A Ragusa egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő 40 - 80 perc. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, az áru spekuláció, a munkás-elhelyezés, a solitaire és a játék végi bónuszok mechanizmusokra.
Kategória:
Közgazdaság, Városépítő, Reneszánsz
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Áru spekuláció, Munkás-elhelyezés, Solitaire, Játék végi bónuszok, Connections, Contracts, Különböző típusú munkás
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2024-06-14 21:41:32
Egy elvadult Milan Spiele akció keretében jutottam hozzá. Egészen egyedinek mondható megoldásai vannak, és próbál elkülönbözni a tömeggyártott euro-któl, ami imponáló. Ugyanakkor ez sajnos nem tudott kiteljesedni, ezért kicsit kiforratlan, de szerethető játék. Valóban jó lett volna egy moduláris tábla, így viszont nagyjából ugyanazt a bejáratott folyamatot kell csinálnunk újra és újra. Bár azért a piackártyák így is csempésznek némi változatosságot a játékba, mert azok random növelik egy-egy áru értékét, tehát mindig mást és mást érdemes eladni, vagy termelni. A fal és a torony építés fun, a végére tök jól fog kinézni a terep. A kivitelezése is szuper. A játékos dobozkák miatt könnyen előkészíthető. Annyi kritikám van ezzel kapcsolatban, hogy a dobozok megérdemeltek volna egy fedelet.
2021-10-12 19:03:20
Nekem is egy kicsit felemás ez a játék. Nem azért mert a játékkal bármi bajom is lenne. Szép játék, mindenféle lehetőség van. A videóban is kiemelték (aki esetleg nem nézte még), hogy jól működő játékról van szó. Azt szeretném megtudni, hogy csak én érzem azt, hogy nincs benne semmilyen különlegesség? Építgetünk, illetve munkáslehelyezünk házakkal, falakkal, szerzünk hozzávalókat, szőlőt, követ, fát, ezüstüt, meg miegymást. Vannak hajók, és növekszik a város. És amikor elfogynak a tokenek, akkor vége a játéknak. Valami kis csavar kéne még bele, akár az említett hexák cserélgetésével, vagy nem is tudom... Talán azt hiányolom, hogy nincsenek benne élőlények, csak tárgyak. Igen, ezért tűnik egy kicsit száraznak. Persze, tudom, hogy az eurók elég szárazak általában, de azért van jópár ami egyáltalán nem száraz. Ha valaki nem ért velem egyet, akkor sincs semmi gond, nyugodtan nyomjon piros kezet. Ez a játék egyáltalán nem rossz játék, csak lehetne jobb.
2021-10-11 13:54:38
A Ragusát egy olyan személy ajánlotta, aki megszállottan keresi a középnehéz, mások által ismeretlen és nem tucat eurokat. Ez a fajta "sznobság" különleges, ugyanakkor nem túl erős játékok kipróbálására sarkallt eddig bennünket.
Nézzük röviden miről szól a játék: Ragusa városát közösen építjük fel, az által, hogy az üres telkekre házakat építünk. A házak azonnal 2 vagy 3 akcióra jogosítanak fel, de ezzel együtt a telekszomszédainkat is. Gyűjhetünk nyersanyagot, azokból kész terméket készíthetünk, piacolhatunk, kereskedhetünk a tengeren és nem utolsó sorban a város falát is felépíthetjük. Tipikus munkáslehelyezős játék, különleges mechanikával és viszonylag rövid játékidővel.
A doboz tartalma számomra letisztult, az épülő fal és toronyrendszer pedig egészen pofás. Ami elsőre talán nagyon béna, az a nyersanyag jelölő, igazi budget megoldás.
A játékélmény kicsit felemás. Egyrészt az elején versenyfutás van a legjobb helyekért, ami részben később is megmarad. A stratégiát ezáltal nem mi találjuk ki, hanem alkalmazkodunk a lehetőségekhez, amit javarészt a megszerzett céllapkáink adnak. Viszont ezekért is rohannunk kell, mert véges számúak. A fal építés már jobb egy fokkal, abból nem szabad kimaradni és az interakció már abban is megjelenik, hogy megpróbálhatjuk a másik "sorozatát" megszakítani.
Mielőtt az újrajátszhatóságra rátérnék, említsük meg a játék legnagyobb és egyben végzetes hibáját! Ha hexákból áll a játék, akkor miért van táblára nyomtatva? Ezzel teljesen lenulláza a készítő az újrajátszhatóságot és önmagába a játékot is. A táblán már elsőre látszik, hogy vannak prior helyek. A versenyfutás ezekért a házhelyekért fog folyni újra és újra. A térkép változása minden alkalommal egy kis kihívást csempészne a játékba, de ez nem lett megoldva. (Még csak a jelzők lehelyezése sem random)
Mindezek alapján úgy vélem a Ragusa egy jó próbálkozás, de nem lett alaposan végiggondolva. Akit esetleg magával ragadna, annak jelzem, hogy ez egy trilógia első darabja.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Ragusa társasjátékhoz