A Takenokolor egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 - 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 6 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kártya húzás, a ceruza-papír, a kockadobás, a játék végi bónuszok és a multiple maps mechanizmusokra. Színes kertekről...
A Takenokolor egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 20 - 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 6 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kártya húzás, a ceruza-papír, a kockadobás, a játék végi bónuszok és a multiple maps mechanizmusokra.
Színes kertekről álmodom...
A Takenokolor színezős „válassz és írj” társasjáték gyerekeknek. A játékosok színpompás bambuszkertjüket építgetik „dobófilctollak” segítségével.
Irány a bambusz liget! Végig a patak mentén, amiben tarka halacskák fickándoznak, a kicsi kerek tónál és a vízesés mellett számos sudár bambusz növöget, és mind csak arra vár, hogy valaki megtöltse végre a világukat színekkel! Ha pedig minden bambusz tarka már, jöhet a lámpásfesztivál, lampionokkal és sárkánytánccal, és mindennel, amit egy szorgos kis panda megérdemel!
Minden forduló kezdetén az egyik játékos magához veszi a pandát, jelezvén, hogy ő dob, majd megfogja a négy különböző színű dobófilcet és dob velük. Ezeken a filceken ugyanis van egy-egy szögletes gyűrű, ami némi gurulás után megállapodva egy-egy szimbólumot fog mutatni. A játékos választ egy filcet a dobottak közül, és beszínez vele egy mezőt a maga lapján, aztán a következő játékos is így tesz, és ha mindenki választott és színezett, akkor a kis panda tovább vándorol, és a következő játékos dob a tollakkal.
Hogy pontosan milyen mezőket tudnak beszínezni az először is attól függ, melyiket választották a négy, különböző nehézségű színezőlap közül. Az elsőn bambuszok virulnak és egy kis patak csörgedezik, az égen a Nap és néhány felhő úszik, a következőn már halak is ugrálnak a patakban, és egy kis tó is megjelenik. A harmadikon vízesés, aminek partján lámpások is vannak, az utolsón pedig egy lámpás fesztiválba csöppenünk, lampionokkal, kívánságos borítékokkal, szélforgóval, kínai sárkánnyal. A fenti elemek mind mezőkre vannak osztva, és a játékosok egy adott színű, adott szimbólumot mutató filctollal csak ahhoz a színhez és szimbólumhoz tartozó mezőt színezhetnek be. Az egyre nehezedő pályák pedig egy-két új szabályt hoznak be az új elemek színezését illetően.
A Takenokolorral végre a legkisebbek is eljuthatnak a vidám panda bambuszokkal ékes, színpompás világába!
Kategória:
Gyűjtögetés, Környezet, Állat
Mechanizmus:
Kártya húzás, Ceruza-Papír, Kockadobás, Játék végi bónuszok, Multiple Maps, Drawing
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Mostanában egészen sok írogatós társas jelent meg - mutatunk négyet-ötöt, amit érdemes kipróbálni.
2024-06-28 20:49:44
Érdekes kis roll & write játék, noha az original Takenokoval csak a tematikája (és a tervezője) azonos. Egyedi mechanizmusa a színes filctollakkal való dobás (dobó kocka helyett), így mind a roll, mind a write műveletet egy eszközzel végezzük el. Kapunk 4 különböző színű filctollat (zöld, sárga, rózsaszín, kék) egy hexa alakú középső résszel, melynek 6 oldalán 3 különböző szimbólum található (négyzet, háromszög, kör), valamint 4 különböző nehézségű színező játékoslapot (kert, folyó, vízesés, sárkány) mindig valamivel több féle pontozási szabállyal, mint az előző, ezzel biztosítva, hogy több korosztály is megtalálja köztük a neki tetszőt valamint, hogy lépésről lépésre felfejlődjünk egy nehezebb szintre. Bár szerintem ugyanez csökkenti az újrajátszhatóságát, mivel akinek a nehezebb szint jön be, annak a könnyebbek nem jelentenek kihívást, míg aki a könnyűt szereti lehet el fog veszni a nehezebb lap részleteiben. Ezt persze valamelyest ellensúlyozhatja a roll and write játékokra jellemző szerencsefaktor, illetve adja magát a lehetőség, hogy a közeljövőben újabb kiegészítő lapok érkezzenek. A játékmenet gyors és egyszerű: a kezdő játékos gurít a 4 filctollal, majd választ magának egy tollat. A maradékból választ a következő játékos, és így tovább. Ezt követően mindenki kiszínez egy a választott színével és a kidobott mintával megegyező területet a játékoslapján. Majd a kezdőjátékos jelölő Panda tovább vándorol és új kör indul. Bizonyos területcsoportok kiszínezését követően egy Katicabogarat is bekarikázhatunk és ezt hangosan be is kell jelenteni, mivel a játék abban a körben véget ér amint valaki megszerezte a harmadik Katicabogarát. Ezután összeszámoljuk a pontszámokat és akinek a legtöbb van, az győz. Könnyed kis családi filler játék, BGA-n már kipróbálható a Béta verzió.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Takenokolor társasjátékhoz