A Pax Pamir (Second Edition) egy összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 45 - 120 perc is lehet. A játékot az Év Játékának jelölték 2019-ben (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 4 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az...
A Pax Pamir (Second Edition) egy összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 45 - 120 perc is lehet. A játékot az Év Játékának jelölték 2019-ben (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 4 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az akció pontok, a pakli tervezés, a kártya húzás, a terület mozgatás és a szimuláció mechanizmusokra.
A Pax Pamir-ban a játékosok XIX. századi afgán hadurak szerepét öltik magukra, akik egy új államot próbálnak létrehozni a Durráni Birodalom bukása után. A nyugati történelemkönyvek ezt az időszakot általában „A nagy játszmaként” emlegetik az európaiak szerepvállalása miatt, akik megpróbálták Közép-Ázsiát a saját rivalizálásuk színtereként használni. Ebben a játékban szigorúan csak az afgánok szemszögéből látjuk az európai birodalmakat, akik megpróbálták manipulálni a betolakodó idegeneket a saját önös céljaik elérése érdekében.
Játékmenetét tekintve a Pax Pamir egy elég egyértelmű tablóépítős játék, ahol a játékosok a legtöbb körüket arra használják, hogy a központi piacról vásároljanak kártyákat, majd ezeket a kártyákat maguk elé egy sorba kijátsszák, amit udvarnak hívunk. A kártyák kijátszásával egységek helyezhetők fel a játék térképére, hozzáférést szerezve további akciókhoz, amelyekkel más játékosokat lehet megzavarni vagy befolyásolni a játék menetét. Annak ellenére, hogy mindenki saját sorát építi a kártyáiból, a játék rengeteg lehetőséget kínál egymás közvetlen vagy közvetett akadályozására.
A túlélés érdekében a játékosok szövetségeket köthetnek. A különböző szövetségek dominanciáját a játékosok fogják kiértékelni amikor egy különleges kártya, a „Dominancia ellenőrzés” előkerül. Ha az egyik ilyen ellenőrzés során az egyik szövetség egyértelmű fölényben van, akkor az ahhoz a szövetséghez lojális játékosok Győzelmi pontokat szeretnek, attól függően, hogy mekkora befolyásuk van abban a szövetségben. Ugyanakkor, ha egy ilyen ellenőrzés során Afganisztán szétszakított állapotban van, akkor a játékosok a saját követői bázisuk ereje alapján kapnak Győzelmi pontokat.
Minden egyes Dominancia ellenőrzés után meg kell vizsgálni a győzelmi feltételeket, és a játék ekkor részlegesen újraindul, lehetővé téve a játékosoknak, hogy újra megpróbálják elérni a céljaikat. A játék akkor ér véget, amikor valamelyik játékosnak sikerül legalább 4 Győzelmi pont előnyt szereznie a többiekkel szemben, vagy a negyedik és egyben utolsó Dominancia ellenőrzés bekövetkezett.
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Kategória:
Politika, Közgazdaság, Alkudozás, Kémek / Titkosügynökök, Oktatás, Napóleon utáni
Mechanizmus:
Akció pontok, Pakli tervezés, Kártya húzás, Terület mozgatás, Szimuláció, Terület befolyásolás/irányítás, Vedd el, Solitaire, Score-and-Reset Game, Increase Value of Unchosen Resources, Negotiation, Auction: Dutch, Tags
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nem érnek rá a barátok? Ennél a társasjátéknál nem gond, ezt már egy személytől is lehet játszani!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapeet! Az ár tartalmazza a csomagküldés árát is!
Újonnan vásárolt, kétszer játszott. A kártyák védőzve vannak. Nyomtatott magyar szabály jár hozzá.
11 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Pax Pamir egy nem túl népszerű témáról szóló nagyszerű játék. A XIX. század Afganisztánjában törzsi vezetőkként akarunk úrrá lenni a káoszon, és megszerezni az uralmat a kialakult hatalmi vákuumban.
2024-06-03 05:06:47
Egy napig akciós a játék a Vagabundnál.
2024-04-23 07:37:07
A hétvégén előkerült végre nálunk is a Pax Pamir. Még valamikor az év elején vettem, mert teljesen magával ragadott az egész tematika és dizájn, plusz az itteni kommentek. Nagyon élveztük! Jó pár papíron (BGG szerint) bonyolultabb játék van már a hátunk mögött, de ez másképp nehéz. Nem nagyon lehet mihez hasonlítani. Olyan 3-4 kört játszottunk, mire hivatalos győztest tudtunk hírdetni aki természetesen a barátnőm lett, és nem én. Csak a szokásos, mondjuk nem a győzelemért játszottam soha, sőt én össze-vissza váltogattam a frakciókat hogy felkavarjam az állóvizet, és megnézzem a határaimat.
Nagyjából szerintem a szabályokat érintő vakfoltok kitisztultak, viszont volna pár kérdésem...
Csatát ugye indíthatok kémek, seregek, utak és törzsek ellen.
Barátnőmnek 3 törzse volt kandahárban. Ezért én 3 rúpiát fizettem neki, hogy odamehessek, méghozzá 2 sereggel. Utána a 2 seregemmel levettem 2 törzsét. Ez szabályos? Barátnőm ezen a ponton volt úgy, hogy ez így micsoda baromság...beenged engem (mondjuk nem sok választása van) utána meg kiírtom a törzseit?
További kérdés, hogy mikor volt neki 3 törzse, de nem volt hadserege akkor nem engedtem neki levenni a seregeimet, mondván hogy törzzsel hogy? Haderő nélkül..
Ezeket jól csináltuk? A válaszokat előre is köszönöm!
2023-11-04 18:22:04
Milyen zsákutcát látok a játékban? Gyakran előfordul az a helyzet, hogy többen rárepülnek egy frakcióra, és veszettül telepítik le a hasábokat (hadsereget és utat). Így pár körön belül az adott frakció behozhatatlan előnyre tesz szert, és nincs más választásod, mint beállni a buliba, és a lehető legnagyobb befolyást megszerezned az adott frakción belül. Ilyenkor árulásra, színváltoztatásra nincs lehetőség. Ez főként akkor kellemetlen, ha a soron következő pontozás döntő a játék szempontjából. Ahogy egyre tapasztaltabb játékosokkal kerülök össze a BGA-n úgy látom egyre ritkábbnak ezt a lehetőséget. Amúgy a végső verdiktem az, hogy ez a játék egy eszementül zseniális és egyedi dizájn, amit rögtön megvennék, ha nem félnék attól, hogy a polcon rohadna.
2023-10-25 23:07:04
Én ennél kicsit jobban részleteztem, de mindketten 5 pontot adtunk rá. Azt hiszem, CW értékelése tömörebb és lénygretörőbb. (A TTR-ről van szó, nem a Pax Pamírról!)
2023-10-25 22:43:10
Igen, ahogy néztem a bgg értékeléseit C.W-nek, meg is akadt a szemem a Ticket to Ride-hoz írt értékelésén. Elképesztően sok gondolatot és érzést sikerült a játékkal kapcsolatban megfogalmaznia. Idézem annak, aki esetleg nem olvasta volna: "eh".
2023-10-25 14:18:11
Köszönöm a válaszodat! Kevés olyan komplex euro van, ami kicsit is felkeltené az érdeklődésemet, de ez olyan. Érdekes a győzelmi feltétel, változó hosszú a játék, de mindig elég gyors marad. A szabály nem sok és elég logikus. Kevés komponens, jól átlátható tábla, ami nemcsak háttérkép, hanem a topológiájának is van szerepe. Legalábbis úgy gondolom a szabályok alapján. Ami zavar, a sokféle egyedi akciós kártyalap, de az akciók jól definiáltak és nincs sokféle, hanem minden kártyán az alap 5+6 akció található valamilyen kombinációban. A szöveges egyedi képességek sincsenek olyan sokan, és nem túl bonyolultak.
És két dolog ami plusz szimpatikussá teszi a játékot. Van print&play verziója, és Cole Wehrlenek se tetszik a TTR. Utóbbi tényleg egy marhaság, de jólesik, hogy nem vagyok egyedül a hülyeségemmel 😃
2023-10-25 10:18:15
1. Lejátszható hibamentesen. Kevés az adminisztráció és folyamatosan látod az ellenfeled kártyáit, helyzetét, a frakciók erejét. Amit nehéz meglátni, hogy az adott helyzetben a másiknak mi a taktikája, mik a tervei. Természetesen mint minden komolex játéknál, úgy itt is legalább kell 3-4 játék a szabályok tökéletes ismeretéhez és alkalmazásához. De megéri a befektetés, nagyon.
2. A játékmenet annyira változatos, a kártyák olyan véletlenszerűen kerülnek a piacra, az interakció olyan magas, hogy nincsen beragadás egy utcába. Maximum hamarabb látod, hogy a következő 1-2 fordulóban bizonyosan győzni/veszíteni fogsz. De ez számos másik játékban is előfordul (pl. tegnap az 5. fordulóban láttam, hogy drága feleségem az Azulban felmossa velem a padlót:).
2023-10-24 14:27:54
Most, hogy fönt van a BGA-n, elkezdtem nézegetni a játékot. Nagyon egyedi, komplex, de logikus szabályok, talán egyszer kipróbálnám többfős játéknak. De az ilyen komplex játékoknál mindig van két izgalmas és problémás pont, ami nekem fontos.
Az egyik, hogy asztalon mennyire játszható le hibamentesen, mennyire egyértelműek a szabályok, mennyire nehéz az adminisztráció. Lásd akár ennek a topiknak az első beszélgetését a bónuszakciókról. Úgy gondolom a szabályok mostanra egyértelműek, a lejátszásnál meg figyelni kell, de elég egyértelmű, hogy mire, és lehet döntően hibamentesen játszani. Azért a következő dominanciavizsgálatig tartó hatások veszélyesek, komoly odafigyelést igényelnek.
A másik, ami nehezebben derül ki, hogy van-e a játékban olyan hiba, ami a látszólag sokféle lehetőség ellenére egy utcába kényszerít mindenkit, vagy csak áldöntések vannak, vagy patthelyzet tud kialakulni, amikor mindenki csak ismételgeti a lépéseit. Pl. Hive esetén a hangyák körtánca, vagy a Patchworkben az egymás elé lépkedés. A PP-ban sokminden változik egy kör alatt, tehát úgy gondolom nehezebben jöhet létre ilyen helyzet, és nem is olvastam ilyesmit, de te mintha valami ilyesmire utalnál a metajátékokkal. @hamu80 beszélnél ezekről kicsit részletesebben, mik ezek? Aztán persze a többi játékos válasza is érdekelne.
2023-09-06 11:59:39
Szia! Köszönöm a választ! Tapasztalat alapján több csata és árulás kell! Tanuljuk még!
2023-09-06 11:54:57
2. kérdésedre válaszolva, nem teszel fel új törzset. Csak az marad ott, ami a csata előtt is ott volt.
Az első kérdésed jogos, de nem kapsz több cilindert. Mondjuk szerintem nagyon hippi üzemmódban játszhattatok.:))))
2023-09-06 10:09:40
Szia!
Hosszú idő után múlt héten került elő a játék ( sajnos) . Ketten játszottuk, hároml alkalommal, a szabály már sokat tisztultak, azonban ami feltűnt, furcsa volt a játék második felében a kém és törzs jelölő korongjaink elfogytak. Ez esetben mi történik, nem rakok le új kémet vagy törzset? Vagy elveszem egyik helyről és áthelyezem máshová? Valszeg túltorzsem békésen játszottunk, ezért fogyhatott el, kevés volt a csata és az árulás. A másik ami a játék során felmerült. Egy csata során, ahol mindkettőnknek van törzse, eltávolitom az ellenséges törzset, így atveszem az uralmat, ez esetben teszek fel új törzs jelölőt, így akkor mondjuk lesz ott 2 db törzsem, vagy csak marad a területen a csata után az egy jelolom és azzal uralom a teruletet?
2023-08-27 16:25:46
Kb. 15 BGA meccs után (2, 3, 4 fővel) még mindig eszméletlen egyedi játéknak tartom, de már kezdem meglátni azokat a sajátosságait, amiket szinte hibaként is jellemezhetnék. Kialakulhatnak olyan metajátékok, amelyekből iszonyú nehéz kitörni, és gyakorlatilag egyetlen irányba állítanak be. Lehet, hogy a való életben, face-to-face ezeket könnyebb kezelni. Meg lehet tágyalni a játékostársakkal, hogy gondolják át a lépéseiket, ne kössék gúzsba a játékot. Sőt a játék erről is akar szólni. De ennek ellenére kiábrándító, hogy jöhetnek olyan helyzetek, amikor muszáj egy irányt követned. Mindenesetre érdemes mindenkinek kipróbálnia, mielőtt rááldoz közel 30 ezer forintot.
2023-08-09 15:51:16
Bődületesen nehéz erről a játékról pár mondatban véleményet adni. A Pax Pamir titka az, hogy egyszerre elegáns és roppant komplex. Gyakorlatilag kártyákat vásárolsz/és vagy a rajtuk lévő akciókat aktiválod. Viszont ezek a kártyák iszonyatosan sok funkciót rejtenek magukban, ezáltal nagyon nagy stratégiai és taktikai lehetőséget biztosítanak. Az egyik legegyedibb vonása a játéknak, hogy a győzelmi pontokat kettős feltétel biztosítja. Egyrészt a saját frakciódnak kell dominánsnak lenni a térképen, amelyet gyakran a játékostársakkal együtt kell megteremteni. Ugyanakkor úgy kell lavíroznod, hogy a megfelelő pillanatban neked legyen a domináns frakción belül a legtöbb befolyásod. Ha pedig nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy egyik frakció sem lesz domináns, akkor teljesen más célra kell ráhajtani (neked legyen lent több korongod), amely sokszor ellentmond az előbbi feltételeknek. Két dolog kérdés még a játékkal kapcsolatban. Mennyire befolyásolja meccs eredményét a szerencse, a kártyapiac mozgása? Illetve mennyire van tere a játék egyik legizgalmasabb aspektusának, hogy hirtelen frakciót változtatsz? Ilyenkor ugyanis nagyon sok befektetésed (korábbi frakciód törzsei, pontot érő ajándékkorongok stb.) kukába landonak. Egyelőre azt látom, hogy nagyon könnyű beragadni az elsőnek választott frakcióba, főként, ha már beleinvesztáltál valamilyen módon.
2023-06-19 11:53:45
A bgg-n van fenn.
https://boardgamegeek.com/boardgame/256960/pax-pamir-second-edition/files?pageid=1&languageid=2191
2023-06-18 12:52:13
A Pax Pamir Second Edition-t megkeresed a bgg-n, majd ott a Files résznél rákeresel a magyar cuccokra. Ott megtalálod.
2023-06-18 09:48:13
Szia, Hol találom meg a kártyák magyar fordításat? Esetleg, ha segítenél...
Nagyon koszonom
2023-05-04 12:44:34
Elfelejtettem, hogy nagy köszönet a magyar nyelvű segédletért, a kártyafordításokkal nagyon hasznos volt.
Ha valakit érdekel a játék történelmi hátterre mindenekelőtt William Dalrymple: A sah visszatér című könyvét ajánlom. https://www.libri.hu/konyv/william_dalrymple.a-sah-visszater.html Nagyon olvasmányosan írja le a angol-afgán háború időszakát, gyakorlatilag azokkal a szereplőkkel, akik a játék kártyáin is ott vannak.
2023-05-04 12:40:22
Kevés tapasztalatom van vele, csak egy pnp változattal játszottam néhányszor szólóban. Nagyon tetszett, viszonylag könnyen tanulható, a szólóhoz adott Wakhan mozgalmi nevű bot irányítása a legbonyolultabb. Az oldalon lévő videók is segítettek megtanulni. Nem is igazán hosszú, nagyon pörgős. A képek alapján az igazi kiadása nagyon szép (még kinyomtatva is szépek a kártyák), de a magas ára eddig visszatartott a megvételétől, talán majd egy leértékeléskor.
A korszak nagyon érdekel, talán ezért is jött be ennyire. A játékmenet a kémekkel, oldalváltásokkal nagyon jól visszadja a korszakra jellemző "mindenki elárul mindenkit" hangulatát. Jó ötlet az is, hogy a wakhan mint radikális ideologiát képviselő ellenfél jelenik meg, aki nem kötődik az oldalakhoz, agresszíven (a radikalizációval két akciót végrehajtva) jut előre.
2023-03-30 17:08:10
Én már a harmadik játék szabályait gyűröm éppen. Eddig azt hittem nem érdekelnek ezek a típusú játékok, de lehet csak nem lett volna megfelelő társaságom. Itt meg könnyű erre találni és jónak tűnnek az adaptációk. Külön plusz, hogy a The Shores of Tripolit most már másodszorra játszom a játék készítőjével. Jó poén, de gondolhatod mennyi esélyem...
2023-03-30 15:20:41
Ezt az oldalt elteszem magamnak. Köszi, hogy megtaláltad, megmutattad! Ugyan a rajta lévő játékok nem vonzanak, de ki tudja, mit hoz a jövő.
2023-03-30 15:03:44
Nagyon régóta szemezek ezzel a játékkal. Aztán belefutottam egy Heavy Cardboard videóba, ahol a szerző magyarázza a szabályokat, majd kb. ugyanazon a napon a Rally The Troops nevű oldalba. A jelzés egyértelmű volt, és milyen jó, hogy hallgattam rá. Rég éreztem így, hogy alig vártam, hogy én lépjek, lássam, hogy milyen lehetőségeim vannak és megpróbáljak jobban teljesíteni, mint a többiek. Tudok lelkesedni játékok iránt, de ez valami más most.
Ami baromira tetszik benne, hogy könnyű játék közben tanulni/tanítani (utóbbi tételt azért tesztelem majd holnap, de Cole Wehrle-nek jól ment) és ugyan elsőre elég soknak tűnhet, de a lehetőség, amiket kapsz nem olyan összetettek. Veszel egy kárytát, leraksz egy kártyát a tablódba. Viszont elképesztően sok helyre vihet el, manipulálhatod a fókuszt, hogy minél több ingyen akciód legyen mellé, foglalgathatod a területeket a pályán, növelheted a politikai befolyásodat, és közben folyamatosan figyelned kell mindenkire, megfelelően reagálnod és visszafognod azokat, akiket meglógnak. Ami nem lesz könnyű, mert folyamatosan késélén táncol majd mindenki, hogy, amikor jön az a Dominance check, akkor ő jöjjön ki belőle a legjobban. De többször kerültem olyan helyzetbe, hogy nem is én nyertem az adott check-et, de mégis megérte kicsit erőltetni az eljövetelét, mert lehet, hogy én kevesebb pontot kaptam, mint az első, de akik eddig vezettek nem kaptak semmit és így közösen kapaszkodtunk fel rájuk.
Folyamatosan izgalmas döntések elé tesz a játék és lépésről lépésre óriásit fordulhat a játék képe, amire mind készen kell állni valamilyen válasszal. Egy hét alatt rengeteg játékot tettem bele, pedig figyelek, hogy egyszerre azért kettőnél több asztalnál ne legyek jelen. Azóta megrendeltem a Vagabundtól és nagyon boldog vagyok, hogy nemsokára asztalra is tehetem. De úgy érzem nem lesz elég, úgyhogy nagyon szívesen játszanék bárkivel, aki online szívesen játszana az keressen, illetve Budapesten szintén nyitott vagyok asztal melletti meccsekre is.
2023-03-20 15:03:48
Igen.
2023-03-20 14:33:36
Igen, így értettem a példát, 3 különböző sereg, abból kettőhöz tartozik törzsjelölő. Egyetértek , asztalkép nélkül nehéz. Ha jól értettem , akkor nem az összes táblán levő uralkodó elemhez mérjük a többséget, hanem egyenként, külön-külön vizsgáljuk meg.
Mmost egyenlőre az utolsó kérdés , 2 különböző törzs, amennyiben ugyanahhoz a koalíciohóz tartoztak, akkor az dönt, hogy kinek van ott több törzs jelölője?
2023-03-20 14:27:00
Szia ! példát valóban igy gondoltam, hogy mi van akkor ha felénél, kevesebb az én uralkodói elemeim száma, úgy hogy a táblán levő egyik seregnek nincs jelen törzse, "gazdája". Igy, ok, hogy csak egyenként kell számba venni a koalíciókat és ahhoz viszonyítjuk a többséget, azt nem értettem, hogy a törzs nélkül levő sereg, hogyan akadályozza meg az uralmat , azonban porcine ezt megválaszolta.
2023-03-20 12:09:02
Köszönöm a segítséget! Mivel 3 csoportban lévő seregről írt (3 sereg nála, 2 sereg egy másik játékosnál, 3 sereg egy harmadik játékosnál), én úgy értelmeztem, hogy 3 különböző koalíció seregeiről beszélünk. (Ugyanis ha csak két koalíció seregei lennének jelen, akkor nem lehetne őket 3 csoportban említeni, csak kettőben.) Ilyen esetben pedig a seregek számát nem az összlétszámhoz viszonyítjuk, hanem a koalíciókat egymáséhoz.
Sajnos nehéz ezt így írásban, asztalkép nélkül magyarázni, és a szabálykönyv felépítése sem a legkönnyebben befogadható. (Ilyen szempontból én GMT mániás vagyok. Az ő szabálykönyveik a legjobbak, nekem.) De kitartást, mert megéri. Életre szóló élmény.
2023-03-20 11:27:59
Bocsánat, hogy belekotyogok a játék érdemi ismerete nélkül, de megpróbálok tolmácsként segíteni.
fpeterzeg azért gondolta, hogy nem uralja a régiót, mert a régióban levő összes uralkodó elem felénél kevesebb az övé. Viszont, ha jól értem nem kell, hogy több legyen, mit az összes fele, elég, ha egyenként bárki más uralkodó elemeinél van több neked. De a döntő szót majd porcine mondja ki, én csak tolmácsolni próbálok.
2023-03-20 10:25:22
Mindkét feltételnek meg kell felelned ahhoz, hogy uralj egy régiót. Nem elég, hogy van ott egy törzsed, hanem az uralkodó elemek többségének is nálad kell lenniük. Ha például egy régióban van egy törzsed és két hűséges hadsereged, de egy másik koalícióhoz tartozó ellenfélnek négy hadserege ott tartózkodik, akkor ő megakadályozzák azt, hogy te urald a régiót. Ezt még úgy is megteszik, hogy nekik nincs az adott régióban törzsük.
Ezért is zseniális ez a játék, mert nem kevés ilyen apróságra kell odafigyelni. Külön ajánlom figyelmedbe a Megbuktatás szabályát, amely számos esetben egész játékokat dönthet el.
2023-03-20 09:28:01
Szia! Köszönöm, akkor már csak azt nem értem hogy mit jelent az, hogy a törzzsel nem rendelkező sereg blokkolja a uralmat!?
Üdv Péter
2023-03-20 03:10:11
Bocsánat, este olvastam, és rosszul! Te uralod a régiót, mert van ott egy törzsed (az egyik játékosnak csak seregei vannak jelen), és rendelkezel az uralkodói elemek többségével (a törzzsel rendelkező ellenfelednél 1 hadsereggel többel rendelkezel).
2023-03-19 21:57:22
Szia! Akkor félre értettél, én azt írtam, hogy a példa alapján NEM én uralom a régiót.
2023-03-19 21:14:50
Az uralkodáshoz kell:
- legalább egy törzsednek ott kell lennie a régióban
- rendelkezned kell ott az uralkodó elemek többségével (uralkodó elemek a törzsek és hadseregek).
Jól láttad, az ismertetett példádban te uralod a régiót.
Ne aggódjatok, az első pár játékban sok kesz a szabálykönyv lapozgatás. Aztán átszakad minden és marad a tiszta suhanás a játékkal. Nekem bármikor, bárhol.
2023-03-19 09:26:01
Szia! Tegnap előkerült a játék, még döcögősen ment, sok szabály olvasással, sajnos nem is kövertük meg jól a paklit stb. A régió uralása kapcsán kérnek még segítséget. A tiszta, hogy mit számítunk bele, az uralkodó elemeknek kell többségben lenni. Példa kedvéért uralom- e következő esetben a területet: jelen vagyok 1 törzzsel és 3 hadsereggel, a második játékos 1 törzs és kettő sereg, és van még a területen 3 db törzs nélküli sereg. Ez azt jelenti hogy a területen van összesen 10 db uralkodó elem, ebből nekem 4 db. Jól éretem, hogy ez esetben nem uralom a régiót? A bgg a forumbol így kovetkeztettem, illetve az, hogy törzs nélküli seregek is blokkolhat, nekem ezt jelenti. Köszönöm a választ!!
2023-03-17 20:32:06
Szia! Köszönöm a választ, amúgy én is így gondoltam. Tegnap jött meg, még a szabályt tanultam, holnap lesz klubbunk, akkor szeretném ha már előkerülne 🙂
2023-03-16 17:42:16
A körödben két akciót használhatsz. Ezt a két akciót az alábbiakra fordíthatod: 1. veszel egy kártyát a piacról 2. kijátszol egy kártyát a kezedből az udvarodba 3. elvégzel egy akciót az udvarkártyáid által megadottak közül.
Vagyis az udvarkártyáid által felkínált akciók is felhasználhatók a kedvelt szín figyelembevétele nélkül.
A kedvelt szín azt jelenti, hogy a körödben a két akciód felett még bónuszakciókat is választhatsz az udvarodban lévő minden olyan kártyáról, mely megegyezik a kedvelt színnel.
Minden udvarkártyáról körönként csak egy akciót választhatsz és azt is csak egyszer.
2023-03-16 14:34:54
Szia !
Megjött a játék, átolvastam a szabályt és nem találtam azt a részt leírva sehol, hogy az udvarkártya akcióinak használatát a kedvelt szín határozná meg! Rendelkezésre álló akciók:
a szabályban levő szöveg: " Ezenkívűl, az üdvarkártyák hozzáfárést biztosítanak az adott kártyán felsorlt akcióhoz. Minden kártyát, amely az udvarodban van, fordulóként csak egyszer használhatsz." Szabáy 8 oldal.
Illetve a kártya alapú akciónál ez van leriva: A pax Pamir játék többi akciója az udvarkártyákhoz van társítva, es csak akkor végezhatő el, ha az udvarodban van egy kártya , amely ábrázolja az aodtt akciót. "
Ebben tudsz segíteni , hogy mit jelent ? Köszönöm.
2023-01-23 12:13:55
Porcine kolléga megválaszolta tökéletesen a kérdésed. Igen, két főnél ez egy gyilok, ...de mi imádjuk az ezzel járó feszültséget! Van hogy nyíltan, van hogy titokban döntünk az egyes színek mellett, de leginkább az általad felvázolt okok miatt állítjuk be a tárcsánkat ellentétes frakcióra. Én szeretek megdolgozni így a sikerért.
Esetleg kipróbálhatjátok azt, hogy harmadiknak a szóló módot - Wakhant beiktatjátok. Nem sok admisztráció, ha megszoktátok, és megóv attól a problémától, amit írtál.
Nálunk azonban a párommal ez nem probléma, sőt, ez adja az ízét a játéknak. Nem is szertem épp ezért több fővel játszani mint 2-3. A partik kétharmada párban volt, és ez nekünk az egyik kedvenc közös játékunk is marad.
2023-01-22 00:47:07
Sikeres dominancia ellenőrzés esetén a domináns koalícióhoz tartozó legbefolyásosabb játékos 5 pontot, a második 3 pontot kap. Ilyen esetben kétszemélyes játéknál, ha a másik játékos nem a domináns koalícióhoz tartozik, akkor nem kap pontot. Ha pedig a sikeres játékos a kapott 5 pontjával el tud lépni 4 ponttal, akkor valóban megnyerte a játékot. Ez a játék ilyen, de pont ezekért gyönyörű és megunhatatlan.
2023-01-21 22:32:02
Szia. Mi most ismerkedünk 2 fővel ezzel a játèkkal. Zseniális az egyszer biztos, de felmerült bennünk egy kèrdès: a szabály azt írja, ha dominancia ellenőrzès után az egyik játèkos 4 ponttal vezet, automatikusan vège a játèknak. Viszont 2 főnèl, ha sikeres a dominancia, máris csak az egyik játékos kap 5 pontot. (Van hogy ez az első ellenőrzèsnèl bekövetkezik) Itt (szabály szerint) vège is a partynak? Ti is így játszátok? Vagy esetleg lètezik valami 2 főre "igazított" módosítása a játéknak, ami elkerülte a figyelmünket?
Köszönöm ha segítessz! :)
2022-12-25 22:02:08
Köszönöm, szuper! Várom, hogy feladják a csomagot. Kellemes ünnepeket!
2022-12-25 20:33:14
Körönként 2 db alap akciód lehet: kártya vásárlása / kártya kijátszása az udvarodba / udvarodban lévő kártyáról elvégezhetsz 1 akciót.
Továbbá, ha van egy, vagy több olyan kártyád az udvarodban, aminek a színe megegyezik az éppen aktuális kedvelt színnel, akkor arról, vagy azokról elvégezhetsz még 1-1 akciót. Ezek a bónusz akciók.
2022-12-25 17:43:44
Szia! Megnéztem a szabalymagyarázó videót ( készülök ha megjönne a játék 🙂) és végig olvastam itt a hozzászólásokat.
Csak hogy jól értettem e? Tehát van 2 alap akció ( melyek ezek egyike lehet: vétel, udvarba kijátszás és a nem egyező szinü kártya akció hatása). Ha van egyező szinü kártyám akkor kártyánként, a 2 alap akción túl ( tehát akár többet is, ha több egyező szinü kártyám van) 1 akciót még vàlaszthatok.?
2022-12-23 19:45:41
Köszönöm!
2022-12-23 13:13:59
Vagabund. Kártyavédő kell, mert rendesen igénybe lesznek véve. És kell a fémpénz is, sokat dob a hangulaton.
2022-12-23 12:27:51
Szia! Köszönöm, én is FB találtam azt a 2 db hirdetést.
2022-12-23 11:08:22
Ahogy nézem itt az oldalon, túl sok lehetőséged nincs sajnos :(, mert a boardgamezone-nál német van, angol pedig csak a Vagabundnál. Ezen felül FB-on/ itt az oldalon magánembernél van 2 db eladó, az egyik bontott, de mindegyik fémpénzzel.
2022-12-23 08:51:53
Szia! Szuper! Köszönöm a választ! Kellemes ünnepeket kívánok! Nem is várok tovább! Még annyi talán, Te hol rendelted meg?
2022-12-23 05:54:10
Abszolút menni fog, mert a szöveg nagy része történelmi ismertető, csak a kártyákon látható kis keretes írások vonatkoznak a játékmenetre, illetve az eseménykártyák szövege módosít, de az sem nehéz (1-2 mondat), ráadásul a bgg-n találsz hozzájuk kártyafordítást.
Ha örök kedvencre vágysz, akkor könyökölj rá a megrendelés gombra!:))))
2022-12-22 16:54:19
Szia! Gondolkodom a játék megvásárlásan. Azt tudom hogy van magyar nyelvű szabály, azonban tartok a kártyákon lévő angol szovegtöl. Ez áthidaló? Vagy mennyire bonyolult a rajta lévő szöveg? Kis angol tudással menni fog vajon? Köszönöm
2022-05-01 08:36:07
Kipróbáltuk. Minden egyes szavad igaz, amit írtál róla.
Négyen ültünk le mellé. Szerencsére tapasztalt játékosok voltak a társak, szóval hamar ráéreztek, 25 perc szabálymagyarázat után (ettől féltem a legjobban, mert a játék szerintem nem bonyolult, de nehéz a mélységeit, taktikai lehetőségeit alaposan ismertetni) már toltuk is. A 3. forduló végére nagyjából mindenkinek tiszta volt minden. És rettenetesen élvezték. Szerintem mindent elmond a játékról az, hogy a győztes kérte, hogy játszunk tovább, mert ő még ezt-meg-azt szeretne befejezni.:) Meg is egyeztünk, hogy a következő klubon újra előkerül.
Tényleg hihetetlen taktikai mélysége van. Elképesztően élvezetes, pörgős játék. Nálam stabilan bekerült a top 5-be. Zseniális! Érezni rajta, hogy igazi szerelemgyermek. Köszönöm az ajánlásodat!
2022-03-25 14:06:37
😆😆😆 Neeem, dehogy! Csak a múlt hét végén benyeltük az oviebolát és semmi sem ment!
De holnap nincs kifogás!!!😁😁😁
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Pax Pamir (Second Edition) társasjátékhoz