól működik, de mivel elég szerencse függő így biztos tippet nem lehetne mondani. Viszont itt a játékon kívül hiányzik az ellenfél reakciója, amit nagyon hiányolok. Örök kedvenc marad.

pnehandi87

Nemrég talàltunk rà erre a kàrtyajàtékra, de azóta viszonylag gyakran elővesszük a polcról. Gyors, pörgős kàrtyajàték, ahol ügyesen kell kijàtszani a lapokat, arra figyelve, hogy a mi kezünkből fogyjanak el minél előbb a lapok vagy ha ez nem is sikerül, legalább minél kevesebb maradjon a kezünkben. Ezért a különleges lapoktól érdemes minél előbb megszabadulni, vagy tartogathatjuk is a végére, akàr nagy bosszúsàgot okozva az ellenfélnek, ha egy +4-es lapot utolsóként jàtszunk ki és még 4 plusz lapot kell felhúznia ami plusz pontokat jelent a szàmàra. De vigyázz itt aki először éri el az 501 pontot az a vesztes, és a legkevesebb pontot gyűjtött jàtékos lesz a nyertes.

Floranna

Nekem ez az a játék, ami tudom, hogy számtalan példányban megvolt, mégsem találom soha a polcon. A közismertségét tekintve, valószínűleg ezt adtam a leggyakrabban kölcsön. És hát tudjuk, mi történik a legtöbb kölcsönadott dologgal. :)

Ma már sokszor keresek olyan játékokat, amik a klasszikus játékokat egy kicsit frissebb köntösbe teszik. Hasonló érzést hoznak elő belőlem, vagy egyszerűen csak hasonlóak.

Így találtam rá a Nope! című kártyajátékra, ami egy igazán pörgős partijáték. A kártyáknak érdekes a fogása, szerintem jó minőségű. És itt pont az a lényeg, hogy neked maradjanak meg a kártyáid.

A másik pedig a L.A.M.A, ami egy nagyon kis vidám és színes kártyajáték. Igazi színpompa az asztalon.

Szeretem az UNO-t, mindig egy igazi klasszikus gyöngyszem marad, de tök jó kipróbálni másokat. Nekem ez megmarad a gyerekkorom játékának. :)

roli383

Nagyon szeretem az UNO-t, gyermekkorom kedvence volt a SOLO mellett.

Egyszerű megtanulni, egyszerű mást megtanítani rá és egyszerű játszani is vele. Semmi komplexitás nincsen benne, csupán néhány egyszerű szabályt kell megjegyezni és pörög is a játék.

Nálunk utazások, nyaralások, kirándulások, baráti találkozások elengedhetetlen darabja volt, egészen addig, míg nem kezdtünk el komolyabb játékokkal is foglalkozni. De nem tudom nem szeretni a játékot, egyszerűen annyira jó.

Megértem, hogy a gémerek miért nem szeretik az UNO-t, viszont a mi generációnk gyermekeinek nagy része szerette és imádta. Több verziót is láttam már UNO játékokból, például a legfurcsább élményem a DOS volt legutóbb.

Az UNO olcsó és nagyon kompatibilis, úgyhogy ilyen téren is ideális választás lehet családosoknak, vagy egy szimpla baráti társaságnak is.

Ezt a játékot tényleg ismeri mindenki és szinte mindenki szereti is, igazi klasszis!
Jó szívvel ajánlom, hogy könnyed alkalmakra szerezze be magának az ember, ha tudja.

Eszter195

Röviden: egyszerű és nagyszerű.

Klasszikus társasjáték témában mindig a Monopoly és Gazdálkodj okosan merül fel, de szerintem az Uno is remek példa erre, hiszen szinte minden háztartásnak része. A gyerekek (fiatalok) méltán szeretik nagyon és az igazat megvallva felnőttként is jól lehet vele szórakozni :)

Pörgős, szórakoztató kártya játék, szeretjük :)

harnos.szilvi

A gyerekkorunk meghatározó kártyajátéka volt az Uno. Szerintem minden családnak volt egy pakli otthon, talán még most is sok fiókban ott lapul. És sűrűn előkerül sok helyen ma is, annak ellenére, hogy vanbak már ennél sokkal jobb kártyajàtékok is. Mindenki 1000 partit lenyomott már vele. Mi rengeteget játszottunk, minél többen voltunk annál izgalmasabb volt a játék. Nincsen túlbonyolítva színre szín számra szám.

És ez az a játék, az egyszerűsége ellenére, amihez valószínűleg a legtöbb házi szabály született. Ennek a játéknak mindenki máshogy ismeri a szabályzatát. Ahány társaság annyi verzió, ezért jókat lehet vitázni is rajta. De egyébként kiváló party játék.

gyd

Uno... A játék, melynek a nevének a jelentését mindneki tudja - vagy legalábbis sokan. A játék, mely példátlanul elterjedt a kártyajátékok kedvelői között, a családokban és minden egyéb helyen is. Gyerekkorunk kártyajátéka. És annak ellenére, hogy ilyen elterjedt, talán senki sem tudja pontosan a szabályait. Minek ide szabályzat? Hiszen úgyis tudjuk, hogy játszottuk legutóbb a családdal. Talán ez a varázsa(és akár viták kirobbantója), hogy mindenki egy picit másképp ismeri a szabályait. Az alapok mégis ugyanazok.

Valószínűleg nem igazán kell bemutatnom senkinek ezt a kártyajátékot. Ismerjük, játszottunk vele, még többet játszottunk vele, 10-ből 11 embernek van egy pakli Uno-ja. Számmal ellátott lapok 0-tól 9-ig, tiltó, fordító, színváltó, +2, +4. Mindegyik különféle színekben pompázik.

Na de... Addig oké, hogy színre szín, számra szám. De vajon lehet duplán rakni lapot? Lehet soron kívül rakni lapot, ha színre és számra is egyező? A speciális lapokra is igaz ez? A visszafordítóval mi van két játékos esetén? Végig kell játszani mindenkinek, vagy elég megvárni csak a győztest? A +2-re lehet +4-et rakni? Na és fordítva, +4-re lehet +2-t rakni? Netán csak olyan esetben, amikor a megfelelő színt mondták? A játékost, aki kiment, a következő kör végéig még vissza lehet hívni?

Ezek az élet nagy kérdései. Sokan találkoztunk már ezekkel a kérdésekkel, és ki tudja, hogy milyen kérdések vannak még az Uno-val kapcsolatosan? Na jó, ezeknél talán fontosabb kérdések is vannak az életben, de az Uno-val kapcsolatban biztos, hogy felmerül pár kérdés.

Szerintem kár túlbonyolítani, csak játsszuk valamiféle közös megegyezés alapján hozott szabályokkal, aztán élvezzük a maga egyszerűségében!

vitezjanos888

Sziasztok!

Mi úgy játszuk hogy az egyforma lapok együtt lerakhatók (pl:tiltó vagy menetirány fordító kártya) még ha nem is egyforma színűek. Így gyorsabban lehet lepakolni a lapokat. A szivatós kártyánál is hasonlóan, viszont meghúztuk azt a szabályt hogy a +4-re nem rakhatsz +2 viszont fordítva igen mert übereli. Így a szivatás is könyebben lecsapódik. :)

Pörgős játék, több kört is letudunk játszani főleg ha csak ketten játszuk. Nagyobb játékok előtt szoktunk vele játszani vagy ha csak kevés időnk van. :)

vuca1711

A legjobb kártyajáték a világon. Minél többen játszák annál jobb. Sokszor játszuk egy-egy baráti összejövetel alkalmával és mindig nevetés a vége. Szerintem ennek a játéknak nincsenek kötött szabályai éppen ezért sokféle képpen is lehet játszani, ami még izgalmasabbá teszi a játékot. A legjobb benne, hogy sok szivatsát lehet csinálni, például amikor megfordul a kör, vagy elfelejted kimondani az UNO-t és a többiek nem veszik észre.A kártyák minőségiek, nem törnek, nem gyűrődnek meg, ami különösen jó, hiszen a sok játék után hamar elhasználódna. A legjobb benn hogy egyszerűek a szabályok és nem megy sok idő el azzal, hogy el kell magyarázni őket. Sok kártya lapból áll, ami miatt egészen hosszúak a játékok. Mi szoktunk párban is játszani ha sokan vagyunk, olyankor picit módosítunk a szabályokon.

osztheimertamas1

Balaton parton, tejfölös szájjal egy lángos után. Ezt tudom mondani erről a játékról. Nincs ember aki nem ismerné. :)

jenei.balazs87

Az egyik kedvenc bevezető játékom. :) Levezetésre nem alkalmas, ahogy már az előttem szólók is írták, mert akik komolyan veszik, azoknak a barátságát könnyen megmételyezheti a játék. :)

Szerintem érdemes a legszivatósabb szabályokkal játszani (+2-esekre is mehetnek a +4-esek, és fordítva is), illetve max. a 3. helyezettig, különben az első(k) unatkozni fog(nak).

U.i.: az egyik legnagyobb poén, ami eddig előfordult, hogy valakivel felhúzattunk tizenvalahány lapot, újra rákerült a sor, de mégsem volt neki se a megfelelő színből vagy számból, se színkérő lapból sem a kezében, így újra húznia kellett. :D

saxomusic

Nemrég játszottam vele újra egy gyerkőccel, és tényleg igaz, hogy ezt a játékot mindenki ismeri. Gyerekként akárhányszor játszottuk, mindig meg kellett beszélni az elején a szabályokat, hogy ne legyen veszekedés. Bárhová mentünk, magunkkal vittük, sok időt el tudtunk vele ütni. Közben ment a beszélgetés. Ha tanítani kellett valakiknek, egyszerűen el lehetett magyarázni, könnyen tanulható játék. Megszámlálhatatlan mennyiségű kiadásban megjelent már, örök klasszikus játék. Megunhatatlan szivatós játék.

kitka6

gyerekkorom legtöbbet elővett társas-/kártyajátéka. nyaralásnál, strandon, buszon, BÁRHOL játszható. szinte mindig mindenkit rá lehetett venni egy jó kis UNO partira :D (erre egyébként a mai napig nem volt képes egy játék sem. vagy csak nem találtam mág rá)

mai napig szeretem a gyors játékmenetű kártyajátékokat, bár az egyenes kiesés felnőtt fejjel már annyira nem szimpatikus. a szabályokat egyébként -mint azt az előttem lévő is írta- mindenki másképp ismerte, ami nem kis vitához vezetett minden egyes alkalommal (persze minderre a játék közepén derült fény, amikor már valaki épp benyögte az UNO-t vagy fel kellett volna húznia vagy 30 lapot :D ) ez a játék tipikusan barátságok megrontója, itt nem számít semmi, csak, hogy nyerj :D


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

Az UNO társasjáték és kiegészítői (17)

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  30 perc
  • Játékosok:  2 - 10
  • Ajánlott életkor:  6+
  • Komplexitás:  Nagyon egyszerű
  • Tervező:  Merle Robbins
  • Illusztrátor:  Merle Robbins, Kinetic, Takashi Murakami, Jeff Kinney, Orlando Villagran, Keith Haring, Warleson Oliveira, Shepard Fairey
  • Kiadók:  AMIGO Spiel + Freizeit GmbH, Canada Games, ASS Altenburger Spielkarten, Mattel, Waddington's Games, Inc., Gibsons Games, International Games, Fundex, Spear's Games, Grow Jogos e Brinquedos, Ruibal Hermanos S.A., Sababa Toys, Inc., Clipper, Desyllas Games, Damm / Egmont, (Unknown), Borras Plana S.A., AS Manufacturas, Nilco S.A., Korea Boardgames co., Ltd., Homax, El Greco, Gebr. Ludwigs oHG, Ensky, Super Impulse, Österreichische Post
  • Elérhető nyelvek:  cseh, kínai, dán, holland, angol, észt, finn, francia, német, görög, magyar, olasz, japán, Korean, lett, litván, norvég, lengyel, portugál, orosz, spanyol, svéd, szlovák, izlandi, török

Alternatív nevei


Kiadások

  • Grow Brazilian edition
    • Kiadás éve: 1971
    • Nyelv: portugál
    • Méretek: 14.5 cm x 20.1 cm x 6 cm
    • Súly: 0.3 kg
  • International Games edition 1978
    • Kiadás éve: 1978
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 19.7 cm x 27.3 cm x 4 cm
  • International Games edition 1978
    • Kiadás éve: 1978
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 9.4 cm x 11.9 cm x 2 cm
    • Súly: 0.1 kg
  • International Games edition 1978
    • Kiadás éve: 1978
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 19.4 cm x 27 cm x 3.9 cm

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) UNO társasjátékhoz