A Bloodborne: A társasjáték egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 45 - 75 perc. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a kampány/harci kártya vezérelt, a történetmesélés és a pakli tervezés...
A Bloodborne: A társasjáték egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 45 - 75 perc. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a kampány/harci kártya vezérelt, a történetmesélés és a pakli tervezés mechanizmusokra.
Yharnam gyógyítási technikáiról ismert városa rohamosan megindult a romlás útján. Egy az embereket vadállattá változtató pestis ellenőrizhetetlenül terjed. Vadászként rád hárul a felelősség, hogy valamiképp megfékezd a növekvő veszélyt. Vadállatokkal, szörnyekkel és időnként a városlakókkal is szembe kell nézned, ha túl akarod élni az éjszakát, és fényt akarsz deríteni az őrület forrására.
A Bloodborne: The Board Game egy kampányalapú, akció-kaland játék, amiben a játékosok Vadászok szerepét töltik be. A játék ellen együtt dolgozva fedezik fel Yharnam városában és azon túli rejtett titkokat. Az egyedülálló, különféle formájú és hatalommal rendelkező fegyverekkel rendelkező Vadászoknak gyorsan kell gondolkodniuk és taktikájukat rugalmasan kell alkalmazniuk az útjukba kerülő ellenségek sokaságának leküzdésére. Ismerd ki a viselkedésüket, aknázd ki a gyengeségeiket és győzd le őket! Az egyedülálló kártyavezérelt harccal a szerencsének kevés a szerepe - a siker vagy kudarc a Te döntéseidtől és elkötelezettségedtől függ!
Természetesen az ilyen borzalmas ellenfelek ellen a harc könnyen a Vadász halálához vezethet, de ne aggódj, mert egy Vadász számára a játék nem ér véget a halállal. Akik elesnek a harcban, a Vadász álmában térnek vissza, és készek frissen újra csatába szállni. Ám vigyázz, mert ébredéskor a Vadásszal együtt visszatérhetnek a korábbi ellenségek és akadályok is. Az idő pedig nem a Te oldaladon áll, hiszen a Vér Hold egyre magasabbra hág az égen, és az őrület egyre jobban elburjánzik Yharnamban. Tovább kell harcolnotok, ha bajtársaiddal be akarjátok fejezni a vadászatot, mielőtt a város borzalmas véget érne.
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Hangulatzene
Lejátszás
Magyar nyelvű ismertető
Angol nyelvű ismertető
Angol nyelvű játékmenet (Első fejezet)
Kategória:
Fantasy, Felfedező, Kaland, Horror, Harc, Miniatűrök, Videójáték alapú
Mechanizmus:
Moduláris tábla, Váltakozó képességek, Kampány/Harci kártya vezérelt, Kooperatív, Történetmesélés, Pakli tervezés, Pakli építés, Szcenárió / Küldetés / Kampány, Narrative Choice / Paragraph, Card Play Conflict Resolution
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Ebben a játékban az együttműködés a cél. Nem egymást, hanem magát a játékot kell legyőznötök!
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Bontott,kinyomkodott sose jatszott
1 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Tökéletes állapotban van, a dobozán még a fólia is rajta. XVIII kerületben bármikor átvehető vagy Budapesten, Gyálon, Vecsésen egyeztetett időpontban. Posta/csomagautomata is megoldható. KEDVEZMÉNY: min. 2 játék esetén ingyen szállítás csomagautomatába (vagy ennek megfelelő kedvezmény személyesen).
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Köröket ver a Dark Souls társasjátékra, és még dobókocka sincs benne.
Aki játszott már valamelyik kieggel, tudna rangsort, véleményt írni pár mondatban róla/róluk?
Illetve, ha solo élményben gondolkodom, szeretem a gondolkodós, de azért nem agyégető játékokat, amiben inkább a stratégián és taktikán van a hangsúly, mint szerencsén, de azért az is szerepet kap, akkor ebből a szempontból is adnátok támpontot? Továbbá, jelenleg Zombicide 2. kiadással solo-zok, már 60+ játékom van benne különböző küldetésekkel, és még mindig élvezem, de azért már kezd laposodni. Szerencsére a játék inkább rugalmas engine, mint kőmerev szabály, amit nagyon üdítőnek találok.
Köszi előre is!
Ismét asztalra tettük ezt a játékot, és a három fejezetet egy délután le is játszottuk, ami éppen egy kampányküldetésnek felel meg. Egy kisebb szabályismétléssel kellett kezdeni, mert egy éve volt ennyi időnk rá, így felelevenítettük, hogy mi hogyan működik a játékban, mit hogyan gondolunk játszani és mit ír róla a szabály. Valahogy a szabályok nem mindegyike került a szabálykönyvben logikus helyre, illetve van azért olyan pont is a játékban, amit a résztvevőknek kell kitalálni hozzá.
Még mindig nagyon tetszik a játék! Ugyanazt a küldetést kezdtük újra, ahol a múltkor veszítettünk a második fejezetben. Most más utat választottunk és ez nagyon jó is volt, csak a nélkülözhetetlen fejlesztéseket csináltuk hárman végig, de még így is éppen hogy sikerült elhúzni a szörnyet a sírig. A boss elleni küzdelemnek két fázisa van, egyszer játékosszámnak megfelelő életerő sebzést kellett a három kártya felhasználásával okozni az ellenségnek, majd a második fázisban sebezhetetlenné vált és ki kellett mozdítanunk a temetőből, hogy eljusson Odeon sírjáig, ahol győztünk a fejezetben. Ehhez ketten ütöttük, hogy a 20 életét elveszítse, ami sikerült is, de szükség volt a harmadik karakterre, aki jó helyről indulva maga után rángatta a bosst, és egy körrel a játék időintervallumának vége előtt belépett az ellenség a sírhoz, így megnyertük a pályát.
Nagyon kell vigyázni, hogy az egyes történeti kártyákat mindenképpen olvassátok az elejétől a végéig, illetve minden szükséges kártya kerüljön aktív helyre, mert ha valami hiányzik, akkor azt a történeti szálat nem lehet végigcsinálni, hiába lesz meg a hely, akkor sem folytatódik a történet. Elkövettem azt a hibát, hogy egy nevesített térképlapkát nem tettem bele, amihez történet kapcsolódott, de az utolsó lapka kihúzásával ezt azonnal javítottam. Persze ez az elem így később került elő, de végül a háromból csak két mellékküldetés felfejtése szükséges az adott kampányfejezetben, így meg tudtuk így is oldani a helyzetet.
Ajánlom változatlanul!
Az én véleményem szerint akár többször 8-10 alkalommal is újrajátszható, mert ha mindenki ugyanúgy csinálja a lépéseit, ahogy írtad, a térképlapkák máshol helyezkednek el. Vannak döntési pontok, ahol döntesz, hogy melyik utat választod, ott egy eltérő döntéssel más élményt indítasz el. A térkép kihívásainak feltárása is lehet egy izgalmas program. Annyi, hogy a fejlesztésekhez jutás mechanikája nem változik, azt sokadik nekifutásra rutinosan tudod majd csinálni. Nagyon tetszett nekem ez a játék, a halál egy három küldetéses kampány újrajátszását indítja el, ha tartod a szabályzatban foglaltakat. Nem vagyok a háziszabályok híve, de megértem, ha másnak sok az, hogy kezdje előről a kampányt, ha a harmadik küldetésben meghal...
Szerkesztve: 2023. nov 21. 05:38
Válasz viharlampa (2023. aug 10. 18:04) üzenetére
Szeretném kérdezni olyantól, aki többször is jászotta ugyanazt a kampányt, hogy mennyire újrajátszható? Itt most nem 30-50 újrajásztásra gondolok, de hogy 4-5 alkalommal is le lehet-e élvezettel leülni ugyanaz mellé?
Mert a cél/ellenfelek/boss adott a kampányban, ez rendben. De az oda vezető út a random bekevert térképlapok, a felszerelés, az egyes döntések, jutalomkártyák, kezdő kéz változatossága, az ellenfelek harckártyáinak randomitása miatt gondolom sosem ugyanaz, csak hasonló. Korábban jön egy ereklye/kincs, máskor később jön egy fegyver, egy ellenfél 1-2 térképpel később bukkan csak fel, más sorrendben, amire épp máshogy vagyunk felkészülve, máshogy rakjuk össze a térképlapokat, stb.
Kb. mint pl. Robinson Crusoe-ben, vagy más kalandjáték esetén is. A cél adott, csak máshogy éred el.
Illetve olvasom külföldi véleményekben, hogy ha elvérzünk egy kampányban, akkor kuka az egész, kezdhetjük újból és ezt házi szabállyal oldják meg többen, csak a fejezetet kezdik újra. Ezt még logikusnak is mondanám. Gondolom ezzel a házi szabállyal is van vesztes parti bőven.
Köszönöm.
Tök jól összefoglaltad,teljesen más típusú játékok.
Annyit szeretnék hozzátenni,hogy a Bloodborne-hoz van olyan kieg,amiben egymást IS agyon kell csapni,így csak egy győzhet. Ez a Chalice Dungeon. Csak hát nem olcsó mulatság... Valamint a kampányok végigjátszása után nagy újdonságot nem fognak adni,ha ismét neki akartok állni valamelyiknek. Kisebb elágazások vannak a sztorikban,de változatosságot az jelenthet az ujrázás során,ha másik vadászt és szörnyeket választotok (de vannak olyan kampányok,ahol meg van szabva a szörnyek fajtája).
Szerkesztve: 2023. júl 21. 16:42
Válasz Kisde (2023. júl 01. 23:54) üzenetére
Hát ez nehéz kérdés, mert totálisan más játékélményt nyújt a kettő, nem sok közük van egymáshoz.
A Dune: Imperium egy pakliépítős/munkáslehelyezős játék, ahol taktikázni kell, erőforrásokat menedzselni és pontokat gyűjteni a győzelemhez míg a Bloodborne, ahogy lentebb is írta qgtanton egy úgynevezett "dungeon crawler" ahol fel kell fedezni a pályát, szörnyekkel harcolni, fejlesztgetni a karaktered.
Másik dolog meg, hogy a Dune egymás elleni kompetitív, csak egyvalaki győzhet, míg a Bloodborne meg egy kooperatív játék, együtt kell elérni a győzelmet.
Attól függően melyik játékmenet áll közelebb hozzád, azt válaszd.
Szerkesztve: 2023. júl 01. 23:56
Válasz Jozseffree (2023. júl 01. 21:47) üzenetére
Sziasztok!
Miert nem kapott egyetlen dijat sem a jatek, ha annyira jo?! A masik kerdesem azok fele, akik mar tobb partyt beletettek, hogy ha nem is egy kategoria, de melyikbe ruhazzak be: 1. DUNE IMPERIUM, 2. BLOODBORNE BOARDGAME, illetve ha a 2. szamu lenne a valasztas, melyik kiegeszitoket erdemes elsokent megvasarolni, illetve sorrendben.
Koszi a segitseget!
A játék nehézségét okozza, hogy erősek benne a szörnyek a kézben tartott alappakli lapjainak cseréjével lehet ütőképesebbé és pusztítóbbá tenni a karaktereket, így erre nagyon célszerű figyelni a laphúzást eredményező lapok beszerzése nagyon indokolt. Érdemes figyelni a fejlesztésre. A szörnyeket kooperatívan összefogva, minél gyorsabban érdemes lecsapni, mert a begyűjtött lelkek segítik a fejlesztést. A játék számomra nagyon erős kooperativitást igényel, mert amikor mindenki elment a saját karakterét fejleszteni és nem oldottuk meg az utolsó feladatot, elbuktunk. Fontos a fejlesztés, de ebben a játékban is csak kooperatívan lehet jól haladni. Nekem tetszett, hogy választani lehetett több lehetőség közül, ezzel a történetet is befolyásoltuk. Nagyon szeretem, amikor egy játéknak van egy kétsoros bevezetőnél hosszabb története is, igazán azok a játékok szórakoztatnak. Ez a játék éppen ilyen, nem Háború és béke mélységű, de van, ami többet ad a sima harcolások között.
Szerkesztve: 2023. nov 21. 05:40
Válasz Eyesis (2023. márc 26. 18:23) üzenetére
Nem ismerem a videojátékot. Lehet, hogy ott folyamatosan újra meg újra kell addig tolni a küldiket, amíg kellően feltápolva sikeresen nem teljesítitek. Társasjátékként minket nagyon zavart. Eleve milyen már, hogy 6 az életed és több szörny is tud egyszerre 6ot ütni. Ráadásul piros körök után a keservesen megszerzett ütések is mennek a levesbe. Ha sikerül fejlesztened, akkor is csak neha sikerülhet a fejlesztett kártyával egy hagyányit erősebb köröket tolni. Ráadásul a közlekedés és a védekezés is kártya, amiből nem sok, 3 jár körönként...(persze van néha egy egy húzz kártyát effekt is) Még neki megyunk a 3. küldetésnek is, de nem vagyunk hajlandóak újra ugyanazt játszani... Szóval fura játék. A szabálykönyv kellően sejtelmes, hogy még a tanulás is nehezebb legyen... Ez egy amolyan szenvedned kell, hogy túléld valahogy játék...
Szerkesztve: 2023. márc 29. 04:54
Egy többnapos társasjáték partyn próbáltam ki a játékot harmadik dungeon crawlerként a Chtulhu: Halandó halál és a Resident Evil 3 után. Ez a játék másféle élményt nyújt amellett, hogy a terep felfedezés és a folyamatos küzdelem is állandó kihívást nyújt. A történet kártyákon keresztül bontakozik ki, több opcióból kell egyet választani és azt megvalósítva a megoldás felé közeledni, amihez legalább két feladat teljesítése szükséges. Az ellenfelek minijei nagyon szépek, részletesen kidolgozottak. A konzolos játékot nem ismerem, de nekem csak a társas figurái alapján is nagyon megtetszettek. A lapok közül egyik-másik értelmezési kihívást okozhat, melyből kompromisszummal lehet a leghatékonyabban kijönni. Végül a lapok képességeit sikeresen beazonosítottuk, nem volt mindegyik mindenki számára egyforma jelentésű. A fejlődési rendszer a pakli lapjainak cserélgetésével történik, amihez szörnyek legyőzésén keresztül vezet az út. Nagyon tetszett a döntés lehetősége. A teljesen mértékben kooperatív játék esetében ugyanis nem mindegy, hogy melyik küldetést oldod meg, ugyanis eltérő az időigénye a lapkák elhelyezkedésétől, illetve a levadászandó ellenfelek előkerülésétől függően. Három küldetést kell egymás után sikeresen teljesíteni a sikerhez. Nekünk első játék alkalmával a másik küldetés során gond volt, hogy kifutottunk az időből, ami egy nagyon szűk erőforrás és a vadászok álma fejlesztés elindításával is telik játékosonként külön számolva. Nekem nagyon kellemes élmény volt, mindenkinek ajánlom, aki a harc mellett igényli a történetet is egy dungeon crawlerből.
A boltban jelenleg megtalálható és linkelt nem ugyanez a játék! Van board game és card game is ugyanezen címmel.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Bloodborne: A társasjáték társasjátékhoz
SbG79- 2024. jún 02. 05:04
- Válasz
- / +3
spoiler alert!
Válasz qgtanton (2023. nov 21. 05:58) üzenetére