A Race for the Galaxy egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A játék több, összesen 4 díjat és jelölést is kapott 2008-ban. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az egyidejű akciók, a pakli tervezés, a váltakozó fázisok, a...
A Race for the Galaxy egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A játék több, összesen 4 díjat és jelölést is kapott 2008-ban. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az egyidejű akciók, a pakli tervezés, a váltakozó fázisok, a follow és a multi-use cards mechanizmusokra.
A galaxis a tiéd! Odakint végtelen lehetőségek várnak rád, csak nyújtsd ki a karod és ragadd meg őket! Te vagy a legjobb, hódításodnak senki sem fogja útját állni! Hallottad már ezt valahol? A probléma az, hogy mások is.
A Race for the Galaxy kártyajáték, melyben űrbéli birodalmunkat kell kiépítenünk és minél hatalmasabbá változtatnunk, mielőtt a többieknek sikerülne. Gyakorlatilag egyetlen pakli kártyával játsszuk, melyek egyik oldala különböző bolygókat, technológiai fejlesztéseket ábrázol, hátoldalukkal pedig fizetőeszközként (pl.: 3-as költségű bolygóhoz 3 lapot kell eldobni), illetve nyersanyagként használhatók fel. A játék akkor ér véget, amikor valaki elsőként játszott ki maga elé 12 lapot, azaz elsőként foglalt el szerzett meg ennyi bolygót, illetve technológiai fejlesztést. Ekkor értékelés következik, aki a legtöbb győzelmi pontot birtokolja, megnyeri a játékot.
A játék maga körökből, azon belül egymást követő fázisokból áll, ám az, hogy egy adott körben mely fázisok fognak megtörténni, kizárólag a játékosokon múlik. Mindenki rendelkezik hét lappal, melyek gyakorlatilag a fázisoknak felelnek meg, ezekből kell a kör elején egyet – egyet kiválasztani. A választott lap minden játékosra hat, ám a kijátszója bónuszokat kap.
1. Felfedezés – minden játékos húz két – két lapot, amik közül egyet megtart, egyet pedig eldob a kezéből.
a. bónusz (+5) – a lapot kijátszó játékos hét lapot húz, melyekből egyet tart meg
b. bónusz (+2;+1) – a lapot kijátszó játékos öt lapot húz, melyekből kettőt tart meg
2. Fejlesztés – minden játékos kijátszhat maga elé egy technológiai fejlesztést
a. bónusz – a lapot kijátszó játékos eggyel olcsóbban fejleszthet
3. Letelepedés – minden játékos kijátszhat maga elé egy bolygót
a. bónusz – a lapot kijátszó játékos a bolygó lerakása után húzhat egy új lapot a pakliból
4. Fogyasztás – minden játékos használhatja a bolygói, fejlesztései által biztosított fogyasztási képességeket, azaz egy-egy nyersanyagot rendszerint győzelmi pontokra válthat, illetve új lapot húzhat értük
a. bónusz (trade – értékesítés) – a lapot kijátszó játékos eladhat egy nyersanyagot, amiért cserébe lapokat húzhat a pakliból
b. bónusz (2x VP) – a lapot kijátszó játékos kétszeres győzelmi pontot kap beváltott nyersanyagaiért
5. Termelés – minden játékosnak termelődik egy-egy nyersanyag a termelő bolygóin
a. bónusz – a lapot kijátszó játékos termelhet egy nyersanyagot egy peremvidéki bolygóján (ezeken a bolygókon máshogy nem lehet termelni)
Külön taktikázásra ad lehetőséget, hogy így nem pusztán arra kell figyelnünk, hogy nekünk milyen cselekvésre van szükségünk, hanem arra is, hogy ellenfeleink ezt hogyan képesek kihasználni. Fontos még megemlíteni, hogy minden egyes kijátszott bolygó, illetve fejlesztés biztosít nekünk győzelmi pontokat, valamint további képességeket, melyeket az egyes fázisokban használhatunk ki.
Pl.: eggyel több lapot nézhetünk meg felfedezéskor, 1-2 ponttal olcsóbban foglalhatjuk el a bolygókat, vásárolhatjuk meg a fejlesztéseket, több lapot húzhatunk nyersanyagaink értékesítésekor, több bolygón leszünk képesek termelni, és még sorolhatnánk a lehetőségeket.
A Race for the Galaxy egy igazán ötletes, izgalmas stratégiai kártyajáték. Mindenkinek ajánlott, aki szereti a komolyabb gondolkodást igénylő, mégis gyors lefolyású játékokat, hiszen mely egy óra alatt kényelmesen lejátszható, ám ha ráérzünk az ízére, sokkal több időt fogunk eltölteni vele. Szabályai első ránézésre komplikáltnak tűnnek, ám egy játék után bele lehet rázódni, viszont ahhoz, hogy a galaxis legjobb hódítójává váljunk, sokat kell gyakorolnunk.
Magyar szabály, magyar segédlet
Kategória:
Kártyajáték, Civilizáció, Sci-Fi, Közgazdaság, Világűr
Mechanizmus:
Egyidejű akciók, Pakli tervezés, Váltakozó fázisok, Follow, Multi-Use Cards, Tags
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Table Talk podcast 7. adása a társasjáték archetípusokat járja körbe. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoli.
Pilot rész. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Race for the Galaxy társasjátékhoz