A Kings & Things egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1 - 3 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a moduláris tábla, a visszatartott információ, a hatszög-rács, a terület mozgatás és a kockadobás mechanizmusokra. Az...
A Kings & Things egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1 - 3 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a moduláris tábla, a visszatartott információ, a hatszög-rács, a terület mozgatás és a kockadobás mechanizmusokra.
Az eredetileg West End Games és Games Workshop által kiadott játék legújabb, 2010-es verziójának megjelenése már a Z-Man Games berkein belül történt. A Kings and Things fantasy királyságokban játszódik, és az ott élő lények seregeinek küzdelmét mutatja be. A játékosok egy szétszakadt birodalomban versenghetnek a Császári címért, seregeket, lényeket, és nem kevés blöfftudást bevetve. Lássuk mivel szórakoztatja közönségét ez a mókás, területfoglaló társas!
Az új kiadás első jellegzetessége a megváltozott grafika, de szerencsére az új dizájn is remekül illik hangulatában a játékhoz. A társas tipikus példája a tripla X játékoknak (eXplore, eXpand, eXterminate), nem kevés szerencsefaktorral és humorral fűszerezve. A játékkomponensek szépek, és jó minőségűek, a játékteret a játékosok hexákból építik fel, így szinte akárhányszor létrehozható új pálya. A "thing" lapkák, melyek lényeket, városokat, vagy varázstárgyakat jelölnek, szintén nagyon szépek, általában valami kellően vicces képpel vannak ellátva.
Mint minden valamire való uralkodó, a játékosok ebben a játékban is adók beszedésével szerezhetnek pénzt, melyeket az adott játékosok által uralt hexák, valamint városok biztosítanak. Itt vissza is üt egy kicsit a játékban a szerencse szerepe, ugyanis aki több várost tudott húzni az előző körökben, annak sokkal több pénze lesz, ami könnyen előnyhöz juttathatja a szerencsés játékost. Miután az adókat beszedték, a játékosoknak lehetősége van hősöket toborozni, kockadobások által. A hősök elég erős lényei a játéknak, de nem játékfordítók, így itt nem túl zavaró, ha rossz dobásaink miatt nem jutunk hőshöz. A hősök toborzása után a játékosok egy zsákból húzhatnak egyéb lapkákat, melyek vegyesen lehetnek lények, varázstárgyak és városok is.
A kihúzandó lapkák száma növelhető pénzforrásból, ami a fentebb leírt probléma tovább erősítését okozza. A lapkákra vonatkozó második fontos szabály, hogy az adott lények bizonyos típusú térképdarabhoz vannak rendelve, melyeket a színük jelez. A játékosok a lapkáikat arccal lefelé játsszák ki, és csata esetén fedik fel azokat. Ilyenkor, ha valaki egy nem passzoló területre helyezte a lényét, az a teremtmény rögtön elveszíti a csatát. Minden esetre, ha valakinek megfelelő pókerarca és blöff tehetsége van, akkor nagyon szépen félre lehet vezetni az ellenfelet egy jól elhelyezett lénylapkával.
Ha egy sereg felfedezetlen területre érkezik, kockadobás dönti el, hogy mit találnak ott. 1-es vagy 6-os eredmény esetén semmi sincs ott, a terület harc nélkül elfoglalható. 2-5 dobásra viszont annyi lapkát kell húzni a zsákból, amekkora a dobás értéke, és ezekkel kell megküzdeni. Itt szintén kihullhat pár szerencsétlenebb játékos haja, mikor a harmadik harcot vívják lények hordái ellen, nem úgy, mint ellenfelük, aki sorra foglalja el a térkép területeit harc nélkül. A csata lebonyolítása minden esetre elég könnyű, a harc mechanizmusát a fiatalabb játékosok is elég könnyen megérthetik. Elsőként a mágikus támadású lények, majd a távolságiak, végül pedig a közelharci lények támadnak. Az okozott sebzést a támadó fél osztja ki, ami lehetőséget ad egy kis taktikázásra is a csata folyamán.
Az első dolog ami a játékról szembeötlik egyfajta "oldschool" érzés, ami nem is csoda tekintve, hogy egy 1986-os játék újra kiadott verziójával állunk szemben. A játék grafikája alaposan ki van dolgozva, és nagyon szórakoztató. Sajnos a játékidő egy kissé hosszú, és a taktikai tervezgetést könnyen romba döntheti pár rossz dobás.
Ha valaki egy vicces, területfoglalós játékot szeretne, és tud jókat nevetni a saját (esetleges) szerencsétlenségén is, akkor ez egy megfelelő játék lehet számára. Ha azonban valami gyorsabb, kevésbé szerencsefüggő, de mégis hasonló játékot keres, akkor talán érdemesebb a Small World szériával próbát tennie.
48 Hexa pályaelem
351 jelölő
kockák, szabálykönyv és egyéb tartozékok
Angol szabály
Kategória:
Fantasy, Háború, Felfedező, Blöff, Humor, Építés / Terjeszkedés
Mechanizmus:
Moduláris tábla, Visszatartott információ, Hatszög-rács, Terület mozgatás, Kockadobás, Terület befolyásolás/irányítás, Események
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Már ketten is játszható! Remek kikapcsolódás lehet pároknak is!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Kings & Things társasjátékhoz