A War of the Ring (second edition) egy nagyon összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 2.5 - 3 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a kampány/harci kártya vezérelt, a szövetségek, a pakli tervezés és a terület mozgatás...
A War of the Ring (second edition) egy nagyon összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 2.5 - 3 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a váltakozó képességek, a kampány/harci kártya vezérelt, a szövetségek, a pakli tervezés és a terület mozgatás mechanizmusokra.
Légy részese a gigászi összecsapásának a Szabad Népek és Szauron seregei között! A tét Középfölde sorsa!
Az orkok seregei Gondor határainál gyűlnek, a Bakacsinerdő mára átkozott helynek számít, az utakon pedig sötét lovasok bukkannak fel. Eközben a Megye békés lankái közt előkerül egy régi varázstárgy is. A Harmadkor nagycsatája hamarosan kezdetét veszi.
A Gyűrű háborúja
A War of the Ring egy stratégiai játék, melyben a Gyűrűk Ura eseményeit követve megvívjátok a háborút, mely eldönti, mi lesz Középfölde sorsa. Az egyik játékos a Szabad Népek csapatait vezeti csatába, míg a másik fél Szauron seregét állítja hadrendbe. A harcok hátterében pedig folyik a diplomácia, a neves hősök dicső tettei és a Gyűrű is elindul végzete felé.
A háború gépezete
A főszerepet a kockák kapják. Minden kör elején dobnotok kell a kockáitokkal, amely eldönti, hogy az adott fordulóban mit tehettek majd. Mozgathatod a csapataid, háborúba hívhatsz új királyságokat, felállíthatsz hadtesteket, kijátszhatsz különleges kártyákat és így tovább. A két játékos felváltva használja fel a kockáit.
Az ütközeteket is kockadobások döntik el, így van szerepe a szerencsének, de sokkal fontosabb az, hogy az előző néhány lépés során hogy helyezkedtél, kiket vezényeltél a csatatérre és így tovább. A kockák mellett a kijátszott kártyák is nagy hatással lesznek a kimenetelre. A harcok egyszerűen kezelhetőek, gyorsan követik egymást, még akkor is, ha két nagy sereg találkozik össze a harctéren.
A Harmadkor vége
Mivel a két oldal célja teljesen eltérő, így a győzelmi feltételek is különböznek. Ha a katonai győzelmet nézzük, akkor Szauronnak tíz, míg a Szabad Népeknek négy ellenséges erődítményt kell elfoglalniuk. A sötétség seregei sokkal nagyobb létszámmal rendelkeznek, így hiába kell nagyobb területet magukénak tudni, általában a harctéren ők győzedelmeskednek.
A Gyűrű elpusztításával azonban nem csak a seregeket számolhatjátok fel, de Szauront végleg kiűzhetitek a világból. Ha a Gyűrű eljut a Végzet-hegyéig, akkor a győzelem a Szabad Népeké, kivéve, ha sikerül maga mellé állítani a hordozót Szauronnak.
Középfölde előttetek áll
Ez a játék maga a Gyűrűk Ura trilógia. Az első csapatmozgásoknál és a Szövetség megalakulásától követitek Középfölde eseményeit, melyben minden fontos szereplő és hadi lépés jelen van. Középfölde megelevenedik az asztalotokon. Nem csak kiváló játék, de jó adaptációja is trilógiának.
Mielőtt azonban belevágtok a kalandba, alaposan fel kell készülnötök. A játék akár egész nap elhúzódhat. Rengeteg bábut mozgattok, a politika is szerepet kap, a Szövetség küldetésével is foglalkozni kell. A játék nagyon mély és összetett, ezért csakis azoknak ajánljuk, akik élvezik ezt a stílust. Ha ezt soknak érzitek, de mégis akartok egy ilyen játékot ebben a világban, akkor a Battle of the Five Armies lesz a jó választás. A játék közel azonos, de az sokkal kisebb léptékű és két óra alatt lejátszható egy parti.
Korunk nagy háborúja elkezdődött. Te kik mellé állsz?
A játék tartalma
Egy játéktábla, 2 segédlet, 21 dobókocka, 110 kártyalap, 81 jelző és 205 műanyag figura.
Olvasd el róla cikkünket is!
Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Hangulatzene
Lejátszás
Szellemlovas dobozbontás
Angol nyelvű ismertető
Kategória:
Fantasy, Háború, Harc, Építés / Terjeszkedés, Könyv alapú
Mechanizmus:
Váltakozó képességek, Kampány/Harci kártya vezérelt, Szövetségek, Pakli tervezés, Terület mozgatás, Kockadobás, Terület befolyásolás/irányítás, Akció draftolás, Események, Card Play Conflict Resolution, Változó setup, Movement Points
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Szia!
Válasz bagolaura (2024. nov 07. 21:37) üzenetére
Sziasztok!
Az ebben található esemény kártyákhoz tud valaki magyar fordítást? Csak az első verzióhoz találtam.
Grandiózus, epikus leképezése Tolkien "A Gyűrűk Ura" trilógiájának.
Ebben a kétfős (bár a dobozon 2-4 fő szerepel, ezt ketten érdemes játszani) wargameben az egyik oldal a Szövetséget képviseli, míg a másik az Árnyék szerepébe bújhat. És itt nem csak arról van szó, hogy az egyik oldal kék, míg a másik piros miniket kap (tudom... "festetlenül játszok, mint az állatok") hanem teljesen más megközelítést kér a játék a résztvevőktől. Ha az Árnyéknak elveszik egy harcosa, visszakerül a tartalékjába (hisz az orkokat csak úgy "kotyvasztják"), míg a Szövetség elhalálozott egységei végleg visszakerülnek a dobozba. (mégsem parancsolhatunk rá a tündékre, hogy huncutkodjanak, kell a hadsereg!). Óriási különbség ez haderőben, de ennek megfelelően a harci győzelmi feltételek során az Árnyéknak 10 "pontnyi" várost és erődöt, míg a Szövetségnek csak 4-et kell szereznie (de ez sokkal nehezebb még így is).
Ezen kívül a Szövetség titokban mozgathatja Frodóékat a térképen, céljuk, hogy elérjék a Végzet Hegyét úgy, hogy közben a Gyűrű ne rontsa meg Frodót.
A lehetséges akcióinkat kockák aktiválásával és kártyák kijátszásával hajtjuk végre, mondanom sem kell, az Árnyéknak itt is több akciója van. De ez a rendszer annyira okos! A kockák persze kicsit leszűkítik a lehetőségeinket, de így is mindig remek döntéseket hoszhatunk, a kártyák pedig két funkciósak, és persze amik nagyon erősek az akciófázisban, azok harcban is, így mindig nagyon meg kell fontolnunk, hogy mire használjuk őket.
A kártyák, a hőseink képességei roppant tematikusan varázsolnak minket Középfölde világába, és minden játék egy új eposz írása is egyben. Gimli kiválhat a szövetségből, hogy északi törpe seregekkel támadja Sauron hordáit, Boromir eljuthat Gondorba, hogy megvédje a várost...csak rajtunk áll, hogy a hatalmas, gyönyörű térképen milyen kalandokat élünk át.
Sok befektetést kér (a szabálykönyv talán az egyetlen gyengéje), de elég egy hasonló rajongót találni, és évekre elegendő emlékezetes szórakozás rejlik a dobozban!
Szerkesztve: 2024. okt 10. 12:12
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) War of the Ring (second edition) társasjátékhoz
bagolaura- 2024. dec 29. 14:29
- Válasz
- / +1
Zseniális!
Nagyon szépen köszönöm!
Válasz rokarege (2024. dec 12. 15:25) üzenetére