Az OK boomer (Magyar kiadás) egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 18 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Vállaljátok fel, hogy ti igenis a Boomerek vagy éppen a Zommerek táborát erősítitek. Nincs mese, itt az a kérdés, hogy mennyire...
Az OK boomer (Magyar kiadás) egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 18 éves kortól ajánljuk kipróbálni.
Vállaljátok fel, hogy ti igenis a Boomerek vagy éppen a Zommerek táborát erősítitek.
Nincs mese, itt az a kérdés, hogy mennyire tartod a lépést a régi korokkal vagy éppen az újjal. Itt nem az a kérdés, hogy te Boomer vagy éppen Zoomer vagy, hanem hogy mennyire vagy nyitott a régi korokra vagy éppen az újdonságokra. Versenyezzetek, hogy felismered-e a képen látható dolgot, vagy éppen megtudod-e mondani, hogy mikor volt a Woodstock fesztivál. És az igaz, hogy a Vatikán vizsgálódott annak ügyében, hogy Shirley Temple színésznő törpe-e?
Ilyen különleges kérdések és még rengeteg más dolog vár rád ebben az igazán pörgős társasjátékban!
A játék célja:
Számolj le a sztereotípiákkal, és mutasd meg, hogy a te csapatod tudja a legtöbbet a másik generációról! A játék két módon játszható. Alkossatok csapatot generációk szerint (nyuggerek és zoomerek), vagy ha mind nagyjából egyidősek vagytok, lehet mindenki külön! Keverjétek meg a nyugger és a zoomer kártyák paklijáték külön-külön! Ha két csapat van: olvassátok el a Nyuggerek vs. Zoomerek szabályokat! Ha mindenki nagyjából egyidős, olvassátok el az Egygenerációs szabályt!
De ki melyik csapatba kerül?
Ha két csapatban játszotok, akkor: mindkét csapat kap egy-egy pontozólapot és egy ceruzát, majd a hozzájuk tartozó kártyapaklit.
Egygenerációs játékmód: Természetesen akkor is játszhattok, ha nagyjából egyidősek vagytok. Adjatok mindenkinek egy-egy pontozólapot és ceruzát vagy tollat. Játsszatok azzal a paklival, ami a másik generációé!
Játékmenet:
A nyugger csapat kezd - mert lássuk be, így működik a világ. A másik csapat egyik játékosa lesz a felolvasó, aki húz egy kártyát a saját csapata paklijából, és felolvassa a tippelőknek a szöveget. Ha a kártyán kép látható, akkor azt meg kell mutatnia a tippelőknek. A válasz egyeztetésére 30 másodpercük van, majd válaszolniuk kell. A helyes a válasz akkor jár a pont. A kártyát pedig helyezzétek a dobópakliba.
Az egygenerációs játékmódban: válasszátok ki az ellentétes generáció kártyáit. Ebben a játékmódban a felolvasó és tippelő szerepe folyamatosan változik.
A játékot az a személy vagy csapat nyeri, aki elsőként eléri a 10 pontot!
Ütköztessétek tudásotokat, mutasd meg, hogy a Te generációd mennyire nyitott!
Doboz tartalma:
Kategória: Egyszerű, Partijáték
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!
Rövid játékidő! Ha csak gyors játékra vágysz a munka után, akkor ez a neked való!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Számolj le a sztereotípiákkal, és mutasd meg, hogy a te csapatod tudja a legtöbbet a másik generációról!
2024-08-07 15:50:31
🔎 Kvízkérdésekkel dolgozó, csapat alapú partijáték. Két részre kell osztani a társaságot: fiatalabb korosztály (zoomerek) és idősebb korosztály (nyuggerek). Mindkét csapat megkapja a saját generációjához tartozó pakli kártyát, majd felváltva kérdéseket olvasnak fel egymásnak. Amelyik csapat jól válaszol, kap egy pontot.
✔️ Abszolút üdvözítem az alapkoncepciót: a játék rávilágít a generációk közti különbségre. Kérdés volt például a Spotify logója, ami a frissebb generációknak teljesen egyértelmű, mindennapi, de a nyuggerek vakargatták a fejüket. Vagy fordítva: valamelyik ősi korház sorozat szereplőjének kellett volna megmondanunk a nevét, de csak néztünk egymásra, hogy ezt most honnan? Persze ellenfeleink tudták, miről van szó, de épp ezért nem ők kapták a nyugger kérdéseket.
❌ Az alapötleten kívül nem is tudok mást dícsérni. A kérdések nem érdekesek. Jó, én alapból halottnak gondolom a kvíz mechanikát, de ez a játék se cáfolt rá. Például volt, hogy sorozatban albumneveket kellett volna megválaszolni. Természetesen ezeket senki sem tudta. Másik nagy csoport, amitől letettem a hajam, amikor statisztikákat kérdezett: "az x éves generáció hány százaléka bla-bla..." kit érdekel? Volt egy-két szórakoztató, amikor a kérdést feltevő csapat minden tagja a csípőből vágta, az ellenfél meg csak pislogott. Ha ezek lettek volna többségben, egy szórakoztató játék született volna. De 90%-ban inkább véletlenszerű érdektelen tényekkel találkoztunk. Az egyik oldalon a nosztalgiára, a másik oldalon az újdonságokra, a folyamatosan változó informatikára és popkultúrára lehetett volna építeni. Ez csak részben sikerült.
🤷♂️ Őszintén senkinek sem javaslom ezt a játékot. Kicsit fel is mérgesít, ha visszagondolok rá. Ettől függetlenül jól szórakoztunk, viszont ez csak rajtunk múlt, nem a játékon! Mondhatni beszélgetés indító, de ezt értsd negatív értelemben. Itt, a fórumon valamelyik témában írta valaki és tökéletesen egyetértek vele: ezek a Reflexshopos partijátékok tényleg egyre rosszabbak.
2024-03-23 14:18:13
Alapvetően zseniális elképzelés, amely alulmúlta a lehetőségeit.
Arra gondoltam, hogy 23 évesen jó lesz játszani a 45-50 szüleimmel, de valójában úgy fest, hogy ez a játék inkább a 30-asok és a 50-60-asok játéka. Mondjuk nekik valószínű közel tökéletes!