A gyűrűk ura: Párbaj középföldéért egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Középfölde sorsa a Ti kezetekben van! A Gyűrűk Ura – Párbaj Középföldéért kétfős stratégiai társasjáték tapasztaltabb játékosok...
A gyűrűk ura: Párbaj középföldéért egy könnyen tanulható társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni.
Középfölde sorsa a Ti kezetekben van!
A Gyűrűk Ura – Párbaj Középföldéért kétfős stratégiai társasjáték tapasztaltabb játékosok számára is. A játékosok a Szövetséget, illetve Szauron erőit irányítva igyekeznek felszabadítani vagy leigázni Középfölde népeit. A díjnyertes 7 Csoda – Párbaj tematikus változata.
Fekete fellegek gyülekeznek keleten. A Sötét Úr, Szauron már elküldte követeit, hogy szövetséget és új gyűrűket ajánljon mindazoknak, akik támogatják, de Elrond házában is összeült a szabad népek tanácsa. Kezdetét veszi a háború, és csaták sokasága borítja lángba középföldét, mindeközben két bátor hobbit igyekszik a Végzet Hegye felé, hogy elpusztítsa Szauron gyűrűjét, ám nyomukban már ott nyargalnak a gyűrűlidércek.
Bizony, mindez nemcsak a könyvben és a filmekben, de ebben a játékban is megjelenik. Az eredeti 7 Csoda – Párbajhoz hasonlóan a játékosok javarészt itt is a középen elrendezett kártyákat veszik majd el felváltva, és gyűjtik azokat maguk előtt a győzelem érdekében, ám akad itt néhány változás is.
Kapunk egy Középfölde térképet, amin 7 különböző régióba helyezhetnek le egységeket és tornyokat a játékosok. A térkép fölött ott vannak Középfölde népeinek szövetségjelzői (ezek hasonlóak az eredeti 7 Csoda – Párbaj tudományjelzőihez), alatta pedig a gyűrűküldetést megjelenítő sáv. Frodó és Samu ezen igyekeznek eljutni Mordorba, miközben a Nazgul őket igyekszik elfogni. A játékosok előtt pedig ott vannak az egységek és a tornyok, amikkel katonai jelenlétet igyekeznek szerezni Középfölde minél több régiójában.
Ezek után nem nehéz kitalálni, kik lesznek a szembenálló felek: az egyik játékos a Szövetséget irányítja, a másik Sauron szolgáit. A játék pedig háromféleképpen érhet véget. Ha valamelyik játékos megszerezte Középfölde minden népének a támogatását, azonnal nyer. Ha Középfölde minden régiójában jelen van, akár toronnyal, akár katonával, azonnal nyer. És ott van még a gyűrűküldetés: Ha Samu és Frodó elérik az Orodruint, a Szövetséget irányító oldal megnyeri a játékot. Ha a Nazgul utoléri óket, akkor pedig természetesen Szauron győz.
Mindannyiunk kedvenc története ezúttal egy méltán népszerű, kétfős stratégiai játék formájában elevenedik fel. Ám ezúttal kétséges, hogyan végződik a történet. Sikerül Középfölde szabad népeinek megvédeni világukat, vagy Szauron uralma alá esnek mind? Ez egyedül rajtatok áll!
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Kategória: Kártyajáték, Fantasy, Könyv alapú
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Gyűrűk Ura: Párbaj Középföldéért a 7 Csoda: Párbaj rendszerére épül, de csavar annyit rajta, hogy nem pusztán a tematika miatt más élmény játszani.
2024-11-28 09:36:46
🔎 Szettgyűjtős, tablóépítős párbaj társasjáték. Szauron seregei és a szövetség harcol egymás ellen. A játékosok a két oldalt irányítják és próbálják elsőként teljesíteni a három lehetséges győzelmi feltétel egyikét.
✔️ A játék egyszerű, letisztult, gyorsan tanulható és átlátható. Sok ikonnal dolgozik, de jól vannak kitalálva, azokat is gyorsan meg lehet tanulni. Tetszik, hogy a három győzelmi feltétel egyrészt kellően változatos, másrészt megfelelően kiegyensúlyozott. Mechanikákat tekintve az egyik gyakorlatilag egy versenyfutás egy sávon (gyűrű küldetés). A másik szettgyűjtés: 6 különböző ikon megszerzése (népek támogatása). A harmadik pedig területfoglalás: harc Középfölde különböző régióért. A játékosok köre gyors, nincs sok akció meg bonyolult kombóláncok, plusz folyamatosan kell figyelni az ellenfelet is. Nagyon érdekes kötéltánc jellemzi: úgy próbálunk meg valamelyik úton fölé kerekedni, hogy a többit se hanyagoljuk el. Közös kínálatból húzunk felváltva kártyákat és nem csak arra kell gondolnunk, hogy mitől leszünk erősebbek, hanem amit meghagyunk az ellenfélnek, attól nem szerez-e túl nagy előnyt. Nagyon érdekes és izgalmas ez a kettősség. A grafika is szép; szerencsére saját rajzokat használtak és nem fényképeket a filmekből.
❌ A komponens minőség szerintem teljesen rendben van, de megértem ha valaki nem elégedett az inzerttel; valami újrahasznosított papírnak tűnik, papírmaséra emlékeztet. Párom mikor meglátta, meglepődve kérdezte: ez WC papírból van?! Számomra ettől nem ér kevesebbet a játék; fontosabb, hogy az alkatrészek és a játékmenet jó legyen. Számomra inkább az negatív, hogy a helyszínek jelzői kartonlapkával vannak megoldva. Ha azok is kártyák lennének, könnyebb lenne keverni, plusz be tudnám védőzni őket.
🌋 Aki szereti a magas interakciót és a párbaj játékokat, annak ajánlom. A játékmenet gyors, pörgős, így azonnal lehet visszavágót indítani. Biztosan a polcon marad egy darabig; szerintem nagyon egyben van, jól megtervezett és kivitelezett társas.
2024-11-25 12:29:34
Gyakorlatilag nincs különbség a két oldal között. Esetleg a kezdőjátékos előnyét tapasztalhattátok meg. Ez általánosságban minden játékra igaz: aki előbb van a sorban, a helyzetéből adódóan előnyt élvez. Ezért szokták a többieket kompenziálni több kezdő nyersanyaggal.
Nálunk egyelőre nem ütközött ki ez a különbség, mindkét oldal tudott érvényesülni. Maximum azt nézhettétek be, ha Frodóéknak nem adtatok eggyel több aranyat.
2024-10-28 13:48:55
Minőségi különbség szerintem nincs, ezek általában egy gyárban készülnek, minden nyelvű kiadás ugyanolyan. Egy későbbi reprintnél talán lesz változtatás (talán nem). Promó lapokat időnként tesznek fel BGG Geek marketre, de ha olcsó hamar elkapkodják. Kettő van most épp fent a Megye promóbol de horror áron (€17-€35), boltok nem tudom hoznak e vásárolható promót, Gém is CSAK SORSOLT 20db-ot a vásárlók között. A faltörő kos (Grond) promóból nem is láttam még eladót (bár szerintem ez erősebb is a játékban, mint a Megye promó)
2024-10-28 13:30:12
Vajon a külföldi verziók jobb minőségűek, vagy nem érdemes azokra vadászni?
*Promó lapokat lehet majd valahonnan szerezni?
2024-10-24 18:52:28
Mi azt tapasztaljuk, hogy Sauronnal sokkal könnyebb nyerni! Más is így gondolja? Vagy van valami amit Frodóéknál benézünk?
2024-10-21 14:59:06
A 7Csoda játékai, közöttük a Párbaj két kieggel is a kedvenceink között van, így nem csoda hogy ráugrottunk erre is. Aki ismeri és szereti a „sima” Párbajt, ezt is szeretni fogja.
Pozitívumok közé sorolnám a területfoglalós-harcolós részt, sokkal jobb és élvezetesebb, mint korábban katonai pontszerzésekkel a pajzs tologatása. A „gyűrű kergetés” (Frodó&Samu VS Nazgul) is mókás benne, bár több játék után is az a tapasztalat, ezzel nyerni nehezebb mint a másik kettővel. A zöld kártyás pajzsrendszer némelyike nagyon OP. Főleg az állandó hatást adó pajzs bónuszok, pl amikor piros lapot játszol ki BÁRHOVÁ leteheted az egységeket. Fúúúúúú, ez nagyon erős, gyakorlatilag kezedbe adja a katonai győzelmet. Vagy amikor láncszimbólum segitségével raksz le lapot (azaz előfeltétel megvan) kapsz 3 extra aranyat. Mivel az arany joker szimbólumként is bevethető, innentől egyszerű lesz szinte bármilyen helyszínlapkát megszerezni akkor is ha fele szimbólumod van meg hozzá. Szóval érdemes a zöld lapokra is menni, pajzsbónuszok erősek és ha már játék elején sikerül valamelyik pajzsot megszerezni az nagyban befolyásolja milyen játéktaktikában játszol azután tovább.
Viszont negatívumként felhozom a minőséget. Háááááát….hajszálvékony lapok (muszáj védőzni, 54x80 Yucatan kell rá) és a tokenek is a megszokottnál vékonyabbak. Az insert siralmas. Egy lötyögős papírmasé insert (igen,pont az, amire gondolsz, áztatott papírdarabok formára szárítva) amely egy karton kereten egyensúlyoz a dobozon belül. Védjük a Földet, ne használjunk műanyagot, lenyeltem. Egyes kártya grafikák ismétkődnek (ez csalódás), viszont a piros panoráma grafika jó!
Summa: hozza a sima Párbaj feelinget, de jó bene a Gyűrűs fűszerezés, és tuti ez is fog kapni évenként egy új kieget, mert van benne craft. Szerintem elfér a polcon a régi Párbaj mellett. Minőségen túl kell lépni. De érdemes figyelni majd külföldi akcióban, mivel totál nyelvfüggetlen, ergo bármilyen nyelvű kiadásban (későbbiekben) akciós áron behúzható bárhonnan.
2024-10-20 22:43:55
Kedvenc társasjátékom a 7 csoda Párbaj. Hihetetlenül izgalmas, feszült, minden lépés hatalmas súllyal bír benne. Legalábbis én így élem meg, és nagyon élvezem a játékot vele. Az Agora kiegészítő erre rátesz még egy lapáttal. Ezek után persze nagyon kíváncsi voltam a Gyűrűk ura Párbaj Középföldéértre.
A PK könnyebben tanulható, áramvonalasabb.
Jobb a PK pajzsos rendszere mint a 7CsP tudomány korongos megoldása.
Sokkal gondolkodósabb, többrétűbb a térképes harcrendszer mint az elődben.
Szerintem kb egálban van a csodák és a helyszínek rendszere. Egyrészt valahol egy réteget elveszítek azzal, hogy 4 csodát felépítve nem dobathatom el az ellenfél 4. csodáját, ugyanakkor akár mind a 7 helyszín is kerülhet ugyanahhoz a játékoshoz, ami meg új réteg. Előny, hogy az elején nem kell csodákat draftolni.
Jó, hogy nincs a céheknek megfelelőjük, ez is gyorsít a setupon, és halkítja a "zajt", könnyíti a tanulhatóságot.
Egyelőre még aggódom azon, hogy a PK-ban mennyire lehet érvényesülni szürke (nyersanyag) kártyák nélkül. A 7CsP-ban lehet, itt talán kevésbé, de ezt még nem tapasztaltam ki.
A PK pénzrendszere nagyon egyszerű, előrelépés az elődhöz képest.
Nekem ugyan nincs játék közben Középfölde hangulatom, de azért a téma illik a mechanikához, nincs köztük árok, pl. a pajzsok hatásai is tematikusak. Nincsenek öncélú, nehézkes szabályok, tényleg nagyon letisztult az egész, és egészen egyértelmű az ikonográfia. A könyvet már évtizedekkel ezelőtt olvastam, talán ezért nem emlékszem minden helyszínre a térképről.
Nekem a kedvenc játékom a 7CsP, de a PK könnyebben kerül asztalra. A polcról leemelve hamarabb tudunk ténylegesen játszani vele, kevésbé megterhelő, de nem kevésbé élvezetes vele a játék. De ez utóbbit egészen biztosra majd csak pár tucat játékalkalom után tudom biztosan kijelenteni, most még csak egy kezdeti tapasztalat ez.
2024-10-20 22:10:04
Még csak háromszor játszottam vele. Szeretnék azonban még sokat, mert jó!
A zöld kártyákat érdemes gyűjteni, mert a pajzsok nagyon erős bónuszokat tudnak adni, bár olyan is van, hogy éppen egyik lehetőség sem túl vonzó. És akár instant győzelem is kijöhet belőle, ha az ellenfél nem figyeli, hogy gyűjtöm őket, vagy extrém szerencsétlen.
A piros (harci) kártyák nélkülözhetetlenek, hiszen ha instant katonai győzelem nem is lesz, a nagyobb jelenlét jelenti a győzelmet.
Az eddigi 3 játékból egy zöld lapokkal, egy azonnali katonai győzelemmel, egy pedig katonai többséggel ért véget. Meglepő, de az instant katonai győzelemmel nyerő 10 éves fiam a gyűrű sávon is csupán egyetlen mezőre volt a győzelemtől, és zöldből is csak egy hiányzott neki. Szóval minden tekintetben fölém kerekedett, nem csak egyvalamire ráhajtva. Ez utóbbit talán viszonylag könnyű lett volna blokkolni.
Kifejezetten izgalmas volt, amikor már 6 helyszínen jelen volt, mondhatni számomra életveszélyes volt a helyzet, de sikerült 2 helyszínről is kiűznöm őt. Úgy éreztem elhárult az azonnali katonai veszély, már csak a többség volt kétséges, de aztán 1-2 lépéssel később betört 3 helyszínre, és nyert... Szóval a játék fordulatos.
Súlyos réteg, hogy egyáltalán nem mindegy mikor milyen piros kártya érhető el, van, amelyik számomra értéktelen, a másik meg aranyat ér. Játékhelyzettől függ.
A gyűrűkre még nagyon nem mentünk rá, de azt hiszem azzal is nagyot lehet dobbantani, mert a végén már tempós a rohanás a cél felé, és ott van a megint te jössz bónusz is. A játékban a megint te jössz bónuszok egyébként nagyon erősek, hatalmas előny amikor soron kívül akár 2-3-szor is én jövök magam után (és végül mégis vesztettem).
Kiváló ez a játék. Izgalmas, fordulatos. Gyors a setup és az elpakolás. Rövid a játék, kevés a holtidő, tulajdonképpen nincs is, mert figyelni kell a másik lépését is, annyira kihat rám. Az insert anyaga kiváló, de a kialakítása lehetne jobb, védőben nem férnek el a kártyák. A katonák jól néznek ki. Ajánlom!
2024-08-07 14:42:23
De jó ez a promókép róla. Sűrűbben kellene így reklámozni társast. Az elemek egy része látható, a dobozdizájn pedig átfolyik. Nagyon jó.
2024-06-18 14:28:08
Magyar nyelven a Gém Klub fogja megjelentetni, várhatóan október elején.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) A gyűrűk ura: Párbaj középföldéért társasjátékhoz