A Mage Wars Arena egy összetett társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő 1.5 óra. A játékot 2013-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb két személyes játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk...
A Mage Wars Arena egy összetett társasjáték, 2 játékos részére, az átlagos játékidő 1.5 óra. A játékot 2013-ban jelölték a Golden Geek Awards díjára Legjobb két személyes játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, az egyidejű akciók, a kockadobás, a rács mozgás és a trn-04 progressive turn order mechanizmusokra.
Mindig is szerettél volna fordulatos mágikus párbajokat játszani? Kíváncsi vagy hogy vajon egy varázsló legyőzhet-e egy papnőt vagy egy boszorkánymester egy természeti mágust ? Akkor a Mage Wars a te játékod, ami talán az összes eddigi hasonló témájú játék közül a legjobban modellezi két vagy több varázshasználó élet-halál harcát.
Karaktereddel minden körben lényeket idézel, varázslatokat mondasz el, bűbájokkal erősíted önmagad vagy lényeid az arénában, vagy ép ezernyi más dolgot tehetsz, míg végül csak egy varázsló marad talpon.
A győzelem elsősorban a két játékos döntésein múlik, azon hogy mennyire képesek az állandóan változó helyzetet a saját javukra fordítani, és mennyire tudják kiszámítani ellenfelük lépéseit. Mindezt több száz varázslattal, személyre szabott varázskönyvekkel és egyéni képességekkel fűszerezve.
- Az Aréna
- Szabálykönyv
- 2 db varázskönyv (80-80 varázslatot tudnak befogadni)
- 4 db Mágus kártya és 4 db Mágus képesség kártya a különböző karaktereknek
- 2 db Mágus státusz tábla
- 322 db Varázslatkártya
- 1 db 12-oldalú effekt-kocka
- 9 db 6-oldalú támadás kocka
- több tucat különböző jelölő
A játék során mágusaink a varázskönyvükben lévő varázslataik segítségével próbálják maguk alá gyűrni ellenfelüket. A harc végére csak egyikük maradhat talpon! A játék körökből áll, és minden kör két fázisra oszlik: az előkészítés fázisra és az akció fázisra.
Az előkészítés fázis során az összes akció jelölőt az aktív oldalára fordítjuk, ilyenkor gyűjtenek a mágusok varázserőt, és hajtják végre a kör eleji hatásokat. Ám ami talán a legfontosabb, ekkor döntik el, hogy melyik az a két varázslat, amit a kör során használni szeretnének. A választásuk, mint ahogy a varázskönyvük tartalma is az ellenfél számára titkos!
Az akció fázisban a két játékos felváltva cselekszik a lényeivel, bizonyos épületekkel és a varázslójával. A varázsló egy körben egy bármilyen és egy gyors varázslatot mondhat el, amiből az utóbbi reakcióként is használható.
Az alapjátékban négyféle varázsló érhető el: a Papnő (Priestess) aki a védekezés és gyógyítás mestere, a Szörnymester (Beastmaster) aki elsősorban megidézett természeti lényekkel harcol, a Boszorkánymester (Warlock) aki démonokat és tüzet idéz ellenfeleire, és a Varázsló (Wizard) aki a legjobban tudja befolyásolni hogy mi történik az Arénában, és akár el is lophatja vagy hatástalaníthatja ellenfele varázslatait.
A varázslatok különböző varázslat iskolákba (pl természeti, arkáni vagy tűz) és többféle varázslat típusba tartoznak. Az iskola határozza meg hogy mely varázsló, milyen könnyen tudja a varázskönyvébe írni őket, míg a típusok a varázslat működésére vonatkoznak.
Típusokból a következő vannak:
- Lények: A mágus által az Arénába idézett harcosok az egyszerű farkastól a hatalmas démonokig
- Támadások: klasszikus azonnal ható varázslatok, mint Tűzgolyó vagy a Villámcsapás
- Inkantációk: szintén azonnali vagy rövid hatású varázslatok, amik nem támadások. Ide tartoznak például a különböző gyógyítások
- Idézések: Különböző tereptárgyakat idézhetünk velük, mint amilyenek a mágikus oltárok vagy a Tűzfal. A hatásuk állandó, de elpusztíthatóak.
- Bűbájok: Olyan varázslatok amik permanensek, de más játékbeli elemekre (általában lényekre vagy egy varázslóra) hatnak. Ilyenek például az átkok, csapdák és a védőmágiák. Különlegességük hogy aktiválásukig rejtve maradnak.
- Felszerelések: Mindenféle felszerelési tárgyak a sima bőrkesztyűtől a mágikus fegyverekig, vértekig és varázspálcákig.
A játék rengeteg lehetőséget tartalmaz, és különösen a várható kiegészítőkkel együtt hatalmas az újrajátszhatósága. Az egész remekül modellezi a varázslók párbaját, és a személyre szabható varázskönyv lehetővé teszi hogy saját stílusunk szerint játszunk.
A szabályok meglehetősen sokrétűek, és rengeteg választási lehetőségünk van, ezért nem a legkönnyebben tanulható a játék. Az első néhány játékalkalom emiatt elhúzódhat, de idővel lerövidül a játék. Ráadásul létezik „varázslótanonc mód”, valamint több (sajnos csak angol nyelvű) oktató videó, ami megkönnyíti a játék elsajátítását.
Magyar szabályösszefoglaló (Murányi Sándor munkája).
Kategória:
Kártyajáték, Fantasy, Harc
Mechanizmus:
Váltakozó képességek, Egyidejű akciók, Kockadobás, Rács mozgás, TRN-04 Progressive Turn Order, Négyszög-rács, Line of Sight, Deck Construction
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Mage Wars Arena társasjátékhoz