A Porta Nigra egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1.5 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a kártya húzás, a terület mozgatás, a terület befolyásolás/irányítás és a rondel mechanizmusokra. Vegyél...
A Porta Nigra egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1.5 - 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a kártya húzás, a terület mozgatás, a terület befolyásolás/irányítás és a rondel mechanizmusokra.
Vegyél részt Augusta Treverorum - egy Római Birodalom idején álló város - nagy épületeinek megépítésében. A városban (mai nevén Trier) több jelentős épület is megtalálható, mint pl. Bazílika, Amfiteátrum, Városfal és a Porta Nigra (fekete kapu) melyen katonák masíroztak keresztül háború idején. Minden városnegyedben más taktikát kell alkalmaznod, ha Te szeretnél a legnagyobb építész lenni.
A Porta Nigra egy közepesen nehéz stratégiai játék, mely inkább sokrétű, mintsem nehéz. A játék során sok jó stratégia és rengeteg kombinációs lehetőség adódik, csak ügyesen kell kihasználni az éppen rendelkezésre álló lehetőségeket. Célod az egyes városnegyedekben a legnagyobb befolyás begyűjtése, értékes és sok épület építésével.
A táblán körbe a város különböző negyedei helyezkednek el, itt zajlik majd az építkezés. Hogy mikor melyik területen érdemes építkezni azt mindig az épületkártyák határozzák majd meg. Persze építkezhetsz máshol is, csak akkor nem jár épületkártya. Viszont, ha 4 különböző épületkártyát összegyűjtesz, lesz egy szetted, melyet magasabb pontszámra cserélhetsz. De ne szaladjunk ennyire előre.
Az építkezéshez építőanyagra is szükséged lesz, mely a játékban tégla néven fut, de valójában egy kis szürke épület, melyet a tábla közepén látható piacról vásárolhatsz meg. A piacon 5 féle tégla található meg, színét - fekete, kék, piros, sárga és fehér - a helye határozza meg, ahonnan megveszed. A téglák ára is eltérő - a fehér a legdrágább, de egyben a legértékesebb is.
Minden játékosnak 8 akciókártyája van. Körönként kettőből kell majd egyet választanod, a másikat félreteszed a következő körre. Így lehetőséged adódik a következő lépésed megtervezésére is. Lehetséges akciók pl. tégla vásárlás, építés, befolyás jelzők (bónuszok), fáklyák (extra akció) gyűjtése.
Persze számításaid sok minden keresztül húzhatja pl. elfogy a tégla, elviszik előled az épületkártyát, beépítik a helyet stb. Az igazán jó játékos rugalmas, s az adott helyzetből próbálja a lehető legjobbat kihozni.
Nem egyszerű a helyzet, hiszen sok lehetőséged lesz célodat elérni. Cél, hogy egy területen neked legyen a legtöbb épületed. Cél, hogy sok épületkártyát gyűjts, hiszen a szettekkel többletpontokra tehetsz szert. A városnegyedekben külön-külön jutalom jár minden leépített 3. épület után. A fekete kapunál fontos, hogy minél több különböző szintű épületed legyen.
Viszont, nem mindegy, mikor melyik területen építkezel. Mindig csak ott vásárolhatsz és építkezhetsz ahol a lovasod áll. A lépésekért keményen pénzzel kell fizetned, melyből nincs sok. Az sem mindegy, hogy az egyes téglák milyen mértékben fogynak el a piacról, hiszen ez határozza majd meg a piac újratöltését és a Te vásárlási, építési lehetőségeidet!
A Porta Nigra egy kellemesen összetett játék, sok kombinációs és taktikai lehetőséggel, ennek ellenére pofon egyszerű szabályokkal. Két kártyából játssz ki egyet és tedd amit mond.
Két fővel ugyanolyan élvezetes, mint többel. Újrajátszhatósága kiváló, hiszen nem lesz két egyforma játék az állandóan változó kártyáknak, piacnak és céloknak köszönhetően. A játék vége felé a versenyhangulat a területekért fokozódik. Minden épület helye kritikussá válik, a körök pedig meg vannak számolva.
Kifejezetten ajánljuk azoknak, akik már az alap társasokkal megismerkedtek és stratégiai kihívásra vágynak. Haladóknak is ajánljuk a rengeteg kombinációs lehetőség miatt.
A magyar nyelvű szabályáttekintőt itt találod meg!
Kategória:
Városépítő, Ősi
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Kártya húzás, Terület mozgatás, Terület befolyásolás/irányítás, Rondel
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Porta Nigra társasjátékhoz