A fák népe egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a játék végi bónuszok, a változó setup és az eco-05 income mechanizmusokra. Köss gyümölcsöző üzleteket! A...
A fák népe egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a játék végi bónuszok, a változó setup és az eco-05 income mechanizmusokra.
Köss gyümölcsöző üzleteket!
A fák népe könnyed tablóépítős családi társasjáték. A játékosok gyümölcsökkel kereskednek, hogy minél jövedelmezőbb épületeket építhessenek fel.
Az építkezéshez pénz kell, és honnan máshonnan kerítené azt elő „A fák népe”, mint a fák terményeinek eladásából? És minél keresettebb egy gyümölcs, annál többet ér – az eladásuk értékét ugyanis az határozza meg, hogy milyen sok terem belőlük éppen, azaz mennyi található a piacon és a játékosok raktárában együttesen. Így a termények, amelyeknek éppen „szezonja” van, jó pénzért adhatóak el. Ez persze meghatározza azt is, hogy a körük végén melyikből raktároznak be a piacról.
Ráadásul a felhasznált, azaz eladott gyümölcskártyák mind rendelkeznek egy-egy különleges képességgel: például egy újabb gyümölcsöt adhatunk el, vagy egyet rögtön elvehetünk a piacról, vagy akár a ládánk gazdagodik újabb érmékkel.
Mert nem mindegy, hogy a ládába vagy az erszényünkbe kerülnek a „fabatkák”. A kereskedéssel szerzett érméket érdemes azonnal felhasználni, mert a körünk végén 2 kivételével az összeset „le kell adózzuk”, azaz vissza kell adjuk a közös készletbe. A ládába került pénzeket viszont hiánytalanul felhasználhatjuk – de csak a következő körünkben!
Vagyis tartalékolni nem jó: költsünk hát! A pénzünket újabb épületkártyákra költhetjük, vagy azok fejlesztésére, ugyanis minden épületkártya 3 szintet tartalmaz, és a 3. szint elérésekor a kész épületek közé kerül. Mivel egyszerre csak három épülőben lévő épületünk lehet, logikus a következtetés, hogy akkor pörgessük át az épületeinket minél hamarabb. Csakhogy egyes épületek hatása csak „félkészen” érvényesül: drágábban adhatunk el egy gyümölcsfajtát, vagy bizonyos esetekben újabb garasok gurulnak a ládánkba.
Persze ezek játék közbeni lehetőségek, a játékvégi pontokat viszont már a kész épületek tudják igazán felturbózni. És azok is sokféle forrásból táplálkoznak – fontos tehát, hogy a hatféle épületből, azaz céhkártyából melyik 4 kerül az aktuális partiba.
A végeredmény: okos motorépítés, ügyesen értékesített gyümölcsök, könnyed lánchatások – egy élvezetes családi játékkal! Legyetek hát ti is egymással vetélkedő tagjai a fák népének, kereskedjetek, építkezzetek – alkossátok meg a leggyümölcsözőbb közösséget!
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Kategória:
Fantasy, Közgazdaság
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Játék végi bónuszok, Változó setup, ECO-05 Income
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2024-11-18 14:51:46
Jópofa kis játék, ajánlom, bár semmi világmegváltó nincs benne, céheket kell építeni, és akinek először megvan a hat céhe, az nyer. Az első akciónk a gyümölcs eladás, aztán a kapott pénzből vásárolhatunk és fejleszthetünk céheket, utána pedig fel kell tölteni a kártyakínálatot, és kettőre csökkenteni a pénzérméinket (erre még visszatérek). Nagyjából ennyi történik a körünkben. De. A gyümölcsök ára úgy alakul, hogy az adott fajtából éppen hány van a piacon, és a játékosoknál. Tehát olyan gyümölcsöt érdemes eladni, amiből épp sok van felfedve. Ugyanakkor a gyümölcskártyák alján egy extra akció vagy hatás is van, ami miatt már lehet, hogy nem az éppen legtöbb pénzt érőt érdemes eladni. A céhkártyák is trükkösek. Három szintjük van, és az adott szintekhez vagy tartozik extra hatás, vagy semmi. Ugyanakkor a hatások többnyire egyszeri/azonnali hatások, akkor érvényesülnek, ha megveszünk, vagy adott szintre fejlesztünk egy céhet, tehát érdemes figyelni, mikor veszünk és fejlesztünk. És van pár hatás a céhkártyákon, ami folyamatos, és van, ami szimplán a játék végi pontozásba szól bele. Na, és a pénzérmék. Két helyen tárolhatunk pénzt. Elsősorban az erszényünkben, de bizonyos hatások esetén a ládánkba is tehetünk pénzt. Ez pedig azért lényeges, mert a körünk végén az erszényünkben lévő érméket kell kettőre csökkenteni, tehát a plusz érméink elvesznek, ugyanakkor ebben a szakaszban a ládánkban tárolt érméket áttesszük az erszényükbe, így kettő helyett jóval több érmével is kezdhetjük a következő körünket. Szóval érdemes olyan céheket is beszerezni, ahol az extra hatás az, hogy tegyünk érmét a ládánkba. Nagyjából ennyiben tudnám összefoglalni. Ha jól választjuk meg a gyümölcsöt, amit eladunk, és jól időzítjük a vásárlást/fejlesztést, akkor egész jó kis extra akciókhoz és hatásokhoz juthatunk. Ketten próbáltuk, talán ha egy óra volt az első játékunk szabályolvasással, ki- és elpakolással. Az egyetlen negatívum a "játékostáblák" minősége, ami alig vastagabb egy sima lapnál.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) A fák népe társasjátékhoz