A Happy City egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 - 30 perc. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 10 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a kártya húzás, a pakli építés és a market mechanizmusokra. Kevés olyan szélsőséges...
A Happy City egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 - 30 perc. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 10 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a kártya húzás, a pakli építés és a market mechanizmusokra.
Kevés olyan szélsőséges érzelmeket kiváltó játék van, mint a Monopoly: rengetegen szeretik, amit a folyamatosan új és új témákkal megjelenő feldolgozásai is mutatnak, miközben a modern társasjátékozók körében legalább ennyi sarazást is kap. Az viszont tény, hogy Mr. Monopoly Penny Bagskiöregedett a modern játékok világából. Az általa magasba emelt fáklyát viszont érdemes tovább vinni, a Happy City pedig vállalkozik is erre, és egy imádnivaló, modern, kicsattanóan vidám köntösbe öltözteti.
Biztos emlékszel még azokra az estékbe nyúló délutánokra, amikor a nappali közepén néhány párnából, lepedőből és székekből erődöt építettél a szülőkkel, tesókkal. Valami ilyesmi a Happy City hangulata is, ahol a könyvtár egy kitámasztott, kinyitott könyv, a pékség egy félig kiürült fánkos doboz, a cipészet pedig anyu magassarkúja. Legalábbis a kártyákról ez az atmoszféra köszön ránk, ami után nem csoda, ha kedvünk támad néhány bútort áttolni a nappaliban és elővenni pár extra lepedőt. De előtte nézzük meg, miről is szól a társasjáték!
A Happy City egy 2-5 fő számára játszható, nagyjából 20-30 perces, könnyed hangvételű, letisztult szabályú játék, ami hamar a család és nem mellesleg még a gémerek kedvencévé is válhat. A szabályok tényleg rendkívül egyszerűek, a kártyáinkat 3 tulajdonság alapján kell gyűjtögetnünk: mennyi pénzt termelnek, hány embert és milyen kedvet adnak a városkánknak.
Ugyanis, a Happy City valahol a tablóépítés, a szett gyűjtés és a draftolás mechanikák mezsgyéin mozog, és teszi ezt gyermeki bájjal, kecses könnyedséggel. Három épületpakliból képzünk egy közös piacot, ahonnét egymás elől vásároljuk meg a jobbnál jobb épületeket, hogy minél több pénzhez, emberkéhez és szívhez jussunk. A pénzzel tudunk egyre értékesebb lapokhoz jutni, míg az emberek és szívek szorzata adja a játékvégi pontjainkat. A játék pedig addig tart, amíg bármelyik játékos megépíti a tizedik épületét. Egyszerűnek, gyorsnak és könnyednek hangzik, és az is, de amikor a hatalmas stratégák fölé ülnek, szinte látszik a füleiken távozó füstgomolyag, főleg, ha a haladó játékosoknak szánt, egyedi képességekkel bíró épületeket is a készlethez adják a játékosok.
Te sikeresen vennéd az akadályt a saját nappali-városkád építéséhez? Mutasd be, hogy tiéd a legboldogabb város!
Kategória:
Városépítő, Gyerek játék, Építés / Terjeszkedés
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Kollekció gyűjtés, Kártya húzás, Pakli építés, Market, ECO-05 Income
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Új polgármestert keresnek Happy City élére. Megindul a verseny a játékosok között, hogy vajon ki lesz a legalkalmasabb vezetője ennek a kis városkának. Kinek a vezetése alatt lesz Happy City a legboldogabb település?