A Santiago de Cuba egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő 40 - 75 perc. A játék 2013-ban megnyerte a Magyar Társasjátékdíj díját Az Év Játéka kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a fogd és vidd, a moduláris tábla, az áru...
Kategória:
Közgazdaság
Mechanizmus:
Fogd és vidd, Moduláris tábla, Áru spekuláció, Memória, Kockadobás, Munkás-elhelyezés, Track Movement, Resource to Move, Hidden Victory Points
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Újpalotán (XV), Újpesten (IV) és az Uzsoki kórháznál (XIV), ritkábban a belvárosban az Astoria, Blaha Lujza tér, Ferenciek tere, Deák Ferenc tér, Keleti-Nyugati pályaudvar, Örs Vezér tere es Bosnyák téren! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Regi verzio, ennek megfeleloen polckopott doboz, beltartalom sertetlen es hianytalan. Igazi ritkasag.
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Nálunk is elő szokott kerülni, nagyon szép és jó játék. Általában ketten szoktunk játszani. Létezik online változata is, ott ki tudja próbálni aki lemaradt róla.
Ahogy látom már nem kapható ez a játék. Egy könnyed, egyszerű társasról van szó, ráadásul anno nem is volt drága a többi játékhoz képest (valami 6000 pár száz forintért lehetett beszerezni).
Alapvetően "pickup and deliver", azaz "fogd es vidd" típusú társas. A játékosok célja, hogy be kell szerezniük az egyes embereknél kapható árukat (citrus, dohány, stb.) és ezeket elszállítani a hajóra majd győzelmi pontokért beváltani. Eközben a meglátogatott emberek kapcsolatai révén az egyes épületek képességeit is használhatják.
Érdekes benne, hogy minden játékos ugyanazt a központi bábut mozgatja. Fontos benne az időzítés, hogy mikor látogatjuk meg a kikötőt.
Az újrajátszhatóságot a setup-ban történő különbözőség adja: minden játéknál a meglátogatható emberek és épületek más helyen lesznek.
Elég sok mechanizmust ötvöz, van benne egy kis kockadobás, point to point movement, munkáslehelyezés.
A játék rajza pedig gyönyörű, és nem hazudok, ez volt az egyik fő ok amiért beszereztem. Nem is meglepő, mivel ezt is Michael Menzel rajzolta aki többek között a Stone Age grafikájáért is felelős.
Jól működik minden játékosszámmal, de szerintem ketten a legjobb. 4 fővel kicsit "kaotikusabb", mert nehezen tervezhető előre a következő lépés. De ez nem feltétlenül baj, vannak akik ezt szeretik.
Ketten kb. 45 perc egy játék + setup.
Az utóbbi időkben ritkán játszunk vele, de azért szeretjük és alapvetően jó játék.
Ha valakinek van rá lehetősége, akkor szerintem érdemes kipróbálni.
Én főként kétszemélyes módban játszom vele - Párommal -, de ha van érdeklődő, szoktuk többen is. Számomra mégis a 2 személyes játéknak van egy külön varázsa, főleg úgy, hogy azért lehet piszkoskodni a különböző lehetőségeket kihasználva a másikkal. Párkapcsolat építésre nem mindenkinek ajánlanám :D
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Santiago de Cuba társasjátékhoz
Ebben a játékban Kuba egyik legnagyobb városában vagyunk nem teljesen legálisan müködő kereskedők, akik a helyiekkel üzletelve jutnak hozzá nyersanyaghoz, amit a kikötőben tudunk eladni és elszállítani. A játékmenet egy rondellaszerű pályán halad, ahol a közösen mozgatható autónkkal tudunk egyik lakostól eljutni a másikig, ott szerezhetjük meg a nyersanyagot/pénzt/gyözelmi pontot és lehetőséget arra, hogy a saját bábunkkal az ahhoz a kubaihoz tartozó épület képességeit is használjuk. A rondellán mozogva, a sorrendben következő játékos a kikötőt elérve dönthet arról, hogy nekiáll-e a szállításnak, amit a kör elején, dobókockák segítségével határozunk meg. Számomra ebben a társasban nagyon jól átjön a tematika, az áruk (cukornád, rum, szivar), a meglátogatható emberek (Martinez a zenész, El Zorro a zsebtolvaj) és főleg a szállítási procedúra miatt tényleg olyan, mintha ott kellene alkudni mindenre, ami tartogathat meglepetéseket. A játék elején véletlenszerűen felrakott lapkák és a kör elején újradobott kockák miatt elég nagy az újrajátszhatósága is, persze így meg is bicsaklik az előbb említett tematikusság, mert lehet, hogy a zenészhez a fűrészmalom lapka fog tartozni. A legérdekesebb része talán a begyűjtött saját erőforrásaink, pénzünk stb. titkossága a többiek előtt, amit a parávunk (ami sajnos nem nagy) mögött tartunk egészen a játék végéig. Ez a szállítás során lesz fontos, mert így mindenki kicsit vakon teljesíthet, agyalhat azon, hogy mi lehet a másiknál. Az is dob az egészen, hogyha mi érünk oda először, és úgy érezzük, hogy nincs elég/megfelelő cuccunk, akkor nem kötelező a szállítás, mehetünk még egy kört a városban, gyűjtési lehetőséget adva magunkat. Ebből talán érződik is, hogy 3-4 fővel az igazi, akkor már tényleg nem lehet követni, hogy ki mit vett el a közös készletből. Ez a cím nem euro, mert nagy a váratlanság faktor benne, de viszont nem is csak a szerencsére lehet benne alapozni, a kettőt jól ötvözi, akinek ez szimpatikus, azoknak tudom ajánlani.