A Go egy összetett társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 30 - 180 perc is lehet. A társast, a bonyolultsága ellenére, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a terület foglalás és a négyszög-rács mechanizmusokra.
Angol:
By all appearances, it's just two players taking turns laying stones on a 19×19 (or smaller) grid of intersections. But once its basic rules are understood, Go shows its...
By all appearances, it's just two players taking turns laying stones on a 19×19 (or smaller) grid of intersections. But once its basic rules are understood, Go shows its staggering depth. One can see why many people say it's one of the most elegant brain-burning abstract games in history, with players trying to claim territory by walling off sections of the board and surrounding each other's stones. The game doesn't end until the board fills up, or, more often, when both players agree to end it, at which time whoever controls the most territory wins.
The earliest mention of Go (圍棋 (wéi qí)- "surrounding game") appears in the "Analects" of Confucius (551-479 BC), while the earliest physical evidence is a 17×17 Go board discovered in 1952 in a tomb of the former Han dynasty (206 BC- 9 AD). There is a tangle of conflicting popular and scholarly anecdotes attributing its invention to two Chinese emperors, an imperial vassal and court astrologers. One story has it that Go was invented by the legendary Emperor Yao (ruled 2357-2256 BC) as an amusement for his idiot son. A second claims that the Emperor Shun (ruled 2255-2205 BC) created the game in hopes of improving his weak-minded son's mental prowess. A third says the person named Wu, a vassal of the Emperor Jie (ruled 1818-1766 BC), invented Go (as well as games of cards). Finally, a fourth story suggests that Go was developed by court astrologers during the Zhou dynasty (1045-255 BC).
A Go set, consisting of a very general-purpose grid and colored stones, can also be used to play a variety of other abstract strategy games, such as Connect6, Go-Moku, and Pente.
Kategória:
Stratégia
Mechanizmus:
Terület foglalás, Négyszög-rács
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Ez a játék egy kiterjedt társasjáték család része!
Jelenleg egyik üzletben sem kapható a játék! Állíts be egy árufigyelést, hogy értesülj, amikor újra kapható lesz a boltokban!
2021-11-10 08:13:28
Egyetértek Mersével. Nem is igazán értem, hogy kerül ide a go. Nem érdemes úgy játszani, ahogy egy "szokásos" társasjátékot. Muszáj egy mestertől tanulni, vagy olvasni róla, mert enélkül egy egész más, kőrakosgató játékot próbálnál meg játszani. Annyiban talán jogos a szereplése a BGG listáján és itt is, hogy azt mutatja, mennyien ismerik, mennyire szórakoztató játék az embereknek társasjátékként játszva. És ebben tényleg lehetnek nála jobb, könnyebben átlátható, sokkal kevesebb tanulást igénylő játékok. De rossz nekem látni a gyengébb pontszámot, mert egyébként, mint szellemi teljesítmény tényleg a csúcs. Egy másik dimenzió, felette van a maximális pontszámnak jóval, de tényleg ne alkalmi játékként gondoljunk rá. Nekem muszáj megadnom rá a maximális pontot, nagyon fontos játék volt az életemben.
Fentiek egyébként a sakkra és a bridzsre is igazak. Azok is sokkal több tanulást igényelnek egy szokásos játéknál ahhoz, hogy megmutassák a szépségüket.
2021-01-21 10:03:47
A go szerintem határozottan a legjobb absztrakt kétszemélyes játék a világon. Én kipróbáltam az utóbbi tíz év BGG-n legjobbnak megszavazott modern két fős absztrakt játékait is (http://duplapluszjo.blogspot.com/search?q=absztrakt), és igazán kiválóak vannak köztük, de továbbra is az ősi go játékot tartom a legjobbnak. A go egyszerűsége lenyűgöző, szabályai akár két percben előadhatók, ráadásul nagyon intuitív, puszta geometria, nincsenek benne speciális szabályok és bábuk, mint a sakkban. Az az ember érzése, ha valaki nem találta volna ki pár ezer évvel ezelőtt, akkor kitalálta volna valaki más később. Egyszerű szabályai ellenére mégis kétszerte mélyebb játék a sakknál (erre konkrét mérőszámok vannak), amire egy életet lehet rááldozni. Nem véletlen az se, hogy goban később érte el a mesterséges intelligencia az nagymesteri szintet, de az AlphaGo-ról is tudni kell, hogy működésében igazából az emberi agyhálózatot másolja, nem úgy mint a sakkprogramok. A sakk egyébként számomra elég szűk mozgásterű a jó lépések tekintetében, ha valaki nem ismeri a megnyitásokat, akkor rögtön elveri az embert egy haladóbb játékos, tulajdonképpen már az előjátékban. A goban ezzel szemben rengeteg jó lépéslehetőség és stratégia van, és azokat nem kell előre számolni, mint a sakkban, hanem sokszor a geometriai jelleg miatt intuitíven és heurisztikákkal meg lehet érezni. Ezen kívül a goban lehet előnyt adni, ami bevett szokás, és így eltérő szintű játékosok is élevezetesen tudnak egymással játszani. Bár a sakkban is lehet pl. gyalogelőnyt adni, de az a nyugati civilizációban kicsit megalázónak számít, ráadásul megváltozik tőle az egész játék dinamikája. A gotáblán rengetegféle stratégia ki tud bontakozni, amik az emberi természet különbözőségének gazdag skáláját le tudják képezni. Az is a játék mélységét és zsenialitását mutatja, hogy minden stílusnak megvannak a maga képviselői az élmezőnyben is! Van is egy olyasmi mondás, ha jól tudom, hogy mutasd meg hogy játszol, és megmondom ki vagy.
History's First Understandable Set of Game Directions The 15 Timeless Classics: Backgammon Checkers Go Nine Men's Morris Cats and Dogs (aka Blue & Gray) Solitaire Roundabouts (aka Surakarta) Brax Mancala (aka Kalah) Hasami Shogi Hoppers (like 2-player Halma) Dalmatian Pirates and Volga Bulgars (aka Fox & Geese) Hex 3-D Tic Tac Toe (aka Qubic) Fandango (aka...
The first edition (Knapp and Cavendish) was published in 1979. It came in a slipcase and included four 20"x26" double-sided sheets with extra-large game boards. The second edition (Exeter and Cavendish) was published in 1983 and does not have the slipcase or the extra sheets. Both editions have a loose sheet with cut-out pieces for the games in the book....
15 great games chosen because they are easy to learn, reward multiple playings & appeal to a wide variety of players.... plus, the kids at El Carmelo Elementary liked 'em. :-) Hoppers / Mini-Hoppers (Halma on a 10x10 and 4x4 board, respectively) The Game of Y The Royal Game of Ur Surround (a Go variant) Corsaro Solitaire Pentominoes Morris (Nine Men's &...
Joker Go is a Go variant/expansion using a special deck of cards. Each player has an identical deck of 27 cards which show a configuration of Go stones. In the basic game players choose to either play a stone normally or randomly draw and play a Joker Go card. When you play a Joker card, you place the stones shown on the card onto the board in a spot of...
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Go társasjátékhoz