Az Indián nyár egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 15 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a minták, a rondel és a set-03 grid coverage mechanizmusokra. Az Indián Nyár a második tagja Uwe...
Az Indián nyár egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 15 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a minták, a rondel és a set-03 grid coverage mechanizmusokra.
Az Indián Nyár a második tagja Uwe Rosenberg puzzle trilógiájának és jóval összetettebb elődjénél, a Virágoskertnél.
A Vénasszonyok Nyarán még egy utolsó hőhullám lepi el a vidéket és borítja gyönyörű fénysugárba az erdőket. Ebben a csodás csendéletben sok-sok minden történik. Apró rágcsálók lepik el a talajt és a lombkoronákat, termés hullik alá mindenhonnan és a levelek terítik be a földet.
A talajelemeket variálva kell eljutnunk a kincsekig és a játékot befejező erdős házig, ahol meleg tea vár ránk és egy jó könyv. Ki lesz az első, ki megérkezik?
Kategória:
Stratégia, Rejtvény / Kirakós, Környezet, Állat
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Minták, Rondel, SET-03 Grid Coverage
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Rövid játékidő! Ha csak gyors játékra vágysz a munka után, akkor ez a neked való!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Table Talk podcast 7. adása a társasjáték archetípusokat járja körbe. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoli.
2023-09-07 23:59:48
Nagyon szeretjük a Medveparkot és a Copenhagen-t, így vártam hogy ezt is kipróbáljuk. Elsőre jó volt, de mégsem ér fel a másik két poliominós játékhoz. Egyszerűen hiányzik belőle a feszültség, amit a többiben a nagyon is korlátozott közös piac hoz. Azokban a versenyfutás a lapkákért megy, illetve a medveparkban a közös célokért is, így minden körben van valami kihívás, valami izgalom, hogy el ne vigyék előlem. Az indián nyárban csak a befejezett tábláért megy a sietség és emiatt sajnos nagyon más érzetet nyújt.
Vannak az indián nyárban is kihívást jelentő döntések, nagyon tetszik hogy a lyukakkal játszani kell hogy kijöjjenek az alakzatok és egyszerre azokkal takarjuk le a kincseket a táblánkon. Ezek jó és izgalmas döntések. Viszont a töménytelen mennyiségű makk kincs egy kicsit kihívásmentessé teszi a játékot. Egyszerűen nem követeli meg a játék hogy minél ügyesebben tetriszezd össze az elemeket, hisz úgyis feltöltöd a réseket mókusokkal.
Ha nyerni akarsz, akkor igenis az összes gombát és az összes tollat fel kell használni, különben sok lapka hátrányba kerülsz.
Pozitívum hogy gyönyörű, gyors, pörgős. De a feszültség nekem nagyon hiányzik belőle, ez inkább egy közepesen gondolkodós zen játék, ami persze másnak kifejezetten előny lehet.
A sorozat másik két tagját (Virágoskert, Spring Meadow) csak videókból ismerem és valószínűleg ez így is marad. Mindkettő még alapabb poliominó játéknak tűnik, a kincs akciók nélkül egyszerűen sokkal kevesebb izgalmas döntést látok bennük és gyakorlatilag semmi kihívást, semmi feszültséget. Bár a virágoskert témája és kinézete jobban bejön, a játékmente engem nem kötne le, túl súlytalan. Az indián nyár egyelőre marad a kollekcióban, meglátjuk hányszor kerül elő egy-egy zen este során.
2021-04-13 10:24:18
Nemrég szereztük be, egy rövidebb játékot kerestünk, kevesebb agymunkával és szép kinézettel (állatkák a gyerkőc miatt).
Néhány partin vagyunk csak túl, de ami nagyon feltűnt, hogy a játék végén mindenkinél "megépült" az erdő.
Mivel az utolsó körben a mogyorókat mókusra lehet váltani, mindig volt 4-5-8 mókuslapka az üres helyekre és kész is lett a mű. Így gyakorlatilag igazi vesztes és győztes nincs is. Abban merül ki az elsőség, hogy valakinél 10, másnál meg 11, vagy éppen 9 mogyorós pötty maradt. ( Mondjuk bosszantó 1db ilyen kis valamivel kikapni.)
Jellemzően az 5 lapkára való feltöltést (bogyó ) , a dupla lapka lehelyezést (toll ) és a mókus lerakást (mogyoró ) szoktuk használni. Egymástól elszedegetni nincs is idő azt figyelni.
A többiek által említett rész(eke)t nem ismerjük, nem tudjuk vele összehasonlítani.
Az újrajátszhatósága egész jó a tábla variációk és a random felhúzott tetrisz lapkák miatt. Sosem lesz ugyanaz (kis túlzással).
Egy könnyedebb játék a hétköznapokra 30-40 percben.
2021-01-06 10:22:42
folytatás:
Az is jó benne, hogy a játék a vége felé felgyorsul, hiszen a kincsek begyűjtésével és mielőbbi felhasználásával tudjuk felpörgetni a játékot, márpedig ez a cél. A nagy újrajátszhatóságot biztosítják a kétoldalas erdőtábla részletek, de leginkább az elemek véletlenszerű sorrendje és a játékosok közti pici, de mégis fontos interakció (k). Az első kör után lényegében már nincs két egyforma játékállás.
A dobozzal rengeteg alkatrész érkezik, több mint kétszáz darab (köztük 75 tetriszelem), és bár insert (belső rekeszes tartó ) nincs a játékhoz, kapunk hozzá simítózáras tasakokat, amikben nagyon jól szortírozva el lehet pakolni a játékot.
2021-01-06 10:22:14
Igazán agyserkentő játék tud lenni, mert három szinten is kombinálni kell, és előre kell tervezni. Aki nem szeret gondolkodni, ezt a játékot messziről kerülje el. Lényegében minden információ nyílt, nem is túl hosszú a játék, mégis rengeteg a lehetőség. Aki a játékban sorra kerül, fő akcióként csupán egy tetriszelemet helyezhet el az erdőtábláján. Ám a játék közben megszerzett erdei apróságokkal (kincsekkel) extra akciókat hajthat végre, akár a fő akció előtt, akár utána, tetszőleges mennyiségben és sorrendeben. A lehetőségeket tovább növeli, hogy a kincseket egymásra is át lehet váltani egy bizonyos szabály szerint, például két bogyót (áfonyát) egy makkra. Hogy mennyit lehet benne kombinálni, azt nagyon jól példázza az alábbi idézet a szabálykönyvből:
Példa egy körre: Ez Ildi köre, akinek van 2 levéllapkája az ösvényén, van 2 bogyója és 1 tolla. Visszatesz 1 bogyót a készletbe, és újratölti az ösvényét 5 levéllapkára. Ezután visszateszi a 2. bogyóját is a készletbe, hogy elvegyen egy hatodik levéllapkát. Visszatesz 1 tollat, és végrehajtja a hozzátartozó módosított fő akciót. Lerakja a 3. és a 6. levéllapkáját az erdőtáblájára. Ezzel teljesen lefed egy területet, ezért kap 1 mogyorót és 1 gombát. Visszateszi a mogyorót a közös készletbe, és elvesz 1 mókust, amit az erdőtáblájára tesz. Ezzel teljesen befed egy másik területet, és elvesz 1 bogyót, 1 mogyorót és 1 gombát. Visszatesz 1 bogyót a közös készletbe, hogy 5-re újratöltse levéllapkáit.
Természetesen a fenti idézet nem egy átlagos kört ír le, nem minden lépés ilyen bonyolult, de játék közben előfordulhatnak ilyen akciósorozatok, és ez jól jellemzi a lehetőségek sokaságát. Aki már megismerte a szabályokat, annak nem tűnik majd ilyen bonyolultnak, nagyon magától értetődő és egyszerű. Ráadásul rendkívül jó a szabálykönyv, mindenre kiterjedő, részletes és szép magyarázatokkal.
2020-03-28 12:55:48
Csatlakozom az előttem szólókhoz, mert szerintem is többen jobb. :)
Kettő fővel akkor már inkább a Virágoskert, és persze a Patchwork.
Ebben véleményem szerint könnyebb a másik játékosnak "ártani" (pl. Elvenni egy lapkáját), és egyúttal az interakció is nagyobb (mint pl. a Virágoskertben).
Ami még fontos különbség, hogy ez a játék nagyobb helyet kíván...pláne 4 fővel játszva. 😊
2019-09-02 20:01:15
Patchwork hangula akár 4 játékosnak. 2-en nem játszanám, nem annyira kifinomult, mint az eleve 2 személyre tervezett eredeti. De 4-en jó kis játék. A kis mütyürök gyűjtögetése ad egy kis extra érdekességet.
A lyukak lehelyezése, hogy állatokkal is benépesítsük a táblánkat szintén egy plusz, amire érdemes odafigyelni.
Lightosabb jkáték hála az extra korongoknak nem kell azon stresszelnünk, hogy lukakat hagytunk, azokat mókusok szerzésével később be fogjuk tudni tömni.
A grafika nagyon jó, kis hátráy, hogy a setupnál ügyeskedni kell, hogy a szabályoknak megfelelő készletet kapja véletlenszerűen.
Egyedül is játszható, ha valaki csak úgy pakolászni akarja az elemeket, de ez a játékmnód nem annyira érdekes.
2019-04-12 08:46:36
A grafika és a szinek is gyönyörűek igazi őszi erdei hangulat, akinek a küllem is fontos nem fog csalódni. A mechanizmus hasonlóan a Patchworkhoz és a Virágoskerthez tetriszes, mégis valami újat dob be a játékmester, mégegyet csavar rajta. Akinek tetszett az első kettő ebben sem fog csalódni. Én nem érzem úgy hogy még egy bőrt húztak volna le a témáról.
2019-04-12 06:27:15
Remek záró darabja a Patchwork társasjátéknak! Több fővel (3-4) jó a játék! Ajánlom mindenkinek!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Indián nyár társasjátékhoz