A 天下鳴動 (Tenka Meidou) egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 20 - 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a terület-impulzus, a kockadobás, a terület befolyásolás/irányítás és az once-per-game abilities mechanizmusokra.
Kategória:
Stratégia, Kockajáték
Mechanizmus:
Terület-impulzus, Kockadobás, Terület befolyásolás/irányítás, Once-Per-Game Abilities
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!
2022-05-09 11:02:36
Szia Lovag!
Én is megnéztem a videot, felkelltette az érdeklődésemet az írásod.
Ez valóban nem szép, de legalább csúnya játék (bár ez ízlések és pofonok kérdése)Mondjuk sokkal szebben hangzik a Japán egyszerűség köszön vissza a játék külsejében ahogy Hierro megírta.
Köszi, hogy a szabályokról írtál.
Kicsit véltem felfedezni benne az Armadöra szabályaiból, azt mondjuk pont nagyon szeretem, abban is lehet picit gonoszkodni a másikkal. De ez azért jóval összetettebb játéknak tűnik mint az Armadöra.
Múlt héten jeleztem, hogy vannak játékok, amiknek a magyarítását jelezni kellene illetve nagyon érdekelne magyarul.
Na ez a játák annyira nem fogott meg így a bemutatók alapján, de már volt olyan, hogy tévedtem első benyomás alapján. (Pl az Imhotepre is azt hittem, hogy az nem gyere be játék a számomra aztán mikor először játszottam vele vaaauu mekkora élmény volt, sokáig a kedvencem volt).
Azért, ha lesz róla magyar nyelven valami tuti, hogy lecsekolom mélyebben is.
Ha meg eseteleg téynlegesen legyártod a játékot mindenképpen mutasd meg az eredményét.
2022-05-09 10:37:23
Köszi a régi térképet! Bele lehet látni a hasonlóságot valóban.
2022-05-09 09:58:24
Megnéztem ezt a játékot, márcsak azért is, mert azt mondtad, hogy nagyon ismeretlen játék! Így most már nem mondhatom magamról, hogy ismeretlen teljesen számomra. Leginkább ez a térképes játéktábla fogott meg. Na nem azért mert olyan szép lett volna. Jellemző ez a japán egyszerűség. Nyilván valaki már észrevette (de ha mégsem megírom), hogy a térkép Japánt ábrázolja. A mostani Japán térképe kicsit máshogy néz ki, de egy kis fantáziával elképzelhető, hogy valaki a középkorban esetleg ilyennek képzelte. Szóval a 4 fő sziget látható, vagyis csak 3, mert Hokkaido egy része csak a jobb felső sarokban fért el. Viszont a bal alsó kis sziget azt pontosan nem tudom beazonosítani. Lehet, hogy egy délebbi sziget lehet, talán Okinava. A 3 sziget Kyushu, Shikoku és a legnagyobb Honshu. Látható még a térképen a Biva-tó is. A kis kilógó félszigetek is valósak és megtalálhatjuk őket a mostani térképeken is.
Köszi ezt a kis különlegességet!
2022-05-07 21:25:40
Nagyon ismeretlen, és megvásárolhatatlan játék. Viszont a BGG-ről letölthető szabály alapján könnyen lenyomtatható otthon, és kipróbálható. Nagyon egyedi a játékmenet, és nagyon egyedi a pontozás is, ami bár nem túl egyszerű, de legvégül pár token értékének összeadásából áll. A szabályok lenyűgözően elegánsak, és bőven lehet kombinálni, mi, hogy lenne jó. A szabályokat olvastam még csak, és úgy érzem nagyon nem egyszerű előre kiszámolni, mi hogy fog történni. És persze a kockadobás is beleszólhat, de több lehetőségünk is van a kockadobás használatára, rögtön ott a második dobás lehetősége, ha nagyon nem tetszik az első dobás eredménye.
Dióhéjban a játék lényege:
A tizenegy régióra feltett 2-12 pontértékű nagy kastélyból kell minél többet megszereznünk. A régiókra a kastélyok (számozott korongok) véletlenszerűen kerülnek fel, így minden játék más helyzetből indul. A kastélyokért úgy tudunk megküzedeni, hogy katonákat küldünk a régiókba, és akinek több lesz egy régióban, az nyeri az abban lévő kastélyt. A katonák küldése eléggé egyedi és érdekes. 3 kockával dobunk, kiveszünk kettőt, a katonáinkat abba a régióba tehetjük, ahol az ennyi pontos kastély (korong) van, és fele annyi katonát tehetünk oda, mint amennyit a harmadik kocka mutat. Összesen 18 katonánk van, amikor mindenki felrakta az összeset, következik a régiók kiértékelése a kettestől a tizenkettesig, emelkedő sorrendben. Akinek a legtöbb katonája van egy régióban, megkapja a kastélyt (korongot), és minden szomszédos régióba tehet fel 2-2 katona erősítést magának, ha már van ott katonája. Döntetlen sosincs, mert a katonák felrakása befejezésének sorrendjében egy döntetleneket eldöntő 1, 2, 3 vagy 4 kardos korongot kapunk. Vannak még a nagy kastély felét érő kiskastélyok, amit a régióban második kap, és vannak speciális hatású taktikai kártyák, amiből egy partiban egyet használhatunk, kockadobás helyett.
Nálam az első helyre ugrott a kipróbálandó játékok rangsorában, előzve a Firenzét és a Hansa Teutonicát.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) 天下鳴動 (Tenka Meidou) társasjátékhoz