Framework: Egy keret a világ!
Framework: Egy keret a világ!
Framework: Egy keret a világ!
Videó beküldése

Framework: Egy keret a világ! társasjáték

társasjáték, 2022
Értékelem!

A Framework: Egy keret a világ! egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kártya húzás és a solitaire mechanizmusokra. Válassz egy lapkát, tedd le magadhoz, és...

A Framework: Egy keret a világ! egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kártya húzás és a solitaire mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Válassz egy lapkát, tedd le magadhoz, és teljesíts feladatokat.
A Framework - Egy keret a világ! egy absztrakt lapkalerakó játék Uwe Rosemberg -től, amiben előrelátásra és jó (B) tervre van szükség a cél eléréséhez!

60 "egyszerű" és 60 "összetett" lapkából áll, játékosonként 22-22 jelzővel.

Egy körben a kezdő játékos húz eggyel több lapkát, mint ahány játékos van. Minden játékos választ egy lapkát. A kezdő játékosnak kötelező az utolsó lapkát elvenni.

Amikor elveszel egy lapkát, helyezd azt legalább egy másik lapka mellé a tablódra, majd nézd meg, hogy végrehajtottál-e valamilyen feladatot. A feladat akkor teljesül, ha legalább annyi, és olyan színű keret van vízszintesen és/vagy függőlegesen, amennyit a feladat megkíván.

Az a játékos, aki elsőként teszi le az összes jelzőjét a tablóján lévő keretlapkákra, azaz teljesíti a feladatokat, megnyeri a játékot.

A Framework tartalmaz egy szólójátékot is, amelyben megpróbálod az összes jelzőt egy olyan lapkaterületen elhelyezni, amely a lehető legközelebb van egy 5x5-ös rácshoz.

A doboz tartalma:

  • 120 keretlapka
  • 88 jelző
  • 1 áttetekintőkártya
  • 1 zsák
  • 1 szabályfüzet

Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés

Forrás: Szellemlovas
Az üzletekben most 19% kedvezménnyel kaphatod meg ezt a játékot!
  • 8 000 Ft-tól
  • 31 ajánlat

Kategória: Stratégia, Rejtvény / Kirakós
Mechanizmus: Lapka-elhelyezés, Kártya húzás, Solitaire

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Framework: Egy keret a világ! társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Framework: Egy keret a világ!elistvan, Sajószentpéter, Kazincbarcika. Edekény néha Miskolc

Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Sajószentpéter, Kazincbarcika. Edekény néha Miskolc! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Német kiadás. A játék nyelvfüggetlen. Egy elemének sincs szöveg. Emailben tudok küldeni magyar szabályt. Megvan a Nova luna az marad. Csere is érdekel.

0 érdeklődő


Framework: Egy keret a világ!nicole, 13. kerületben

Csak személyesen itt: 13. kerületben!

Egyszer játszottunk vele.

1 érdeklődő




Árkalkulátor

Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

Szabálykönyvek (1)

Framework: Egy keret a világ! társasjáték videók (12)

Kapcsolódó cikkek

Kommentek

Kommentek

  • elistvan

    2024-04-05 06:27:57

    Eddig nem teteszettek Uwe Rosenberg játékai, eddig, Elkezdtem játszani a BGA-n először a Nova Lunával majd ezzel illetve Kipróbáltam a Saganit is. Az utóbbi ugyan szebb mint a Framework de a túlbonyolított átlós szabály miatt nem jött be nálam. Első ránézésre valóban rókabőrnek tűnik a három játék de azért van elég eltérés ahhoz, hogy különálló játékként lehessen kezelni őket. Vannak benne hasonlóságok de pl: a pontozási feltételek és a lapkaelvétel szabályai is mások (a Saganiban az átlós elrendezés is számít nem csak a szomszédosság, ott a korongoktól szabadulni kell és forgatni a lapkákat a pontértékük miatt illetve ha nem jól terveztel büntetőpont is van a Framewoprkben zsákból húzol ezáltal a szerencse is számít hogy milyen lapok jönnek fel a piacra, a Novában a keréknél látod előre a lapokat is kissé tervezni is lehet előre ). Hirtelen beszippantott ez is és Noval Luna is, amit a Ganz Schön Clever óta kevés játéknak sikerült. Hogy miért tértem ki erre? Egyszerű, mindkét játék a ronda és finom tipikus esete. Tehát külsőleg inkább taszít mint vonz, de ha az ember megáll és a külső mögé néz, egy zseniálisan összerakott játékot kap. A Novát használtan sikerült jó áron levadászni Németországból. Szóval vissza a poszt eredeti céljához, egyszerűek a szabályok ami nálunk nagyon fontos mert a feleségemmel szoktunk többnyire ketten játszani illetve az iskolában a melóhelyemen. Mindkét esetben fontos, hogy ne a szabálymagyarátzattal menjen el az idő. Aki vásárlás előtt áll és szereti a hasonló típusú játékokat annak ajánlani tudom. Illetve szerintem ez 4-fővel is működhet mivel a lapkák száma több.

  • rekabogathy

    2024-02-08 08:40:26

    Ha készítenék egy társasjátk ajánlót, ez biztosan benne lenne a "méltatlanul radar alatti" játékok listáján. Nagyon sokáig eszemben sem volt kipróbálni, olyan rondácskára sikerült a grafika, hogy nem hozta meg a kedvemet ahhoz, hogy asztalra kerüljön, de miután beszereztük a Nova Lunát és renegeteg partit beletettünk, érdekelni kezdett, ahhoz képest mit tud a Framework. Az alapkoncepció gyakorlatilag ugyanaz: lapkákat veszünk el, ha az ezeken szereplő kívánalmakat ügyesen teljesítjük, rátehetjük a pontjelölőnket, akinek előbb fogy el a 22 jelölője, az nyeri a játékot. Szeretjük ezt a szerződésteljesítős mechanikát, nemcsak a Nova Lunában, de akár a Santa Monicában, sőt a legújabb Dorfromantikban is ez a cél. A minta nyilván az első, Uwe Rosenberg saját játéka, de aki szereti ezt a műfajt, az próbálja ki az utóbbi kettőt is (a Santa Monicában két kártyasorban tengerpartot építünk, a Dorfromantikban pedig Carcassone-szeűen egy vidéket). Azt sajnos nem tudom, hogy a Frameworkben mit építünk, mert erről a játék nem tájékoztat, történet egy szál sincs benne: pakolgass kereteket és kész.

    Azt már említettem, hogy a grafika rondácska, ami számomra sokáig ezen felül elrettentő volt, hogy a színvilága annyira hasonló a kereteknek, hogy nagyon kell nézni, hogy az egy tégla vagy kötél, és hogy ez egy kék vagy zöld keret. De: a játékmenet kárpótol mindenért. Ezúttal nincs középső hold, mint a Nova Lunában, nem látjuk előre, mit szeretnénk elvenni, a sorsunk a húzózsákon múlik (a többi innentől a tudásunkon). A játék elején a játékosszám +1 darab lapkát húzunk ki, az első játlkos elvesz egyet, sorban a többi, amjd az utolsónak maradó lapkát megint a kezdőjátékos kapja. Amit elvettünk, rögtön le kell helyezni úgy, hogy a lapkák egymással élszomszédosak legyenek. A következő körben a kezdőjátékos óramutató szerint jön, és így tovább, amíg valaki le nem tudta rakni a 22. jelölőjét, akkor a játék azonnal véget ér.

    Szóló mód is van, az is klassz, nagyon jó ketten, de többen is.

  • Szabcsika

    2022-03-13 18:20:39

    Nagyon érdekes társasjáték, olyan amit Uwe Rosenbergtől már megismerhettünk a sok-sok társasjátékai által.

    A szabálya egyszerű, de a társasjáték maga egyáltalán nem egy hirtelen, könnyen kiismerhető játék. Nagyon taktikus és elgondolkoztató a képkeretek egymással való összekapcsolása, annak érdekében, hogy a lehető legtöbb feladatot teljesítsük az ellenfeleink elött és az 5x5-s "keretbe" beleférjünk a mínusz pontok elkerülése érdekében. Az elején lehet nehezen indulnak a célteljesítések, de a végére nagyon komoly láncolatokat lehet elérni.

    Nincs nagy intekrakció a játékosos között, sőt...! Mindenki inkább mozgatja az agytekervényeit a célok elérése érdekében.

    Szerintem nem egy gamer társas, de nem is egy beugró társasjáték, tehát ha valaki előszőr játszana társasjátékkal, talál ennél sokkal egyszerűbb társast is (akár Uwe Rosenbergtől is). Ajánlom azoknak akiknek például tetszett a Nova luna nevű társas, akik imádják Uwe Rosenberg munkásságát és akik nagyon szeretnek egymás ellen versenyezni.

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  30 perc
  • Játékosok:  1 - 4
  • Ajánlott életkor:  8+
  • Komplexitás:  Egyszerű
  • Tervező:  Uwe Rosenberg
  • Illusztrátor:  Lukas Siegmon
  • Kiadók:  Pegasus Spiele, Hobby Japan, Compaya.hu - Gamer Café Kft., Edition Spielwiese
  • Elérhető nyelvek:  angol, német, magyar, japán

Alternatív nevei


Kiadások

  • English edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 25 cm x 25 cm x 6 cm
    • Súly: 0.9 kg
  • German edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: német
    • Méretek: 25.2 cm x 25.2 cm x 5.8 cm
    • Súly: 0.9 kg
  • Hungarian edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: magyar
  • Japanese edition
    • Kiadás éve: 2022
    • Nyelv: japán

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Framework: Egy keret a világ! társasjátékhoz