A Time's Up – Party egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 12 játékos részére, az átlagos játékidő 45 - 90 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szövetségek, a memória és a színészkedés mechanizmusokra. Írd körbe – utalj rá egy szóval – mutogasd el! Két csapat...
A Time's Up – Party egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 4 - 12 játékos részére, az átlagos játékidő 45 - 90 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szövetségek, a memória és a színészkedés mechanizmusokra.
Írd körbe – utalj rá egy szóval – mutogasd el!
Két csapat versenyez azon, melyikük fejt meg több szót – időre! Az első fordulóban a szavakat körbeírhatják, a másodikban csak egyetlen szóval utalhatnak rájuk, a harmadikban pedig csak mutogathatnak. Pörgős, nemzetközi sikerű szókitalálós partijáték.
Magyar nyelvű ismertető
Kategória:
Partijáték, Humor
Mechanizmus:
Szövetségek, Memória, Színészkedés
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Attól, hogy a társasjátékok kínálata gigantikusra nőtt az évek során, még érdemes klasszikusokhoz is visszanyúlni.
A mutogatással, körülírással és rajzolással nincs baj, de nem az Activity az egyetlen partijáték, amit érdemes előkapni társaságban.
2024-04-03 10:09:06
Két este került eddig elő családi körben és azt kell, hogy mondjam, remek szórakozás, és egy kicsit könnyebbé is vált ezekkel az extra csavarokkal, amit a szabálykönyv beletesz, mint az alap Activity. Segítségünkre van a memóriánk, mert a játék során egy adott készletből válogatunk. Én az alap Activityt is szerettem régen, és monstanában is sokszor vagyunk olyan társaságban, ahol van igény a könnyed partykra, és ezt több generáció is tudja együtt játszani. Ilyenkor mondjuk érdemes megválogatni a kártyákat, mert sok esetben amit ismer egy 60 éves, nem biztos, hogy egy tini igen, és fordítva is. Erre ad is lehetőséget a szabálykönyv, az elején át lehet futni a szavakat és kikukázni azt, ami nem ismerős a játékosoknak (pl külföldi színészek, stb.) Hamu80 hozzászólásában azzal egyetértek, hogy ugyanabban a társaságban lehet, hogy tapad majd az előző megoldás, én a Dixitnél érzem ezt rendszeresen.
Összességében nekem tetszik ez a játék, kis dobozban remekül hurcolható baráti vagy családi találkákra, 2-3 kör is viszonylag hamar lemegy, és jókat lehet nevetni. A végére általában marad pár nehezen mutogatható szó vagy név, de ebben az esetben támaszkodhatunk a memóriánkra. Következetesen kell használni a kis homokórát, akkor nem fog elnyúlni a játékidő.
2023-12-09 18:49:57
Jajj de nem az én műfajom az activity klón asszociációs partijáték zsáner. De a Time's up tényleg jó, es tud újat adni. Mint mindig, most is célszavakat kell kitaláltatni a csapattársaiddal. Először adott idő alatt bármit elmondhatsz a szóról. A második körben csak egy szóval tudod rávezetni a társaidat ezekre , a harmadikban pedig mutogatással. Hogy tudják kitalalálni Kádár Jánost egy szóból es mutogatással? Úgy hogy az első kör asszociációt használod fel! Ez a zseniális. A csoport saját élményeiből élsz, amikor rávezeted a társaidat a szóra. Ezek a sűrített utalások pedig garantálják a szórakozást és a kicsattanó nevetést. A játék komoly negatívuma, hogy szerintem egy adott csoporttal sokszor nem újrajátszható pont az intenzív élmény miatt. Az adott szóhoz nagyon hozzátapadnak a csoport asszociációi, nem igazán lehet tiszta lappal kezdeni. És sajnos viszonylag keves szót tartalmaz a pakli.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Time's Up – Party társasjátékhoz