Onirim
Onirim
Videó beküldése

Onirim társasjáték

társasjáték, 2010
Értékelem!

Az Onirim egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 1 - 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés és a solitaire mechanizmusokra.

Az Onirim egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 1 - 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés és a solitaire mechanizmusokra.
1 - 2 játékos
egyedül a legjobb (1 - 2)
15 perc
8+ évestől
Nyelvfüggetlen
Nagyon egyszerű
Bemutató
Szabálykönyv
Kommentek (5)
Link másolása
Megosztás
2 üzlet árulja ezt a játékot!
  • 10 990 Ft-tól
  • 2 ajánlat

Kategória: Kártyajáték, Fantasy, Felfedező
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Kooperatív, Pakli tervezés, Solitaire

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Onirim társasjáték vásárlása, árak és üzletek

Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Szabálykönyvek (2)

Onirim társasjáték videók (4)

Kommentek (5)

Vélemények - OnirimFórum > Játékok: Társasjátékok

kvarclovag

Én elég sokat (50?) játszottam az appal. És nagyon megdöbbentett, amikor kiderült, hogy kártyás játékként is létezik. Az okokat – sok tenni-venni való, amit biztos elrontanék – már elmondtátok. Én szeretem a ritkán kijövő passziánszokat, a 10-30% győzelmi esélyt. Ennél ez lazán megvan, de valóban szerencsefüggő. Bizonyos helyzetekben döntened kell, és vagy a jó lóra tettél, vagy nem. De persze vannak azért jobb esélyek, meg rosszabbak, szóval érdemes figyelni is. A hangulat nagyon jó. Ha kutakodnánk, lehet, hogy megtalálnánk az alapját a francia kártyás passziánszok között, mint nagyon sok új, feltémázott egyedi paklis kártyajátéknak. De egy appra könnyű szkint húzni, ami a hangulat szempontjából nagy előny. Emiatt, és a hibalehetőségek kizárása miatt ma már semmilyen passziánszt nem játszanék kártyával, pedig pár paklit eléggé megkoptattam velük. A rejtvényszerű, teljesen nyílt paklis passziánszoknak más a hangulata, mint a talonos, laphúzósnak, utóbbinál a szerencse a szórakozás része, aki ezt el akarja kerülni, az játsszon a terített paklis passziánszokkal.

Patronhierroo

Én is ezeket a dolgokat éreztem ebben a játékban. Én is azt gondoltam, hogy nem lehet nyerni, de aztán végülis sikerült nyerni. Viszont mégsem éreztem azt, hogy milyen jól csináltam, mert igazából ezt éreztem, hogy nem én voltam jó, csak szerencsém volt, és jól jöttek a kártyák. És igen tényleg van egy olyan ebben, hogy tulajdonkáppen a kártyaleosztás már nagyrészt megadja, hogy sikerülni fog e nyerni vagy nem. Mint a pirosozásnál, mert ott is csak dobálod a kártyákat és a piros lapok ott vannak ahová kerültek, és nincs választás (kivéve a csalást). Az Onirimban azért több a ráhatásunk a dolgokra, viszont ha már egyszer rossz megoldást választottunk, akkor általában már nem javíthatunk. És abszolút így van, hogy ha nem jött össze, akkor nekem sincs lűzer érzésem. Annyira lutri, hogy tényleg nem tehetünk róla ha vesztünk is. Újra kell próbálkozni. Én is az appot használtam, mert annyi keverés miatt biztos, hogy kártyavédő kéne az igazi kártyákhoz!

Válasz soetigabor (2021. okt 05. 12:34) üzenetére

soetigabor

Az applikációban van már pár partim szóló módban, és én is csak tanácsolni tudom, hogy csak az vegye meg az IRL játékot, aki nagy rajongójává válik. Nem csak a folyamatos keverés lehet bosszantó, de az ajtókat keresgélni is... rémálom lehet. No pun intended... :) Az app viszont nagyon jó lett, sokat ad hozzá az aláfestő zene, meg az animációk.

Még egyszer sem sikerült megtalálnom az arany középutat a játékban, folyamatosan azt érzem, hogy vagy rémálom kártyából van túl sok, vagy az 5 kártya mínusz túl nagy ár, vagy kevesebb ajtónak kellene lennie. Folyamatosan azt érzem a rémálom kártyáknál, hogy teljesen mindegy, melyik kezembe harapok, nagyon fog fájni.

A másik nagy negatívuma: ha elfogy a húzópakli, és nem nyitottam ki mind a 8 ajtót, a játék véget ér és vesztettem. Na mármost, ha úgy jönnek ki a lapok, hogy adott színből nincs annyi kártya a húzópakliban, hogy kinyithassam a színnek megfelelő ajtó(ka)t, akkor lehet, hogy már a játékidő 3/4-énél veszítettem, anélkül, hogy tudnék róla. Ez szintén rettentő bosszantó tud lenni, és a problémám az applikációval, hogy ezt nem oldották meg benne. Simán hagyja a játék, hogy felhúzzam az utolsó lapot is, és a képembe vágja, hogy már kb 2 perccel ezelőtt vesztettem. Nagyon nem érzem balanszoltnak, még egyszer sem sikerült nyernem. Hiába a számolgatás, hogy milyen kártyából mennyi került a dobópakliba vagy a taktikázás, hogy álomkártyánál melyik opciót válasszam, egyszerűen nem jön össze.

Viszont a sok bosszúságot, amit okoz a játék, azzal kompenzálja, hogy rövid. Legalábbis az appban. Nincs időm komolyan venni a dolgot, nem tudok eléggé elmélyedni benne, hogy annyira zavarjon a vereség, hogy ne próbáljam újra többször is, tehát részemről nagyon furcsa a kémiája.

Engem kifejezetten a szóló mód érdekelt, mert azt hallottam, hogy jó, és én csak ebben szereztem tapasztalatot. A kétfős játék lehet, hogy ennél jobban működik.

Patronhierroo

Én is kipróbáltam. A szabályok egyszerűek. Pár játék után magától rájöttem a lényegre. A sötét szörny egy kicsit bosszantó, de ha nem lenne benne, akkor meg nem lenne izgalmas. És mivel app-on elég gyors a parti, ezért nem megyek falnak, ha nem sikerül megszerezni a 8 ajtót.

Válasz rocky015 (2021. márc 18. 07:28) üzenetére

rocky015

Ezt a játékot is mobilon próbáltam ki először. Azt ajánlom mindenki tegyen így akit érdekel, mert élőben szerintem rettentő macerás. Folyamatosan kevergetünk kell a lapokat minden "mumus" kártya után azok pedig hiába csak 10 van belőle, folyamatosan jönnek és az őrületbe kergetnek😃

De amúgy nem rossz játék, próbáljátok ki hátha nektek bejön.


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés

Az Onirim társasjáték és kiegészítői (3)

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  15 perc
  • Játékosok:  1 - 2
  • Ajánlott életkor:  8+
  • Komplexitás:  Nagyon egyszerű
  • Tervező:  Shadi Torbey
  • Illusztrátor:  Élise Plessis
  • Kiadók:  Pegasus Spiele, Z-Man Games, Hobby Japan, Filosofia Éditions, Lacerta
  • Elérhető nyelvek:  angol, francia, német, japán, lengyel

Alternatív nevei


Kiadások

  • English first edition
    • Kiadás éve: 2010
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 9.4 cm x 11.9 cm x 2 cm
    • Súly: 0.2 kg
  • French edition
    • Kiadás éve: 2011
    • Nyelv: francia
    • Méretek: 9.5 cm x 11.6 cm x 2 cm
    • Súly: 0.2 kg
  • German first edition
    • Kiadás éve: 2011
    • Nyelv: német
    • Méretek: 10.7 cm x 14.5 cm x 2 cm
    • Súly: 0.3 kg
  • German first edition, second printing
    • Kiadás éve: 2012
    • Nyelv: német
    • Méretek: 12.7 cm x 17.7 cm x 3.7 cm
    • Súly: 0.3 kg

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Onirim társasjátékhoz