A Titkos ügynök - Agent Undercover egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 3 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A játékot 2014-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Leginnovatívabb játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb partijáték kategóriában. A társast, a...
A Titkos ügynök - Agent Undercover egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 3 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 15 perc. A játékot 2014-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Leginnovatívabb játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb partijáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a szavazás, a szerepjátszás, a memória, a színészkedés és az áruló mechanizmusokra.
Nyomozás és okfejtés
A játékhoz kártyaszettek tartoznak, melyek közül a játék elején egyet véletlenszerűen kell kiválasztanotok. A kis paklik lapjait ki kell osztani a játékosok között. Az egyik játékos kapja a kém lapját, a többiek pedig egy helyszínt ábrázoló laphoz jutnak. Természetesen, mint a legtöbb partijátékban, a kártyákat itt is titkosan kell kezelni. Akiknél helyszín lap van, azoknak a kártyájára rá van írva egy szerep is, hogy az adott helyszínen az adott játékosnak milyen szerepet kell játszania.
A kis előkészület után a játékosok felváltva megkérdezik egymást, hogy ki, miért érkezett a helyszínre a szerepe szerint. A játékosoknak ügyesen kell válaszolniuk, mert ha a kém kitalálja, hogy melyik helyszínen tartózkodnak, akkor a kém győzelmi pontot kap. Előbb utóbb a kémet is megkérdezi majd valaki, hogy miért jött. Ilyenkor az eddigi válaszok alapján hazudnia kell valami okosat, ugyanis ha a játékosok rájönnek, hogy ki a kém, akkor a játékosok kapnak győzelmi pontot.
Összegzés, ajánlás
A játékot természetesen több fordulón át kell játszani, és a játék végén, aki a legtöbb pontot gyűjtötte be, az lesz a nyertes. Egy-egy forduló nagyon pörgős, vicces és nem árt végig odafigyelni. Érdemes megfigyelni, hogy ki kérdez a helyszínnel kapcsolatban valami abszolút értelmetlen dolgot, mivel ez azt jelentheti, hogy ő a kém. Ugyanakkor a kapott válasz gyakran még kevésbé hangzik logikusan, ami komikus helyzetekhez vezethet. Fontos megemlíteni, hogy a játékot kevés fővel játsszva könnyebb elkapni a kémet, míg sok játékos esetén a spion könnyen elvegyül az emberek között.
Összességében a Spyfall egy gyors, jó hangulató partijáték, így mindenképp ajánljuk azoknak, akik nagyobb társaságban tudnak játszani és kedvelik ezt a társasjáték kategóriát!
Mi van a dobozban?
240 kártya
30 tasak a kis helyszínpakliknak
Szabálykönyv
Hivatalos honlap
Kategória:
Blöff, Partijáték, Következtető, Humor, Kémek / Titkosügynökök
Mechanizmus:
Szavazás, Szerepjátszás, Memória, Színészkedés, Áruló, Targeted Clues, Roles with Asymmetric Information, Limitált kommunikáció
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Kihasználatlanság miatt eladó. Belseje hiánytalan, kívülről némi polckopás, a szélénél egyik oldalon pedig, apró, papírsérülés látható.
5 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapesten a Corcin negyedben vagy Kispesten tudom átadni, de Foxpost is járható.! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Nem használjuk így eladnám. Budapesten a Corcin negyedben vagy Kispesten tudom átadni, de Foxpost is járható.
2 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A legjobb party játékok otthonra. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Titkos ügynök - Agent Undercover társasjátékhoz
csok.a.nna98- 2020. jún 14. 14:25
- Válasz
- / +18
Nálunk ez a kötelező játék a strandon. Főleg azért, mert sokan lehet játszani és nagyon kis helyen is elfér, így bárhol elfér.
A játék maga nagyon egyszerű, kérdésekkel és válaszokkal kell kitalálni, hogy a csapatból ki a titkosügynök, akit le kell leplezni, a titkosügynök feladata, hogy kitalálja, hogy milyen helyszínen vannak a játékosok. Ugyanis a kör elején kihúznak egy paklit a játékosok és játékosszámnak megfelelően véletlenszerűen kiválasztanak annyi kártyát, ahányan vannak, de ebből egy a titkosügynök, a többi meg a helyszínt jelölő kártyák. Így a titkosügynökön kívül mindenki tudja, hol vannak. A kezdőjátékos feltesz valakinek egy kérdéset, az meg válaszol rá. Ennek olyan kérdésnek kell lennie, aminek köze van a helyszínhez, de a titkosügynök ne jöjjön rá rögtön, hogy hol lehetnek.
Az a jó a játékban, hogy nagyon rövid, így egy-egy kör 2-3 perc alatt lemegy, és ilyenkor mindig igényeljük, hogy játszunk még egyet és még egyet. És bármikor abba tudjuk hagyni, ha már eleget játszottunk.
A kártyák grafikája nagyon szép, színes és remekül visszaadja a helyszín tulajdonságait (pl.: a céges partin szinte hallani a hangos zenét 😀 ). A legizgibb felfedezés az volt, amikor minden helyszínen felfedeztük, hogy a titkosügynök megbújik valahol.
Játszmák során néha már igazi történeteket szoktunk kreálni, és nagyon gyakran előfordul, hogy annyira beleéljük magunkat a szerepbe, hogy a hangunk elváltoztatása mellett, már a testtartásunk is igazodik az adott szereplőhöz (dehogyis! Nem szoktak hülyének nézni minket a strandon!).
Ezt a játékot lehet akkor is játszani, ha már sokat játszottál vele, mert új kérdések merülnek fel minden játék során. Rengeteg helyszín is van, szóval kicsi az esélye annak, hogy mindig ugyanazok a helyszínek jönnek ki. Szerintem nehezen lehet ez a játék monoton, és tényleg mindig tud élvezetes játék lenni.
Vannak segédletkártyák is, így könnyen tudnak az elsőnek játszó emberek is könnyen és hamar be tudnak csatlakozni a játékba.
Amúgy nagy kihívás ez a játék, hogy mindig kérdéseket kell feltenni, de olyan kérdést, ami nem árul el rögtön mindent. Ezért a játék megtanít kérdezni, ezért már kisebb gyerekekkel is játszható (persze eleinte nekik még lehet, hogy kell segíteni, de ez szerintem egy olyan játék, amibe nagyon könnyen bele lehet jönni, és minél hamarabb elkezdik a játszását, anál jobbak lesznek benne a jövőben). Azon gondolkozok, hogy idegennyelv tanulásnak is kiváló lehet. Egyrészt a társalgást, másrész az idegennyelven való kérdezés gyakorlására szolgálhat.