A Szörnymóka egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 10 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a minta felismerés mechanizmusra. Cuki szörnyek terjedtek el a királyság területén - ti, fejvadászok állhatjátok csak az...
A Szörnymóka egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 10 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a minta felismerés mechanizmusra.
Cuki szörnyek terjedtek el a királyság területén - ti, fejvadászok állhatjátok csak az útjukat! De csak a leggyorsabb vadász kap a királytól jutalmat…
A Szörnymóka egy vicces gyorsasági játék, amelyben minden szörny csak a fegyverek és csapdák egy bizonyos kombinációjának lehet áldozata. A dolgotok az, hogy egymás után fedjétek fel a fegyverkártyákat, és amint minden szimbólum látható a felfordított kártyákon, lecsapni a szörnyre! Akinek elsőként sikerül, foglyul ejti azt - és már jöhet is a következő szörny! Vajon kinek sikerül a legtöbb szörnyet befogni?
Kategória:
Kártyajáték, Fantasy, Partijáték, Akció / Ügyességi, Idő alapú
Mechanizmus:
Minta felismerés
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
JEM 2018 június
Március elején részt vehettünk a Gémklub tavaszi játékbemutatója a Stefánia-palotában, ahol megismerhettük és kipróbálhattuk a 2018-as év tavaszi-nyári játékújdonságait.
2021-02-09 16:49:15
Az idei karácsony sem volt hosszabb nálunk, mint máskor, de a pandémia miatt kialakult helyzetben sokkal több idő maradt most játékra. Ez is akkor került elő újra. Az Egri Társasjáték Klub három havonta megtartott "hosszú hétvégéin" - péntek 16.00 órától vasárnap 14.00-ig csapatjuk - sokszor előkerül a játék, de családi körben ez volt a debütálása. A siker frenetikus volt, "könnybe lábadt" szemmel néztem, ahogy az öregem, hetven felett, küzd a két unokájával - a húgom és az én fiammal - de az hamar kiderült, hogy mostanság nem vennék jó hasznát, mint szörnyvadász. Igaz, mi fiatalabb felnőttek sem tudtuk felvenni a versenyt a lurkókkal. A játék hajaz a Dobble-ra, annyi kiegészítéssel, hogy itt fegyverek (kard, alabárd, íj, varázsbot) vannak és azokkal kell legyőzni az éppen aktuális szörnyet. Egyszerre három szörny is ólálkodik a környékünkön, de egy vadászaton csak egyet lehet zsákmányul ejteni. Minden szörnynek meg van, hogy mivel, milyen fegyver kombinációval lehet őt legyőzni. A kezünkben lévő felszerelés pakliból egyesével csapjuk fel a kártyákat, majd erős "sasolás" következik, keresve a megfelelő szörnyet, amit ezzel a kombinációval le lehet gyűrni. Aztán amikor a "proci" eljutott odáig, hogy megvan a legyőzözendő szörny, kaján vigyorral csapunk az asztalon heverő kártyára. Legtöbbször másodikként. :) Igen, a fiatal korosztállyal, 8-14 évesekkel nem lehet felvenni a versenyt, néha egy-egy kósza szörnyet zsákmányul ejthetünk ugyan, de ez nyilván csak azért van, mert a fiatalok hagynak nekünk is, ne menjen el a kedvünk. Ebből is látszik, hogy ez is egy kitűnő családi, vagy party játék, ahol a megfigyelő képesség, a gyorsaság elengedthetetlen. A kicsik számára megint csak nagyon jó tanulást segítő játék, játékos formában segíti a fejlődést. És valljuk be, hiába nőttünk fel, néha még minket is bevonz egy-egy szörnyvadászat, csak megfelelő vadászokkal induljunk neki, ha kell egy kis sikerélmény. :)
2020-03-28 21:54:55
Nagyon vicces játék, és igen ugyanaz a műfaj, mint a Dobble meg a Halli Galli. 2-8 fő játszhatja, de szerintem a 8 az már kicsit sok. Mi annyian próbáltuk ki, és nagyon stresszes tud lenni, amikor már lement 10 kör és már csak neked nincs szörnyecskéd. Ezenkívül még nagyon sokszor alakult ki vitás helyzet, hogy akkor ki volt a gyorsabb. A legideálisabb az a 3-4-5 fő véleményem szerint. De egyébként teremt egy kis alaphangulatot, és partijátéknak elmegy. Bár nem a kedvencünk, de nem rossz. A játék lényege, hogy cuki szörnyek szabadultak el a világban, és a mi feladatunk fejvadászként, hogy begyűjtsük őket. Alapmechanizmusa ugyanaz, mint a Dobble című társasé.
A játékhoz tartozik 36 szörnykártya és 108 fegyver/bűbájkártya. A fegyverek lehetnek kardok, íjak vagy fejszék. A bűbáj is három féle lehet: tűz, jég és villám.
Ha csak 5-en játsszuk ezt a játékot, akkor azokat a kártyákat, amiken 5+ van, azokat vissza kell tenni a játék dobozába. Hasonlóképpen kell tenni, ha csak ketten játsszuk, mert akkor a 3+-os kártyák is visszakerülnek. Ezután meg kell kavarni a szörnykártyákat és 3 képpel lefelé fordított paklit kell képezni belőlük, amikből a legfelső lapot fel kell csapni. Ezután meg kell keverni a fegyver és bűbájkártyákat, majd egyenlő arányban elosztani a játékosok között. Így mindenkinek lesz egy képpel lefelé fordított paklija (nem baj, ha nincs ugyanannyi lapja mindenkinek). Ezután a legfiatalabb játékossal kezdődhet a játék.
Minden játékos a körében felcsapja a paklija legfelső lapját szépen egymás után maga elé, és amikor legközelebb sorra kerül egy játékos, akinek már lent van egy lapja megint felcsap egyet és mellé teszi. Amikor az egyik szörnykártyán lévő összes szimbólum látható lesz a felcsapott lapokon is, azonnal rá kell csapni arra a szörnykártyára. Értelemszerűen a leggyorsabb szerzi meg a kártyát, és teszi maga elé képpel felfelé fordítva, hogy a többiek lássák, hogy hogy áll pontokkal. Minden szörnykártya kisebb nagyobb pontszámmal rendelkezik. Ez jelzi, hogy mennyire értékes szörnyet is kaparinthatunk meg. Persze előfordul, hogy tévedtünk, és még nincs is lent az összes olyan szimbólum, mint amik azon a szörnykártyán vannak, amire rácsaptunk. Ilyenkor is magunk elé kell vennünk a kártyát, de ebben az esetben képpel lefelé fordítva, és a kártyák értéke mínuszpontot ér majd a játék végén. Akármikor lekerül az asztalról egy szörnykártya, mert valaki megszerezte vagy elhibázta és magához vette, mindig vissza kell tölteni az üres helyet egy újabb szörnykártyával. Ezután mindenki összegyűjti a kipakolt kártyáit és a húzópaklija alá teszi. Megesik néha, hogy egyszerre többen is megszereztek egy-egy szörnyet, ebben az esetben csak a leggyorsabb számít, tehát csak egy szörny kerül le az asztalról. Ha nem egyértelmű, akkor az viheti el a szörnyet, aki nagyobb értékűt próbált elfogni. Ha egyszerre többen is ugyanazt a szörnyet fogtátok be, akkor az viheti el, akinek a keze nagyobb részt takar ki a kártyából. Amikor a 3 szörnypakli egyike elfogy a játék véget ér és mehet a pontszámítás. Döntetlen esetén az nyer, aki a legtöbb 5 pontos szörnyet fogta be. Ha így is döntetlen, akkor a 4 pontosakat kell megszámolni, ha úgy is, akkor a 3 és így tovább. HA mindenképpen döntetlen (ami kb képtelenség), akkor tényleg döntetlen lesz az állás. Fontos, hogy csakis kizárólag ugyanazt a kezünket használhatjuk a játék során a felcsapáshoz és a szörnyek befogásához is. Ezenkívül háromféle különleges kártya is van a játékban, amik kicsit csavarnak a játékon. Vannak kombólapok, amelyeken két fegyver vagy bűbáj is van. Vannak kudarcba fúlt támadások is, amik olyan fegyverek vagy bűbájok, amelyek használata sikertelen volt. Ezeken a kártyákon fegyver és bűbáj mellett piros X-ek is vannak. Értelemszerűen ezek nem számítanak bele a jó szimbólumokba. A varázspálcák pedig Jokerként funkcionálnak, mert ezek a kártyák betudhatók bármilyen fegyvernek vagy bűbájnak.
Egyébként szerintem nagyon vicces játék, és kisebb gyerekekkel lehet sokszor játszani. A grafikáját nagyon eltalálták. A doboz és a kártyák is nagyon szépek, van bennük egy kis játékosság, mintha alapból gyerekeknek készült volna. Bár lehet is, mert 8 éves kortól már ajánlják. Személy szerint nem szeretem az ilyen típusú játékokat, de ez még belefér. A dobozról még annyit, hogy sok más játéknál is elrontották azt, hogy pár darab kártyát raknak bele egy nagyobb dobozba és sok a felesleges hely. Meg lehetne csinálni sokkal kompaktabbra is.
2019-05-03 23:03:40
Borzaszto aranyos jatek, nagyon szep a grafikaja. Kicsit olyan, mint a dobble, csak meg tobb fele kell figyelni :D
2019-04-05 20:08:41
Gyerekeknek vettük, de nagyon megimádtam. Igazi családi játék. A grafika nagyon mókás és igényes. Gyerekek és felnőttek egyaránt élvezik. Öröm látni ahogy a nagyszülők és harcolva csapkodnak a lapokért. Nagyon megérte :D
6 promos (9 cards in all) for 6 of Artipia's games that was Kickstarted as a result of a having their cash stolen from them at Essen Spiel fair 2018. These were all packaged together in a cellophane bag. This expansion includes promo cards for: Among the Stars (2 cards) A Thief's Fortune (1 card) Fields of Green (3 cards) Kitchen Rush (1 card) The Pursuit...
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Szörnymóka társasjátékhoz