A Betyárvilág egy könnyen tanulható társasjáték, 3 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kő-papír-olló, a váltakozó képességek, a pakli tervezés és a vedd el mechanizmusokra. A Betyárvilág egy pörgős...
A Betyárvilág egy könnyen tanulható társasjáték, 3 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kő-papír-olló, a váltakozó képességek, a pakli tervezés és a vedd el mechanizmusokra.
A Betyárvilág egy pörgős kártyajáték, amiben a játékosok a magyar múlt hírhedt betyárjait alakítva vetélkednek egymással. A kő – papír – ollóból ismert megoldással párbajoznak, amiért virtus pontokat (VP) kapnak, vagy a pakliból igyekeznek értékes lapokat húzni, és megfelelő pillanatban felhasználni. Nagyon egyszerűek a szabályok, kezdők is azonnal tudnak vele játszani. A játékot az utolsó pillanatig feszült izgalom jellemzi, hogy ki lesz végül a leghíresebb betyár?!
A játékosok egy-egy jól ismert betyárt alakítanak, akik a XIX. század valós karakterei voltak Magyarországon, és most egymással mérik össze erejüket, hogy Virtus Pontokat (VP) szerezzenek.
Kategória:
Kártyajáték, Harc
Mechanizmus:
Kő-Papír-Olló, Váltakozó képességek, Pakli tervezés, Vedd el
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A társasjátékok világa egyre több embert hódít meg újra, és nemcsak a klasszikus címek, hanem a hazai fejlesztések is egyre nagyobb figyelmet kapnak...
2025-10-12 11:10:33
Még nem játszottunk vele, de ígyis mély első benyomást tett 😊 A grafika, a megnevezések és az arra ráhúzott kivitelezés mind jól működnek a témával, a betyárvilággal. Érezhető benne a régmúlt magyarság virtusa. Szívetmelengető volt ez a felismerés és nem is tudom, volt-e bármikor olyan, hogy akár egyszer is felnevettem volna egy játék szabályainak olvasása közben. A Betyárvilág szabálya viszont szinte minden oldalon elszórakoztatott. 😁 Komolyan élmény volt olvasni, ahogy beleszőtte a betyárvilág jellemzőit egy-egy motívumba, miközben átláthatóvá és világossá is tette a kártyák használatát és a jaték szabályait. Emelem kalapom a szabályíró előtt! 😊
Egyetlen keserű észrevételem volt vele kapcsolatban, ami a karakterkártyákkal kapcsolatos. Az egyik, hogy azok, akik szeretik a játékaikat bevédőzni, csalódni fognak, mert a karakterkártyák nem standard méretűek (130x80-asak, amihez a legközelebb a 130x90-es védő áll, amit használva nagy hézag marad a kártya szélein, ami nem esztétikus, és a kicsúszás is nagyobb eséllyel történik meg). Ez azért is bajos, mert a karakterkártyák igényelnék is a védőzést: lágyabb, tapintással kevésbé strapabírónak tűnő papírra lettek nyomtatva, mint az alapkártyák, a sarkai nincsenek lekerekítve, amiből következően könnyebben törnek, nyomódnak, rojtosodnak ott. Tekintve, hogy forgatni is kell őket, kopásuk is lesz, elég csak egy rossz leérintés és oda is lehet a kártya sarkának hegyes mivolta. 😕 A védő ezt ellensúlyozná, de nem lehet rá kapni méretben. Aki tudja, és nem félti, lehet érdemes lehet laminálni őket, ha nagyon sokszor kerül az asztalra, hogy hosszabb ideig játaszható és szép is maradjon. 😊
Az alapkártyák viszont szépek, strapabíróak és standard méretűek (63,5×88). 😊
Alig várom, hogy kipróbáljuk a többiekkel, mert nagyon hangulatos játéknak tűnik, ami bőven merít a régmúlt magyarságból és úgy gondolom, bőven megállja a helyét ezzel a témával a magyar társasjátékpiacon! A maga nemében egyedülálló és hiánypótló témával dolgozó játék. 🥰
2025-07-10 12:24:57
Hétvégén ki tudtam próbálni, szóval így egy játék után írnék pár első benyomást:
A megjelenése nagyszerű, a kártyák grafikája, a karakterek, és még a doboz is mind nagyon hangulatos, erre a részre szerintem nem lehet panasz. Az is szimpatikus, hogy nem erőltettek női karaktereket a játszható betyárok közé. Külön kiemelem még a játékhoz készült marketing videókat, zseniálisak!
A játékmenet már kevésbé nyűgözött le, de így visszagondolva nem volt rossz. A kő-papír-olló szerű mechanika nem zavart, a pálinkázós rész szerintem ötletes, a többi kártya között is akad egy-két használható. Az, hogy bárkit ki lehet hívni párbajra és egy játékost egy körben többször is, kicsit fura volt így elsőre.
Ami nem tetszett, az a pontozás.
A legtöbben „magyar bang”-ként hivatkoznak a Betyárvilágra, ezért én is ahhoz hasonlítottam. A legnagyobb különbség, hogy nincs kiesés: míg a Bang!-ben a játék előrehaladtával az életek (és a bent levő játékosok) mennyisége csökken, addig itt a pontok száma nő. Ez elsőre nagy pozitívumnak tűnt, de ha a Bang!-ből kivesszük a player elimination-t (kiesést), a titkos szerepeket, akkor mi marad? Ezekkel együtt elveszik a feszültség is. A párbajokban a vereségért is kapsz pontot így szinte mindig érdemes bevállalni. Ez az egész pontozási rendszer kicsit össze-visszának érződött, és súlytalanná tette a játékot nekem így elsőre.
Ahogy írtam ezek csak első benyomások, mindegyik karaktert ki szeretném próbálni, szóval még minimum 7x tervezem játszani, egy jó akcióban akár meg is venném.
2025-03-10 09:44:13
Sziasztok! Ha valaki már játszott ezzel a játékkal, lenne szíves megírni a tapasztalatait? A videók alapján eléggé szimpatikus, de örülnék ha valaki a saját tapasztalait is megosztaná. Köszönöm!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Betyárvilág társasjátékhoz