A The King is Dead: Second Edition egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 45 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kampány/harci kártya vezérelt, a szövetségek, a pakli tervezés, a memória és a szimuláció...
Kategória:
Politika, Háború, Középkori
Mechanizmus:
Kampány/Harci kártya vezérelt, Szövetségek, Pakli tervezés, Memória, Szimuláció, Terület befolyásolás/irányítás, Limitált kommunikáció, Változó setup, Map Reduction
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Köszi szépen!
Válasz eagleW (2024. dec 15. 13:42) üzenetére
Egyáltalán nem baj. Teljesen nyelvfüggetlen. A magyar szabályban mindent meg tudsz nézni, hogy mi hogy néz ki és mindennek ott a magyarázata is.
Válasz domimatolcsi (2024. dec 15. 13:02) üzenetére
Mennyire baj ha a társaság fele nem tud angolul, persze tudom, hogy ki van írva, hogy nyelvfüggetlen de olyantól szeretnék választ aki fizikai értelemben is fogta a kezében.
Előre is köszi a választ!
2 fős játéknál, ha ez első 1-2-3 körben passzolunk, az kicsit előnyt jelent a passzoló játékosnak nem? Több kártyája marad, amit kijátszhat és onnan sokkal könnyebben alakítja saját maga javára a többi területet. Szerintem az első 1-2 körben nem érdemes kijátszani a kártyákat, hanem ahogy alakul (ha a másik kijátsza, annál jobb kevesebb kártyája lesz) és ahhoz alkalmazkodni nem?
Beváltotta. Jobban, mint gondolni mertem volna. Különösen a solo része. Fantasztikus. Mióta megvan naponta lenyomom, néha többször. Szóval nagy tisztelettel köszönöm az ajánlást!
Válasz robsteady (2022. feb 12. 00:01) üzenetére
Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket! Továbblépés gyanánt ott a Brian Boru. Én a szerző Wir sind das Volk játékával barátkozok épp. 😉
Válasz porcine (2022. feb 11. 21:15) üzenetére
Ismét szeretné megköszönni a bemutatód. A játék itt pihen az asztalomon és minden szavadat igazolja. Zseniális!
Válasz robsteady (2021. aug 11. 14:33) üzenetére
Nem szeretem a listákat mert sokszor átverik az embert, de az ilyen írások mint ez is hasznosak, gondolom volt előkelőbb helyen is a BGG-n csak az újabb játékok leszorították és így sajnos feledésbe merült, egyszóval köszönjük ezt a véleményt a cikked meg várjuk a következő játékról.
Válasz robsteady (2021. aug 11. 14:33) üzenetére
Nyithatnál egy olyan topicot, Kevésbé ismert nagyon jó játékok címen. Nem tudom van-e ilyen valameddig visszamentem - nem találtam, hogy lehet fórumba keresni - nem találtam ilyen témát. Azóta megtaláltam, ahol igen nagy vihart kavart a topic nyitása, arra hivatkozva, hogy a nyitó pontvadász, és azt ajánlják, hogy minden ilyen a játék adatlapja alatt legyen. Nem értek egyet, mert most láttam az új hozzászólás miatt az érdekes ismertetőt, de egy fél év múlva nem életszerű, hogy azt mondjam: hú soha nem hallottam a The King Is Dead-ról megnézem mit írtak róla. De a fórumnál, ha van egy ilyen téma elindítva át lehet futni, hogy milyen játékokról volt már szó.
Szerkesztve: 2021. aug 12. 06:33
Válasz robsteady (2021. aug 11. 14:33) üzenetére
Csatlakozom. Szuper cikk lenne belőle. Mindenesetre az étvágyamat már meghoztad a játékhoz! Szép írás, gratulálok!
Válasz robsteady (2021. aug 11. 14:33) üzenetére
Igazad van, ne hozzászólást írj kevésbé ismert játékokról, hanem cikket.
Válasz robsteady (2021. aug 11. 14:31) üzenetére
Ilyen alig ismert, vagy lesajnált, félresöpört, általad pl. viszont kincsnek vélt játékokról tényleg írhatnál néha cikket. 😉
Válasz robsteady (2021. aug 11. 14:31) üzenetére
Ronda borító, BGG 700+ helyezés*, 2.12-es nehézség. Felejtős, nem? Felületeseknek talán, nekem nem.
Megadja mindazt, amit szeretek: pofonegyszerű szabályok alkotta nagy mélységű játékot, ami még ráadásul egy igazi interaktív (ez a finom szó a konfrontatívra) mechanikával társul, az Area Control / Majority motorral.
Rondácskának gondoltam, de aztán miután megvettem, rájöttem, nagyon igényes munka, és illik a játék által képviselt korszellemhez. Matt és fényes felületek váltják egymást, mindezt magas minőségű anyagokra nyomtatva. Együtt jött a Eagle-Gryphon-os Mercado de Lisboa-val, szóval rögtön össze lehetett hasonlítani egy prémium termékkel, és igen, egy a minőség (!). Még a fa alkatrészek is valami pozitív értelemben vett műanyagos színbevonatot kaptak.
A történet szerint egy örökösödési háborúba kerülsz, ahol a háttérben megbúvó nagyhatalmú nobilitásként próbálod a 8 tartományban dúló hatalmi harcokat befolyásolni. Tartományról tartományra folynak majd a hatalmi rivalizálások, melyek egy frakció (angol, skót, walesi) végső és átírhatatlan győzelmével érnek véget. Mikor mind a 8 tartomány megválassza a maga vezetőjét, a tartományokban többséget alkotó náció ad királyt az országnak. Amennyiben jól politizáltál a játék során, és úgy egyengetted ennek a frakciónak az útját, hogy ők kerüljenek hatalomra, miközben a legtöbb követed tőlük van, akkor megnyereted a játékot. Egyszerűnek tűnik, igaz?
Vagy pedig - mert két győzelmi feltétel van -, te tud egységesíteni a frakciókat az instabil állapotot kihasználó francia invázió ellen, ahol épp a követek egyensúlya lesz döntő? Bonyolódik?
És ha erre azt írom: a 8 tartományban lévő 30-40 nemzetséget, melyek alapvetően három frakcióra tagolódnak és oszlanak meg egyenlőtlenül, és mindezt 8 vissza nem húzható kártyával kell vezérelni? Hát az minden más, de nem egyszerű feladat. Ráadásul ezt úgy, hogy az ellenfele(i)dnek is azonos kártyái vannak***.
(folytatás következik alább***)
Szerkesztve: 2021. aug 25. 15:49
Amennyiben nyerni akarsz, akkor lesz min gondolkodnod. Ez nem BGG 2.12 nehézségű feladat. Egy káoszban próbálsz uralkodni, miközben egyre fogyó kártyáidban kapaszkodsz görcsösen. A játék még két főnél is felülírja önmagát. De nem körről-körre, hanem mire a húzópaklid leér az asztalra. Hogy lehet így tervezni? Nos, ez egy nagyon komoly taktikai játék. Állandóan figyelned kell, és újratervezni a stratégiád. Sikerülhet neked ebben a 20 percben lejátszható superfiller-ben? Próbáld ki!
Ajánlom minden Area Control / Majority rajongónak. Különösen a El Grande / Samurai hívőknek, mert ahhoz nagyon hasonlatos, csak itt zéró szerencse van. Ez tiszta taktikai észjáték. Szerintem sokakat ki tud mozdítani a komfortos szellemi síkjáról.
Nem mondom, hogy egyedi játék a menetét illetően (pl én a War of Whispers helyett választottam ezt), de egyszerű, pörgős, rövid ideig tart, mégis jó játékélményt ad.
(folytatás következik alább)
Szerkesztve: 2021. aug 25. 15:53
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) The King is Dead: Second Edition társasjátékhoz
kardostibor44- 2025. feb 01. 12:31
- Válasz
- / +10
Remek taktikai többségszerzős játék a középkori Angliában egyszerű szabályokkal, egy óra alatt.
Pozitívumok:
- a játék legnagyobb erőssége, hogy minden döntésednek eszement súlya van. Még annak is, ha épp passzolsz. Ugyanis te döntöd el, hogy a mindösszesen 8 akciódat a játék mely fordulóiban használod fel. (első parádés megoldás)
- amikor valamelyik frakciónál erősíted a befolyásodat, azzal egyben gyengíted is a térképen. De lehet, hogy abban a régióban ez pont jó neked? Remek mérlegelési lehetőségeket biztosít! (második parádés megoldás)
- két módon érhet véget a játék és eltérő a játék végi "pontozás" mindkét esetben. Vajon ki melyikre hajt? Át tudod verni az ellenfeleidet? (harmadik parádés megoldás)
Ami megosztó lehet:
- kinézet: szerintem letisztult és szép az asztalon, a kártyák "korabeli" illusztrációja is tetszik. De volt játékostárs, akinek sokat ajnároztam, majd amikor elővettem az eszközkészletet, eléggé felhúzta a szemöldökét. Aztán a második fordulóban már kaján vigyorral tervezgetett.
- nincs egy saját frakciód, hanem mindhárom frakciónál törekedhetsz befolyásra, erősítheted és gyengítheted őket a játéktábla egyes részein. Ez szerintem üde változatosság, de van aki nagyon a levegőben lógva érzi magát tőle.
- brutálisan jó taktikai játék, ahol lehet egy hosszú távú stratégiád, de majdnem biztos, hogy esélytelen, hogy ragaszkodhass hozzá. Persze, lehet, hogy te vagy a legnagyobb bábmester a világon. Két idézet jut eszembe a játékkal kapcsolatban:
"A káosz egy létra" - Kisujj a Trónok Harcából
"Mindenkinek van egy terve, amíg jól pofán nem verik." - Mike Tyson
Én messzemenőkig javaslom a magas interakciót kedvelőknek, de rövid időtartama és gyors tanulhatósága miatt jó kilépési pont lehet az eurókat kedvelőknek is a komfortzónájukból. Nálam csak azért nem 10 pontos alkotás, mert akkora a káosz benne, hogy jópár játék után még mindig nehezen tudom eldönteni, hogy jól csinálok-e dolgokat, vagy sem, még akkor sem, ha nyerek. De az élmény 10-es.
BGG értékelés: 10/9
Szerkesztve: 2025. feb 01. 17:47