Az élet játéka egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 1 óra. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 8 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a forgass és mozgass, a szimuláció és az események mechanizmusokra. Szokták mondani, hogy mindenki a maga sorsának a kovácsa, hiszen...
Az élet játéka egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 1 óra. A társas elsősorban gyerekeknek készült, akár már 8 éves kortól is játszható. A játékmenet erősen épít a forgass és mozgass, a szimuláció és az események mechanizmusokra.
Szokták mondani, hogy mindenki a maga sorsának a kovácsa, hiszen a döntéseink alakítják az életünk útját. Ti merre tartotok az életben? Az Élet játéka társasjátékkal egy egész életet leélhettek, és meghozhatjátok a saját döntéseiteket, amelyek a sikerhez vezethetnek. Egyetem vagy egyenesen a munka világa? Kockáztatás vagy biztonság? Családi élet vagy karrier? Csak rajtatok áll! Éljétek a lehető leggazdagabb életet, menjetek stílusosan nyugdíjba, számoljátok össze a vagyonotokat, és nyerjétek meg a játékot! A játék során a játékosok kis autókkal lépkednek a játéktáblán, a soron következő játékos pörget egyet a pörgettyűvel, ami meghatározza a lépések számát. A különböző mezőkhöz különböző kártyák tartoznak: házak, karrierutak, háziállatok és cselekvések, amelyek között dönteniük, vagy amelyeket teljesíteniük kell a játékosoknak. A játék akkor ér véget, amikor a játékosok „nyugdíjba mennek". A győztes az, akinek a játék végén a legtöbb pénzt sikerült felhalmoznia. A doboz tartalma: - 55 db kártya (karrier, egyetemi tanulmányok, hosszú távú befektetés, első otthon, házak és vagyonmegosztás kártyák) - 25 db életzseton - 16 db forgass és nyerj zseton - 4 db autó - 1 sorozat bábu - 1 db játéktábla - 1 db forgató - béremelési értesítő, bankkölcsön elismervények, játékpénz, használati utasítás. Csomagolás mérete: 40 x 24 x 4,5 cm Játékosok száma: 2-4 fő Játékidő: 60 perc Ajánlott korosztály: 8 éves kortól ajánljuk.
Forrás: Játéksziget
Kategória:
Közgazdaság, Gyerek játék, Elektronika
Mechanizmus:
Forgass és mozgass, Szimuláció, Események
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Nem azokat az időket éljük, amikor észszerű boldog-boldogtalannal összeülni társasjátékozni – de ha már úgy adódik, hogy a család napokon keresztül össze van zárva és a Netflixre már ráuntunk, idővel lekerülnek a polcokról a társasjátékok...
2024-06-07 12:17:36
A 90-es években voltam gyerek amikor nagyon pörögtek ezek a hasbro társasok. Nekem ez kimaradt, mert a többit érdekesebbnek találtam. Most kíváncsiságból vásároltam egy példányt, természetesen az új kiadásból. A legtöbb Hasbro társas felett eljárt már az idő, és realizáltam, hogy ez sem kivétel, ugyanakkor még elég fun tud lenni gyerekekkel, és több döntési lehetőséget vélek felfedezni benne, mint pl. egy Monopolyban vagy egy Hotel-ben. A kivitelezése hagy némi kívánnivalót maga után. A karotonk elég vékonyak és mellőzték belőle az épületeket is, amik a régiben tök jó hangulati elemek voltak. Arra mindenesetre jó, hogy a gyerekeim kedvet kapjanak a társasjátékokhoz, és idővel be lehessen őket vezetni a komolyabb játékok világába.
2024-02-16 16:44:46
Sziasztok!
A játék valóban a gazdálkodj okosan és a monopoly keveréke, ha szabad így fogalmazni. A lényeg benne, hogy vagyont szerezz, hogy ezeket miképpen teszed az rád van bízva. Gyarapítod a családod vagy inkább jobb szakmát választasz, esetleg befektetetsz vagy ingatlant vásárolsz? Minden lehetőség adott neked csak döntened és jól pörgetni 😀 .
Elsősorban gyerekeknek vagy gyerekekkel együtt játszóknak ajánlom.
Jó játékot mindenkinek!
2022-12-27 23:50:26
Sok modern, komplex játék mellett nemrég ez a játék is előkerült, illetve a 90-es évekből származó változata.
Gyerekeknek, kezdő játékként szerintem jó választás, mivel elég látványos, igényes kivitelezésű, van némi (minimális) döntési helyzet, nem csak dobok-lépek. Természetesen nagyon nagy benne a szerencsefaktor, de ez jól áll a játéknak. Mi felnőttként is jól szórakoztunk, egy laza kikapcsolódásnak tökéletes volt.
2022-03-07 13:40:51
Innen le tudod tölteni.
2022-03-07 11:09:45
Fel tudná tölteni valaki a magyarnyelvű játékszabályt?
2022-03-07 11:09:01
Fel tudná tölteni valaki a magyarnyelvű játékszabályt?
2022-03-05 12:25:23
Azt még lefelejtettem, hogy szerintem erősen túl van árazva a játék. Bár vannak mütyürök és 3D elemek is.
Bár a doboz és maga a játék egész szép de ettől függetlenül 10k forintot számomra sosem fog érni.
Bár a nagy téli tesco leárazásoknál megakadt rajta a szemem akcióban de annyira még akkor sem foglalkoztatott hogy ne találjak nála sokkal jobbat a polcon. Szóval maradt a boltban és jó eséllyel a házi polcra sosem fog felkerülni.
Számomra nehéz elképzelni, hogy ez rendszeresen előkerüljön felnőttek esetében.
Ha lesz gyerkőc és lényegesen lemegy az ára akkor esetleg újragondolom a megvételt de mivel nem biztos, hogy a legjobb üzenetet hordozza lehet még akkor sem kerül a kosárba🤣
2022-03-05 12:13:35
Ezt a játékot régebben unokaöcséméknél próbáltam ki. Ahogy játszottunk nekem kicsit átdolgozott gazdálkodj okosan volt más témával, ugyanis itt egy életet játszol le és a tipikus elemeket úgymond a játék az utadba sodorja és kb ez van ha kell ha nem.
Gondolok itt házvásárlásra, családalapításra, gyerekekre.
Ezen kívül helyenként döntéseket is hozhatsz, elmész egyetemre vagy sem, karrierváltás. Azonban abból az egy játékból amit játszottunk nekem úgy tűnt,, hogy megvannak a fix jobban járós ösvények. Szóval minimális döntéseket kell meghozz és azok is általában egyértelműen visznek közelebb vagy távolabb a győzelemhez.
A játék szinte csak jutalmaz emlékeim szerint, persze vannak kiadások hitelek de összességében nem igazán van benn e nagy kihívás, gondolkozás csak mész és időnként utat választasz mondhatni veszély nélkül. Ezért lett ez nekem gazfálkodj okosan feeling bár tény annál azért mégis csak jobb.
Annyira nem érzem ezt az élet játékának mert a valö világban azért nem mennek ennyire gördülékenyen a dolgok az esetek többségében. Kicsit olyan amerikai álom szinten mozog és elképzelhetőnek tartom, hogy ennek hatására a gyerekek sokkal hamarabb szeretnének felnőni mintha az nagyobb móka lenne. Habár kétségtelen vannak előnyei a felnőttlétben de azért szerintem a gyerekeknél még mindig nagyobb az aranyélet.
2021-03-21 19:42:14
Gyerekkorunkban nagyon szerettük, akkor még Game of Life címen (úgy látszik, most már ezt is le kell fordítani :D). Tény, hogy nem egy gondolkodós, modern társas, de jól bele tudja élni magát az ember. Azért mégiscsak több döntési szituáció van benne, mint mondjuk egy Gazdálkodj okosanban, és talán nem is annyira agresszív kiszorítós, mint a Monopoly. Lehet, hogy a gyerekekkel ki kellene próbálnunk, csak már nem tudom, hol lehet... :)
2021-03-21 16:42:14
Klasszikus családi játék. Annyival jobb, hogy nem megyünk körbe-körbe, mint pl. a Gazdálkodj okosannál. Dobókocka helyett szerencsekerék van. A játékosjelölőkkel (1 mm-es kartonkorong kb. ) kéne pörgettyűzni, de első pörgetésre elszállt a semmibe, így azokat nem használtuk. Jól van balanszolva az egyetemi és karrier fizetés kártyák és hűen tükrözik a mo-i fizetéseket. Tarthatunk kis kedvencet, házasodhatunk, gyerekeket "toborozhatunk" :), házakat vehetünk (amiket a végén eladhatunk)..szerencsekártyákat húzogathatunk, mini játékok keretében, ezek egyszerű szólj hozzá valamit periódusból állnak. Az győz, akinek a legtöbb pénze marad a végén, nem az, aki elsőként ér célba. Fikarcnyi autónkkal száguldozhatunk végig a pályán, iciri-piciri fröcsöntött bizbaszokkal, melyek kezeléséhez sebészi csipesz javasolt. A tábla színes, szép. A 90-es èvekben nagy népszerűségnek örvendett a Hotellel egyetemben. Ha nincs kedvünk gondolkodni, akkor előkerül a polcról.
2020-04-17 01:21:19
Azért szeretem ezt a játékot, mert bele tudom magam élni és alakíthatom az életemet, ahogy én szeretném közben történnek velem életszerű váratlan helyzetek is. És el tudom képzelni, hogy mi lenne akkor ha ezek ténylegesen megtörténnenek velem. Sokat szoktunk nevetni a családdal amikor ezt játszuk.
2020-03-28 10:30:05
Ez tulajdonképpen egy drága Gazdálkodj okosannak tűnik számomra. De azért annál sokkal életszerűbb, hiszen nem az van, hogy körbe-körbe járunk a mezőkön, hanem egy tényleges életutat épít fel a karrierek, család, házastárs, gyerekek stb. segítségével.
A pörgetés szerintem felüdülés a sok kockadobásos játék után, szóval ez egy kreatív elem.
Egyébként pont az életszerűsége miatt szerintem jót lehet szórakozni vele. Bele tudjuk élni magunkat, bele tudjuk képzelni magunkat az egyes helyzetekbe, mert mi magunk is átélünk egyes helyzeteket, vagy legalább egy közvetett módon találkozunk más helyzetekkel. Szerintem kellenek néha az ilyen játékok is, ahol nem igazán kell komoly stratégiákat felépíteni, hanem csak pörgetünk, szórakozunk egy jót, és kész. Szépen felépített játék, valószínűleg komoly nosztalgiafaktor is van már benne, de én külön nem venném meg ennyi pénzért. Akinek van otthon, annak lehet főként nagy élmény.
2019-09-03 14:59:48
Olyan klasszikus, mint a Monopoly vagy a Gazdálkodj okosan. Bevezető családi játéknak alkalmas, de a túlzott egyszerűsége és a szerencsefaktor miatt másra nem igazán jó. :) Én a 90-es évekbeli verziót ismerem, és az grafikailag szép volt. Külön extrát adtak ehhez a táblát 3D-sé tevő kis dombok. Úgy emlékszem, az életbiztosításokkal lehetett mindig nagyot kaszálni. :)
2019-07-17 20:03:01
Először gimiben játszottam vele, egy közös nyaralás alkalmával a barátnőimmel. Rengeteget játszottunk vele és nagyon élveztük. Nem bonyolult, egyszerű a játékmenete, a játékidő sem hosszú. A pörgetős része nagyon tetszik, lehetővé teszi, hogy ne veszítsük el a dobókockát. :) A szerencsefaktor igen erős, mely a laphúzásban és a pörgetésben nyilvánul meg, de utána mi dönthetünk, hogy merre indulunk, és mit szeretnénk elérni a játék során.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Az élet játéka társasjátékhoz