Az Orbis egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kártya húzás, a játék végi bónuszok és az auction: dutch mechanizmusokra.
Kategória:
Civilizáció, Mitológia, Építés / Terjeszkedés
Mechanizmus:
Lapka-elhelyezés, Kártya húzás, Játék végi bónuszok, Auction: Dutch
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz oktató és bemutató videók nyújtanak segítséget! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Érd! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Új, bontatlan, polcürítés miatt eladó.
2 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
2023-09-20 15:14:12
Kb. 1 éve van meg a játék nálunk, nem látok még kommentet, írok pár sort 😃
Nehezebb nap utáni estékre tudom ajánlani, egy könnyedebb szabályrendszerű játék, semmi ördöngösség. Saját birodalmat építünk, gyors a setup, 3-4 fővel is max 1 órába belefér és akkor még gondolkodtunk is közben. Lapkalehelyezés, kis játék végi verseny, erőforrás menedzsment. A lapkák kellően nagyok, jól mutatnak a játék végén a megépült birodalmak.
15 forduló, ebből kell kihozni a legtöbb pontot érő piramist, ugyanis 5-4-3-2-1 szintekben építkezünk. Jellemzően 15-25 pont körül zárunk, nem pontsaláta, de ez nem is baj.
Minden infó nyílt, könnyen lenyúlhatjuk mások elöl a jó lapkákat, ill. kitolhatunk mással, ha elvesszük, ami másnak pont kellene.
Egy 3x3-as rácsról válogatunk lapkákat úgy, hogy amilyen színű lapkát elveszünk, függőlegesen és vízszintesen ugyanilyen színű (imádás) jelzőket teszünk a szomszédos lapkákra. Ha olyan lapkát veszünk el, amin már van valamilyen jelző, akkor az a miénk, abból is fizethetjük a lapka költségét kapásból. Vagyis egy gyenge lap, de rajta sok jelzővel még értékes is lehet! A lapkák vagy pontot vagy jelzőkben értendő jutalmat adnak a megszerzésükkor. A templom lapkák pedig majd a játék végén (ezért megy a verseny és az istenségek megszerzéséért). Érdemes jól ballanszolni a megszerzett jelzőkkel, mert a értékesebb lapkák a 3. kupacból jönnek és jóval drágábbak is.
A birodalmunkba lehelyezéskor csak a szín szomszédosságra kell figyelnünk, de így is beszorulhatunk, akár többször is egy játék során. Jó megoldás, hogy bár a „pusztaság” lapka -1 pont, de utána jokernek számít lehelyezéskor és pontszámításnál is, így bőven érdemes lehet bevállalni a lehelyezését.
A magyar szabálykönyv mellé célszerű a német/angol verziót is bekészíteni, mert helyenként nem pontos a magyar.
Mi házi szabállyal 2-3 fő esetén nem a megjelölt *-os lapkákat vesszük ki játék előtt, hanem random. Így sokkal változatosabb, nem tudhatod, mit vettél ki, mi fog előkerülni.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Orbis társasjátékhoz