Az Oh Hell! egy könnyen tanulható társasjáték, 3 - 7 játékos részére, az átlagos játékidő rövid, csak 30 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít az ütés-váltós mechanizmusra.
Angol:
Oh Hell! is a trick taking standard deck playing card game. The object is for each player to bid the number of tricks he thinks he can take from each hand, then to take exactly...
Oh Hell! is a trick taking standard deck playing card game. The object is for each player to bid the number of tricks he thinks he can take from each hand, then to take exactly that many; no more and no fewer. Points are awarded only for making the bid exactly, and are deducted for missing the bid, either over or under.
The hook is that at least one player will fail on each hand, because the total number of tricks bid by the players may not equal the number of tricks available on that hand.
Also known as Oh Pshaw and Blackout.
Similar but in board game form as:
Canyon
Kategória:
Kártyajáték
Mechanizmus:
Ütés-váltós
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Rövid játékidő! Ha csak gyors játékra vágysz a munka után, akkor ez a neked való!
Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!
2022-01-22 16:11:53
Hogy mik vannak! :D
2022-01-22 16:03:51
A Wizardból még Világbajnokságot is játszanak 2010 óta és van magyar világbajnoka is a játéknak! http://wizardkartya.hu/wizard-vilagbajnoksag.html
2022-01-22 15:53:10
Nem tűnik szentségtörésnek, főleg, ha az eredmény jó 😃 De a Wizarddal sose játszottam, így nem tudom. Nemcsak a Rikiki járt így, több régi kártyajáték lett kicsit feltúrbózva és saját paklival megjelentetve. És több esetében van meg az alapmotívum, de megvariálva, vagy mással is ötvözve. Pl. a Lost Cities az egy lórum, de jótékonyan megfrissítve. Jól is ment, sokkal könnyebben, mint a számomra teljesen ismeretlen mechanikájú Hanamikoji.
2022-01-22 15:23:15
...és az meg már teljesen ördögtől való, hogy valaki fantáziát látva benne, kiegészítve 4 varázslóval és 4 udvari bolonddal, a kártya színeit megváltoztatva és fajokra elnevezve, de a mechanikát meghagyva alkotott egy "új" játékot......igen, ebből lett a Wizard. :)
2022-01-22 14:08:06
Azért ismerted Rikikinek, mert az a neve, ez az itteni név egy marhaság 😃
Mi is kábé olyan szabállyal játszottuk, mint ti, de adu nélkül. Az utolsó játékosnak úgy kellett vállalnia, hogy ne jöjjön ki pontosan az ütésszám, így valaki mindenképp bukjon. Nyertes vállalás 10 + ütésenként 2 pont, vesztes ütésenként -10 pont, vagy valami ilyesmi.
Rettentő sokat játszottuk amikor 4-nél többen voltunk. Mindig írtuk a pontokat, és az este végére (sokszor hajnalra) lett egy rangsor. Emlékezetem szerint ez az egyetlen játék, amiben soha nem voltam utolsó, egyetlen este végére sem.
2020-05-27 19:16:13
Én Rikiki néven ismerem a játékot. Szerintem egy nagyon érdekes játék, ami a modern társasjátékok korában eléggé eltűnik a játékok sűrűjében. És valószínűleg igaz ez a legtöbb magyar-, illetve francia kártyával játszható játékra egyaránt.
Gyerekkoromban ez volt az a játék, ami előkerült, ha a család összeült, és mi mindig csak vágyakozva figyeltük, ahogy a felnőttek óriási röhögések közepette Rikikiznek. Nem tudtuk, hogy hogy kell játszani, de a hangulat miatt nagyon felkeltette a figyelmünket. Aztán később, mikor már nagyobbak voltunk, megtanítottak minket is Rikikizni végre.
Igazából valószínűleg ahány társaság, annyiféle szabály, mert az ehhez hasonló kártyajátékok szabályai valószínűleg szájhagyomány útján terjedtek. Én úgy ismerem, hogy amikor mindenkinél egy kártya van, akkor a sajátunkat nem látjuk, de mindenki másét igen (a Hanabihoz hasonlóan - mennyire megelőzte a korát a Rikiki :) ), aztán minden körben eggyel több kártya lesz a kezünkben, a két lapos körtől kezdve pedig mindenki már csak a saját lapjait látja. Aztán ha elértünk oda, hogy a pakli nem ad ki több lapot az adott játékosszámnál (de maximum 13 lehet a kézben), akkor elindulunk visszafelé egyesével. Az adu nálunk állandóan a kőr volt. Illetve a pontozásnál ha jól tippeltél, akkor 10+(tipp*2) pontot kaptál, különben (különbség*2) pontot veszítettél. A Wikipédia Rikikiről szóló oldalán egyébként fent van a szabályzat egy csomó változattal egyetemben, ha valaki esetleg nem ismeri a játékot, de érdeklődik iránta.
Ha valaki netán szeret játszani, és nem akarja, hogy a vírushelyzet megakadályozza ebben, akkor boardgamearenán is megtalálja, és játszhat akár ismerősökkel, akár vad idegenekkel is.
Valóban igaz lehet, hogy szinte eltűnt a piacról a magyar- és a francia kártya, illetve az azokkal játszható játékok. Pedig nem kell sokezer forintokat költeni feltétlenül különféle fillerekre, csak végezni kell egy kis kutatómunkát, és ezzel a két paklival rengeteg játékot lehet játszani. Ha sérülnek a lapok, akkor sem történik tragédia, mert kb. 2-500 forint között lehet pótolni.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Oh Hell! társasjátékhoz