A Hanabi egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 25 perc. A játék 2013-ban megnyerte a Spiel des Jahres díját Az Év Játéka kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés...
A Hanabi egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 25 perc. A játék 2013-ban megnyerte a Spiel des Jahres díját Az Év Játéka kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a memória, a limitált kommunikáció és az ordering mechanizmusokra.
Hamarosan kezdetét veszi a műsor, szemkápráztató tűzijátéknak nézünk elébe. De persze csak akkor, ha mindent jól csinálsz!
Védjétek meg a pirotechnikusok évezredes becsületét, és igyekezzetek csapatként együttműködve összeállítani az előadás színkavalkádját, mielőtt eldördül az első rakéta!
Vigyázzatok, össze ne keverjétek a gyújtózsinórokat és a puskaporra is nagyon óvatosan. Semmi sem romolhat el, ha az egyik leggyünyörűbb tűzijákot szeretnétek megalkotni. A többszörösen díjnyertes Hanabi kártyajátékban úgy kell a helyes sorrendben és megfelelő színben leraknotok a kártyáitokat, hogy csak a többiekét láthatjátok, a sajátotokat nem. Adjatok remek tanácsot a játékostársaitoknak, vagy bízzátok magatokat a megérzéseitekre és a szerencsére!
Ne feledjétek, a tűzzel játszotok! Rajtatok múlik, hogy kifütyül a közönség, vagy száz év múlva is emlékezni fognak a pompás fényekre! Rakétákat gyújts, kezdődjék az ünnepi forgatag!
Próbáld ki ezt az egyedi, együttműködésen alapuló játékot, ahol a társaidra kell bíznod magad!
A doboz tartalma:
Magyar nyelvű ismertető
Forrás: Szellemlovas
Kategória:
Kártyajáték, Következtető, Memória
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Kooperatív, Pakli tervezés, Memória, Limitált kommunikáció, Ordering
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Antoine Bauza hét 3. cikke a Hanabit mutatja be.
Pilot rész. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán
A minőségi problémák kapcsán szeretném megkérdezni, hogy melyik verziót sikerült megvenni? VAn belőle papír és fémdobozos, a fémdobozosból pedig van amiben négyzet (ez a régebbi) és van amiben normál (téglalap) kártyák vannak. (Lehet a papírdobozosból is van a kétféle kártyával, de azzal nem találkoztam.)
Nekünk a fémdobozos normál kártyás van, de játszottam a négyet formájú kártyás verzióval is, de nem emkékszem, hogy a minőséggel gond lett volna. Ha tényleg anyira gyatra a minősége, javasolnám a kártyavédő használatát. Tudom, hogy olcsó játék, viszont jó játék, kár lenne ha tönkre menne a használatban. ;)
Válasz Robby (2024. aug 11. 18:38) üzenetére
Közeledik a nyaralás és beszereztünk pár kis dobozos nyaralós játékot. Az egyik ez volt. Előttem már leírtak szinte mindenrt a játékról, nekünk is tetszik, de a kártyák minősége szerintem elég gyenge. Már az első játék után észrevettem, hogy a kezünk nedvességétől kicsit púposodik a lap. Egy ilyen olcsó játékhoz meg nem gondoltam, hogy ugyanennyiért vegyek kártyavédőt. Ha a másik le akar tenni lapot, akkor inkább nem is merünk odanézni, mert akaratlanul is eláruljuk, hogy neeeeeeee.
Nálunk is az a tapasztalat, hogy nagyon nehéz nem kommunikálni. Egy hangsúly, egy „csúnya” nézés, egy sóhaj… ezeket nehezen állja meg az ember, nem is mindig tudatosul, de komoly információt rejt magában, ami befolyásolja a játékot. Ahogy már korábban más is írta, az információmegosztás lehetőségének száma is szűkös tud lenni, én gyakran frusztrálva érzem magam ettől, fogalmam sincs mit kellene csinálnom, és csak a szerencsére tudok hagyatkozni, bízva abban, hogy a maradék lehetőségeim közül bejön, amit választok. Ritkán játszunk ezzel a játékkal, nem jött el nálunk az az áttörés, hogy ez egy szuper játék lenne, de azért persze jó, hogy van.
Szerintem, ha addig játszátok amíg lap van a kezeteken, akkor körönként egyet dobhat el az is aki nem tud többet lerakni. Mert minden lap égetés egy plusz segítség, ha eldobok egyszerre négyet akkor annak négy segítségnek kellene lennie szerintem. Ami meg azért nem jó, mert akkor a soron következő játékosoknak sokkal könnyebb, mert van bőven segítségük.
De egyébként én ajánlom, hogy addig játszátok, amíg el nem fogynak kézből a lapok. A szabály szerint ez a nehezebb/haladó verzió, de szerintem sokkal egyszerűbb. Pont a végére, amikor már egész sokat tudsz a lapjaidról hirtelen vége, pedig még simán kijátszottál volna néhány lapot. Pláne, ha sokan (öten) játszátok, akkor mindenki kezében van 4 lap az összesen 20, amit nincs is esélyed lerakni. Nekünk nagyon meglátszik a végeredményünkön, hogy csak a pakli vagy kézben tartott lapok elfogyásáig játszunk.
Válasz jesoeszter1 (2022. dec 28. 09:53) üzenetére
Nálunk most karácsonykor került az asztalra, 5en játszottuk.
Furi volt az az érzés hogy pont a saját lapjaimat nem ismerem. A 8 üzenet küldés nálunk picit talán kevésnek bizonyult, vagy sok esetben előfordult az, hogy tényleges információt senki nem tudott a saját lapjairól, ami hasznos lett volna egy egy lap elhelyezés során.
Nekem a memóriámon is van mit fejleszteni 😀😀 pár körrel később már nem emlékeztem rá hogy melyik a négyes, a középső vagy ami mellette van?
Másodszor addig játszottunk, amíg a kezünkben lap volt, a pakliból már korábban elfogyott. Ilyenkor az lenne a kérdés, hogy a szabály hogyan értelmezendő? Mindenkinek kell hogy legyen lapja, vagy valaki közben eldobhatja az összes kártyáját úgy, hogy még másoknak vannak lapjai?
Ezt a játékot játsza Terence Hill az "És megint dühbe jövünk"-ben, nem? Tudod, mikor kifordítva tartja a lapokat! Ja, várj, nem... azt egymás ellen játszát, a Hanabit meg pont közös érdekből. Na, ezért kedvesebb emberek, akik fordítva tartják a lapokat, azok nem versengenek és nem is kapnak pofonokat a végén.
Jópofa játék, ami arra fog emlékeztetni, hogy nem vagy képes még három kártyajellemzőt sem megjegyezni. :D Ennyi pénzért vedd meg, mert a fémdobozában el tudod vinni, és játszani, amíg a pizzádra vársz.
Csatlakozni tudok. Nagyon jó az ár/érték aránya, de ha a piacot nézem, még olcsónak is mondhatom.
Az önfegyelem valóban nagyon fontos, hála Istennek nálunk (ifjúság) ezzel nincs probléma a játék közben.
Ugyanakkor az általános iskolás hugicámhoz meg sok türelem és engedékenység szükségeltetik, mert nehezebben érti meg. Nem az számít, hogy betartsuk a legszigorúbb fegyelmet, hanem, hogy fejlődjünk és élvezzük a játékot! :)
Válasz Crospieler (2021. márc 19. 08:47) üzenetére
Kicsi a bors de erős. Nagyjából így tudnám jellemezni a Hanabit. Zseniális és egyedi kooperatív játék Antoine Bauzától.
Ár/értékre is nagyon jó.
Jól működik benne az a csavar, hogy mindenkinek a lapját látjuk, kivéve a sajátunkat.
Egyetlen probléma, hogy tapasztalatunk szerint majdnem minden játéknál valaki, szándékosan vagy véletlenül, több információt mond mint amit szabadna (és engem ez nagyon tud irritálni, főleg ha szándékos)
Ezért ez a játék kér egy kis önfegyelmet a játékosoktól :)
Nagyon egyedi játék, a lapokat magadnak hátoldallal, a társaidnak mutatva tartod.
Kooperatív mivolta miatt amúgy is csapatépítő jellegű, de hogy az egész játék egy nagy interakció és egymás segítése, fokozza ezt a jelleget. Ha betartjuk, hogy nincs semmi kommunikáció, csak az aktív játékos adhat hintet egy tokent felhasználva, akkor egyáltalán nincs alfa játékos, ami sok kooperatív játékot el szokott rontani.
A szabályai egyszerűek, de a játszása nem az. Szeretem az ilyen kombinációt, amikor nem az veszi el az időmet és energiámat, hogy a szabályokat tanulom meg, hanem hogy magát a játékot kell okosan játszani.
A fém dobozért odavagyok, hihetetlen, hogy ilyen olcsón jutunk hozzá. A kártyák és a kis jelölők minősége jó. A kártyaforma egyedi, tetszik, hogy a szokásos kártyaforma helyett négyzettel játszhatunk.
2 és 3 fő esetén 5 lapot tartunk a kezünkben, 4 és 5 fő esetén pedig csak négyet. Tehát kevesebb emberrel több lapról kell információt megjegyezni, jobb memóriára van hozzá szükség.
Játszottam olyan barátommal is hármasban, aki nem szereti a memóriajátékokat, és rossz is a memóriája, mégis élvezte ezt a játékot.
Érdekes, hogy BGA-n ha játszol, nem kell használnod a memóriádat, ott a program megjegyzi, és mutatja neked minden lapodról a már kiderített információkat. Én először ott játszottam vele, és utána élőben, mégse érzem, hogy pótolni szeretném ezt a jelölést, izgalmasabb így.
Nagyon jó, hogy a játék az alapjátékon kívül további variánsokat is ajánl haladó módra. Ezeket még nem próbáltuk ki, de amint elég profinak érezzük magunkat a hagyományos módban, eljön az ideje.
Két hete vettük meg, körülbelül 8 menetet játszottunk vele azóta, de még egyszer se sikerült teljesen kiiktatni a kommunikációt... :D Ha kettőnél többen játszunk, sokszor megbeszéljük virágnyelven, hogy szerintünk kinek és milyen hintet adjunk. Remélem, pár alkalom múlva sikerül uralkodnunk magunkon, és teljesen néma csendben végigjátszani. Valamint úgy, hogy az arcokra se üljön ki az érzelem... :D
Nagyon jó ár érték aránnyal működik. Szerintem nem sok jelentősége van a memóriának mert sose kell sok dolgot egyszerre észben tartani. A neheze inkább abban rejlik, hogy-hogy ne fussunk ki az időből. A segítségeket okosan kell felhasználni és megbízni a másikban. Illetve nem könnyű nem kommunikálni, testbeszéddel vagy hibák útján is át lehet adni információt. Ezt gyakorolni kell.
Az egyik legzseniálisabb kooperatív játék. :)
Nekem nem egy filler, én 1-2 parti után nagyon elfáradok. :) Megmozgatja a memóriát, és folyamatosan koncentrálnom kell, hogy fejben tartsam a lapokat.
Nagyszerű játék társaságoknak. Mi akkor játszunk vele a legtöbbet, mikor egy közös utazáson benn ragadunk a szobában, mert rossz kinn az idő. :)
Nagyon megéri az árát! Különlegessé teszi, hogy a saját lapodat nem látod!
Ahhoz képest, hogy mennyit kérnek ezért a boltokban nagy party-kat képes teremteni a játék. Hatalmas game-k születnek minden nap amikor levesszük a polcról, így kérdés nélkül elmondható róla, hogy ár- érték arányban bőven megéri! Hallás után nem tűnt nekem akkora szórakozásnak a játék: egyszerűnek gondoltam és láthatóan semmi izgalmat nem rejt magában DE amikor kipróbálásra került hatalmas meglepetés volt, hogy milyen nehéz jól összefogni a csapattal ( azt megkell jegyezzem először nagyon nehéz volt nem megnézni a lapjaim :D ). Nem csak arra kell figyelnem, hogy a csapattársaimank milyen információt mondok el, de azt is, hogy nekem mit akarnak sugallni a többiek az elmondott infók alapján.
Sok nevetés szokta kísérni a játékot, viszont amikor jól indítunk és valaki egy rossz kártyát kijátszik és keresztül húzza a terveket akkor kicsit letöri az emberek lelkesedését.
Összességében nekem hatalmas meglepetés volt a játék által nyújtotta élmény. 5/5 - AJÁNLOM!
Nagyon tetszik benne, hogy össze kell dolgozni a játék ellen. Eleinte nagyon furcsa, hogy nem látom a lapjaimat. Ráadásul nagyon meg kell fontolni, hogy mit mondasz a másiknak, hiszen ezen áll vagy bukik a játék. Eléggé kellemetlen tud lenni, amikor egy rossz döntés miatt elveszítünk egy teljes tüzijátékot. Összekovácsoló játék.
Alapvetően nem szeretem azokat a játékokat, amiknél nem láthatom a saját lapjaimat, mert valamiért frusztrál, hogy nem tudom mi van a kezemben. A Hanabi erre a mechanizmusra épül, a siker alapja a jó kommunikáció és a memória. Bár nem ezeken áll vagy bukik egy-egy menet. A könnyen tanulható és egyszerű játékok közé sorolnám, amit bárhol elő lehet venni, ugyanis nem hosszúak a menetek, és könnyen taníthatóak a szabályok. A játék során három akciót hajthatunk végre: kijátszunk vagy eldobunk egy káryát, vagy tanácsot adunk egy játékostársunknak. Abban segíthetünk a játékostársunknak, hogy megmondjuk, hogy milyen színű a lapja, vagy milyen szám szerepel rajta. Kooperatív típusú játék, amiben együtt kell dolgoznunk, de jobban szeretem azokat a játékokat, amikben a társasjáték ellen játszunk, a társasjátékot kell legyőznünk, ha meg akarjuk nyerni a játékot. Így elég kevésszer kerül elő itthon. Húgom kapta, ha nagyobb összejövetel van, ő elő szokta venni, vagy viszi magával, ha elutazik. Nem rossz, de nekem kicsit kevés.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Hanabi társasjátékhoz
Robby- 2024. aug 12. 15:57
- Válasz
- / +2
A doboz az fém, belül piros műanyag, ami a záródását segíti, a kártyák téglalap alakúak, a Müllerben vettem.
Szerkesztve: 2024. aug 12. 21:08
Válasz kok_o (2024. aug 12. 08:10) üzenetére