Sobek: 2 Players
Sobek: 2 Players
Sobek: 2 Players
Videó beküldése

Sobek: 2 Players társasjáték

társasjáték, 2021
Értékelem!

A Sobek: 2 Players egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a játék végi bónuszok és a változó setup mechanizmusokra.

A Sobek: 2 Players egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a játék végi bónuszok és a változó setup mechanizmusokra.
Egy felhasználó és egy üzlet árulja ezt a játékot!
  • 6 000 Ft-tól
  • 2 ajánlat

Kategória: Közgazdaság, Ősi
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Pakli tervezés, Játék végi bónuszok, Változó setup

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

2

Párosan

Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!

Sobek: 2 Players társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Sobek: 2 PlayersKlysan, Szigetszentmiklós, Budapest

Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Szigetszentmiklós, Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Néhányszor játszott, magyar nyomtatott szabállyal. Cserébe/beszámításra érdekel: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PoFMxbYREvi24tGlZ5nSmjEnPDBxL16PPFl63Zl5-as/edit#gid=6808357

1 érdeklődő




Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Sobek: 2 Players társasjáték videók (4)

Kommentek

Kommentek

  • szortelenke

    2024-03-28 11:40:38

    A "legyártás" egy eléggé csúnya szó erre a hobbyra, de valahol jogos, pláne több játéknál :) Mi, a 2 fiammal először is elterveztük fejben, hogy milyen (kisebb) szabályok módosításával fogjuk elkészíteni az adott játékot, főleg annak fényében, hogy addigra én már rengeteg játékszabályt és mechanikát ismertem, mire iskolások lettek. És amig az általános iskolába jártak, az ugye 10 év összesen, mert 2 év van köztük, addig mindig benne voltak/tunk valami projectben. Segítettek kivágni a lelaminált A3-as lapokat ( a Dominion volt talán a legdurvább vágni való az 500+ lapjával...mondjuk elég időt álló lett, mert olyan erősek lettek a 300 gr-os laminált lapok, hogy kenyeret lehetett velük vágni :) ) és amikor nagyobbak lettek, már a tervezésbe is bele avattam őket : pl. a kiegészítőket helyből belegyártottuk a készülő játékba, átvariáltunk lapokat, ötleteket merítve a BGG-s hozzászólásokból, kútfőből stb. stb. Pl. nálunk a Spyrium Star Wars témát kapott, mert nagyon szerették / tük az SW világát :) Az elején persze elég ovis szinten nyomtuk a "gyártást", mai szemmel nézve már egész másképp készíteném el, de a célját teljesen elérte és a mienk volt, egész más érzés vele játszani, mint egy "gyári" játékkal. Egyedül talán a feleségemnek volt kissé nyűg ez a hobbi, mert volt, hogy hetente / két hetente új játékot KELLETT tanulnia, mert a lurkók nálunk mindig elsődleges prioritást élveztek, rengeteget játszottunk és tanultunk velük :) 9-10 éves koruk körül, már a 14+ os játékok sem kottyantak meg nekik. Arról meg már nem is beszélve, hogy 12 / 14 éves korukban már NAGYON oda kellett figyeljek a játékra, ha lépést akartam velük tartani a pontszerzésben :)

  • kvarclovag

    2024-03-28 11:14:10

    Manyócra nem kell rákeresnem, régóta könyvjelzőzve van. Tényleg fantasztikus dolgokat csinál, szeretem néha olvasni, még akkor is, ha én nem követem a gyártásban, nem is tudnám, sokkal ügyesebb nálam. Gyártottam már le játékot magamnak (Bullfrogs, Chartae), de csak mert nem lehetett kapni. Ti ebben sokkal profibbak vagytok. És ahogy írod, a legyártás maga is tanulás és szórakozás, nem beszélve az eredmény adta sikerélményről.

    A rajztanárod mondása tetszik. Én azt ismerem, hogy: A specialista az, aki semmiről tud mindent, a polihisztor meg az, aki mindenről tud semmit. Mindannyian valahol a két véglet közöt vagyunk. Én talán közelebb a specialistához 😃

  • kvarclovag

    2024-03-28 10:33:55

    (folyt.)

    Azt nem szeretem, amit a jutuberek terjesztenek, és ezért eléggé általános véleménnyé vált, hogy a társasjátékos fejlődésnek az az útja, ha egyre több, és egyre összetettebb játékokkal játszol. Nem azért mert ez engem lenézne, mint aki csak egyszerű játékokkal tud játszani (remélem tudom értékelni a saját teljesítményemet és határaimat), hanem mert olyanokat is erre az útra visz, akik esetleg jól ellennének pár kedvenc játékukkal, de hát akkor ők nem lesznek igazi gémerek. A társasjátékgyűjtés, az más tészta, az egy teljesen jó és szép hobbi, csakhát elég költséges. És a saját készítés is nagyon kreatív dolog, és szintén remek szórakozás.

    A sok szerencse + kevés tanulás lehet az "egyszerűbb" emberek játéka, ahogy írod, meg azoké, akik csak egy könnyed kikapcsolódásra vágynak. Ez így igaz. De a tanulás nemcsak szabálytanulás lehet, ezt is írod, és ebben is egyetértek veled. A tanulásnál én csak azt szeretem, amikor a lejátszás technikáját kell tanulni, és nem a szabályt. Itt is van azért egy kivétel, a magas tarokk, aminek a szabálya azért van akkora, mint egy fajsúlyosabb euróé és megtanultam, mert hát a társaságért mindent. De aztán játszottuk is egy évtizedig majd minden héten. Mostanában viszont maradok az egyszerű játékoknál, elég az nekem 😃

  • szortelenke

    2024-03-28 10:30:43

    "Csak nem a tied az a társasjáték-legyártós blog? " Nem, nem az enyém, de nagyon jóban vagyok a sráccal, igaz csak online, mert külföldi a fiú. Ő Manyóc, akinek SOHA nem érek a nyomába, de többek között az Ő hatására készítettem a sok játékot magunknak, + a fiaim kézügyességét, gondolkodását, kombináló képességüket is fejlesztettem ezekkel a projectekkel. ( Meg is látszik : mindkettő szín ötös tanuló a mai napig ! ) Ő egy őrült, a szó szoros értelmében :) Írd be google-ba : "manyoc társasjáték" és láthatod, mire is képes Ő ! :)

    " A modern eurók esetén sokáig tanulod a szabályt (atyaég, mennyi pirosat fogok kapni, de csak leírom) és ehhez képest relatív kevésszer játszol a játékkal, tehát nincs is igazán módod megtanulni jól játszani."

    Ebben teljesen igazad lehet, mert a társasos emberkéket, akiket én ismerek, mindig valami újat, változást keresnek, új játékokat, új szabályokkal. Ha valaki ezért a mondatodért leminuszol, akkor nincs képben :) Tényleg relative keveset játszanak egy komplex euro játékkal és már el is adják, vagy felkerül a polcra, ahol bizony belepi a por....Vannak a gyűjtők, akiknek sok pénze van, megvesznek sok játékot, de előbb utóbb eladják ezeket, vagy csak úgy otthon van, de sosem kerül elő....Sok olyan blogot látok YT-on, hogy ott van a háta mögött vagy 300 doboznyi játék, kérdem én, mikor is játszik ennyivel ? :) Ha minden másnap ( ! ) társasozik is, akkor sem ér egy év alatt a végére és elég mazohistának is kell lenni ahhoz, hogy ennyi szabályt megtanuljon valaki PONTOSAN :)

    " Én azokat a játékokat szeretem, amiknek a szabálya egyszerű, de lehet benne fejlődni, van mélysége, azaz több tudásszintje."

    Én is. Én azt vallom átvitt értelemben, amit anno a rajztanárom mindig elmondott : "kevés víz, sok festék" :) A mai emberekre a "sok víz, kevés festék" a jellemző, vagyis játsszunk sok játékkal, de felszínes tudással. Természetesen a kivételek itt is erősítik ezt a szabályt, de nekem ez a tapasztalatom.

  • kvarclovag

    2024-03-28 10:10:45

    Csak nem a tied az a társasjáték-legyártós blog? Akár igen, akár nem, minden elismerésem a 70+ házikészítésű játékért.

    Nem Sobek-téma, de beszélhetünk itt is, mert amúgy ez a szegény topik úgyis üres lenne.

    Amit írsz a tanulásról, azzal teljesen egyetértek, a modern eurókat bizony tanulni kell. Csakhogy, a sakk esetén (és bridzs, gó) nem a szabályokat tanulod hosszasan, hanem a játék technikáját, a jól játszást. A sakkot általában 5-6 évesen tanultuk meg, gondolom ma is kb akkor, és pár óra alatt el lehet magyarázni. Ha nagyobb gyerek találkozik vele, akkor 15-20 perc. A gó szintén, a bridzs is ennyi, csak akkor több, ha még nem látott a tanuló francia kártyát.

    A modern eurók esetén sokáig tanulod a szabályt (atyaég, mennyi pirosat fogok kapni, de csak leírom) és ehhez képest relatív kevésszer játszol a játékkal, tehát nincs is igazán módod megtanulni jól játszani. Meg nem is van miből, a sakk könyvtárnyi irodalma mellett a Brass Birmingham irodalma mennyi is? 30-40 (blog)oldal? Továbbá a z eurók esetén a szabályok bonyolultsága miatt sokszor vannak lejátszás közben szabálytalan lépések, ami iránt egészen elnézőek a játékosok, mert tényleg benne van a pakliban ez a lehetőség. A sakkban azért ritka, hogy mindketten elnézik a sakkadó vonalon keresztüli sáncolást. A góban meg szinte nem is lehet szabálytalanul lépni (bizonyos helyzetekben lehet azért, ha nagyon akarunk). Persze bőven vannak olyanok is, akik sokat játszanak egy euróval, és ha még a társaság is változik, akkor lehet fejlődni ott is. De ehhez bizony kell a több tucat, vagy inkább több száz parti.

    A sokféle játék tényleg azért jó, mert mindenki találhat neki tetszőt, és olyat, ami, ahogy írod, igazodik a felfogóképességéhez. Én azokat a játékokat szeretem, amiknek a szabálya egyszerű, de lehet benne fejlődni, van mélysége, azaz több tudásszintje. És szeretem az ilyeneket egyre jobban játszani, már amennyire tőlem telik, és ezért sokat játszani velük. Ezért aztán én kevés játékkal játszom. folyt. köv.

  • szortelenke

    2024-03-28 09:37:37

    Ui : a Sobek játékot már jó régen elkészítettem itthon ( többek között, mert 70+ játékot gyártottam le ( Maori, Spyrium,Évszakok,Dominion,Five Tribes,Automobile,Alhambra, Carcassonne,Caylus,Puerto Rico,Tzolk'in,Power Grid,Troyes,Targi, stb. stb. a neten fellelhető + általam Corel Draw-al átalakított pdf-ekből ) és vettem hozzájuk olyan jelölőket, hogy megszólalnak + legoból építettünk meg dolgokat hozzájuk a 2 fiammal, amikor még kisebbek voltak :) ), szerintem egy jó játék, nem a "szabvány" szabályok szerint működik, de szerencse van benne azért bőven :) Engem az utóbbi pár évben a játékok mechanikája fogott meg, mindig elolvasom egy új megjelenésű játék működési mechanikáját és ilyenkor sokszor lelombozódom : na megint egy olyan "új" játék jelent meg, amiben SEMMI új mechanika nincs, csak más tematikát és más színű / rajzolatú kartonlapokat kapott :( Nincs új a Nap alatt, a mostani tervezők visszanyúlnak a régebbi játékok mechanikájához és max mixelnek belőle valamit, ami vagy jól fog működni, vagy nem, mert rohanó világ van és nincs idő rendesen letesztelni egy kiadott játékot sem...De kell a lóvé és adjunk ki világszinten 2000+ "új" társast évente, mert kell a bevétel... Ez nagyon szomorúvá tesz és olyan "rókabőrökkel" találom szembe magam az "új" játékoknál, hogy sírni lenne kedvem :( Amit nagyon utálok ( sakkos aggyal :) ), azok az ameri társasok = játszol 2 órát vele és a végén egy rossz D6 dobás és oda az egész játék...Persze tudom, hogy emberek ezt a 2 óráért játsszák és nem az utolsó kockadobás miatt, de nekem ez a fajta nagyon nem jött / jön be. Az Azul egy jó játék, de a helyén kell kezelni : eléggé sok benne a szerencse, már csak a kövek zsákból kihúzása miatt is. Talán a Királyné kertje, ami viszi a prímet az Azulok között, de ( szerintem ) a Sagrada gondolkodósabb, mint egy alap Azul, pedig ott is zsákból húzás van.

  • szortelenke

    2024-03-28 09:09:31

    "Mostanában" találtam erre az oldalra és sok érdekes hozzászólást láttam, gondolom jelzi a gép, ha valaki válaszol akár egy régi posztra is :) Idézlek : " Teljesen igazad van, de közepes erősséggel sakkozni vagy gózni bizony jó sok tanulás. " Miért, az összetettebb euro játékokat JÓL játszani, az mennyi tanulás ? :) Amikor van olyan euro, hogy 20+ oldalas a szabálykönyve ? A sakk abból a szempontból jó, hogy az alapszabályokat / lépéseket megtanulni kb 1/4 óra. Az extra dolgok, mint az "en passant" gyaloglépés, vagy a "mikor lehet és mikor nem sáncolni" , gyalogátváltozás stb. az megint kb. 1/4 óra annak, aki euro játékokkal már játszott előzőleg és elég hamar felfogja a játékok lényegét. Mondj egy olyan hard euro-t , amit 1/2 óra alatt meg lehet "tanulni", de nagyon összetett, sok-sok lehetőség van benne ? Nem igen tudok olyat....A szabálykönyvek elég "mókásan" hosszúra sikerülnek, sokkal több befektetést ( tanulást ) kér, mint egy sakk. Azután persze lehet csiszolni a sakktudást egy ÉLETEN át, nem lesz repetitív, ami nagyon sok társas "halála" szerintem. A sakknak Szabó Ervin könyvtárnyi anyaga van, ( ha CSAK sakk könyv lenne a könyvtárban és SEMMI más, TALÁN elférnének a könyvek, ujságok ) egy euro-ról sem tudok, ami ennyi "háttérrel" rendelkezne. Még a BGG top 10 euro játékai is több 1000 fényévnyi távolságban vannak a sakk hátteréhez képest. Aki kevés tanulással szeretne egy igazán jót társasozni, azt el kell szomorítsam : sosem fog. A társasok azért jók ( többek között ), mert lehet balanszolni az emberek felfogóképességéhez, a sakkal, go-val ellentétben ! Sok szerencse + kevés tanulás : az "egyszerűbb" emberek játéka, vagy a gyerekeké, vagy akik munka után csak egy kis felüdülést keresnek, stb. = családi alap játékok / belépő szintű játékok. És így tovább felfelé. Senkit nem akarok ezzel megbántani, de befektetés nélkül el lehet szórakozni egy kockapókerrel is munka után, viszont ha komolyabb játékok kerül(né)nek elő, ott bizony kell a tanulás.

  • kvarclovag

    2024-03-27 23:18:05

    Teljesen igazad van, de közepes erősséggel sakkozni vagy gózni bizony jó sok tanulás. Szerencsére a nulla szerencsés játékok között vannak azért kevesebb tanulással is elég jól, mondjuk közepes szinten játszhatók. Annyi van, hogy nem is kezdem sorolni. Na jó, egyet, Hive, mert az is sakk, ugye 😃

    Abban meg teljesen egyetértünk, hogy a szerencse nem baj egy játékban, és abban is, hogy azért jó, ha lehet kezelni, vagyis pusztán a szerencse nem lesz elég a győzelemhez a nagyobb tudás ellen.

    Jó régi posztra válaszoltál, mért itt? Játszod a Sobeket? Vagy csak a szerencséről való beszélgetésünk keltette fel a figyelmedet? Remélem Mardaenas már nem haragszik rám, amiért nem kellő lelkesedéssel dícsértem a Sobeket. Pedig így utólag átolvasva is inkább jókat írtam róla, csak épp nem tetszett meg nekem. Ez még a játékkeresős korszakomban volt, akkor próbálgattam az esélyes játékokat. Aztán kipróbáltam az Azult, és hát azzal sok minden eldőlt 😃

  • szortelenke

    2024-03-27 22:09:56

    Aki egyáltalán nem akar szerencsét egy játékban, az tanuljon meg legalább közepes erősséggel sakkozni, vagy játsszon go-t :) Én imádok sakkozni, mesterjelölt szintig vittem fiatal koromban, de e mellett szeretem azokat a társasokat, ahol van szerencse, de azért az legyen ERŐSEN befolyásolható : pl. dobott kocka értékének valamilyen szintű megváltoztatása, vagy egy szabályban szereplő 3 lap húzása : házi szabályként lehessen húzni 5-öt és kettőt eldobni stb. stb.

  • mr.zehy

    2023-03-17 17:17:02

    Kicsit talán tizenkettő egy tucat, így engem annyira nem is fogott meg elsőre. Persze, nem rossz ez a set collection, plusz a többi ötlet is viszi a játékot, adjatok neki egy esélyt mindenképpen.

  • hierroo

    2023-01-12 11:25:14

    Mindig vannak olyan játékok, amelyeket átfutok rajtuk. Na nem azért mert félválról venném őket, csak azért, mert rengeteg van. Azért örülök, hogy vetettem rá egy pillantást erre a játékra és megnéztem a hozzá tartozó videókat is. Szerintem - ahogy a videón is mondták - valóban nem különös elsőre ez a játék, de tényleg van benne valami. Sajnos még nem tudtam kipróbálni, de ezek az infók alapjám úgy gondolom, hogy nekem való ez a játék. Nem baj, hogy nincs hatalmas története, a kereskedés amúgy sem egy olyan téma ami "kalandos" lenne. Az egyiptomi témájú ráhúzás szerintem nem rossz. Emelett a készítő neve sem ismeretlen. A taktikázás is ad több lehetőséget a győzelemre. Nem soliter a játék, inkább talán párbaj szerű. (Nekem még az is tetszik, hogy nem kell nagy asztal a játékhoz, viszonylag kis helyen elfér minden.)

  • hylsuy

    2023-01-12 09:37:21

    D3meeples a youtube-n

  • karitarina

    2022-10-30 23:30:01

    Sziasztok!

    Valahol fellelhető a magyar szabálya?

    Köszi a segítséget előre is 🙂

  • Mardaenas

    2022-09-16 00:39:54

    De ha nem játszottad jól/eleget/bárhogy, akkor hogy tudod megítélni a szerencse szerepét megfelelően? :D Na de ne vitázzunk, más véleményen vagyunk. Van ilyen. :)

  • kvarclovag

    2022-09-16 00:25:14

    Ebben nincs vita. Írtam is, hogy csak pár partit játszottam, meg párat megnéztem. Így nyilván nem ismerem elég jól, játszani meg végképp biztos nem játszottam jól. (Mostanra meg már eléggé el is felejtettem a szabályokat is.)

    Ettől még, hogy mennyire játszik a szerencse szerepet a játékban, azt meg lehet ítélni, akkor is, ha rosszul játszom. Sőt, jelen esetben az, hogy rögtön az első partimat megnyertem, az épp a szerencsétől lehetett, mert játszani biztos nem játszottam jól. Aztán persze a következő kettőt már elvesztettem, mert azért tudás is kellett volna 😃

    Írni meg azért írtam róla ilyen kevés tapasztalattal, mert úgy éreztem megérdemli, hogy legyen itt róla valami, kerüljön be a köztudatba, mert elég jó kis játék. Nekem nem lett a kedvencem, de könnyen lehet, hogy másnak megtetszik. Ahogy neked is.

  • Mardaenas

    2022-09-15 23:56:32

    Nem azzal nem értettem egyet, hogy kell-e szerencse egy játékba, hanem azzal amit írtál a Sobek és a szerencse kapcsolatáról. Van benne, ez tény. Döntse el mindenki, tudja-e szeretni így. :)

    De az első hsz-edben nem erre mentél el, hanem olyan dolgokat írtál amiből nekem az jött le, hogy nem játszottad elégszer, vagy (már bocsánat, és meg ne sértődj) elég jól.

    "Alig találkozunk szkarabeusszal és alig érnek valamit a lerakott lapkáink" - egy kétfős játékban? Úgy, hogy a pálya feltöltésekor egyszerűen kizárt, hogy ne jöjjön szkarabeuszos lapka, és onnantól a teljes pályát ismered, amikor az Ankhot mozgatod? Ne már. :) A karakter és csónaklapkáknál is ez a helyzet: a karakterek multifunkciósak és alternatív beavatkozást kínálnak, a csónakokat pedig szintén csak át tudod nézni.

    Nem megbántani akarlak, tényleg nem. Csak nem értettem az okfejtésedet úgy, hogy nálam tényleg rendszeresen pörgött a játék, és szerintem elég jól kiismertem már a rendszerét. Ennyi. :)

  • kvarclovag

    2022-09-15 22:28:42

    Most kicsit úgy beszélgetünk itt, mintha a szerencse az egy rossz dolog lenne egy játékban. Egyáltalán nem az! Én kifejezetten szeretem, ha van szerepe a szerencsének is. Azt nem szeretném, ha csak annak lenne, és semmi más nem számítana, de ezeknél a játékoknál itt erről szó sincs. Hogy mekkora egy játékban a szerencse szerepe, arra biztos lehet nagyon jó mérőszámokat találni. Nem állítom, hogy az a kettő, amit néztem a legjobb lenne, de könnyen hozzáférhető, és nekem egész reálisnak tűnnek. Mindenesetre sokkal jobbnak, mint a BGA ismertetőiben megadott szám, ami teljesen irreális sok esetben. Pont a Sobeknél a 3-at én el tudom fogadni.

    Családi játékoknál kifejezetten jó, ha elég jelentős a szerencse szerepe, mert ott akárki is nyer, mindenképp örülünk neki. Például a 7 csodák közül a családdal az Építészeket játszanám leginkább, pedig abban a legnagyobb a szerencse szerepe. Versenyjátékokkal kicsit más a helyzet, ott a kisebb szerencsfaktorú játékokat jobban szeretik, de azért pl. a BGA-n a szerencsésebb játékokkal is sokan arénáznak. Én is tettem 200 partit az Építészekbe, jól meg is zuhantam a végén, a 113. helyről visszaesve most már ezer alatt vagyok. De volt ott durvább is, egy játékos a top 3-ból esett ezer alá.

    A Botanikot nem ismerem. Azt tudom, hogy sokan szeretik, de amit írsz, az kicsit a 7 csoda párbajra is jellemző, ott is sokszor körökkel előre lehet látni, hogy valaki tudományos vagy katonai fölénnyel fog nyerni, és semmit se lehet tenni ellene. Az Építészeknél meg pont fordítva, pár szerencsés kör a végén, és simán lehet nyerni reménytelennek tűnő helyzetből is. Ezt nagyon szerettem benne, persze főleg akkor, amikor én nyertem így. Amikor ellenem nyertek így, akkor sokkal kevésbé 😃

  • Mardaenas

    2022-09-15 21:31:13

    Én sem állítottam, hogy nincs benne szerencse, mert van. Mondjuk ezekkel a statiszikákkal sem értek egyet, mert nem lehet objektíven nézni, egy 7 Csoda fannak sem fogod tudni ugyanezt bemagyarázni.
    A lényeg, hogy a Sobek kategóriáján belül egyáltalán nincs rossz helyzetben, ha szerencséről van szó, az összehasonlítás pedig sokkal korrektebb lenne a Kingdominoval és a Botanikkal (vagy más játékokkal, amikből a szerzői még hoztak dolgokat), mint egy Puerto Ricoval vagy 7 Csodával. :) Én sok parti után elég magabiztosan merem állítani, hogy a játék nem egy luckfest, és bár van benne szerencse (természetesen, és nem hiszem, hogy üldözendő lenne ez a szó), de nagyon ritka esetekben szól csak bele jelentősen a végeredménybe. Ha jobban taktikázol a korrupcióval és az Ankhal, és okosabban használod fel a bónuszokat, nyerni fogsz.

    Ellenben az említett és agyonsztárolt Botanikról már más véleményem van: remek játék, kiváló filler, jó benne a központi tábla azon megoldása is, hogy időzítve szabadítjuk fel a lapkákat magunknál és az ellenfélnél is - de a játék végén az utolsó lapkák során elég gyakran találkoztam azzal a szituációval, hogy előre le volt játszva, kinek mi jut. A szerencse dobott (és ez tényleg csak a szerencsén múlik, mert nem látod a lapkákat, amiket felhúztok, és a Sobekkel ellentétben, ahol adott ponton a teljes táblát újratöltitek egy megadott séma szerint, és onnantól egy teljes táblányi információval számolhatsz, itt csak néhány lapka jön fel mindig vakon, nem tudsz tervezni vele) valamit, és már előre látni lehetett, milyen csiki-csuki helyzet lesz belőle, aminek az a vége, hogy az egyik játékos biztosan el fogja vinni a sokat érő lapkát, a másik pedig semmit sem tehet azért, hogy ezt megakadályozza. És nem is ez a bajom, hisz ez a fajta szerencse végig ott van a játékban. A bajom az, hogy pont a végjátékot vágja tönkre sok esetben úgy, hogy az el is dönti az egészet. És ez nem a legjobb élmény.

  • kvarclovag

    2022-09-15 21:20:11

    A BGA-n 2 paramétert néztem meg a múltkor a játékoknál, a max ELO pontszámot, és a legmagasabb pontszámú játékosok győzelmi arányát. Bár a Sobeknél nincs olyan sok játékos, ami miatt nagyobb a szorás, és a magas ELO-pont megszerzése is nehezebb, de az 500 alatti max ELO és a 65% körüli győzelmi arány valahova a Kockanári, Lucky Numbers és a 7 csoda közé, köré sorolja. https://tarsasjatekok.com/forum/minden-mas/csevego/jatek-a-boardgamearena-n

    Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem lehet jól játszani, és minden csak a szerencsén múlik, de biztos nagyobb a szerencse szerepe a Sobeknél, mint pl. a Patchwork, a Puerto Rico vagy a Kingdomino esetén.

    És mint írtam is, csak pár partit játszottam, mert megtetszett a játék, és ki akartam próbálni, de nyilván csak felületesen ismertem meg, és talán a megfogalmazásom túlzó volt a szerencsét illetően. A most megnézett számok valamelyest objektívebbek.

  • Mardaenas

    2022-09-15 16:31:40

    Szkarabeusz fog jönni mindig, mert a tábla feltöltésekor nincs olyan, hogy mindig csak az egyik játékos viszi el a sokpontos lapokat. Vagy ha igen, annyi korrupciót szed össze, hogy a végén beledöglik. Pont ez a lényege az Ankh pozicionálásának, hogy ha valakinek nagyon kell valami, úgy rakd le, hogy nagyon ne érje meg felvennie a korrupció miatt - vagy pont, hogy vegye fel, mert utána bármely irányba is állítja az Ankhot, te is jól jársz vele.
    Van benne szerencse, de elég sok játékot tettem már bele, a játék az Ankh/korrupció tengelyen fog eldőlni, nem azon, hogy töltődik fel a tábla. Ha 3-4 fős lenne igazat adnék, olyankor valaki mindig pórul járhat, hogy már nem jut neki szkarabeusz, de egy kétfős játékban ez eléggé valószínűtlen. :)
    A karakter és csónaklapkák pedig adott helyzetben értékelődhetnek fel. Hiába veszel fel egy tolvajt, ha az ellenfeled ezt sejti, nem akar majd sok lapkát kézben tartani. Hiába húzod fel a papot, ha gyakorlatilag korrupciómentesen játszol (igen, lehetséges). Ráadásul nagyon okosan minden karakter felhasználható árucikként is, így nem lesz felesleges lapkád, max. csak kevesebbet ér.
    Van benne szerencse, de egyáltalán nem több, mint a hasonló játékokban, és a Botanikkal ellentétben legalább nem a végjátékot cseszi szét (ott simán előfordulhat, hogy az utolsó lapkahúzások már lejátszott meccsnek számítanak, nem lehet megfordítani a menetét, és a szerencsésebb játékost simán kitömheti a randomfaktor a végére).

  • kvarclovag

    2022-07-22 23:29:41

    Pár partit játszottam a BGA-n. Jól kinéző játék, ahol olyan érzése van a játékosnak, hogy befolyásolhatja a parti menetét. Ez valamennyire igaz is, de a szerencsének már a felvehető árulapkáknál nagyon nagy szerepe lesz. Simán lehet, hogy alig találkozunk szkarabeusszal (szerepük mint a koronáknak a Kingdominóban), és így alig érnek valamit a lerakott lapkáink. A pap és a csónakok által adott lehetőségek nagyon kiegyensúlyozatlanok van, ami mindig jól jön, van ami csak bizonyos helyzetekben, és van ami alig ér valamit. Szóval itt is nagy a szerencse szerepe. A játék végét viszont ügyesen tudjuk sürgetni vagy épp kitolni. Aki nem akar sokat agyalni, és nem zavarja a nagy szerencse az jó szórakozhat a Sobekkel. Én maradok a saját kedvenceimnél, de megértem, ha valakinek a Sobek tetszik 😃

A Sobek: 2 Players társasjáték és kiegészítői (1)

  • Sobek: 2 joueurs – Les Trésors du Pharaon társasjáték Kiegészítő

    Les Trésors du Pharaon ("The Pharaoh's Treasures") features the new, highly sought-after Pharaoh tiles to add on the Market board. These extraordinary items stand out for their value, of course, but also for their versatility, as they can be used in sets of either of the 2 depicted goods. However, they also come with Corruption, so think twice before you...

    • Játékidő: 20 perc
    • Min. játékidő: 20 perc
    • Max. játékidő: 20 perc
    • Max. játékosszám: 2
    • Min. játékosszám: 2
    • Ajánlott életkor: 10+ éves

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  20 perc
  • Játékosok:  2
  • Ajánlott életkor:  10+
  • Komplexitás:  Egyszerű
  • Tervező:  Bruno Cathala, Sébastien Pauchon
  • Illusztrátor:  Xavier Gueniffey Durin
  • Kiadók:  Pegasus Spiele, MINDOK, hobbity.eu, Galápagos Jogos, Pandasaurus Games, Catch Up Games, playagame edizioni, Arrakis Games, Geronimo Games, Hachette Board Games UK
  • Elérhető nyelvek:  cseh, kínai, holland, angol, francia, német, olasz, lengyel, portugál, spanyol

Alternatív nevei


Kiadások

  • English edition
    • Kiadás éve: 2021
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 20 cm x 20 cm x 4.5 cm
  • French edition
    • Kiadás éve: 2021
    • Nyelv: francia
    • Méretek: 20 cm x 20 cm x 4.5 cm
  • Chinese edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: kínai
  • Czech edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: cseh
    • Méretek: 20.1 cm x 20.1 cm x 4.6 cm
    • Súly: 0.7 kg
  • Dutch/French edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: holland
  • English second edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 20.1 cm x 20.1 cm x 4.6 cm
    • Súly: 0.7 kg
  • German edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: német
    • Méretek: 20 cm x 20 cm x 4.6 cm
    • Súly: 0.7 kg
  • Italian edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: olasz
    • Méretek: 20 cm x 20 cm x 4.5 cm
  • Polish edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: lengyel
    • Méretek: 20 cm x 20 cm x 4.5 cm
  • Portuguese edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: portugál
    • Méretek: 20 cm x 20 cm x 5 cm
    • Súly: 0.8 kg
  • Spanish edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: spanyol
    • Méretek: 20 cm x 20 cm x 4.6 cm

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Sobek: 2 Players társasjátékhoz