A The Manhattan Project egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a munkás-elhelyezés, a vedd el, az akció visszakeresése, a verseny és a különböző típusú munkás mechanizmusokra. Az...
A The Manhattan Project egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a munkás-elhelyezés, a vedd el, az akció visszakeresése, a verseny és a különböző típusú munkás mechanizmusokra.
Globális küzdelem A Manhattan Project egy világméretű fegyverkezés kellős közepébe kalauzol minket, ahol egy saját államot vezetve irányíthatjuk legjobb mérnökeinket és tudósainkat. Kórházak építése és gyógyszerek előállítása a célunk... Nem, dehogy! Bombákat kell gyártanunk, hiszen az előzőekre ráérünk a pusztítás után. Most a plutónium és atombombáké a főszerep.
A játék szabályai egyszerűnek mondhatóak, ugyanakkor a győzelem felé több út is vezethet. A sokak által kedvenc „munkáslehelyezős” mechanizmusra épül, amit kártyák, repülők, pénz és egyéb nyersanyagok tesznek ellenállhatatlanná. No meg persze a bombák és robbanások!
Mindenki rendelkezik egy külön játékrésszel, amin a repülők számára kifutópályát, épületeinknek pedig üres telkeket találhatunk. Kezdésképp négy szakmunkással, némi pénzzel és egy-egy vadászrepülővel és bombázóval rendelkezünk. Körünkben vagy lehelyezzük, vagy visszavesszük munkásainkat. Egyenlőek az esélyek, és a szerencsefaktor sem mondható magasnak, hiszen a lehetőségek mindenki számára megegyeznek, csak a kártyák sorrendje jelenthet gondot az egyensúlyban.
A játéktáblák és a tartozékok szépen kidolgozott grafikákkal rendelkeznek. A szabálykönyv úgy néz ki, akár egy korabeli újság. Az egész játék „dizájn”-ja számomra egy képregényhez hasonlít, s ez egy nem túl komoly, vicces hangulatot kölcsönöz neki.
Nukleáris ipar kiépítése Ahhoz, hogy országunkat győzelemre vezessük elengedhetetlenek az épületek, hiszen nélkülük nagy hátrányra tehetünk szert. Felépítésükhöz munkásokra és pénzre van szükségünk. A játékban öt féle Építmény van jelen: a Bánya, Gyár, Egyetem, Reaktor és Finomító üzem. Ezek segítségével gyorsabban juthatunk kellő mennyiségű erőforráshoz a bombák építéséhez. Azonban nem elég megépíteni, meg is kell védeni repülőinkkel, ugyanis ha sérülést szenvednek, már nem is használhatjuk Építményeinket, amíg ki nem javítottuk őket.
Légiriadó!Nem elég az, hogy az előttünk lévő játékosok elhappolják előlünk a legjobb akciókat, még légitámadással is fenyegethetnek minket. A vadászrepülőgépekkel ellenfeleink repülőgépeit iktathatjuk ki, míg bombázóinkkal az épületeiket rongálhatjuk meg, ha már nincs egy vadászuk se a táblájukon. A Felújítás akcióval helyreállíthatjuk bombatámadást szenvedett Építményeinket.
„Reflektorfényben a kémkedés!”Lehetőségünk van ügynökök kiképzésére, akik segítségével saját körünkben az ellenfeleink tábláin lévő Építményeket használhatjuk. Ez új stratégiák kigondolására adhat okot, hiszen nem feltétlen szükséges számtalan Építményt felhúznunk, ha ügynökeink számát fejlesztjük.
Siker kulcsa: Bombák tervezése A Manhattan Project legfontosabb elemei a Bombaakciók, melyek három típusát különböztethetjük meg:
A bombák legyártásához kellő számú mérnökre és tudósra van szükséged az üzemanyag mellett, ami lehet plutónium vagy urán. Minden egyes bombának más és más nevet adtak a készítők, amikkel még egyedibbé teheted fegyverarzenálodat. Építésükkel számos Győzelmi ponthoz juthatsz, így könnyen elérheted a játékosok számától függően meghatározott pontértéket, s ezzel szuperhatalommá teheted nemzetedet.
Teszteléssel a Plutónium Bombákon szereplő két Győzelmi pont közül a nagyobbat kaphatod meg, míg a csekély költségű betöltés megfizetésével további 5 pontot gyűjthetsz az eddigi pontjaidhoz.
Összegzés, ajánlás A Manhattan Project egy különleges témájú munkáselhelyezős játék, amiben nem szokványos módon megtámadhatjuk ellenfeleinket ezzel is hátráltatva őket a győzelem felé vezető úton. Ezzel egy kis konfrontációra számíthatunk játék közben. Játékélménye paródia jellegéből adódóan számomra különleges, bár nem mindenkit vonzhat a téma. Ajánlanám mindazoknak, akik egy könnyedebb stratégiai játékra szomjaznak, ugyanakkor nem szeretnének gyorsan felkelni a játéktábla mellől. A játék nyelve angol, de a szabálykönyv elolvasásán kívül nem igényel nyelvtudást. (Sőt a magyar nyelvű szabálykönyv letöltésével ez is elkerülhető!) Munkásaid várják, hogy a következő szuperhatalom az övék legyen!
Mi van a dobozban?
Kategória:
Közgazdaság, II. világháború, Gyár / Manufaktúra, Repülés
Mechanizmus:
Munkás-elhelyezés, Vedd el, Akció visszakeresése, Verseny, Különböző típusú munkás, Draftolás
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Személyes átadás Dunaújváros és környékén. Csomagküldés a vevő terhére.! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
The Manhattan Project + Nations Mini Expansion Egyszer játszott.
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A kiegészítő segítségével immár valódi nemzetek atomprogramjait fejlesztheted és viheted sikerre. 7 nemzet: Anglia, Kína, Franciaország, Németország, Japán, Szovjetunió, Egyesült ÁllamokAngol:The 7-card Nations Expansion for The Manhattan Project allows each player to play the role of a real-world nation (Britain, China, France, Germany, Japan, Soviet Union or USA) in...
Dobozos kiegészítő a Manhattan Project alapjátékhoz, mely 4 kis kiegészítést tartalmaz. Ezeket bármilyen kombinációban hozzáadhatjátok az eredeti játékhoz. - Nations 2 - A korábbi Nations 1 kiegészítőhöz hasonlóan működik, újabb 7 új országot ad a játékhoz. Minden játékos kap egy országkártyát, s az ezzel járó speciális lehetőséget. - Rakéta technológia -...
The Manhattan Project: Second Stage társasjáték Kiegészítő 8500 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) The Manhattan Project társasjátékhoz