A Szócsapdák egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A játékot 2018-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb partijáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a moduláris tábla, a...
A Szócsapdák egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A játékot 2018-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb partijáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a moduláris tábla, a szövetségek és a limitált kommunikáció mechanizmusokra.
Két csapat, egy cél: vajon ki teljesíti hamarabb? Ki a jobb szóalkotó?
Már csak egy kamra választ el minket a szörnytől... Itt a varázsszó, ami nyitja, de vajon milyen csapdákkal védte le a másik csapat?!
A Trapwords (Szócsapdák) kiváló szóasszociációs családi partijáték nagyobb társaságoknak is. Két csapat igyekszik szavakat megfejteni, hogy tovább haladhasson a kazamatában, és elsőként szerezze meg a kincset. A „beszélő” úgy próbálja elmagyarázni a csapatának az épp kitalálandó szót, hogy nem ismeri az ellenfél által leírt csapdaszavakat, amiket tilos kimondania... A szókincset és a kreativitást fejlesztő társasjáték.
Lássunk egy példát egy lehetséges fordulóra, amikor a „Fejsze” szóhoz próbálsz nyomokat adni:
Te: "Ez olyan dolog, amit egy törpe képes..."
Az ellenfél csapata: "Kimondtad, törpe! Megvagy!"
Te: "Ne már! Honnan tudtátok? Ennyire nyilvánvaló volt?"
[Az ellenfél csapata hevesen bólogat és nevet]
De nézzünk meg egy másik megközelítést, amivel talán sikeresebben elkerülheted a szócsapdákat:
Te: "Ezt egy szakállas, kockás inges férfi használja...."
Egyik csapattársa: "Kávéfőző?"
[Mindenki nevet]
Te: "Természetben végzett munkához használja."
Egy másik csapattárs: "Láncfűrész!"
Te: "Kicsit manuálisabb a módszer..."
Bármelyik csapattársa: "Fejsze!"
Te: "Ez az! Igen!"
[Az ellenfél csapata sírásban tör ki]
A klasszikus Tabu izgalmait találhatod meg ebben a játékban, érdekes csavarokkal és modern látványvilággal!
Magyar nyelvű ismertető
Angol nyelvű ismertető
Angol nyelvű játékmenet
Kategória:
Fantasy, Felfedező, Szójáték, Partijáték
Mechanizmus:
Moduláris tábla, Szövetségek, Limitált kommunikáció
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!
Csak személyesen itt: Bodajk Mór, ritkán Székesfehérvár!
Csak kibontva lett, játszatlan, hibátlan, hiánytalan.
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A hősök csak akkor juthatnak át a csapdákkal telezsúfolt kazamatán, ha kitalálják a továbbjutáshoz szükséges szót. Ha viszont tiltott szót ejtenek ki a szájukon, elszabadíthatnak egy szörnyűséges átkot. Hogy mi a tiltott szó? Azt senki nem tudja!
2024-01-19 02:33:06
Tavalyelőtt karácsonyra vettem, akkora sikert aratott, hogy egyrészt a tavaly karácsonykor kapott új társas mellé is elő kellett venni, másrészt azóta is szállóigeként emlegetünk magyarázatokat. Nagyon leegyszerűsítve egy "Tabu", csakhogy itt nem tudod, mit nem lehet mondani, mivel a másik csapat jelöli ki. Ez adja a plusz kreativitást: nemcsak azt kell kitalálnod, hogyan magyarázod el a feladványt, hanem azt is, a másik csapat szerint hogyan fogod (és azokat a szavakat kerülni). Mivel 800 feladvány van, elég sokáig lehet ismétlés nélkül játszani, de ha mégis eljönne az az idő, simán lehet új feladványokkal folytatni, emiatt sokára "ég ki" a játék. Továbbá nekem az is szimpatikus benne, hogy a szerencse szerepe gyakorlatilag elhanyagolható (bár azt elismerem, vannak könnyű és nehezebb feladványok) és csak rajtam, a kreativitásomon múlik a feladvány sikere mind a magyarázatnál, mind megfejtésnél.
Mi rámentünk magára a kitalálásra, nem foglalkoztunk a kamrákkal és a cél felé lépdeléssel, továbbá elég hamar megállapodtunk, hogy minden feladvány legyen tíz tabuszavas (ami nehezítő kártyákkal lehet 15 vagy akár 20 is!), mert úgy érdekesebb (és nehezebb). Ezek között a szörny-, átokkártyák között van, ami teljesen feleslegesnek tűnik, azokat kivettük (ha jól emlékszem, van olyan, ahol csukott szemmel kell magyarázni vagy találgatni. Ez mégis mit nehezít egy szóbeli játéknál???), de vannak olyanok, amik kifejezetten érdekessé és még kreatívabbá teszik a magyarázást (egy levegővel magyarázni; csak öt szót lehet mondani; nem lehet 'sz' betűs szavakat használni).
Nagyon vicces tud lenni, ha vannak olyanok, akik ugyanolyan hülyék (pl. tesvérek, barátok, házastársak) és egy rúgóra jár az agyuk; ilyenkor a másik csapat az állát keresi a padlón, hogy abból a magyarázatból hogy a bánatban lehetett kitalálni a megfejtést, pláne két szóból. Azon is jókat lehet derülni, hogy ki milyen szavakat ír/javasol; pl. a 'rakéta' feladványnál ki írná le, hogy Ciolkovszkij? Nálunk megtörtént.😄
2021-02-06 08:03:46
Hogy mi alapján választottuk? A Tabu nekünk már kicsit snassz, de kellett egy játék, ami a partiarokat és a "keményebb" játékosokat is leköti. Félreértés ne essék, az euró-fanok nem fogják az asztalt verve követelni, hogy ezzel játszanak, de az átkok, az, hogy nem tudod mit nem mondhatsz ki, ezek mind feldobják, agyalóssá teszik. Nálunk mindig előkerül, amikor összeül a társaság 6 fő környékén (bár négyen is működik).
Gyorsan tanítható, egyszerű szabályú. Nálunk 10/10.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Szócsapdák társasjátékhoz