A Monopoly egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1 - 3 óra is lehet. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a kereskedés, az aukció/licit, a forgass és mozgass és a játékos kiiktatás mechanizmusokra....
A Monopoly egy nagyon könnyen tanulható társasjáték, 2 - 8 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1 - 3 óra is lehet. A társast, a könnyebb tanulhatósága miatt, akár már 8 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a kereskedés, az aukció/licit, a forgass és mozgass és a játékos kiiktatás mechanizmusokra.
Vegyetek részt egy nagyszerű budapesti kiránduláson, ahol a különböző látnivalókat nem csak megnézni lehet, hanem megszerezni is! Alkudozzatok, vásároljatok, építkezzetek, aztán kövessétek figyelemmel, miként térülnek meg a befektetéseitek!
A játék során csakis rajtatok múlik, hogy milyen döntéseket hoztok, mennyire tudjátok kihasználni az előttetek álló lehetőségeket – és persze az is, hogy melyik fővárosi helyszíneket szeretnétek birtokolni.
A csúcson csak egy hely van, itt az ideje, hogy próbára tegyétek rátermettségeteket és szerencséteket egyaránt az egyedi hangulatú Budapest Monopolyval!
A játék most jelenik meg először, értelemszerűen magyar nyelven és korlátozott példányszámban.
Kategória:
Közgazdaság
Mechanizmus:
Kollekció gyűjtés, Kereskedés, Aukció/Licit, Forgass és mozgass, Játékos kiiktatás, Lose a Turn, ECO-05 Income, Loans, Ownership, Auction: English, Track Movement
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nyolc, vagy akár annál több személy esetén is játsztható!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Bicske, Budapesten alkalmanként (Zugló, Keleti, Kelenföld, metróvonalak)! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
nem játszunk vele
2 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Az új Ms. Monopoly a női egyenjogúság jegyében pozitívan diszkriminálja a nőket, de ettől még nem kíván meg több döntést, kooperációt vagy taktikát, tehát nem lesz érdekesebb sem.
A modern társasjátékos mérföldkövek. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán.
Pilot rész. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán
Érdekes jelenség a Monopoly által kiváltott ellenszenv vagy éppen imádat. Itt egy remek videó a témáról a Mit Játszunk? csatorna jóvoltából!
Mindig is sejtettem, hogy ez egy veszélyes játék. 😲
Válasz kvarclovag (2022. nov 29. 09:32) üzenetére
Biztosan kamu: sosem voltak ilyen izgalmak a Monopolyban! 😂
Válasz kvarclovag (2022. nov 29. 09:32) üzenetére
Kis színes:
https://24.hu/elet-stilus/2022/11/29/lovoldozes-csaladi-monopoly-parti-tarsasjatek-oklahoma-usa/
Ez az a játék ami felváltotta nálunk a gazdálkodj okosant. Nagyon szerettek vele játszani a gyerekek. Stratégia, pénz gyüjtés, vállalkozás fejlesztés, mérlegelés. Ma már nagyobbak a gyerekek de még szívesen előveszik egy kis nosztalgia. Örök alap játék.
lehet a Gazdálkodj okosanba is csaltak, nekem legalábbis uncsitesómék azt csinálták, én voltam a kisebb sokáig nem vettem észre, h nem annyit dobtak, mint amennyit léptek :D
de egyébként igen, teljesen egyetértek a véleményeddel, nálunk is volt Ki nevet a végén (sőt a gyerek első játéka is ez volt, ajándékba kapta a kisvakondos verziót - amiben egyeüdl az jó, h pöttyök helyett szimbólumok vannak a kockán, úh lehetett vele játszani még mielőtt tud 6ig számolni); nem is azt próbáltam bizonygatni, hogy a Monopoly és társai jó játékok (mert nem), hanem csak hogy utálni nem kell - és főleg nem kell lenézni valakit csak azért mert szereti ezeket
Válasz kvarclovag (2022. márc 23. 18:19) üzenetére
Gondolom én is máshogy viszonyulnék hozzá, ha az első partimat megnyerem. De 7-8 évesen nagyon nyomorult érzés, hogy mindenki nyer, te meg egyedül ott vagy vesztesen. A Rizikónak az a baja, hogy nem halad a vége felé, nagyon könnyen alakul ki az a helyzet, hogy 2-3 erős játékos tudja a másik teljesítését blokkolni, de a sajátjának a teljesítéséhez nincs elég ereje. A borzalmas mennyiségű kockadobásra meg írtunk egy kis programot a Prímo (emlékszik még rá valaki?) számítógépre. Highlanderst szerintem nem lehet kapni, de a tábla (több is van) lenyomtatása után simán játszható pár bábúval és egy dobókockával. A kocka miatt van szerencse, de nem a harcokat dönti el, csak az új sereg belépési pontját. És 4-5 emberes játék, 3 játékossal túl szellős a pálya.
Válasz MaRo (2022. márc 23. 22:11) üzenetére
A highlanderst ezek után biztos meg fogom nèzni bővebben.
A rizikó nekem megtetszett annó bele is fektettem. Valóban égető hibákat birtokol de már napok óta gondolkodom egyes esetek áthidalásán. Nyilván a szerencsefaktor nincs benne de a szerencse mellett úgy vélem kell bele stratégia is és ha az online változatot veszem alapul ez a játék 2022ben is működik és a magam részéről is van vonzalom irányába a hibái ellenére is. Lehet ezt a highlanders megváltoztatja majd.
Ugyanígy a monopolynak is van egy bizonyos vonzalma számomra. Nyilván szerepet játszik benne, hogy részben ezzel nőttünk fel. :)
Válasz kvarclovag (2022. márc 23. 18:19) üzenetére
Én a Gazdálkodj okosan játékkal találkoztam először ami már több volt mint az addig ismert dobj és lépj játékok. Ebben a játékpénz kilóra megvett. Ha már nem lehetett igazi pénzem akkor legalább a játékpénzt imádtam számolni. Viccesen hangzik, hogy párezer forintért be lehetett rendezni egy egész házat (a valóságban is és egy BP-i panellakás ára még 5 jegyű szám volt), de akkor tényleg ilyen áron volt minden. Azután jöttek a különféle Monopoly-k amik nem igazán győztek meg, egyedül a Hotel játékba ugrottam bele, mert tetszettek a 3D épületek, de alapból egy Monopoly klón volt ez is. Ezután megvettem a bankkártyás verziót is a Monopoly-ból, mert tetszett, hogy haladunk a korral, ebbe is beletettünk jópár partit. Ezután azért már elkezdtek érkezni a különféle külföldi játékok is, amik baromi drágák voltak, de egyet-egyet azért beszereztem. Na itt már érződött a minőség és a különféle mechanikák. Még néha visszatértünk a régi klasszikusokhoz, de már nem nyújtják ugyanazt az élményt (pl. Ezüst tó kincse). Előnyük, hogy 2 perc alatt bárkit meg lehet tanítani, hátrányuk, hogy egysíkú, unalmas, baromi nagy szerencsefaktorral. Dobsz, lépsz, sokat nem tudsz taktikázni, de azért megvan a hangulata, főleg egy nagyon kezdő játékos számára. Ezek arra jók, hogy behúzzák a gép elöl a felnövő gyerekeket (persze nem mindenkit, csak az erre fogékonyakat), hisz nálunk a társasjáték a szórakozásról szól. Játszunk, beszélgetünk, jól érezzük magunkat - kell ennél több? - na igen, ha esetleg nyersz akkor az a haba tortán. Persze most már nem ez a kedvencem, de ha a társaság úgy kívánja, akkor leülök mellé bármikor (bár már sok éve ott porosodik a szekrényben). Ez egy olyan dolog, hogy anno sokat játszottunk a C64-es és Spectrum játékokkal és mivel nem volt jobb ezért az volt a csúcs. Nemrég egy emulátorral elindítottam nosztalgiából egy játékot és nagyon elcsodálkoztam, hogy ezzel mennyi időt el tudtunk tölteni, de azért a szívemet megdobbantotta az ismerős 8 bites dallam. Ilyen ez.
Nagyon meglepett, hogy a komoly társasjátékosok körében mennyire általános a Monopoly utálat. Mégpedig azért lepett meg, mert én gyerekorom óta – és, hát ez jóval régebben volt, mit a ti gyerekkorotok 😃 – utálom a Gazdálkodj okosant, a Ki nevet a végént és a Monopolyt (Capitalyt). A Gazdálkodj okosant egyszer játszottam, mindenki más már berendezte a lakását nekem meg még a konyhabútort sem sikerült megvennem, mert az istennek se sikerült belépnem a megfelelő boltba, anélkül meg a többit nem lehet. A Ki nevet a végénben mindig kiütöttek a cél előtt, mint kiderült, csaltak, de én elég bamba voltam, hogy ne vegyem észre és eszembe se jusson nekem is csalni. Már gimnázium alatt a Capitaliba egyszer becsaltak egy fél partira, dög unalmas volt.
Apámék meg mindig ultiztak vasárnap ebéd után, így aztán elég hamar kialakult az a meggyőződésem, hogy a felnőtt játék az a kártya, a táblás csak a butuska gyerkőcöknek való. És az első lórum- és snapszlipartik után már nem is volt megállás, mindig is kártyáztam. Aztán nagy sokára jött a Rizikó, de csak általunk rajzolt táblával és gombokkal, mert itthon megvenni nem lehetett, de igazából az is egy szar játék, csak olyan hírneve volt, meg a beszerezhetetlensége miatti nimbusza, hogy abba azért beletettünk vagy egy tucat partit. De csak arra volt jó, hogy megfogalmazzam magamban, milyen NE legyen egy jó játék. És akkor jött a Highlanders, és kiderült hogy vannak jó táblás játékok is.
Nekünk nem volt gyerekkorunkba monopoly úgy kértük kölcsön barátoktól mert bár volt hasonló nekünk is de azt jobban szerettük vagy csak jobban tetszett ki tudja.
Most felnőtt fejjel van monopolynk de már emlîtés szinten is alig van.
Ez nem jelenti azt hogy nem vagyok hajlandó mellé ülni de kevesebb eséllyel fogok arra voksolni.
Egyébként lehet élvezni sztem azt is ha már benne van az ember. Bár mikor már valaki nagyon a végét járja mindig igyekszünk benn tartani de általában ez már csak kivéreztetés, visszaút nem nagyon van.
Válasz vrganadni (2022. márc 23. 08:14) üzenetére
Szerintem a ellenszenvet talán az váltotta ki a többségből, hogy a mai modern társasjátékokhoz képest még mindig tele vannak vele a polcok, mg mindig inkább elterjedtebbek és emaitt esetleg olyan más társasjátékok szorulnak ki, amik sokkal kevésbé szélsőségesek. Ezalat azt értem, hogy vannak olyan játékok amik ugyancsak kompetitívek, de a játék mégsem addig tart amíg mindenki ki nem esik, vagy ha igen ezt kb 10 percben teszi. Több esetben a pontozás dönt, de addig is a játék végéig mindenki azt érzi, hogy van esélye.
Ez talán azért fontos, mert így aki nagyjából először találkozik társasjátékkal és esetleg rossz játékéménnyel távozik, könnyen lehet hogy az egész műfajt erre fogja alapozni.
Tény és való hogy valemennyire kult dolog lett ekézni ezt a játékot, pedig talán vannak még más játékok is amiknél felmerülhet ez a dolog.
Ahogy írtad is nem kötelező vele sem játszani, sem beszélni róla :)
Ha pedig valakinek testzik azt el kell fogadni és kész.
Szerkesztve: 2022. márc 23. 14:27
Válasz vrganadni (2022. márc 23. 08:14) üzenetére
nagy divat manapság az "igazi" társasjátékosok körében a Monopoly-t szidni... bemutatni nyilván nem kell, mindenki ismeri, szóval inkább azért írok véleményt, hogy legyen egy olyan is, ami nem full negatív
én gyerekként gyakorlatilag ezen nőttem fel (meg a Gazdálkodj okosanon, és persze magyar kártya volt még otthon, az volt a játék); már majd csak gimis / egyetemista koromban kezdtem megismerkedni olyan mára klasszikus modern játékokkal, mint a Catan, Carcassone stb
most felnőtt fejjel nem szívesen ülök le mellé, mégis kénytelen vagyok, mert a fiam mikor felfedezte a nagyanyjánál a játékok között, akkor megtetszett neki, és azóta is kéri, hogy vegyük elő - pedig tele van a polc "igazi" társasjátékokkal, otthon tényleg egész nagy a gyűjtemény (és elő is kerülnek rendszeresen), de nagymamánál is leledzik pl Kingdomino és egy-két olyan darab, amit én is élveznék (meg egyébként a gyerek is élvezi azokat is)
nem azért játsszunk Monopoly-t, hogy neveljem a pénzzel kapcsolatban vagy bármi ilyesmi, mint ahogy semmi mást se azért játsszunk, hogy akármilyen készséget fejlesszek vele (még a kifejezetten fejlesztő / logikai játékokat, mint pl a SmartGames család se tanulási céllal vesszük elő, hanem mert akkor épp ahhoz van kedvünk)
szóval tessék, íme van ilyen, hogy valaki szereti a Monopoly-t... nem azért mert nem ismer mást, hanem mert valamiért tetszik neki - nem tudom én se megmondani mi a jó benne, csak azt akartam illusztrálni, hogy nem feltétlen van baj azzal ha egy játék valakinek nem tetszik, másnak attól még tetszhet
ha kötelező lenne iskolai tananyagként, akkor az baj lenne (mint ahogy teljes joggal szidnak is sokan olyan kötelező olvasmányokat, amikkel egyébként semmi baj nem lenne, ha nem lenne kötelező); de Monopoly-t játszani nem kötelező - olyan jó lenne, ha nem bélyegezné meg rögtön a társasjátékos közösség azt, aki a szájára veszi, hogy van ilyenje, netán még játszik is vele
Sokat ezzel tanítják a gyerekeket a penzhasznalatra. Aminek semmi ertelme. Mondjuk legalabb hamar megtanulja a gyerek, hogy a gazdag csak gazdagabb lesz, a szegeny meg csak szegenyebb.
Rettenetesen káros játéknak tartom. Elérzéketleníti a gyerekeket, kifejezetten szemét társasjátéknak tartom. Sajnos a mai napig nagyon sikeres, pedig tényleg nem érdemli meg.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Monopoly társasjátékhoz
Hát azért ne húzzuk rá teljesen a Monopoly-ra ezt a dolgot, akár lehetett volna bármelyik kooperatív játék is, az a lövés megtörtént volna. Ezt a cikket olvasva, nem fogom megvenni ezután sem ezt a társast.
Válasz kvarclovag (2022. nov 29. 09:32) üzenetére