A Doom: A Társasjáték egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1 - 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a szövetségek, a kockadobás és a négyszög-rács mechanizmusokra. A Doom egy tipikus műfajteremtő...
A Doom: A Társasjáték egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 1 - 1.5 óra. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a szövetségek, a kockadobás és a négyszög-rács mechanizmusokra.
A Doom egy tipikus műfajteremtő játék volt amikor először megjelent a Fantasy Flight Games kiadásában. Ez a játék ugyanis a manapság igen népszerű „dungeon crawl” társasok egyik legelső példánya, mondhatni úttörője. A történet hasonló a számítógépes játékból, vagy filmből ismerhető történetszálhoz: egy, a Marson lévő kutatóközpontot elárasztják a szörnyek hordái, és a fent rekedt tengerészgyalogosok magukra utalva kell kijussanak a pokollá vált bázis romjaiból.
A játék a műfajtól megszokottan egy „kalandmester” játékossal és az ellene kooperáló játékosok csapattal dolgozik. A játékosok tengerészgyalogosokat irányítanak, akiket a játék elején felhúzott speciális kártyákkal lehet egyedivé formálni. Ezek a kártyák növelhetik az életerőt, a közelharci vagy éppen távolsági szakértelmeket, de segítségükkel például felcserré is avanzsálhatsz, így gyógyíthatod a csapattársaidat a küldetések során.
A Megszállókat irányító játékos az előkészítés során felépíti a kezdő termet, ahol a tengerészgyalogosok kezdenek. Ebből a szobából kell majd felderítenetek az adott pályát, de gyakran találhattok itt fegyvereket, páncélt sőt gyakran még elpusztítandó szörnyeket is. A saját körödben mozogni, támadni, vagy parancs jelzőket tudsz kiosztani. Mozgás segítségével lehet haladni a pályán, ajtókat kinyitni, vagy küldetéstárgyakkal kapcsolatba lépni. Támadás során közelharci vagy távolsági fegyverrel próbálhatod meg eliminálni a feléd tartó szörnyeket, míg parancsjelzőkkel speciális akciókat hajthatsz végre. Ilyen akció többek közt a megszakítás is, ami lehetővé teszi a szörnyek körében, hogy tengerészgyalogosod támadást adjon le.
A Megszállókat irányító játékos felelős a játéktér helyes felépítéséért, és a szörnyek folyamatos játékba hozataláért. A Megszállókat kártyák segítségével lehet játékba hozni, olyan mezőkre ahová a játékosoknak nincs rálátása. Ha mindez nem lenne elég, a játékosok előtt a pálya rejtve van, mindig csak a már felderített részeket ismerik. A Megszállók játékosa a kártyáival természetesen nem csak lényeket tud megidézni, különféle csapdák és hatások is létrehozhatók a Megszállók körében, mint például az áramszünet, ami lecsökkenti a látótávolságot, ami a szörnyek idézését is jelentősen könnyebbé teszi. A játék egy kampányfüzettel rendelkezik, ami számos pálya felépítéséhez és lejátszásához ad információt. Ezek a pályák mind eltérő méretűek, alakúak és a küldetés is célja is mindig más rajtuk. Ahogy a kampány során haladtok előre a küldetésekkel, egyre erősebb és erősebb lényekkel kell majd szembenéznetek. Egy-egy pályát is elég nehéz megnyerni a tengerészgyalogosokkal, a teljes kampány pedig a tapasztaltabb játékosoknak is igazi kihívást nyújt.
A játék a tengerészgyalogosok számára kegyetlen lesz, de végül is ez a játék tematikája. A lőszerek könnyen kifogynak, és igazán nincs sok belőlük a játékban. A szörnyek általában rendkívül erősek, és hatalmas hordákban jönnek, amit elősegít ha a játékosok kevésbé jól helyezkednek, és túl nagy területet hagynak őrizetlenül. Fontos megemlíteni azt a hátrányt is, hogy a kockákra a rajtuk lévő szimbólumok nincsenek bemarva, így az oldalak nagyon hamar lekopnak, és használhatatlanná válnak a dobókockák. Erre megoldás lehet egy réteg körömlakk, a Megszálló játékos túlerejére pedig fórumokról letölthető javításokat lehet találni, ha valaki jobban szereti a kiegyensúlyozott játékokat.
A Doom tehát lényegében egy nagyon régi „Odalent” vagy „Imperial Assault”, és ez látszik is a társasjátékon. Kissé kiegyensúlyozatlan, vannak benne technikai problémák, ugyan akkor mind a PC játék, mind a film verzió rettegés hangulatát remekül átadja, tehát abszolút szerethető játék. Azoknak a játékosoknak ajánlanánk a figyelmébe, akik kedvelik a Doom világát, és nem rettennek vissza a szörnyek túlerejétől.
Ha valaki inkább fantasy világban keresi a műfaj tagjait, akkor az Odalent, vagy a Descent II lehet a megfelelő választás számára, míg Star Wars fanatikusok számára az Imperial Assaultot tudjuk ajánlani. Ez utóbbi a jelenleg legkiforrottabb darabja a „dungeon crawl” játékoknak.
1 szabálykönyv
1 kampány füzet
4 referencia tábla
66 figura
6 dobókocka
84 kártya
pályaelemek és jelölők
A magyar nyelvű szabályok megtekintéséhez kattints ide!
Magyar rajongói csoport
Kategória:
Sci-Fi, Felfedező, Horror, Harc, Miniatűrök, Videójáték alapú
Mechanizmus:
Moduláris tábla, Váltakozó képességek, Szövetségek, Kockadobás, Négyszög-rács
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csak személyesen itt: Budapest, főleg Buda és belváros!
Nem kerül elő, csak a port fogja. A doboz már viseletes, kérésre képet is küldök.
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Doom: A Társasjáték társasjátékhoz