A Műgyűjtők társasága egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, az aukció/licit, a kártya húzás, a minták és a játék végi bónuszok mechanizmusokra. Legyen a...
A Műgyűjtők társasága egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, az aukció/licit, a kártya húzás, a minták és a játék végi bónuszok mechanizmusokra.
Legyen a tiéd a legmenőbb galéria!
A Műgyűjtők társasága művészi lapkalehelyezős, licitálós családi társasjáték. A játékosok a magángalériájukat rendezik be csodálatos festményekkel – szigorú ízlésbéli szabályok alapján.
El tudsz képzelni egy nappalit, ahol Klimt, Picasso, Hokusai, és van Gogh képek lógnak a falon? Hogy rendeznéd be? Nyilván fontos az ízléses elrendezés, ha le akarod nyűgözni műkedvelő barátaidat!
Körről körre egy sor festmény kerül kikiáltásra, ezekre licitálnak a játékosok. Aki a legnagyobb licitet teszi, az választ közülük először, a második legnagyobb másodszor stb. Miután megvan a kép, szépen el kell azt helyezni a galériában. Zsúfolt galériáink lesznek, így jó lesz odafigyelni, hogy lehetőleg ne kerüljön egymás mellé két egyforma típusú kép, mert az ilyesmi rossz ízlésről árulkodik, képkeretekből viszont minél jobban egy helyre tudjuk gyűjteni az azonosakat, annál jobb! Az igazán ügyes elhelyezésért cserébe mindenféle nippeket, legyezőt, régi, míves kulcsot és más, apró műtárgyakat kapunk jutalmul, amikkel tovább gazdagíthatjuk galériánkat.
Hogy kiét találja majd a legkiemelkedőbbnek a nézősereg? Nos, ez attól függ, mennyire értékes képek találhatók a galériában. Minden licit alkalmával ugyanis a senki által sem választott kép egy múzeumé lesz, és minél több látható múzeumokban egy adott típusú képből, az a típus annál népszerűbb lesz! Ergo nem elég arra figyelni, mit szerzünk meg, az is fontos, hogy mit hagyunk eb múzeumok harmincadjára!
Licitálj a legfelkapottabb műalkotásokra, hogy egy olyan galériát alakíthass ki a megszerzett festményekből, amit megirigyelhet a művésztársadalom. Mire várnál még? Irány az árverés, hozd létre Te a legértékesebb magángalérát!
Kategória:
Rejtvény / Kirakós
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Aukció/Licit, Kártya húzás, Minták, Játék végi bónuszok, Market, Increase Value of Unchosen Resources, Auction: Sealed Bid, Constrained Bidding, Auction: Once Around, SET-03 Grid Coverage
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Műgyűjtők társaságában egy-egy festménykedvelő arisztokratát alakítunk, akik az irdatlan sok pénzüket festményekre költik.
2025-01-13 17:02:26
Alapvetően nem vagyok a lapkalehelyezős játékoknak nagy rajongója, viszont nagyon örülök hogy beszereztem az Art Society-t, amit elsősorban a tematikája miatt vettem meg.
Igényes kivitelezés, számomra esztétikai élményt nyújt, mindezt úgy, hogy nem veszi magát igazán komolyan a játék.
Külön kiemelném, hogy a tárolódoboznak funkciója van, annak rekeszeiből bocsájtjuk árverésre a festményeket. (Tipp: jól keverjétek meg őket, mielőtt a rekeszve helyezitek őket!)
A licitálás része nem vérre menő, leszámítva egy-két olyan szitut, amikor mindannyian ugyanazt az egy festményt akarjátok.
A játék vége felé érdemes taktikailag azt is figyelmbe vennetek, hogy ami a múzeumba kerül, annak megy fel az értéke, ami a játék végi pontozásnál nagyon mérvadó. Tehát érdemes a végefelé jobban figyelni a végső pontokra, mint a gyors nyereségre (amit pl. azonos keretek egymás mellé helyezésével kaphatsz).
Grafikailag kiváló, talán egy picit sötét, meglehetősen sok fényre van szükség, hogy biztosan ne keverd össze a szimbólumokat és a kereteket, mert nemcsak sötét, de némelyik igen aprócska is. 3as díszítő elemből szerintem indokalatlanul sok van benne, mert olyat nagyon ritkán sikerül szerezni és lehelyezni.
Bátran javaslom családi játéknak is mindenféle korosztályban, nekem a 70+os anyukám is élvezte (még ha kellett is hozzá a szemüveg), a taktikájára is hamar ráérzett még ő is, hogyan lehet pl. a másiknak keresztbe tenni pl. azzal hogy olyan méretű festményt választunk amik közül egyet sem tud már letenni.
Ár-érték arányban is nagyon rendben van.
Nem az a játék lesz amit minden héten előveszünk, de chillezős estékhez kiváló, egy pohár vörösbor mellé kissé sznobulni :)
2023-12-01 13:43:17
Én személy szerint patchwork-öt nem szeretem, de Art Society nagyon tetszett. Egyrészt nem igazán tetris alakú lapkák vannak, csak különböző méretű téglalapok. Másrészt nincs pénz, nem kell fizetni a lapkákért. Egyszerűen csak licitálás történik a kör elején, és aki nagyobbat licitál ő választ először a kínálatból, tehát nem konkrét lapkára kell licitálni. Mindenki 1-20-ig terjedő licitkártyákkal kezd, ami mind egyszer használható, eldobásra kerül a kör végén.
Minden körben az épp aktív játékos választhatja ki, hogy milyen festmények kerülnek árverezésre, de képpel lefelé fordítva választ. Így a konkrét festményt nem látja, csak a méretet döntheti el ő. Ez is szerintem jól ki van találva, nem lesz annyira random a játék, és így egy kicsit céltudatosabban lehet a táblát feltölteni. Egyébként minden körben játékosszám+1 festmény lesz a kínálatban, így egy mindig meg fog maradni. Ez kerül a múzeumba, és az ide került képek határozzák meg játék végén a különböző típusú festmények értékét. Tehát nagyon fontos az is, hogy milyen festményt viszünk el, és az is, hogy mi marad meg! Szeretem az olyan játékokat, ahol ez a mechanika megjelenik!
A festményeknek egyébként 2 tulajdonsága van: a típusa/műfaja, és a kerete. Lehelyezéskor ezekre kell figyelni: ugyan olyan műfajú festményt egymás mellé nem érdemes tenni: lenullázzák egymás pontértékét. Ugyan olyan keretet pedig megéri érintkezve lerakni: így jutunk egész kicsi dekoráció lapkákhoz, amivel fel lehet tölteni esetlegesen kialakult pici hézagokat a táblánkon. Ezek által kellemesen gondolkodóssá teszi a lapka lehelyezését a játék.
Szóval nálam pozitívumok: az aktív játékos választja ki a képeket az árverezésre, nem konkrét képre licitálunk csak a választási sorrendre, a múzeum ahol a megmaradt képek a játék végi pontokat alakítják, a lehelyezési szempontok, az hogy van lehetőség az asszisztens kezébe adni egy képet és később lehelyezni.
Azt nem gondolom, hogy igazán újat tud mutatni, de amit tud, az elegáns!
2023-12-01 01:06:26
Igen, én is a TJÜ-n szúrtam ki és nagyon tetszett, de játszani nem tudtam vele. A játékszabály alapján a Patchworkre emlékeztet, de kíváncsi lennék azok véleményére, aki játszott is vele. Előrendelésben kicsit borsos az ára.
2023-11-28 00:41:39
Beszerezni még nem igen lehet, de én már próbáltam!
Tabletopia-n lehet vele ingyen online játszani, és egyébként TÜ-n is kipróbálható volt, de sajnos nekünk nem fért bele az időbe.
Vélemény miatt kérdezted, hogy játszott-e vele valaki? Ha igen, akkor írok szívesen egy hosszabb kommentet is, de lényegretérően: nekem nagyon tetszik, és csodaszép! 😁
2023-11-27 18:21:25
Elég friss Essen cucc, nem nagyon próbálhatta más a videós tesztereken kívül, max az, aki le tudott ülni mellé odakint. Így boltokban sincs még, az esseni előrendelőkhöz napokban/hetekben megérkezik, így ha nagyon gyorsan kell érdemes figyelni a BGG marketet (egy már van fent €55.00 árban), vagy sűrübben nézegetni a hazai, de külföldi társasokkal is folgalkozó webshopokat (teljesség igénye nélkül: Szellem, Wiz, Shelf, stb). Drukk drukk!
2023-11-27 16:20:47
Sziasztok! Valaki esetleg próbálta ezt a játékot? Esetleg tudja, hogy hol lehet beszerezni?
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Műgyűjtők társasága társasjátékhoz