Bonszai
Bonszai
Bonszai
Bonszai
Videó beküldése

Bonszai társasjáték

társasjáték, 2023
Értékelem!

A Bonszai egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kártya húzás és a solitaire mechanizmusokra. Alkosd meg a legszebb bonszait! A Bonszai könnyed taktikai családi...

A Bonszai egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kártya húzás és a solitaire mechanizmusokra.

A Gémklub leírása:

Alkosd meg a legszebb bonszait!

A Bonszai könnyed taktikai családi társasjáték. A játékosok azon vetélkednek, hogy az ő bonszaiuk legyen a legértékesebb – ehhez igyekeznek a legjobb eszköz- és segítőkártyákat megszerezni...

Forrás: Gémklub
Ez társasjáték akciósan érhető el az üzletekben!
  • 12 290 Ft-tól
  • -8%-1 092 Ft

Kategória: Környezet
Mechanizmus: Lapka-elhelyezés, Kártya húzás, Solitaire

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Szabálykönyvek (1)

Bonszai társasjáték videók (11)

Kapcsolódó cikkek

Kommentek

Kommentek

  • kok_o

    2024-10-29 15:34:09

    "Nagy valószínűséggel a kezdőjátékos jobb piacból választhat, mert a négy felcsapott lapban nagyobb valószínűséggel lesz jó engine építős lap mint később az egy felfordításból."
    Azt gondolom ez minden nyílt draftos játék esetén fennállhat. Értem mire gondolsz, és igen, előfordulhat hogy a kezdő 4 lapból mondjuk 1 építő van a többi meg egyéb lap és a felfordított lap sem építős lap. De ennyi erővel az is lehet, hogy az első felfordított lap lesz építős és az első 4-ben pedig egy sincs. Ilyenkor ki jár jobban?

    Nem számoltam meg, melyik fajta lapból mennyi van a pakliban, így a valószínűség számításba sem mennék ennyire bele. Részemről nem érzem akkora előnynek, hogy ki kezd. Persze, lehet szerencsés vagy szerencsétlen leosztás is, ez valamilyen szinten minden kártyás játékban benne van.
    Nálunk egyébként a kannákért szokot a verseny menni, azokból viszonylag kevés van.

  • hadhaz.sandor

    2024-10-29 15:13:17

    "Nálunk szerintem még soha nem múlt ezen a játék végkimenetele"

    Pedig 1 építős körrel 5-10 pontot is be lehet húzni a végén, szerintem múlhat rajta a végeredmény

    "utolsó körben, nagyon ritkán szokott olyan helyzet előállni, hogy jobban megéri húzni, mint építkezn"

    Már hárman is idekevertétek ezt, pedig én nem az utolsó kör lehalászására gondoltam, hanem pont a játék legelső körére. Nagy valószínűséggel a kezdőjátékos jobb piacból választhat, mert a négy felcsapott lapban nagyobb valószínűséggel lesz jó engine építős lap mint később az egy felfordításból. Utolsó körben egyértelműen az építés az ideális akció.

  • lukineanett

    2024-10-29 14:39:56

    Ja így már értem mit mondasz.Ne haragudj , nem kötözködni akartam.

    Amúgy én is mindig úgy szoktam alakítani , hogy az utolsó körben már csak építkeznem kelljen,nem húzok lapot,inkább feltankolok a végére,aztán még behúzok jócskán pontot a virágokkal/gyümölcsökkel

  • kok_o

    2024-10-29 13:51:18

    A magyar szabály is ezt tartalmazza. Nálunk szerintem még soha nem múlt ezen a játék végkimenetele, főleg, hogy azért a pakli fogyása elég jól nyomonkövethető. Másrészt, az utolsó körben, nagyon ritkán szokott olyan helyzet előállni, hogy jobban megéri húzni, mint építkezni.
    Nyilván van szerencse faktor a játékban, ezt nem vitatom, de azért egyrészt nem egy heavy euróról van szó, hanem egy könnyed családi játékról, amiből bármikor lehet játszani még egy partit, másrészt ha nem jut építő kártya akkor jut helyette más (mester/segéd, vagy pontozó kártya).
    A szerencse faktort egyébként a solo verzióban érzem a legfájóbbnak.

    A játék eleji kezdésnél kapott lapkákra a Wabi Sabi kiegészítő javasol egy jó alternatívát (szabály 3. oldal), mert ott a virág és gyümölcs kezdő lapkák helyett törzs és levéllapkákat ad, amiket azért jobban lehet hasznosítani az elején. Működik az alapjátékkal is:

    1. játékos: 1 fa
    2. játékos: 1 fa, 1 levél
    3. játékos: 2 fa, 1 levél
    4. játékos: 2fa , 2 levél
    (5. játékos: 3 fa, 2 levél)

  • hadhaz.sandor

    2024-10-29 13:19:23

    Amikor felfedik az utolsó lapot, mindenki jön még egyszer, beleértve azt aki felfedte. Tehát nem fixen az utolsó játékosnál ér véget a játék. Hacsak nem az utolsó játékos fedi azt fel, akkor neki eggyel kevesebb köre van.

    (Angol szabály szerint. A magyart nem olvastam)

  • Csabusa

    2024-10-29 11:40:35

    Szerintem arra gondol, hogy amikor elfogy a húzópakli, akkor jön az utolsó kör és ott már nem tud újratöltődni a kínálat, ha valaki kártyát húz. Elképzelhető, hogy valakinek kevesebb köre lesz – már rég játszottunk, nem vagyok biztos a befejezés pontos menetében –, de nem emlékszem, hogy ezen múlt volna a győzelem; persze nem is lehetetlen együttállás. Ráadásul az utolsó körünkben legtöbbször építettünk, nem lapot húztunk, mert az jobban megérte. De nyílván lehet olyan tekercs a végén, amit érdemesebb megszerezni.

    Az viszont tényleg fájó pont, hogy az engine építés a szerencsén múlik, teljesen egyetértek. Durván le lehet maradni, ha valakinek nem jutnak építést fejlesztő lapok.

  • lukineanett

    2024-10-29 10:51:47

    Ezt most nem értem,amit írsz!Miért van kevesebb köre az utolsó játékosnak?Meg minden játékos négy lapból választhat,mert amint egy lap felhúzásra/kijátszásra kerül,azonnal töltődik is,tehát frissül a kínálat.Vagy most akkor én tudom rosszul?!

  • hadhaz.sandor

    2024-09-29 20:08:13

    A játék lelke egy nagyon egyszerű lapkaszerzés + lapkapakolgatás. Kifejezetten pofás bonzait sikerült összehoznom, a pontozás szerintem jutalmazza a bonsai szerű végeredményt. Kezdő családi mélység, minimális engine építéssel. Na de hogy pont az engine részére legyen a legnagyobb hatással a lapjárás, az nagyon unszimpatikus. Más nagyon találóan "Jaipur effektus"-nak hívta. Ha valaki a szerencse miatt a játék elején ki tud építeni egy korrekt építő engine-t, akkor ember legyen a talpán aki hatékonyságban a közelébe tud érni. A játék elején a lomb/törzs bonsai lapkák 100% hogy el lesznek halászva amint feljönnek. Mert megérik. Innentől csak szerencse hogy kinek jön fel.

    A másik nagyon utált mechanikám: utolsó játékosoknak potenciálisan kevesebb köre lesz, mint a kezdőjátékosnak. Ehhez hozzájön, hogy a kezdőjátékos 4 jó lapból halászhatja le a legjobbat, az utolsóhoz pedig már a lehalászott piac jut. Nem vagyok biztos benne, hogy ezt kompenzálja az az 1-2 plusz lapka a játék elején.

    Pofás, szerethető játék, de a fentiek miatt nekem sajna csak 6/10.

  • lukineanett

    2024-08-12 12:05:50

    Nekem többször sikerült három céllapkát behúzni!Igaz nem mindig az erősebb pontot adót!Van hogy a kevesebb néha több!Attól függően mennyi lap van még a húzópakliban,meg lehet saccolni , hogy kb hány kör lesz még és vajon összejön-e a kitűzött cél!Meg szoktam figyelni,hogy az ellenfelem mire pályázik és melyikőnknek van több esélye rá!?Ha jobban áll,akkor inkább előbb elfogadom a kisebb pontot adót,mert az akkor legalább fix.BGAn a kijátszott lapokat meg tudod nézni,ha ráböksz a paklidra,nem kell megjegyezni őket!🙂

    Kíváncsi vagyok ezt a kommentemet hányan dislikeolják?!Elég népszerű vagyok a piros ujjaknál🤪 Akkoris leírom a gondolataimat...nem hiszem hogy szabálykönyvnek kell lennünk itt és csak a játék pontos menetéről lehetne csevegni?!

  • lukineanett

    2024-08-07 14:46:59

    Ha előbb kipróbálom....akkor előbb ráfüggök!😂Bár lehet az újdonság erejével hat még nálam,vagy a kártya+hexalapka kombó nekem favorit mindig (pl.Cascadia is)!Nagyon könnyen érthető a szabály,egyértelműek a kártyák,pici logika aztán már lehet is bent hasítani!Ma játszottam először vele BGAn,mindig csak kétszemélyesbe sikeredett.80%-ban sikerült is nyernem.Tetszik a témavilág is,jópofa fákat lehet kreálni...a Bonsai fa élőben sem egy szokványos alakú,itt sem arra kell törekedni!Én azt hiszem megveszem!🙂

  • Csabusa

    2024-08-02 10:30:38

    🔎 Lapkalehelyezős, kompetitív, győzelmi pont gyűjtős játék. Egyszerű, gyorsan tanulható játékmenettel és gyönyörű asztalképpel rendelkezik. Viszonylag könnyen lehet pontot szerezni, hiszen eleve a megépített részek után is jár valamennyi, de ha céllapkákat és kártyákat is teljesíteni akarunk, akkor azért oda kell figyelni.

    ✔️ Tetszik benne, hogy az egyszerűsége ellenére, azért kell taktikázni. Minden körben két lehetőség közül kell döntenünk: építünk vagy kártyát húzunk. És persze sokszor jó lenne mind a kettőt egyszerre. Az asztalkép szerintem hibátlan, tényleg csak dícsérni tudom. Bár nem éreztem, hogy egy fát nevelgetek, de a békés, szoliter hangulat átjött. Persze időnként van fejvakarás, de összességében folyamatosan épül, növekszik valami előtted és ez jó érzést ad. Hatalmas plusz pont, hogy a szabály végén adtak még egy adaggal a hangulatnak és illusztrációkkal kiegészítve kaptunk egy kis leírást a különböző típusú bonszai fákról. Ez is okozott pár nevetős percet, mikor a játék végén megpróbáltuk kitalálni, hogy ki, melyik típust építette meg.

    ❌ Az újrajátszhatóság egész jónak tűnik, hiszen szabadon lehet formálni a kis fákat, bár én a sokadik játék után ráálltam egyféle elrendezésre, amit a leghatékonyabbnak gondoltam. Hiába lehet szépet alkotni, fontosabbak lesznek a pontok. Szerintem nem érdemes a magasabb céllapkákra rámenni. Túl sokat kérnek, és nem adnak annyi pontot. Inkább a kicsiket érdemes elkapkodni és utána a gyümölcsökre és a virágokra összpontosítani. Sokkal jobban megéri ezekből pontot gyűjteni. A pontozó kártyák összességében hasznosak, de csak akkor, ha tényleg ráfekszünk annyira a követelményeikre, mint amennyit elvesz az építésből a lap felhúzása.

    🌳 Összességében egy nagyon jó filler. Alkalmi játékosok is hamar megértették a szabályokat és tudtak benne taktikázni. Aki szereti lapka lehelyezős játékmenetet, szerintem nem fog csalódni. Minden játék végén egy kellemes érzés önti el az embert: lehet, hogy ótvar ronda kis fácska, de az én fácskám.

  • ryuk669

    2024-08-01 17:00:59

    A BGA-n játszottunk vele ma pár kört. Egyszerű szabályú, nyelvfüggetlen.
    A céllapkák ugyan úgy kezelhetők mint a Kanagawa-ban, igaz, itt kisebb a kínálat, de ha a nagyobb pontokra mész rá akkor is jó esetben csak 2 céllapkát sikerül bezsebelni. Ahogy az előttem szólók írták, a téma átjön, bár azok a fák....hát....a japánoknak lenne egy két szavuk ahhoz, hogy mit alkottunk. 😆 Tehát nem érdemes a szépségre menni mert abból nem lesz pont.
    Mivel a kijátszott segéd- és mesterkártyákat lefele fordított pakliban gyűjtjük magunk mellett, így nem árt valamelyest észben tartani, miből mennyi van, ha a megfelelő pergamenkártyákat akarjuk behúzni hozzájuk.
    Lényegében nagyon egyszerű, de én úgy érzem nagyon sok esetben borzasztó volt a kínálat és nehéz megtartani a stratégiát.
    Volt hogy nagy, és volt, hogy csak pár pont különbséggel nyert a játékostársam. (én ma csak az Arnakban zsebeltem be győzelmet :'D ) Viszont ennek ellenére nagyon élvezetes és könnyed játéknak teljesen ajánlom. A céllapkák és a random húzott választék miatt az újrajátszhatósága is megmarad. A design is szép, viszont minden játéknál azt éreztük hogy jó lett volna még plusz pár kör. Talán ez az egyetlen "negatívum" amit én mondani tudnék.

    És nem...az egyszemélyes játékmód szerintem sem egyszerű. 3 játékból 1 zárult nyereséggel. Az automata (legalább is gépi játéknál) nagyon ügyesen szedegeti el előlünk a megfelelő lapokat, így ha nem figyelünk, hamar el lehet rontani. Mondjuk az egyik játéknál elutasítottam véletlen a céllapkát amiért hajtottam....🤦 úgyhogy az csak amiatt lett vereséges.

  • deadfly

    2024-06-03 19:02:43

    Mechanikailag semmi újdonság nincs benne, de szerintem zseniálisan van ráhúzva a témára. Néha elég ennyi is, hogy egy kiváló játék szülessen. Tulajdonképpen egy bonszai fát kell "megépítenünk" (az az felnevelnünk) olyan módon, hogy a legtöbb pontot tudjuk bezsebelni a játék végére. Továbbá célokat is teljesíthetünk, amiben annyi csavar van, hogy dönthetünk arról, hogy a kisebbre, vagy a nagyobbra megyünk-e rá. Ebben az esetben viszont a kisebbért nem kapunk pontot, és ha rosszul jön ki a lépés (időközben elviszik előlünk, vagy nem sikerül megszereznünk), akkor a nagyért se. Kimondottan tetszik, hogy itt a játékosra van bízva, hogy mennyit szeretne kockáztatni. A játék végi elszámolásnál ennek komoly szerepe lehet. Olyan kártyákat is szerezhetünk, amik a játék végén adnak pontot bizonyos dolgokért.
    Ami annyira nem tetszett, az a "Jaipur" effektus. (Aki játszott már azzal a játékkal, az tudja :D) Ergo az a kellemetlen jelenség, amikor mindig az ellenfélnek jön fel egy jó kártya a pakliból, miután végrehajtottuk az akciónkat. Ez frusztráló lehet, de aki ezt nem tudja elengedni, akkor ne játszon vele.
    A szóló módja is egészen jó, a kihívás az tényleg kihívás benne. Nekem csak sokadjára sikerült a "Lassú ősz kihívás", pedig az csak az első. :) Nagyon ki kellett centizni benne mindent. Egyébként pedig az sem zavar, ha veszítek benne, mert a játék végén jó érzéssel tölt el, amikor ránézek a fácskámra, amit az elmúlt fél órában alkottam/gondoztam.
    A kivitelezésről sokat nem mondanék, szerintem tökéletes. Jó minőségű alkatrészek, kompakt doboz. Aki egy jó kis családi játékra vágyik, vagy éppen szeret egymaga is játszani, annak kimondottan ajánlani tudom.

  • kok_o

    2023-12-07 21:54:55

    Van esetleg valakinek tapasztalat az egyszemélyes móddal?
    Próbálgatom, próbálgatom, de nagyon nehéznek találom. A sorszámozott kihívások között már az elsővel, ami elvileg a legkönyebb is meggyűlt a bajom rendesen. Kis túlzással egyelőre úgy érzem, hogy lehetetlen megcsinálni a 3 cél teljesítését és közben 130 pont elérését. eddig 2 cél teljesítése és 86 pont volt a maximum. Egyszerűen iszonyat hamar véget ér a játék. SZóval, ha valaki már próbálta, esetleg sikerült is neki valamelyik kihívás, igazán lehete a mesterem. :D

  • kok_o

    2023-11-28 11:55:26

    TJÜ-n végül kipróbálás nélkül szereztük be, azóta próbáltuk 2 fővel, próbáltam szólóban, valamint társasjátéklubban tanítottam 4 főnek. Egyelőre úgy tűnik, hogy lényegében játékosszámtól függetlenül jól működik, 4 fővel kicsit jobban oda kell figyelni a pontozó lapkák megszerzésére, mert könnyen előfordulhat, hogy valaki elviszi előlünk.
    Szólóban, főleg a szabályban foglalat kihívások már részben más játékélményt nyújtnak, vagy legalábbis teljesen másképp kell gondolkodni. Eddig 2 próbálkozásból egy sem sikerült, másodszorra már csak 2-3 pont hiányzott a 130-hoz és minden egyéb feltételt is sikerült teljesíteni. Nem sokon múlt, van benne kihívás, ráadásul van egy speciális szóló mód os, ahol 2 bonszait nevelünk egyszerre.... :)

    2 fős játéknál még könnyen kalkulálható az ellenfél játéka, amire legfeljebb a számára szükséges kártyalapok elvételével tudunk hatást gyakorolni, de azért messze nem az interakció csúcsa, erősen szoliter játékélményt nyújt. Nekünk egyébként tetszik, szép az asztalképe, kellemes kikapcsolódást tud nyújtan 30-40 percben, egyelőre eléggé változatosnak is érzem. Az 5 különböző típusú céllapka közül mindig csak 3 típust választunk ki. Nyilván a kártya nyújtotta véletlen faktor miatt sosem lesz 2 egyforma bonszaiunk. Ha valaki szeret elmolyolgatni a saját dolgain és nem szereti a ha másik azt tönkre tudja tenni, tökéletes választás a Bonszai. Igazi családi játék amihez az egész család nyugodtan leülhet, nem lesz összeveszés a vége. :)
    Nálam külön plusz pont, hogy a szabály végén van egy ismertető a különböző bonszai nevelási stílusokról, amelyek egy része egyébként a pontozólapkákon is megjelenik. Azt gondolom a tematikára nem lehet panasz, legfeljebb annyiban, hogy nem tart év tizedekig felneveleni egy szép bonszait. :D

  • bojtosgabor

    2023-11-09 10:15:23

    A Bonszai egy jól összerakott, szép asztalképpel ellátott pontsaláta, ahol akkor is egy rakás jutalmat zsebelsz be, ha nem látod át az egészet. Ráadásul tök jó móka, egyedül és többen is.

A Bonszai társasjáték és kiegészítői (2)

  • Bonsai: Vigorous Growth and Specialists társasjáték Kiegészítő

    Bonsai: Vigorous Growth and Specialists includes two optional modules that can be added to Bonsai and used either individually or together. The 'Vigorous Growth' module consists of three triple tiles with symbols "3", "4", or "5" printed on the back. With this module, players can accelerate the development of their bonsai tree by acquiring new special...

    • Min. játékidő: 40 perc
    • Max. játékosszám: 4
    • Min. játékosszám: 1
    • Ajánlott életkor: 8+ éves
  • Bonsai: Wabi Sabi társasjáték Kiegészítő

    Wabi-sabi is a Japanese aesthetic that celebrates the imperfection of things. When applied to bonsai, the viewer is encouraged to watch with their heart instead of their eyes, to understand the beauty of their constant changing. This expansion for Bonsai contains 5 modules that can be combined together or used separately: New Shitakusa Tiles that double...

    • Játékidő: 40 perc
    • Min. játékidő: 40 perc
    • Max. játékidő: 40 perc
    • Max. játékosszám: 5
    • Min. játékosszám: 1
    • Ajánlott életkor: 10+ éves

Részletes adatok

Részletek

  • Játékidő:  40 perc
  • Játékosok:  1 - 4
  • Ajánlott életkor:  10+
  • Komplexitás:  Egyszerű
  • Tervező:  Martino Chiacchiera, Rosaria Battiato, Massimo Borzì
  • Illusztrátor:  Davood Moghaddami
  • Kiadók:  KOSMOS, Gigamic, dV Giochi, Gém Klub Kft., Broadway Toys LTD, Hobby World, Foxgames (Poland), Ігромаг
  • Elérhető nyelvek:  kínai, holland, angol, francia, német, magyar, olasz, lengyel, orosz, spanyol, ukrán

Alternatív nevei


Kiadások

  • Chinese edition
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: kínai
  • English edition
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: angol
    • Méretek: 25 cm x 25 cm x 6 cm
    • Súly: 1.2 kg
  • French edition
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: francia
    • Méretek: 25 cm x 25 cm x 6 cm
  • Hungarian editon
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: magyar
  • Italian edition
    • Kiadás éve: 2023
    • Nyelv: olasz
    • Méretek: 25 cm x 25 cm x 6 cm
  • Dutch edition
    • Kiadás éve: 2024
    • Nyelv: holland
  • German edition
    • Kiadás éve: 2024
    • Nyelv: német
    • Méretek: 25.1 cm x 25.1 cm x 6.2 cm
    • Súly: 1 kg
  • Polish edition
    • Kiadás éve: 2024
    • Nyelv: lengyel
    • Méretek: 25 cm x 25 cm x 8 cm
  • Russian edition
    • Kiadás éve: 2024
    • Nyelv: orosz
    • Méretek: 26 cm x 26 cm x 6 cm
    • Súly: 0.9 kg
  • Spanish edition
    • Kiadás éve: 2024
    • Nyelv: spanyol
    • Méretek: 25 cm x 25 cm x 6 cm
  • Ukrainian edition
    • Kiadás éve: 2024
    • Nyelv: ukrán

Hasonló játékok

Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Bonszai társasjátékhoz