Vélemények - AzulFórum > Játékok: Társasjátékok


dalmyka

Utálom ezt a játékot!!! 😂

Kedves, békés, csempepakolgatós játék... AHHA! Igazi harc folyik a piactéren és mindig elviszik azokat a csempéket, amiket kinéztem magamnak! 😂 Valamiért ez a játék nagyon nyomogatja a gombjaimat, indokolatlanul. 😂 Már párszor el akartam adni, de végül maradt.. ☺️

Csalósokkal vigyázni mert könnyen elcsúszik az a pontjelölő, meg a csempék is ... 😂

(amúgy nagyon fura hogy itt listázza az Azul Minit is, kicsit megtévesztő)

kvarclovag

Vége lett a világkupának, félév múlva jön a következő. Aki akar olvasni a mostani versenyről itt megteheti. A szervező nagyon klassz tudósításokat írt a fordulókról. Az oldalon hasznos oktatóvideók is össze vannak szedve, szóval nemcsak a verseny miatt hasznos az oldal.

kvarclovag

Január 18-án indul a világkupa, vagy minek lehet nevezni ezt a versenyt 😃

https://azul-cup.carrd.co

Szerkesztve: 2025. jan 17. 08:32

kvarclovag

Nincs különbség. A mini egy kicsit kompaktabb, kisebb, a tábláján kis dudorok vannak, a csempék egyik oldalán meg egy kis homorodás, hogy lerakva ne csuszkáljanak. Lényegében minden azt szolgálja, hogy utazáshoz tudd magaddal vinni. A pontozó egy csúszka, hogy az se másszon el, de voltak akik panaszkodtak, hogy szorul.

Szerintem aszerint dönts, hogy cipeled-e vagy otthon játszol vele, és hogy mennyi helyed van a dobozának a polcon.

Válasz zkbali (2024. dec 04. 08:32) üzenetére

zkbali

Úgy látom az Azul Mininek nincs külön oldala a honlapon. Mi a különbség a "normál" játékhoz képest? Az alkatrészek méretén, megjelenésén kívül van valami érdemi különbség a játékban, játékmenetben?

kvarclovag

Találtam 2 érdekes videót. Nem nagyon kellett keresni, ott volt a BGA Azul oldalán a fórumok között, csak én azt nem szoktam olvasni. De most épp ránéztem, és rögtön 2 ilyen érdekes videót találtam. Az egyik egy oktató sorozat, a másikban játszmaelemzések vannak. Mindkettőt mesterjátékos csinálta, egyikük (Zeus) 1000 ELO körüli játékos, a három 1000 ELO-s német játékos egyike. Bár könnyen lehet, hogy ő(k) egy vagy két játékos csak több néven.

Az oktató videó: https://www.youtube.com/@PriptoniteAZUL

És a játszmaelemzős: https://youtu.be/2iUrtl8ZgIU

kvarclovag

"és mindig tudjátok a legoptimálisabb lépést a körötökben" hát ezt sokan nem tudják még a legjobb játékosok közül sem. Nem könnyű ugyanis a lehetséges válaszlépésekkel 2-4 lépésre előre számolni, és a létrejövő állást és annak a következő körökben való folytatási esélyeit átlátni. Ezért aztán sokan még többezer játszma után is érdekesnek találják a játékot.

Válasz deadfly (2024. júl 11. 12:03) üzenetére

deadfly

Igen, arra nem tértem ki, hogy ha az ellenfeled is tudja a tutit, akkor izgalmas tud lenni egy ideig. De amikor már mindketten (vagy többen) szénné optimalizáltátok a stratégiátokat, és mindig tudjátok a legoptimálisabb lépést a körötökben, akkor általában már csak a szerencse dönti el egy-egy parti kimenetelét.

"Semmi baj nincs a történettel, csak amígy a te hozzászólásod volt legfölül, addig pont ott volt fölötte az oldal ismertetője is a játékról, pont ezzel a történettel, és ez megmosolyogtatott. "

Ja, hát van, hogy plagizálok, sorry. :D

Szerkesztve: 2024. júl 11. 12:06

Válasz kvarclovag (2024. júl 11. 11:36) üzenetére

kvarclovag

Semmi baj nincs a történettel, csak amígy a te hozzászólásod volt legfölül, addig pont ott volt fölötte az oldal ismertetője is a játékról, pont ezzel a történettel, és ez megmosolyogtatott. Meg aztán azt hiszem mindenki ismeri már. De persze ettől még elfér itt.

A minél összefüggőbb lerakásban igazad van, ha lehetséges, akkor érdemes úgy lerakni. De több más szempont is van, és nem mindig ez a legfontosabb. Meg aztán, a nagy kérdés, hogy tudod megcsinálni, mert az ellenfeled is tudja ezt és ő, ha tud, akadályozni fog ebben. Szóval úgy gondolom, hogy ha erre rá is jön valaki, még bőven van miért játszania, és sok izgalmas parti várhat még rá.

Válasz deadfly (2024. júl 11. 11:07) üzenetére

deadfly

Engem nem zavartak ezek a csúszkálós dolgok, legalább volt mivel babrálni, amíg a másik játékos sorra kerül. A háttértörténetre egy mondatban tértem ki, ami kb. annyira is érdemes, nem teljesen értem, hogy ezzel mi a probléma. :D
Mit jelent a kiismerés? Ha lecsupaszítjuk a legtöbb modern játékot, akkor gyakorlatilag egy algoritmust optimalizálunk bennük, amíg el nem érünk arra a pontra, hogy innen már nincs tovább. A könnyedebb játékoknál ez a pont általábban hamarabb jön el. Bár ez attól is függ, hogy kinek mennyire ál rá az agya az adott játékra. Van, aki hamarabb jön rá a tutira, van aki később, vagy az is lehet, hogy soha. Az Azulnál szerintem hamar egyértelművé válik, hogy a csempéket olyan módon kell gyűjtenünk, hogy minél összefüggőbben tudjuk beépíteni őket. Nekem egy idő után ez repetitívvé teszi a játékot.

Szerkesztve: 2024. júl 11. 11:09

Válasz kvarclovag (2024. júl 11. 10:43) üzenetére

kvarclovag

Köszi a háttértörténet összefoglalóját, ha netán valaki még nem ismerte volna 😃 A történetnek amúgy az égadta világon semmi köze nincs a játékhoz, de valamiért vagy Kiesling vagy a kiadó akart egy mesét hozzá.

Belekötni azért lehet, több dologba is. A pontozósávon csúszkáló kis kockák sokaknak okoztak már bosszúságot, és a pontos pontszámuknak az elvesztését. Kisebb gond, de a táblán maguk a csempék is csúszkálnak, ami nem olyan vészes, mint a pontozósávon, de azért kellemetlen lehet. Az első kieg a műanyag rátéttel orvosolta volna ezeket, de az meg csillog, ha olyan megvilágítás, és a csillogás is zavaró. Sokaknak az se tetszik, hogy a piros és a kék csempén nincsen minta. És valóban, szebb lenne mintával. Lehet is külön kapni mintás kék és piros csempét.

Arra kíváncsi lennék mit jelent a kiismerés? Van fixen követendő stratégia? Te miért untad meg? Mit untál meg benne?

Szerkesztve: 2024. júl 11. 11:02

Válasz deadfly (2024. júl 11. 10:18) üzenetére

deadfly

Michael Kiesling játékait nagyon kedvelem. Mindig képes valami egyediséget belecsempészni a játékaiba. Nincs ez másképp a legsikeresebb játékával sem, az Azul-al. A játék során a portugál I. Mánuel király palotáját igyekszik mindenki a saját tudása szerint feldísziteni. A játékosok csempéket vesznek el a központi tálcákról, majd a körük végén beépítik azokat a palotába. A játék lényege, hogy minél fifikánsabban helyezzük el a csempéinket, hogy így minél több pontot tudjunk gyűjteni. Ez nem egyszerű feladat, mert a többi játékos is résen van, és sokszor keresztbe tehetnek nekünk. A pontszerzés mellett csempe szetteket is gyűjthetünk, de még azért is kapunk pontokat, ha teljesen kitöltöttünk egy sort vagy egy oszlopot. A kivitelezése gyönyörű, nem lehet semmibe belekötni. Impozáns megjelenése és könnyed, szórakoztató játékmenete hamar a BGG élvonalába repítette. Ez a bravúr nem sok absztrakt játéknak sikerült mostanában. Én már ritkán játszom vele, mert egy idő után azért megunható és kiismerhető, de valószínűleg az örökkévalóságig a polcomon lesz.

Szerkesztve: 2024. júl 11. 10:19

Patronlukineanett

Mi négyen szoktuk!Nagy a család,összejövünk annyian mindig!😊

Válasz kvarclovag (2024. máj 31. 10:57) üzenetére

kvarclovag

Ketten játszátok, vagy többen?

Válasz lukineanett (2024. máj 31. 09:14) üzenetére

Patronlukineanett

Sokáig nem tudtam elképzelni,mit lehet kis "kockákon" pakolgatni.Aztán megkapta tőlünk a nagyfiunk szülinapjára a játékot.Elsőre nem vágtam le,mi és hogy lesz ebből.A végére kezdett tisztulni a dolog.Mostmár tudok minden szabályt,de győznöm nem sikerült sosem.Aztán múltkor találtam neten,hogy tudok online játszani.Na mondom begyakorlok,aztán majd élőbe megmutatom!Aha,azt hittem csak.Azóta sem nyerek😂De nem baj!A játékélmény a lényeg!


Új hozzászólás

0 / 2000

Elküldés