Az Álomház egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot 2016-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb családi játék kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 7 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a kártya húzás, a...
Az Álomház egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A játékot 2016-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb családi játék kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 7 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a kártya húzás, a memória, a minták és a váltakozó fázisok mechanizmusokra.
Valósítsd meg álmaid otthonát!
Az Álomház csodaszép, népszerű, könnyed családi társasjáték. A játékosok szetteket gyűjtenek: a saját álomotthonukat rendezik be különböző szobákkal, dekorációs elemekkel, és igénybe vehetik szakemberek segítségét is. Az előre tervezést fejlesztő társasjáték.
Kategória:
Kártyajáték
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Kártya húzás, Memória, Minták, Váltakozó fázisok
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Előzetes egyeztetést követően: I. ker. Krisztina térnél; VII. ker. Madách téren; XVI. ker. Sashalmi piacnál.! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Készletracionalizálás, időhiány. Megóvott, kifogástalan állapotban várja a következő generációt.
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A te álomházad hogy néz ki? Óriási fürdőszobát szeretnél pezsgőfürdővel? Vagy inkább egy tágas nappaliban éreznéd jól magad, cicák között? Neked csak tervezned kell, a többit bízd a munkásokra!
Döntetlen esetén az nyer, akinek a megszerzett kártyáin több a gyerek, és ők bizony szeretnek bújócskázni.
Válasz hierroo (2024. jan 04. 19:56) üzenetére
Ez a játék volt nálunk az első "modern" társasjáték nagyjából a Gazdálkodj okosan után. Szóval egy ideig nem nagyon társasoztunk, de a családban vagy a rokonságban mindig születnek gyerkőcök, akik előbb vagy utóbb elkezdenek társasozni. Így aztán felnőttből is gyerek lesz! 😉
Kicsit porosodott egy pár évig ez a járék, de most szilveszterkol ez is terítékre került. Azért elő kellett venni a szabálykönyvet, mert elfelejtettünk néhány szabályt, de közben visszajöttek az emlékek. Gyors játék ez, úgyhogy lejátszottunk pár partit. Most is kellemes kis családi játék akár kisgyerekekkel is. Nagyon jó, hogy a kezdőjátékos jelölő mindig megszerezhető, főleg több játékos esetén, mert bizony az utolsó húzók vakargathatják a fejüket, hogy hova tegyék a megmaradt kártyákat!
Most már csak azt nem tudom, hogy miért rémlik nekem az, hogy egyes kártyákon vannak gyerekek valahogy elbújva? 🤨😊
Az mindegy, melyik körben cseréled, az a lényeg, hogy a játék vége előtt mindenképp cseréld ki egy szoba kártyára.
Olvasd el az Álványzat alatt a szabálykönyvben a lila részt, az szerintem kicsit érthetőbb.
Válasz chrome9 (2023. jún 16. 18:36) üzenetére
Tetszik a játék, kisebb gyerekek is tudnak vele játszani, hiába nem tud olvasni, színek alapján is tudja rakni a lapkákat. Az állványzatnál annyi nekem nem egyértelmű, hogy bármikor kicserélhető szobára vagy csak az utolsó körben?
Köszönöm szépen a válaszaitokat, ez alapján jó vételnek tűnik.
Nem szabad a gazdálkodj okosannal egy lapon említeni. A lakberendezés a hasonló benne, minden másban fényévekkel jobb játék. Kell benne gondolkodni, de már gyerekek is tudják játszani, maximum nem olyan mélységben, mint egy felnőtt. Ez maximálisan ajánlott játék, a másik meg nem...
Válasz chrome9 (2023. jún 09. 14:49) üzenetére
Dehogy! Maximum annyi a szerencse faktor, hogy milyen lapok jönnek, de azon túl hogy berendezzuk a házat, más köze nincs a Gazdálkodj okosanhoz. :) Bőven lehet agyalni, hogy mely lapokat veszi fel az ember, sokkal gyorsabban lemegy egy játék mint egy hosszan elhuzodo Gazdalkodj okosan. Sokkal jobb játék minden szempontból. :)
Válasz chrome9 (2023. jún 09. 14:49) üzenetére
Akkora a szerencse faktor ebben is mint a Gazdálkodj okosanban? Mert az pont ezért lett unalmas, semmi taktika csak szerencse.
Válasz szrigoevi (2023. feb 14. 21:49) üzenetére
Sikerült végre kipróbálnunk, felnőtteknek, ketten. Ugye, ebben a felállásban az aktív játékos mindg kidob egy oszlopot a választható kártyák közül és utána választ magának kártyákat a közösből. Gondolom ezzel hivatott egy kicsit nehezíteni a kétfős változatot, hiszen 5 oszlopból mégiscsak három eltűnik, illetve lehet egy kicsit taktikázni, nem durván, de hátráltatni az ellenfelet. Valamelyest felértékelődik ezáltal a kezdőjátékos-jelző is, mert ha előtted a másik választ kártyákat, valamint még le is kukáz egy olyan oszlopot, ami neked jól jönne, azzal nehezíti a dolgodat...
Ami tetszett:
Olyat, ami nem tetszett nem is írnék, mert pusztán csak a helyén kell kezelni szerintem. Könnyed téma, könnyed mechanizmus, aranyos játék a pontokért, de semmi izzadtság-szagú döntés, stratégia nem szükséges. Tipikusan olyan játék nálam, amit a szülő is élvez, egyúttal már a gyerekeknek is kihívás. Mivel 4-en felnőttek nem próbáltuk, arról nem tudok nyilatkozni, de mivel inkább komolyabb stratégia játékokkal szoktunk játszani, ez vélhetően hátrébb kerül a sorban, de abszolút ajánlom, műfajában megfelelő, megtartjuk!
Igen, így valóban értem, nincs korlátozást, tehát utána jövök és választok oszlopot.
Köszönöm!
Válasz syndi-cate (2023. ápr 13. 11:13) üzenetére
Fúrónál elvehetsz kártyákat a központi kínálatból miután használod.
A szabály ezt írja: "FÚRÓ: A köröd elején, közvetlenül azelőtt, hogy kiválasztanád, melyik oszlop kártyáit veszed el, eldobhatod a fúrót, hogy a játéktábláról egy tetszőleges szobakártyát kicserélj a háztábládon egy szobakártyával. Az így szerzett kártyának minden kártyaletételi szabálynak meg kell felelnie. A háztáblád egy üres szobáját nem cserélheted le a játéktábla egy szobakártyájára."
Azaz itt nincs megkötés, hogy kimaradsz ha használod, ami pl a LÉGKALAPÁCSnál megvan: Egy forduló elején, mielőtt a kezdőjátékos kiválasztaná, melyik oszlop kártyáit veszi el, eldobhatod a légkalapácsot, hogy elvegyél egy tetszés szerinti szobakártyát a játéktábláról, és azt a háztábládra tedd. Az így megszerzett szobakártya felett lévő erőforráskártyát dobd el; ha a bal szélső szobakártyát választottad, nem szerzed meg a kezdőjátékos jelzőt. Miután elvetted és a háztáblára tetted a szobakártyát, a játék a kezdőjátékos körével folytatódik, majd az óramutató járása szerint halad tovább. Ebben a fordulóban te nem kerülsz sorra."
Szerkesztve: 2023. ápr 13. 11:14
Válasz steeeven88 (2023. ápr 12. 20:57) üzenetére
Sziasztok, a játékban a Fúró hatása nem teljesen egyértelmű számunkra. Azt írja a szabály, a köröd előtt kijátszod és kicserelhetsz egy szoba kártyát a háztábládról a közös játék tábla egyik szobájára. Ezek után még oszlopot is választhatok vagy ezzel ennyi volt a köröm?!
A Gazdálkodj Okosannal ellentétben itt valami tényleg lesz a végére! Iszonyatosan szép, jól megtervezett játék, ahol bizony a szerencsének, és a taktikának is szerep jut! Mondjuk nekem azért jön be, mert nincs egy fix taktika, amit ha követsz, akkor másokat biztosan lenyomsz, mert akkor unalmassá, önismétlővé vállna. Rettentően élvezek bosszakodni, hogy hiába találtam ki valamit, minden körben egyre rosszabb a helyzet, mert bár nyerni akarok, olyan, mintha magától íródna a történet. Aztán lehet azon imádkodni, hogy a többieknek se legyen jó, taktikázni, hogy megfúrjuk az épitkezésüket! Valahol zseninek kell lenni, fejben tartani, hogy mi ment ki, és mi várható még a pakliban! Ha mondjuk nyaralni megyünk, ezt biztosan elvinném, mert nem durván nagy, nincs benne annyi jelölő, amit pakolászni kell, úgyhogy utazójátéknak is alkalmas! A taktikai elemek miatt minimum 10 éves kortól ajánlom! Három játékostól ideális, de ketten is meg lehet próbálni!
A társasjáték készletünkbe elsők között került be pár éve, de azóta is nagyon szeretjük. Első ránézésre csajos játéknak tűnik, de egyáltalán nem mondanám annak, a férjem is szereti. Elég változó, hogy épp ki nyer benne. Én ezt azért értékelem mindig, mert lehet taktikázni, de van benne annyi szerencse faktor, hogy egy fix taktikával ne mindig ugyanaz nyerjen a családból és pl. A kisebbnek kevesebb esélye legyen.
Nagyon szép a kidolgozás, kiváló gazdálkodj okosan érzés, csak sokkal jobb formában. Utóbbit el is adtuk már. 😀 A kiegészítő még nincs meg, de videók alapján tetszenek a benne rejlő lehetőségek, úgyhogy listán van. :)
Szerkesztve: 2023. feb 14. 21:50
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Álomház társasjátékhoz
Rhymster- 2024. feb 15. 10:44
- Válasz
- / +4
Sziasztok!
Nagyon jó kis alternatíva a gazdálkodj okosanra, igaz ebben nincs pénz, de a grafika kárpótol érte. Havonta kerül elő nálunk, amikor valami könnyedebb és gyorsabb játékot szeretnénk. Szuper kis pontgyűjtős társas.
Jó játékot mindenkinek!