A Feast for Odin egy összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 30 - 120 perc is lehet. A játékot az Év Játékának jelölték 2016-ban (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 2 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a...
A Feast for Odin egy összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 30 - 120 perc is lehet. A játékot az Év Játékának jelölték 2016-ban (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 2 másik jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kockadobás, a munkás-elhelyezés, a merj és nyerj és a solitaire mechanizmusokra.
Irányítsd saját vikingjeidet, és alkosd meg saját történetedet ebben az epikus játékban.
Stratégiai játék, kicsit másképp! Az A Feast for Odin a vikingek életének egy másik igen erős aspektusát mutatja be a játék: az étkezést. A cél, hogy minél bőségesebb lakomát hozzunk össze Odin dicsőségére, azonban ehhez rengeteg mindenre lesz szükségünk. Fel kel fedezni új területeket, ott vadat kell elejteni, gyűjtögetni kell, fejleszteni a különböző épületeket, amik mind-mind hasznukra lesznek majd a célunk elérésének érdekében.
Az A Feast for Odin egy pontok által vezérelt játék, a győzelemhez vezető ösvények sokaságával, a kockáztatás és a jutalmazás egyensúlyával. Ennek jelentős részét alkotja a központi csarnokod, ahol óriási -86 pontos mezők találhatók, és a játék során ezen mezőket igyekszel majd különféle lapkákkal lefedni. Hasonlóképpen, a hosszú csarnokok és a szigeti kolóniák is nagy jutalmakkal kecsegtetnek, de nem restek büntetésben részesíteni.
A játékban minden év a felkészülés, a munkások lehelyezése, majd az ünnepi lakoma követelményeinek való megfelelés mintáját követik. Kezdésnek vikingeket kell választanod a lehelyezéshez, amihez egy nagy akciótábla áll a rendelkezésedre, 61 különböző lehetőséggel. Az adott helyeket balról jobbra kell feltöltened.
Minden kör végén étellel kell megtöltened az ünnepi asztalt, de értékes zöld és kék lapkákat is lehelyezhetsz a nagyteremben. Ezeknek a lapkáknak meg kell felelnie bizonyos követelményeknek, de a fő cél az, hogy egy sor érmeikont takarjanak el, amivel a bevételedet növelheted.
Ebben a játékban portyázhatsz, vadászhatsz és új területeket fedezhetsz fel. Megtapasztalhatod árugyűjtést, mint mindennapi tevékenységet, hogy anyagilag stabilabb pozíciót vívhass ki a társadalomban. Az a játékos lesz a győztes, akinek a javai a legnagyobb értéket képviselik.
Az A Feast for Odin felejthetetlen élményt nyújt a munkás- és a csempelehelyezős játékok világában. A játék tervezőjének neve, Uwe Rosenberg, önmagában elég garancia a minőséghez. Ha ehhez még hozzá vesszük a játék súlyát, ami a Cavernáéval vetekszik, akkor biztosak lehetünk benne, hogy ismét egy remek játékot kaphatunk majd a pénzünkért.
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű ismertető
Kategória:
Gyűjtögetés, Közgazdaság, Rejtvény / Kirakós, Középkori, Gyár / Manufaktúra
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Kockadobás, Munkás-elhelyezés, Merj és nyerj, Solitaire, TRN-06 Pass Turn Order, ECO-05 Income, ECO-06 Automatic Resource Growth, SET-03 Grid Coverage
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nem érnek rá a barátok? Ennél a társasjátéknál nem gond, ezt már egy személytől is lehet játszani!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Pécs! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Foxposttal vagy Packetával is tudom küldeni.
2 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2024-06-05 09:25:39
Vérbeli euro szörnyeteg, ami első alkalommal kivégzi az ember agytekervényit. Emészthetelenül sok a lehetőség benne, kell némi idő, hogy az embernek letisztuljon, hogy mihez is kezdjen a játékban. Ez sokakban frusztrációt szülhet, amit teljes egészében megértek. Tulajdonképpen egy sandbox jellegű játék, amiben majdnem bármit is csinálhatunk, nem kell túlstresszelni. Ilyen szabadság pedig nem sok játékban van, ami nekem kifejezetten imponáló. Egyetlen hátránya az, hogy több parti után rá lehet jönni a nyerő stratégiára, ami kicsit lelombozó egy ilyen árú játéknál. De ennek ellenére nagyon szerethető darab, én szívesen elmerülök benne bármikor.
2023-09-04 17:52:37
Nálam ez a legek játéka. Sajnos Uwe Rosenbergtől ez az egyetlen játékunk, és most a Feast for Odin hatására elkezdtem utánanézni a munkásságának, hogy pótoljam a hiányosságokat. Lesz mit, már látom...
Feast for Odin...
Az analízis-paralízis játéka, van úgy, hogy percekig ülök fölötte, és a legjövedelmezőbb lépésen töröm az agyam. Képes vagyok elveszni benne, de ebben szerintem nem vagyok egyedül. Megszállott eurosként szerencsére nincs problémám vele. :D
A 61 akció teljesen elvarázsolt, az alkatrészek mennyisége, minősége szintén. Teljesen oda vagyok meg vissza. Ahogyan épül szépül az otthonom, a szigetek amikre ráteszem a kezem, illetve a házak, istállok. Amikor ezzel játszom, abszolút nem vagyok a negatív pontokra rágörcsölve, csak azzal törődöm, hogy minél több kalandban, akcióban részem legyen.
A szakmák illetve az állattenyésztés fantasztikus, mindig jó sok pontot és előnyt adnak, legalábbis, amikor ezekre állok rá. Pl az állatenyésztőnél és a kézművesnél a bónuszok stb.
A vadászat szerencsefaktora imádnivaló eleme a játéknak. Jó, hogy van tétje, a vigaszdíj rendszere fantasztikus. Buksz egy kört, de legalább nem veszett fejsze nyele, mert ad a játék.
A körök lépései a segédleten nagyon jól megkomponáltak. Annyira logikus, mint egy matematikai egyenlet. Imádom!!!
A lakoma rész és a betakarítás hiánya miatt már majdnem kerültem bajba, nem figyeltem arra, hogy azonos arányban legyen a piros, narancs, így ezüstöt kellett beáldozni.
A bálnavadászat egy érdekes elem, sajnos eddigi játékaim során mindig mellőztem, pedig jó dolgokat ad.
Nagyon sok lehetőség van benne, megvan hozzá a nagy kieg és a mini kieg is, már csak a térkép csomag hiányzik, amit ha törik, ha szakad, beszerzek.
Nekünk ez a legjobb vásárlásunk ami valaha is volt társasjátékok terén. Drága, de megéri. Hatalmas élményt ad annak, aki szereti az euro típusú játékokat.
Millió csillag!!!
2022-12-27 14:39:07
Huh, hát nem is tudom. Feleslegesen túlbonyolított, 61(!!!) akciólehetőséggel rendelkező, de igazából egyáltalán nem nehéz játék. Főleg, hogy van olyan akció, ami épp csak egy nagyon picivel másabb, mint a mellette lévő... Arra viszont pont elég, hogy szinte totál átláthatatlan legyen és elvessz a részletekben. Nekem ez a fajta csontszáraz euró nem az esetem, totál lélektelen lapkapakolgatás az egész. Hiányzott belőle Odin, a vikingek és a lakoma is. A bálnavadászatot egy pillanatra nem lehet átérezni, a dobókocka konkrétan egy vicc egy ilyen szintű játékban. Ráadásul a több száz lap is totál értelmetlen benne, hatalmas véletlenszerűséget generál, főleg, hogy alig párat húzol az egész játék során, valamint konkrétan eggyel kezdesz a játék elején. Uwe nem tud kibújni a bőréből és még etetés is van. Itt mondjuk egyáltalán nem frusztráló, mindig lehet teljesíteni, mert több lehetőség is van rá, nem akkora a nyomás, mint az Agricolában.
Összességében nem bánom, h kipróbáltam, de tényleg csomó felesleges dolog van benne. A szigeteket és a házakat simán ki lehetne venni 200 darab lappal és úgy egy tucat akcióval egyetemben, máris élvezetesebb lenne szerintem sokak számára a játék. Aztán jöhetne kiegként, vagy akárhogy annak, aki tovább akarja bonyolítani a semmit.
2022-11-25 06:46:31
Elkérhetem a magyar szabályt?
2021-10-25 14:04:10
Uwe Rosenberg mesterművét nemrég volt alkalmunk kipróbálni és ha már lúd, legyen kövér, minden kiegészítővel együtt egy egész hétvégés viking lakomába kezdtünk.
A játékról sokat nem akarok írni, a tervező összes mechanikája egybe gyúrva, a szokásos grafikával és hangulattal. A viking téma érződik, de teljesen elhanyagolható, míg a doboz nagysága is előre sugallja, hogy van benne anyag bőven.
Az élményről bővebben: Először is komoly Ap veszély! Mivel a tábla millió akciómezőt rejt és el kell előre képzelni, hogy a "kirakós darabkák" a jövőben hova fognak kerülni, ezért lesz bőven agyalás. A szokásos etetési kényszer és a "mi érjünk előbb oda" érzés szintén rátesz erre egy lapáttal. Ha ezen átlépünk, hamar kirajzolódik, hogy valamire rá kell gyúrnunk annak érdekében, hogy hatékonyak legyünk a pontteremlésben. Több irányvonal is megmutatkozik és ezek mentén máris kivilágosodik mely akciómezők lesznek számunkra jelentősek és melyek érdektelenek. A kezdeti nehézségeken átlendülve viszont a játék már nem is olyan bonyolult.
Aki élvezte Uwe eddigi játékait annak vízválasztó lesz a A Feast For Odin, mivel mechanikai újdonságot nem tartalmaz. Vagy imádni fogja, vagy unni. Főleg igaz ez, ha vannak kedvencek az eddigi társasai között. Mi semlegesek vagyunk ebből a szempontból és élveztük a játék komplexitását, hál isten nem sok tetris játékunk volt eddig, így ezt a részét se utnuk. Amit sajnáltunk, hogy nem bűntet annyira, mint pl egy Agricola. Összességében nézve valóban egy koronaműről van szó, ezt már az első pillanatban lehet érezni.
Ami kicsit árnyalja az összképet, hogy bár ezer lehetőséget kínál a játék, a balansz nincs rendben kidolgozva. Ezt nem is titkoltan a kiegészítők akarják javítani több kevesebb sikerrel. Viszont az is tény, hogy ezek az egyensúly problémák többsége tetten érhető a korábbi játékokban is. (pl. mesterség kártyák 90%-a értéktelen, míg mások őrülten hasznosak) Azaz akiket eddig sem zavartak, azoknak ez a vikinges móka erősen ajánlott!
2021-10-25 09:10:38
Sikerült végre beszereznem ezt a játékot ami már réges-régen bakancslistás volt. Aki az agyégető eurókhoz szokott annak ez a játék egy igazán kellemes kikapcsolódás lesz. Egy hatalmas és igazán szórakoztató tetris belebújtatva egy komoly mélységekkel rendelkező játékba. A szabályokkal lehet azért szöszmötölni egy darabig, de szerencsére létezik magyar szabály és melléklet ami tartalmazza az összes kártya és komponens leírását szóval akik nem tudnak angolul és kicsit rutinosabb "szabálytanulók" ők is nekiállhatnak az elsőre riasztó méretű doboz megismerésébe. A rengeteg komponens sok-sok tábla és győzelemhez vezető út teszi megunhatatlanná. Mi többnyire ketten játszunk vele ami remekül működik. Érdekesen oldották meg az analízis paralízis dolgot a játékban mivel vannak olyan akciók amiket bárki bármikor csinálhat (töbnnyire a tetrispakolás a tábláinkra) így amíg a játkostársunk gondolkodik az akciókon addig mi pakolhatjuk az elemeket a tábláinkra. Nyilván vannak hasonlóságok más Rosenberg játékokhoz, de ettől még ez a játék rendelkezik egy zseniálisan egyedi hangulattal.
2019-07-25 21:59:51
Szerintem nem árulok el nagy titkot ha elmondom Uwe Rosenberg megálmodta a Patchwork nagytestvérét és A Feast for Odin néven kiadta. Igen tudom a tematika a társasjáték világában nagyon felkapott, és néha már elcsépelt, de szerintem akkor is jó választás volt. A játék doboza dugig van a játék elemeivel és táblájával, súlya majd 4 kilogramm! A grafikai megoldáska gyönyörűek, a játék elemek minősége kiváló, de hát ezeket már megszokhattuk egy Rosenberg játéktól.
A játékban egy viking kán fejét alakítjuk, akinek feladata a család mindennapi teendőinek menedzselése. Portyázás, kereskedés, vadásszás..stb. Év végén pedig a legtapasztaltabb vikinget egy hatalmas tivornya közepette megválasztják vezetőnek.
A játék mechanikája euro szerű munkáslevelezős, de attól azért nehezebb. A játék közepén a hatalmas fő tábla helyezkedik el, körülött pedig kisebb kiegészítő táblák, pontozók egyebek. Minden körben a játékosok 61 különböző akcióból választhatnak. (Nem elírás tényleg hatvanegy akció van a játékban.) A játék hét hosszú körből ál (a rövidített verzió csak hat körös). A Viking munkásaink száma természetesen körről körre nő.
Ezen felűl minden játékos egy saját játékostáblával rendelkezik, aminek központi eleme egy a patchworkhöz hasonló terület. Ezen a táblán mínuszpont találhatóak, amelyeket a játék során szerzett színes lapkákkal letakarhatunk (élelem, állatok vagy értéktárgyak), kb olyan szabályok szerint, mint a Patchworkben.
A játékban egy viking kán fejét alakítjuk, akinek feladata a család mindennapi teendőinek menedzselése. Portyázás, kereskedés, vadásszás..stb. Év végén pedig a legtapasztaltabb vikinget egy hatalmas tivornya közepette megválasztják vezetőnek.
Aki játszott a Patchworkkel vagy Cavernával esetleg az Agricolával az rengeteg hasonlóságot fog felfedezni.
Portyázó és kereskedő norvégok érkeznek az Orkney-szigetről, hogy letelepedjenek az Ír-tenger irányába, 8 új helyszínre. Merülj mélyebbre az A Feast for Odin epikus történetében a The Norwegians kiegészítőjével. Fedezz fel új stratégiákat, tanulj ki új mesterségeket, és nyiss új távlatokat a felfedezésekhez, mindezt Mindenek-atyja dicsőségére. A The...
A Feast for Odin: First Expansion – The Norwegians társasjáték Kiegészítő 13990 Ft-tól! - 4 üzlet árulja ezt a játékot!
The Deutscher Spielepreis 2017 Goodie Box is a product to support the Deutscher Spielepreis, the second biggest German board game prize, for which thousands of players vote each year between May and July for their favorite game. This box contains a small expansion for four of the top ten games of the Deutscher Spielepreis 2017: A Feast for Odin, First...
Az A Feast for Odin első mini kiegészítője Lofoten, Orkney és Tierra del Fuego területeivel bővíti a játékot, mindezt két új felfedező-tábla hozzáadásával teszi. Végre ezekre a helyekre is elküldheted portyázni és felfedeznia vikingjeid, hogy kiaknázd a lehetőségeiket és elrabold a kincseiket, ráadásul a meghódításukkal plusz pontokat és új bónuszokat is...
A Feast for Odin: Lofoten, Orkney, and Tierra del Fuego társasjáték Kiegészítő 1000 Ft-tól! - 1 felhasználó és 1 üzlet árulja ezt a játékot!
New 1x1 tile: berries (orange), eggs (red), amber (green), goldgubber (blue) New B-island: Isle of Mull (1v, 4 income, 9vp, salted meat, ore, wood, goldgubber, egg and stone + once an altar (6 spaces, 1x4+1x2 middled, not buyable, not smithable and not plunderable - simply reserved to Isle of Mull) (Half-) Island on Backside: Caithness (3v, 5 income, 24vp...
A Feast for Odin: Harvest mini expansion társasjáték Kiegészítő 9000 Ft-tól! - 1 felhasználó árulja ezt a játékot!
Valhalla is an unofficial, custom expansion for A Feast for Odin, which adds new action boards, building tiles, exploration boards, and goods tiles. Also, it provides variants for a 5-/6-player game and a 5-round game. Valhalla is designed for the base game “A Feast for Odin” and all official expansions by 2024 (“Lofoten, Orkney, and Tierra del Fuego”...
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) A Feast for Odin társasjátékhoz