A Stone Age Junior egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A játék 2016-ban megnyerte a Spiel des Jahres díját Az Év Gyerekjátéka kategóriában. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 5 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés és a memória...
A Stone Age Junior egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A játék 2016-ban megnyerte a Spiel des Jahres díját Az Év Gyerekjátéka kategóriában. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 5 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés és a memória mechanizmusokra.
A Stone Age Junior társasjáték segítségével bepillantást nyerhetsz abba, hogyan éltek őseink az első emberközösségekben. Most itt a lehetőség, hogy betekints a kőkorszakban élt ősemberek mindennapi életébe. Utazz az őskorba Jononnal és Jadával, a két kőkorszaki gyerekkel, hogy felfedezzétek a múltat! Gyűjts javakat és építsd fel a saját kis falud! A doboz tartalma: - 1 db játéktábla - 4 db település - 4 db játékosjelző - 4 db játékbábu - 20 db áru - 15 db kunyhójelző - 2 db kutyajelző - 14 db erdőjelző - 1 db játékszabály A társasjáték csomagolásának mérete: 28 x 7 x 19 cm. Játékosszám: 2 - 4 fő Játékidő: 15 - 20 perc A Stone Age Junior társasjátékot 5 éves kortól ajánljuk
Forrás: Játéksziget
Kategória:
Prehisztórikus, Gyerek játék, Memória
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Memória
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Gumicukor gyűjtögetés finom gyümölcsökkel
Stone Age, de gyerekekre szabva. Okos játékként azokat a kompetenciákat is jutalmazza, amelyekben a gyerekek jobbak nálunk.
Kipróbáltuk az 5 éves kisfiammal. Nagyon tetszett neki és nekünk, felnőtteknek is. Nekem egyébként a grafika is nagyon, illetve a fa komponensek.
A játékban ugye nagyon hangsúlyos elem a szerencse, de ezúttal ez nem zavar, mert ott van mellette az általam mindig várt kis "tanító" motívum is. Egyrészt ugyanis memóriára van szüksége a játékosnak, másrészt figyelni kell, milyen nyersanyagom van és abból éppen milyen kunyhó építhető fel (bár ebben igazán döntési helyzet nincsen, ha van nyersanyagom és az építés mezőre lépek, felépítem a kunyhót és pont).
Én is csatlakozom az előttem szólokhoz, akár 5 éves kor alatt is el lehet kezdeni. Viszont azt gondolom, talán kicsit 5 után jöhet el az igazi mélysége a játéknak. Mégpedig amikor már nagyon célzottan keresi a játékos az adott korongot, nem csak "vakon" felfordit egyet, néha az én kisfiam még itt tart, pedig nem hülye gyerek. 😀Csak még ennyire nem rakta össze a logikát, hogy jó lenne egy agyart fordítani, aztán egy építkezést és kész is vagyok.
De annyira szép szerintem maga a jatek, hogy így is nagyon élvezi, hiába nem tudja még rendesen megjegyezni a kártyákat, melyiken mi volt látható.
3 Rókanyomon party után játszottunk vele, nekünk biztos a gyűjtemény része marad, ajánlom!
Köszi az 5 év alatti infót! Decemberi Piatnik akcióban bezsákoltam én is a 80 Days mellé azzal a céllal, hogy januárban kibontjuk. Végül ez most csúszik, mert Zombie Kidz van minden este.
De már mutattam a kislányomnak, hogy ott van a polcon, zombik után ki tudjuk majd próbálni. Szerencsére (vagy nem) nem akar mindent azonnal bontani/játszani. Múltkor véletlenül belefutottunk az Iszkiri együttes Jön a mammut! című dalába, azóta magától hozza szóba a játékot, kérdez a borítón lévő dolgokról, szóval rendben lesz ez is, mire a zombik lecsillapodnak.
A fenti dalt minden szülőnek ajánlom a játék mellé. A Zombie Kidz mellé is hallgatunk zenét, de szerintem kitalálható, hogy mit. 😅
Válasz Szandra85 (2023. feb 27. 21:09) üzenetére
Szerintem jol adaptaltak a nagy jatekot, a memoria alapu lepegetes / nyersanyaggyujtes tok jo fogas, ha esetleg egy gyereknek nem kifejezetten kedvence a memoriajatek akkor itt kb eszre se veszi es megis gyakorol.
5 eves kor van rairva, az siman hozhato, esetleg kicsit fiatalabbal is lehet probalkozni, eleg egyszeru a szabalya, nalunk nagymama is elvezte.
Valamiért zsigerből nem szeretem a Junior játékokat. Ha a legkisebb számára is élvezetesnek szánt játékot választok, akkor "alapból" nekik szántat választok mert valamiért "pazarlásnak" gondolom, az "amíg bele nem nő a nagyba" típusú játékokat. Bár átgondolva tök ugyan az a kettő.... szóval ez valami pszihés zavar nálam 😅 olyan kettőt ugyabból érzet kicsit. Így pl. eszembe se jutna a Catan Junior, főleg, hogy a 6 évesem már 5 évesen is tudott catanozni (sőt "bankos" is szeretett lenni), persze nyerni sose sikerült neki.
Viszont mikor picit megszaporodtak a családban a Stone Age partik, akkor (nem tudom honnét vette egyébként a játék létezését) elkezdett fűzni (ugye kislány az apukáját.... esélytelen küzdelem ilyenkor az apuka részéről), hogy kell neki gyerek Stone Age. Így elkezdtem a netet bújni és "balszerencsémre" találtam 4 ezerért egyet, így meg is vettem, a "feledik születésnapjára" 😄
A játékkal kapcsolatos érzéseim vegyesek. Ugye a dizájnon és "célon" kívül teljesen más, mint az "eredeti", ezt előtte is tudtuk, de nekem nem igazán tetszik bevallom. Viszont Emese lányomnak annyira bejön, hogy egyáltalán nem bántam meg a vételt, főleg ennyi pénzért. Bár úgy érzem ő már nehezebbekre "hivatott", de mégis nagyon tetszik neki, egy hete van meg, de legalább másnaponta legalább egy partira előkerült eddig, a kis üres lapkákra ő rajzolt kutyát, azt használjuk az eredetik helyett, a házikópótlapkára házikót (lemásolva az egyik eredeti árát, így azt kell kivenni és a balansz se sérül). Szóval igazából tudom ajánlani családosoknak, főleg hasonló áron. Csak most felbuzdulva "Gyerek Mars Terraformálása" után vágyódik... De az sajnos/szerencsére nem létezik.
Gyerekjátékoknál jó, ha lehet észrevétlenül (de ugye nem hagytad magad?) egy kicsit segíteni. Néha nem jó ha a kisgyerek harmadszorra is veszít. És ez a játék megadja a lehetőséget az észrevétlen segítségre, a kicsit rosszabb játékra. De figyelni persze ehhez is kell, nehogy pont figyelmetlenségből fordítsuk fel azt a korongot, amit épp nem akartunk 😃
A gyerekek nagyon szeretik, legalábbis a kettő kicsi (4 és 8).
Leírtam a véleményemet ide hosszabban.
Stone Age Junior cikk
A doboz szerint 5 éves kortól játszható, szerintem akár 4 éves gyerekekkel is meg lehet próbálni. Az biztos, hogy 6-7 éves korig nagyon leköti a gyerkeket, és ugye itt memória alapú a nyersanyag gyűjtés, szóval igen nehéz gyerekek ellen játszani. Én azt mondom akár 9-10 éves korig még jó lehet. Én felnőttként is szívesen játszottam vele, de a nagy Stone Age nyilván jobb játék :)
Válasz Tempura (2020. nov 13. 10:50) üzenetére
Ez sokkal jobb játék, mint a kártyás verzió. Itt már azért előre kell gondolkodni, csak nehogy keresztbe tegyetek a gyerkőc terveinek, mert abból könnyen sírás lehet. Ez tipikusan olyan játék, amibe akár a nagyit is be lehet vonni. Memóriát fejelszti, taktikázást tanít, mindenki házat épít, nincsenek igazán vesztesei a játéknak, csak lesz valaki, akinek előbb sikerül a három házikót megépíteni. Mi mindig addig játszuk, míg mindenkinek meg nem lesz a három háza :) Egyik kedvenc játékunk.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Stone Age Junior társasjátékhoz
SIRRICHARD- feb 09. 19:08
- Válasz
- / +8
Hát ez szuper játék, ha le akarjuk 1 órácskára foglalni a gyerekeket.
Nálunk most hétvégén is előkerült. Jó szórakozást kínál kisebb gyermekekkel is,
ha nem vesszük fel ellenük a kesztyűt és hagyjuk őket nyerni. :)